Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

Klaudyna o tej Waszej tradycji to ja sie dowiedzialam na jakims blogu kulinarnym- nie mialam pojecia, ze w PL cos takiego mamy:):):) na balkonie 2 suszarki takich malutkich ciuszkow sie susza:D a ja tylko chodze i patrze sie sama do siebie usmiecham:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak prawde mowiac to ja nie wiem skad się to wzielo. Jest legenda że ten sw. Marcin podzielil się z zebrakiem swoim plaszczem, a jegi kon zgubil podkowe i na czesc sw. Marcina rogale- ksztalt niby podkowy. Glowna ulica w centrum jest ul sw. Marcin i co roku sa obchodzone urodziny ulicy i jest korowod, jest niby sw. Marcin na koniu- prezydent miasta przekazuje symboliczny klucz swietemu, sa budki wlasnie z tymi rogalami i takie tam imprezy rozne- ale rogale wprost pychotka, a że ja po gastronomicznej szkole, to rok w rok zamowienia od rodzinki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak prawde mowiac to ja nie wiem skad się to wzielo. Jest legenda że ten sw. Marcin podzielil się z zebrakiem swoim plaszczem, a jegi kon zgubil podkowe i na czesc sw. Marcina rogale- ksztalt niby podkowy. Glowna ulica w centrum jest ul sw. Marcin i co roku sa obchodzone urodziny ulicy i jest korowod, jest niby sw. Marcin na koniu- prezydent miasta przekazuje symboliczny klucz swietemu, sa budki wlasnie z tymi rogalami i takie tam imprezy rozne- ale rogale wprost pychotka, a że ja po gastronomicznej szkole, to rok w rok zamowienia od rodzinki:) a i znajomi też co roku prosza żeby im kupic i wyslac do olsztyna:) bo raz akurat byli w listopadzie i się w nich zakochali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki za kopie, ale korzystam z netu w komorce, a mamcia zadzwonila, a jak skonczylam, to już nie wiedzialam czy wyslalam czy nie i puscilam raz jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzony jest na pewno jeszcze z czasow szkolnych, gdzie produkcja hurtowa szla, ale w oryginale jest z makiem, wiec mozna kupic gotowa mase makowa, a ja robie z takim nadzieniem z prazonych platkow owsianych. To tyle na ta chwile, bo musze odnalezc mój zeszyt z przepisami, bo tu male przemeblowanko było i.porzadki w szafkach wiec jeśli znajde to wrzuce dziś a jak nie to na pewno jutro ale przepis czasochlonny ostrzegam już teraz:)ale uwazam że warto poswiecic troche czasu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieńdoberek wszystkim czytam was cały czas i widzę dużo się dzieje. dziewczyny powiedzcie czy spotkałyście się z takim czymś lekarz na wizycie mierzy mi brzusio zwykłym centymetrem od spojenia łonowego w górę nie po obwodzie i na podstawie tego wyniku określa ile dziecko waży, nie podaje mi wagi z usg tylko z takich pomiarów. no i jeszcze kwestia tygodni ciąży teraz w piątek byłam i wpisał 32/33 tc a ostatnią miesiączkę miałam 11,03,2011 i jak sama sobie liczę to wychodzi początek 35 ja już nic nie kapuje , rozmawiałam z nim o tym i on twierdzi że jest wsio ok, a ja to już jestem głupia. tak w ogóle to ostatnio wpadam w jakąś deprechę wsio mnie wkurza szybko się denerwuję . wczoraj się tak narobiłam żę zryta byłam jak koń po westernie. pokłóciłam się z Mężem i nie chce mi się z nim gadać. także mam dzisiaj doła i na nic nie mam ochoty, leże w wyrku i nie wstaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Karola A moze tym razem wpisal ci tydzien liczony od zaplodnienia? Bo to 2 tyg roznicy sa. A co do pomiarow centymetrem- nie spotkalam się z tym osobiscie, ale ktorac z dziewczyn pisala że za granica babka na wyczucie szacowala wage i pozycje malucha- macajac brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehehe dzien dobry !!!! KAROLKA...PEDZE Z POMOCA ;) postaram SIE Ci to wyjasnic....tutaj w UK zawsze tak mierza.... Od spojenia lonowego do konca macicy ...czyli kazdy tydzien zycia dziecitaka...uznawany jest ZA jeden cm....wiec Twoj dzieciaszek jest z Tobacco ok 33 tyg ....co oNacza ,ze Ty jestes w 35 tyg od ostatniej miesiaczki ( gdyz owulacja wystepuje srednio ok 2 tyg pozniej) NIE Wiem czy DOBRZE to wyjasnilam ;) ale SIE staralam ;) podobno najlepiej SIE sugerowa , TYM co powiedzialo USG z ok 12 tyg ciazy, jest najbardziej miarodajne ;) Dziewczyny a jakie SA u Was roznice ? Milej niedzieli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ....z 2 USG MAM TERMIN NA 20 grudnia.... Z 3 USG NA 17 grudnia.... A wg poloznej 7/12 grudzien.... Hahaha I tak stawiam wg wlasnych wyliczen NA 17 /19 ...ale wiadomo...kiedy cwirkom SIE zachce to wyjda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wklejam obiecany przepis na rogale mam nadzieje że bedzie zrozumialy Potrzebne produkty: 1kg mąki 100g drozdzy 100g cukru 60g margaryny 2 jajka 3 zoltka 300g Margaryny- do skladania ciasta Nadzienie: Gotowa masa makowa, wymieszana z ubitymi na piane bialkami (zostana od ciasta) Lub: powidla geste (rzadkie pod wplywem temperatury wyplyna) Lub: 300g platkow owsianych 100g margaryny 100g cukru 3 bialka (od ciasta) Ewentualnie olejek migdalowy lub waniliowy. Ciasto: w 1/2 szkl mleka rozpuszczamy drozdze 1lyzke cukru i 1 lyzke maki- rozczyn odstawiamy do wyrosniecia. Reszte maki przesiewamy do miski, osobno ucieramy jajka, zoltka i cukier. W rondelku roztapiamy margaryne (te 60g) Do przesianej maki dodajemy jajka i rozczyn i pozostale mleko. Wyrabiamy na jednolita mase,na koniec wlewamy roztopiony tluszcz i dalej wyrabiamy. Gladkie ciasto odstawiamy do wyrosniecia. W międzyczasie ucieramy margaryne, aby byla pulchna i dzielimy sobie na 3 czesci. Wykladamy i walkujemy na prostokat o grubosci 2cm 2/3 ciasta smarujemy 1/3 margaryny i skladamy zaczynajac od nieposmarowanego konca i walkujemy znow na prostokat grubosci 2cm i tak do wyczerpania margaryny. Jak już wysmarowana margaryna walkujemy na prostokat grubosci okolo 1/2cm. Kroimy prostokat wzdloz, a nastepnie na trojkaty, ktore nacinamy 2cm u podstawy(naprzeciwko wierzcholka:)) aby lepiej się zwijalo. Nakladamy nadzienie i zwijamy;) Nadzienie: Platki rumienimy na patelni, przestudzone ucieramy z margaryna i cukrem. Pod koniec walkowania ciasta ubijamy piane z bialek i dodajemy do platkow. Rogale smarujemy mlekiem, lub bialkiem, aby mialy ladny kolorek po upieczeniu. Pieczemy w temp 180-200st czas - okolo 15- 20 min, ale proponuje pilnowac piekarnika:) Po upieczeniu i ostudzeniu smarowac lukrem i mozna posypac pokrojonymi orzechami Smacznego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi wg ostatniej miesiaczki podali 11.12 A z usg wychodzi 17.12 A wg jakiegos Neagelego (tak pisze na jakims wydruku z usg Doplerowskiego) 13.12 A mamcia obstawia 20 listopad;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze, Klaudyna ze podobne mamy te daty ;) a kiedy mialas ost @ ..? JESLI moge zapytac....BO ja 5 mrca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoho;) no to zobaczymy ;) ja tak czy tak pewnie pozniej BO ja zawsze bardzo dlugie cykle;) mialam....ALE 20 listopada to ja napewno NIE ;) chociaz dzidzia JUZ gotowa praktycznie ;) do zycia NA zewnatrz ;) W KAZDYM BADZ RAZIE ZYCE NAM WSZYSTKIM POWODZENIA ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! To ja tak: ostatnia miesiączka 2.03.2011 termin wg miesiączki 7.12.2011 termin wg USG 9.12.2011 A jak będzie w rzeczywistości to się jeszcze wszystko wyklaruje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OCZEKUJACE---->(W DWUPAKU) Natalia261985.............26......Wojnicz........36(M).. ... ..02-12-2011 Onk3(Magda)..............36......Osiek............36(K). ......02-12-2011 Starbuck80................31......Warszawa......36(K)... .....04-12-2011 Ewelina_83.................27.......Oświęcim......36(M ).......06-12-2011 Ewa1311....................31.......Puławy.........36(M ).......07-12-2011 nika 29.......................29...Warszawa........34(M)..... .08-12-2011 olcik777.....................26.......Kraków........27 (K).......09-12-2011 klaudyna213................25.......Poznań........35(K ).......11-12-2011 Mama FILIPKA(Wiola)....19.......Norwegia.......35(M).......11-12 -2011 Dolarka5(Martyna).......23........Łódź...........35( M). .....12.12.2011 TakaBasienka87..........24........śląsk............35( M)......12.12.2011 Niunia855(Paulina)......26.......Tarnów...........36(K) .......12-12-2011 mamazuzki76(Monika)...34.......Świecie...........34(M) ....15-12-2011 elizka_84...................27......Gdańsk.........34 (M)........16-12-2011 HASANANA(Sylwia).........32......UK...............34(K) ........17-12-2011 pelepetka123(Ania)......28.......Kraków..........34(K). ......18-12-2011 karolkajolka..............26......ok Szczecina.....33(M).......18-12-2011 ollakoziol(Olka)..........24......Częstochowa....33(K) .......24.12.2011 a co tam(Ania).............28......D-ca..............33(M)...... 29-12-2011 sylwestrowe(Ania)......28........opole...............33(M )....31-12-2011 SWIEZO UPIECZONE MAMUSKI (ROZPAKOWANE) Asia GB....29...Opole...35(K)...02-12- 2011...Pola-->01 /11/2011(CC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny pijecie zieloną herbatę bo ja lubię ale jedni powiadają że można pić inni że powinno się unikać. co wy o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HASANANANA wg moich wyliczeń termin twojego porodu wg miesiączki wychodzi mi na 12 grudnia już ci mówię jak ja liczę miesiączka ostatnia była 5 marca 2011 do tej daty dodajesz 12 miesięcy wychodzi 5 marca 2012 odejmujesz 3 miesiące wychodzi 5 grudnia 2011 i do dni tygodni dodajesz 7 dni tz 5+ 7 = 12 czyli 12grudnia 2011 termin porodu a u ewci mi wyszło że 9 grudnia wg os. miesiączki w poprzedniej ciąży termin miałam na 5 stycznia z usg na 6 a urodziłam 4. termin był liczony tym sposobem jak wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) Karolka- mi wlasnie polozna i ulozenie po macaniu brzucha okreslila:) i tez metrem miezy brzuch od spojenia do gory - w ten sposob szacuje tyg ciazy:) ja mialam okres jak sie nie mysle-24/03-w pracy na kalendarzu mam zapisane;) i tak wg okresu to termin mam na 31/12, wg usg z 9 tc na 26/12(jesli dobrze pamiatem) wg usg ze szpitala z czerwca 29/12 i ten termin mam w karcie ciazy...no zobaczymy co sobie Maluszek umysli:)bo ja to moge na glowie stawac a on i tak sam zdecyduje:-)))) Klaudyna dzieki!!!!dzis juz robic nie bede ale zrobie- bo brzmi pysznie:-) A ogladacie The Voice of Poland? ja kazdy odcinek-strasznie mi sie podoba i o ile na poczatku myslalam, ze gr Nergala jest kiepska tak teraz uwazam, ze ma swietny zespol!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeśli chodzi o datę porodu z usg to najwiarygodniejszy wynik jest z jak najwcześniejszego usg czyli gdzieś do 12 tyg bo potem są duże rozbieżności .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze mam termin na 24/12 i na 27/12 :) w kazdym razie od Wigilii do Sylwestra bedzie wielkie oczekiwanie:) chyba, ze Synek Mamcie poslucha:D:D wczensiej chcialam napisac,ze polozna i waga i polozenie po macaniu mi okreslila:) i sie nie myslila bo kilka dni wczesniej robilam usg i to samo z niego wyszlo-tzn waga mi dala +- ale sie pokrylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×