Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

Starbuck Już dawno doszliśmy z Mężusiem do wniosku, że dobrze mieć "chłopoka", bo przynajmniej wiemy, w co Go ubierać. Jak bym miała dziewczynkę, to bym miała problem, bo właśnie też nie lubię tego, co pisałaś... Dla Szymka też się staram wybierać takie "dorosłe" rzeczy od pewnego czasu. W tych najmniejszych rozmiarach było ciężko. Teraz można poszaleć. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcik my idziemy do Centrum Zdrowia Dziecka i tam jest poradnia patologii noworodka gdzie sa wszyscy lekarze pediatra, neonatolog itd przy oddziale patologii. Idziemy bo mały miał niski Abgar urodzeniowy 5/7/9 i mamy kontrole i wizytę umówioną przez szpital w którym rodziłam tak samo z usg bo mały już miał 2 robione w szpitalu bo im się przepływy nie podobały i mam do kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcik my idziemy do Centrum Zdrowia Dziecka i tam jest poradnia patologii noworodka gdzie sa wszyscy lekarze pediatra, neonatolog itd przy oddziale patologii. Idziemy bo mały miał niski Abgar urodzeniowy 5/7/9 i mamy kontrole i wizytę umówioną przez szpital w którym rodziłam tak samo z usg bo mały już miał 2 robione w szpitalu bo im się przepływy nie podobały i mam do kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starbuck Już dawno doszliśmy z Mężusiem do wniosku, że dobrze mieć "chłopoka", bo przynajmniej wiemy, w co Go ubierać. Jak bym miała dziewczynkę, to bym miała problem, bo właśnie też nie lubię tego, co pisałaś... Dla Szymka też się staram wybierać takie "dorosłe" rzeczy od pewnego czasu. W tych najmniejszych rozmiarach było ciężko. Teraz można poszaleć. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no to u nas się to po prostu inaczej nazywa. Myślę, że obejrzą Młodego całosciową, ocenią rozwój psychomotoryczny czy jest odpowiedni do wieku, popytają pewnie o zachowanie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha to nie mam się czym martwić przynajmniej wszystko mi powiedzą, mój mały jest wręcz nadpobudliwy to jedyne co mnie niepokoi ale mama mówi że też taka byłam. Najbardziej martwią mnie te przepływy przez tętnice mózgowe i lekko zaokrąglone rogi w mózgu bo poza tym mały miał wsio ok na usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja tez ma zaokrąglone rogi komór mózgowych. A masz podane wymiary komór gdzieś z poprzednich USG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, to sa komory boczne. Niewielkie u was te zaokrąglenia. U nas są trochę większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mam nadzieje że się nie powiększyły jutro się dowiem a możesz mi powiedzieć z czym to się wiąże bo mi nikt nie powiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm...Dolarka, nie wiem, jakie mogą być w ogóle przyczyny. U nas to jest ślad po wylewie i niedotlenieniu. Nie sądzę, żeby u Was był wylew bo już dawni by Ci o tym powiedzieli. Jak się mały urodził, to miał problem z oddechem? Nie przejmuj się tym zaokrągleniem bo to naprawdę niewielkie u was. U nas jest 6 i 8mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dolarka, a czytałam też, że u niektórych dzieci taka ich uroda. Najważniejsza na pewno będzie ocena rozwoju Twojego malca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas jest to spowodowane lekkim niedotlenieniem mały miał 0 pkt za oddech ale później już było ok bo do tego.doszło jeszcze wrodzone zapalenie płuc ale wylew żadnego nie miał, jak na razie rozwój ma oceniany prawidłowo nawet już przekrecil się z pleców na brzuch i na boki łapie też za.kolana rekoma mam nadzieję że u Was też będzie ok i rehabilitacja duzo da, mojej ciotce lekarze mówili że jej syn będzie roslinka bo miał porażenie mózgowe ale.dzięki rehabilitacji i akupunkturze chodzi je sam itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Antosia powinna się urodzić 11 grudnia , czyli podobnie jak Twój Mikołaj. Antosia czasem się przewraca z brzucha na plecy. Za kolanka też się zaczyna łapać,a raczej się głaska po nich. Najchętniej jak jest rozebrana:) Rehabilitantka nie widzi na razie nic niepokojącego u niej. Zobaczymy co 20 marca powie neurolog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania teraz zauwazylam pytanie;-) Hbd to skonczony tydzien ciazy w ktorym urodzilo sie dziecko. Ja uwazam ze urodzilam w 28 tyg bo to bylo 27 i 3 dni ale lekarze w szpitalu liczyli skonczone tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinowa-tez sie zastanawiam nad tym kompletem ale on jest tylko do rozm 62....wiec sie nasze chlopiska w nie nie zmieszcza... dziewczyny a ja nie uwazam, ze na chlopca sa ladniejsze, wg mnie z dziewczynka mozna poszalec:) i nie koniecznie z rozem;)pieskami i motylkami! widzialam ogrom pieknych rzeczy-w pastelach, granatach, czarnych, szarych i nawet [pekne czarne rajstopki:)ojjj dobrze, ze mam chlopca bo bym majatek na corcie wydala;) a moja ma czarne body, granatowe i tez sie dziwia co ja dziecko tak ciemno ubieram;) ale moj poki co to w pajacach urzeduje bo tak-nam-najwygodniej:D ma tylko 3 pary spiochow ale one to tak w razie wypadku jak juz pajace brudne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dolarka, przepraszam ale czy naprawdę trzeba używać określnia "roślinka" :/ pojechalaś :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starbuck, mysle ze Dolarka nie miala nic zlego na mysli i napisala jak okreslali to lekarze. A my po morfologii. Mala ma strasznir sina raczke. Zobaczymy popoludniu jak wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka My dziś popoludniu wracamy do domciu. A jeśli chodzi o ciuszki dla dziewczynek, to ja mam corcie, ale przyznam szczerze że jak narazie poza bodami i polspiochami nie kupilam nic. Mam ciuszki po siostrzencu, zolte, zielone, a nawet niebieskie-ale nie sa typowo chlopience wiec że spokojem zakladam, a sukienki też mamy bo Krzyska bratowa z anglii przyslala wiec i sukienki i spodenki i dresiki rozowe typowo dziewczece też mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siema z rana! My dzisiaj jedziemy do naszego superośrodka na superszczepienie. Powiedziałam sobie, że zacisnę zęby i do pół roku jeszcze tam zostaniemy, zakończymy cykl tych szczepień 6w1, a potem bye bye... Zmieniamy lekarza i ośrodek. To są kpiny, żeby rodzic musiał pilnować pediatry, co do szczepionki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latarnia
Starbuck a Ty nie czepiasz się za mocno? Niestety ale określenie "roślina" jest powszechnie stosowane i nie jest obraźliwe. Jest odniesieniem do stanu funcjonowania osoby chorej. Nikt nie mówi o takim człowieku: wrak ani odpad społeczny. Chyba się czepisz żeby się czepiać. Wyluzuj moralizatorko. Jak napisała Olcik, Dolarka zacytowała i nie w sposób obraźliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latarnia
Ewa, ciekawe ile matek nie było tak dociekliwych jak Ty i ile dzieci poczęstowano niewłaściwą szczepionką. Bądź co bądź ja bym to zgłosiła do kierownika przychodni. To poważne zniedbanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mozecie mi pomoc?odciagnelam wczoraj mleko(maly spal ponad 4h i juz sie zebralo duzo za duzo w jednej piersi a nie chcialam go wybudzac bo po spacerze spal w wozku opatulony) i mam 150 ml w butelce w lodowce, produkcja caly czas idzie dobrze wiec nie zuzyje tego -pomiedzy- i chce zamrozic ale w domu nie mam niczego do mrozenia-tylko takie worki spozywcze do mrozenia-moge tego uzyc? albo moge zamrozic w normalnej butelce do karmienia?kurcze....szkoda mi wylewac a przydaloby sie za niedulo do fryzjera wybrac wiec moglabym juz skladowac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HASANANANA - moja mała też ma takie skoki jedzeniowe :) ostatnio też jadla bardzo mało i to przez ok 2 tygodnie... i słabo przybierała na wadze... ale teraz znowu wpitala :) po 120 także to chyba normalne... wczoraj moja mała leżała dobre pół godziny na brzuchu i oglądała telewizję aż byłam zdziwiona bo z reguły jak się jej nudzi po max 10 min to się przewraca na plecy a jak jej nie wychodzi to sie drze :) czy wasze pociechy przewracając się z brzucha na plecki też zaczynają od główki, moja tak powoli przechyla główkę, która ją ciągnie i przeważa i wtedy bach :) w drugą strone w ogóle jest niezainteresowana....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mleka nie mrożę narazie ale wiem,że jedna dziewczyna mroziła w tych opakowaniach co sie na badanie moczu kupuje. A co do folii spożywczych to nie wiem czy są wystarczająco szczelne. Ja bym zamroziła w butelce normalnej zakręconej szczelnie. Dziewczyny mam pytanie, czego używacie na pupkę przy zmianie pieluszki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×