Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

Royal-mysle nad nim albo nad Xen-Tan..sie zobaczy jesczze:) dziekuje-a powiedz -nie smierdzi tak mocno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny i chłopaki :) Moja gwiazdeczka kończy dzis 6mce :))) oh jak to zleciało Dzieki Sylwia ze zapytałas o te zielone kupki spedzało mi już to sen z powiek :( Klaudia Ewelina widze ze załatwiałyście zasiłek ? Powiedzcie mi prosze jakie dokumenty trzeba dostarczyć ?Czy pismo z zusu także bo ponoć na nie się czeka miesiąc>? Ja mam narazie do konca lipca urlop wypoczynkowy czy to nie za pozno na załatwianie zasiłku??? Z góry dziękuje za odo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanko,ale o zasilek z MOPSu chodzi?to bodaj nie moze na osobe przekroczyc 505zl...matko widzisz i nie grzmisz...polityka prorodzinna jak skurczybyk normalnie.. mam przyjaciolke w Niemczech,,,pomijajac to ze oni wszystkie szzczepienia maja za free to dzieci do ktoregos rż leki maja za 0zł..+pieniadze na wychowawczym..Unas żenada jedna wielka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie sprecyzowalam ze o kwote dochodu na osobe mi chodzi. Laski,jakich kremów/zeli pod oczy uzywacie?ja mam pierwsze kurze lapy(bardziej mimiczne) i szukam czegos..lubie mocno nawilzajace dobrze byloby gdyby zaczal 'napinac' skore i czegos co sie szybko wchlania..nie znosze tlustego filmu na paszczy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak o ten tylko jakie dokumenty trzeba złożyć by dostać/Wiem to ok 400zł ale zawsze coś:P Masz racie Marta dziś byłą u mnie ciotka z Niemiec i własnie o tym gadałyśmy że kobiety w ciąży maiaj wszystkie leki za free apozniej dzieciaczki i tyle kasy dostaja na nie a u nas co 1000zł dają i tyle ... tak to jest Polska bardzo ciekawa kraj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co,trzeba z miesca pracy miec tez zas, o tym ze jestes na urlp i nie pobierasz dochodów,oraz z US ostatnia deklaracje(zeszly rok) to wiem na bank-a pewnie dobre i 400+pare zł rodzinnego!! ja tam mówie zawsze ze PL to nie jest kraj dla biednych ludzi.. przykre ,ale prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASZTANKA duzo zdrowka dla Viktorki;););) Ewa GRATULACJE z okazji ptasiego mleczka""" ;) MARTULA...TERAZ TO JUZ NIE BEDE MIALA CZASU CHODZIC ZA KREDKA...ALE JAK TYLKO WROCE Z POLSKI TO MOGE KUPIC I WYSLAC JAK TYLKO BEDA MIELI...( od jutra znow deszcze) Biedronia...albo wcale nie zrobie tych rzes...swoje mam BARDZO dlugie tylko ze proste jak druty I zajmuje mi duzo czasu pomalowanie;) ale przecie w Polsce bede miala czas;););) no zobaczymy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia,wariatko-zamiast juz przygotowywac sie psychicznie do podrózy-to a forum siedzisz:P!!pewnie ze sie dogadamy:P-zyc Ci niedam:p Jesli lubicie zlozone ksiązki o których sie nie zapomina -polecam "Zapach Cedru" "Cudowny tygiel ras, religii, uprzedzeń,obyczajów; wojna i pokój, narodziny i śmierć, świętość i obsceniczność, świństwa, namiętność, śmiech przez łzy... Wszystko w jednej rodzinie. Gdybym miała do wyboru polecieć w kosmos i ujrzeć Ziemię z półodległości do Księżyca albo spędzić jeden dzień jako mucha na ścianie w rodzinnym domu Piperów - wybrałabym muchę. Na okładce książki jest wypowiedź Oprah Winfrey "Co za szalona jazda! Nie nadążałam z przewracaniem kartek." Ja też ja też!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekam az sie opalenizna po solve utrwali I leze sie pluskac;) bo smierdze jak spalona kaka;) mala spi...Moj do tesco pojechal...a ja do tego wszystkiego mam jakby to powiedziec...rozwolnienie;) albo sraczke jak kto woli;) popilam kapusie maslanka;) I sikam dupeczk ;) Z GORY PRZEPRASZAM WSZYSTKICH URAZONYCH...ALE HUMOR DZIS WYGIETY MAM;) A Kredke wysle ...noł problema;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahaha kapuste maslanka ..no leze i kwicze..no wygralas!!!lepsze to niz kiełbacha z grilla +jog.naturalny-zestaw mojej Maii:D Laski,spicie przy otwartych oknach(pytam i dzieciaki naturalnie:) ? bo ja z chlopem wojne tocze o te okna nieszczesliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARTA U NAS OKO ZAMKNIETE...BO ROBALI OD ZAJ...NIA;) ale za to wiatrak chodzi cala noc...oczywiscie nie skierowany w Lali kiernku... Spadam pod prysznic I do gniozda jak to moja Jadzka MOWI;) Buziakuje,,, !!! SPIJCIE dobrze...I Maluszki niech WAM DADZA POSPAC;)!!!!! Muuuuuaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrej nocy Sylwia!!! unas tez robale(mamy dom 10m od ogródka z warzywami i kwiatami)-mysle o moskitierze na wybrane okna(tylko te wtedy bede otwierac-wszystkich mam 24-polegalbym na moskit.)ale chodzi mi oto ze moj maz kwoczy. Myslalam ze przestanie przy 2gim..ale gdzie tam;) ok tez leze spac!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czołem dziewczyny! :) Witam nowe koleżanki :) Musiałam duuużo czasu poświęcić na nadrobienie zaległości :) U nas spoko, jakoś leci :) Młoda ostatnimi czasy ma problemy z zasypianiem, normalnie szok, chyba przez te upały :/ Marta, czytałam "zapach..." ale daaawno temu :) w sumie to mogłabym znowu, bo pamięci do książek to ja nie mam :P Beti, Marysia też szaleje przy piersi. Raz że byle drobiazg ja rozprasza i musimy się karmić w ciszy, to jeszcze takie akrobacje wyczynia ze czasem nie mogę śmiechu powstrzymac :P Wczoraj lezała na plecach, ssała pierś, a wolną ręką złapał stopę i włożyła do buzi duży palec i ssała razem z cycem :P Widzę, że szalejecie z przepisami! :) ja dzis piekłam ciasto drożdzowe z truskawkami i pierwszy raz w życiu nie jadłam zakalca! ;) do tej pory drożdżowce były moja pietą achillesa :P Ewa, no to miałaś "przesrane" jednym słowem :P Olla, wiesz ja też na początku byłam przeczulona na punkcie Marysi, starałam sie dostosowywać do tych wszystkich "super porad", ogladałam różne programy, czytałam gazety, fora i co? Myślałam ze mi na mózg padnie, człowiek nie jest w stanie tego wszytskiego ogarnąć i zastosować w praktyce :O po za tym nie ma ludzi idealnych, ja matka idealną też nie będe, więc zaczęłam wrzucać na luz i będę najlepszą mamą jaką mogę być, olewając te wszystkie sztywne schematy itp. Takie samo podejście ma moja pediatra :) powiedziała, ze teraz młodym matkom się robi wodę z mózgu, że te wszystkie poradniki to najlepiej spalić i kierować się matczyną intuicją bo matka swojemu dziecku krzywdy nie zrobi :) Co do pamperków, to w tesco jest też promocja na huggisy, jeśli któraś używa. Pisałyście o zabawkach, Marysia teraz uwielbia opakowania z chusteczek, reklamówki i wszystko co szeleści :P Miałam cos jeszcze napisac, ale nie pamietam :P pewnie mi sie przypomni jak będę w łóźku leżeć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aHA, z cyklu "jaka miarka pozyczane taka miara oddawane': wkurzylam sie na chlopa ,strofuje go cos mi sie glos podniósl a maja podchodzi,wyciąga raczke przed siebie: "mamusiu prosze do mojego pokoju,prosze sie uspokoic i przemyslec swoje brzydkie zachowanie" no myslalam ze sie zaniose smiechem:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My okno mamy otwarte, moskitiera założona więc robale nam nie straszne :P Nie wyobrażam sobie spać przy zamknietym oknie, teraz śpimy z młodą w samym pampersie (ja w majtkach:P) i jest masakra :/ Sylwia, niezły mix :P ale na moje jelita takie kombinacje nie działają, próbowałam w ciąży jak mnie zatykało, ale mogłam śledzie mlekiem popić i poza bólem brzucha nie było nic więcej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola,a idz,masakre mam z Nią...jst bystra do entej wygadana i krnąbrna -polączenie fatalne....;D!!!! np"kiedy pani ela zgubi skóre" ja:"jaka skóre córcia" no jak wąz jest stary i ma zaraz umrzec to zostawia swoja skóre i umiera to kiedy pani ela bedzie jak wąz"(a pani eli sie boi i nie lubi w przedszkolu" ",mamus, czy moja beliska(rybka ktorej sama wymyslial imie) umrze? "no wiesz kazdy kiedy musi umrzec ,pewno beliska tez" "ekhmmm...to moze niech najpierw babcia ala umrze co mamusiu?zadzon do bozi powiedz ze babcia sie zgadza" ehh takie przyklady mozna mnozyc. no nie moge.czeka name "blondynka na zanzibarze" pawlikowskiej i ...powinnam isc spac. a wiec jako ze sypialnia nie skonczona chlop i dzieci spia ..ide do garazu poczytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak serio,, duzo UCZE sie...rozmawiac..sluchac i nazywac emocjii po imieniu... nawet nie wiedzialam ze inny wydzwiek maja slowa"no rozumiem ze smutno ci bo nie kupialam ci tej ksiązeczki ale mówilam ci ze dzis nie mam pieniazków na nia" niz "przestac wyc nie kupie ci tego i koniec" ucze sie bardzo powoli nie sluchac .a uslyszec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martax- pochwalam takie wychowanie a zarazem gratuluje rezolutnej corci! co do ksiazek- ja wlasnie koncze czytac Cień wiatru - Carlos Ruiz Zafon..Ksiazka mi sie podoba, plastycznym slowem pisana, nie zalicze jej jednak do mojej czolowki. Jesli chodzi o samoopalacz- wieeelka zaleta St Tropez jest wlasnie fakt ze tak nie smierdzi ! Idealnego kremu pod oczy sama szukam w zwiazku z czym testuje roznosci. Bardzo lubie kosmetyki organiczne, bez parabenow i innych swinstw.Z tych bardziej komercyjnych jak narazie najlepiej sie sprawil Clinique - Repairwear Intensive Eye Cream. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam się z rana jakoś wyspana :) dziewczynki jeszcze śpią :) Julci wczoraj dałam arbuza a Amelka oczywiście też jadła bo uwielbia o matko jak smakowało ledwo połknęła i już buzia otwarta hihi byłam wczoraj na zakupach w carrefurze i taką promocje zrobili że w paczce jest mniej 10 pampersów :) u Nas wczoraj zrobili plac zabaw z nivea bo wgraliśmy w głosowaniu fajny nie daleko od domu Amelci zejdzie ospa to będziemy chodzić :) wczoraj nakarmiłam Julke gumowa łyżką i zjadła wszystko :) Marta-jak opowiadasz o córce jak bym moją Amelke słyszała ona tez taka mądralińska jest :) Marta powiedz mi twoja Maja tę miała etap wymyślania sobie przyjaciół Amelka siedzi i mówi do Ernesta Animka normalnie z nimi rozmawia aż się zastanawiam czy to normalne ? niby starsze bratanice tez tak robią:) Ewa-to miałaś przygodę u Nas się mówi jak ptak zrzuci na Ciebie ptasie mleczko to kasę dostaniesz :)) Sylwia K-ja jestem na zasiłku bo mąż ma mniej wpisane w papiery niż zarabia tak to byśmy nie dostali masakra z tym prawem :/ na członka rodziny nie może przekraczać 508 zł jakoś tak i dostaje 400 zł wychowawcze i 2x 68 zł rodzinne na dziewczynki śmieszne pieniądze z tego co pamiętam to musiałam od pracodawcy o zarobkach ja i mąż z urzędu skarbowego wysokość dochodu za 2010 r z zusu że byłaś ubezpieczona i dokument że nie posiadamy na siebie pola :)już dokładnie nie pamiętam ale chyba tyle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka-buziaki od dziewczynek :* ja też czasami zostawiam Marcinowi dziewczynki i wychodzę do mamy do góry żeby mieć pod kontrolą :)ale on się nimi zajmuje niech wie że nie jest tak wesoło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy w deszczowy dzień... Leje od wczoraj cały czas. Marta - My śpimy przy otwartym ale łóżeczko daleko od okna, i zawsze jak Małego wstawiam do pokoju na drzemkę to otwieram okno ale tak by na niego nie wiało. A co do starszej Córki to niezły z niej agencik:) Załatwiła mamusię na cacy hehe. Co do kremów po oczy to siostra używała floslek coś ze świetlikiem i chwaliła bardzo. Ewa - Dobrze, że na wózek ta kupa poleciała a nie na Szymka:) A mnie w moim 27 letnim życiu ptak osrakał 3 razy, raz na ramię i dwa na głowę...Fuj... Kasztanka - Zapisać do PUP to możesz się kiedy chcesz, tylko musisz mieć przepracowane min 18 miesięcy, 365 dni składkowych. Zanieść trzeba świadectwo pracy, zaświadczenie z ZUS ile się było na zasiłku i od jakiej podstawy płacony ( u mnie dają od ręki), ostatnie świadectwo skończonej szkoły, dowód osobisty. Mi zajęło Zus i PUP jeden dzień załatwiłam wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Niunia:) Takie to właśnie są promocje, ja zawsze przeliczam na sztukę ile wychodzi, bo tak to często d**pa nie promocja. A i dzięki za cynk z pudełkiem w cf. dziś mąż po nie jedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy drogie mamy:)i ich dziatki:) A u nas znow pogoda barowa- pada:/ i znow pewnie caly dzien w domu, chyba że wychwyce moment między jednym a drugim deszczem. Sylwia K. My zalatwiamy w urzedzie pracy zasilek dla bezrobotnych, bo w MOPS-ie to malo kto się kwalifikuje:/ Do urzedu pracy trzeba było zaswiadczenie o okresie wyplacania zasilku macierzynskiego i to dostalam od reki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do pampersów, ostatnio od 2 tygodni testujemy dada 4. I ku mojemu zdziwieniu są lepsze od huggisów, bella i sleep & play ( tych nigdy więcej, pierwsza kupa w nich prawie do szyi doszła). I robię tak, że kupuję tez oryginalne i na zmianę wkładam z dada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No też właśnie chciałam spytać bo już się zamieszałam o który Kasztance chodzi:) A do MOPSu to tylko się można kwalifikować jak się niema dochodów na papierze, bo inaczej to nie wiem jak można przeżyć za ich wymagane 504 zł na osobę.. Paranoja jakaś. A i tak rodzinnego dadzą z 50 zł....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siema z rana! My dzisiaj do pediatry na 13:30. W końcu się dowiem, ile to moje dziecko waży i mierzy. Podobnie jak Sylwia: jak ktoś ma jakieś pytanie na szybko do dopisania do listy, to zapraszam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×