Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

Cześc mamunie:) Sylwia wspolczuje niewyspania...Ewa, Klaudia moja tez ma katar ale taki bardziej wodnisty i byłam własnie u pediatry...oczywiscie zęby! Mała ma 78 cm i waży 8700...przybiera książkowo po 600-700 g na miesiąc.6 mamy usg bioderek bo mała juz sie pionizuje wiec trzeba sprawdzic. Dziewczyny a Wasze maluszki tez maja czasami tak spocone stopy i dlonie mimo,że nie jest gorąco? i nie jest to wina wit.d bo mała miała robione wyniki i nie jest przewitaminowana. Sylwia ja tez sie nie moge doczekac zimy no i swiat:)tym bardziej,ze te swieta caluskie przeleżałam na porodówce...pamietacie:) wizyta w szpitalu od 20 grudnia do 14 stycznia..MA-SA-KRA!!!ale sie opłacało:) moja mała własnie próbuje podnosic noge i wejsc na kanape:):):) Buziaki dla wszystkich malutkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia, my tez mieliśmy ten problem z małym . Spróbuj może tak jak dziewczyny pisały połozyć laylę na chwilkę ok 17-18 , nawet jak nie wygląda na śpiącą. Nasza pediatra powiedziała, ze im dziecko bardziej spiące tym bardziej się napęca i samo "energetyzuje" :) datego nie widać , żeby było śpiące. Ja już kilka razy to sprawdziłam. Mały mał oczy jak 5 zł latał po całym pokoju śmiał się - a jak wzięlam na ręce do uspania to dosłownie po 1 minucie juz spał. Potem ok 1 godzinki drzemki i dalej szalał. My ostatnio kładziemy małego po takiej drzemce dopiero ok 21-22 i śpi z jedną przerwą o 6 do 9 rano. Nie wiem czy za bardzo nie zagmatwałam :) A tak z nowości to wczoraj było pierwszy raz MAMA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny...ale ja ja biore na rece...a Ona krzyczy!!! Nie chce isc spac! Naprawde ...to takie zywe dziecko ,e w glowie sie nie miesci. Ja czasem mysle ,ze MOZE mam do niej zle podejscie;( Czesc Nika;) MALINOWA oczywiscie ze pamietamy...u mnie siezaczynal wtedy koszmar... Ale wiesz co poprawilas mi humor...bo wlasnie porownalam obecna SYTUACJE do tamtej I obecna jest rewelcja. Co tam ...ze nie pospie troche w nocy...najwazniejsze ze spie! ( nawet jesli jest to 4/5 h) w grudniu ,styczniu, lutym I Marcu spalam po 20 minut;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia Tak, jak czytam, to u Was teraz tak, jak kiedyś u nas... spanie od 19:00, a nowy dzień od... 2giej! Dołączam do propozycji dziewczyn, umęczyć i na drzemkę krótką koło 18:00. Potem niech hula i do 22. Monia Nie mogę się nażreć tyle cytryny, bo karmię piersią. Obawiam się, że by samo zsiadłe poleciało... ;) Albo gotowy twarożek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja manne daję już jakiś czas pół na pół z mleczno-ryżową, bo tak Szymonowi najlepiej smakuje. Niby miało być bardziej sycące... akurat! Młody opieprzy z200ml i się rozgląda za jakimś konkretem. Zwykle na dopchanie biszkopta dostaje albo chleb bez niczego. Wczoraj tak go zdrażniła zupka pomidorowa, że zbyt płynna, że Mamusia musiała wziąć dwie kromy żytniego i chlebem zupkę podawać. Poszła cała zupka i całe dwie kromy... Z krowim mlekiem się cykam trochę, bo wiem, że były sensacje, jak jadłam dużo nabiały, ale dostaje już słoiczki, gdzie jest i śmietana i 40% mleka np. Skoro nic się nie dzieje, to zaczniemy i jogurty, i twarożki - jeszcze ze 2-3 tygodnie Mu daję na oswajanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaa! Ważyliśmy Młodego podczas ostatniej wizyty, ale częściowo w ubraniach, bo nam się nie chciało kokosić i tak przy okazji. Wyszło 10,6 kg, ale obstawiam, że z 400g to ciuchy i pielucha. Cośtam ponad dyszkę waży... Długości to 100 lat profesjonalnie mierzonej nie miał. Jak Tata mierzył "na stojaka" to 78 cm wyszło, ale to ani na prostych nogach, ani na stabilnym podłożu - w łóżeczku... Tak o "pi razy oko".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to się naprodukuję, póki Mały śpi - potem już nie będę miała czasu! Sylwia Dobrze też dziewczyny mówią, że często dziecko PRZEMĘCZONE wygląda jakby dostało DOPALACZA. Źrenice szerokie, lata, wrzeszczy, śmieje się, nie może sobie miejsca znaleźć... Wtedy, trzeba trochę na siłę "wyciszyć" i uśnie. Szymka kładę wtedy obok siebie brzuch do brzucha. Główka w zgięciu łokcia i przytrzymuję, jak chce dalej fikać. Parę razy kładę, jak wstanie i w końcu przestaje walczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny moze znałyscie te stronkę ale ja ja dopiero odkrywał...wiele fajnych rzeczy :) takie mamuśko-dziecięce allegro:) www.szafka.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa...ja JUZ tak robilam...po 3 h jak widze ze Ma pałera" to ja biore a Ona wyje I tak pol h potrafi! A ile klocka na re abc MOZNA nosic? A jak do wyrka wloze to jest przez godzine masakra...I obijanie o szczeble MIMO ochraniaczy. A znowu do 22 ??? Hmmm po 19 wieczorem to jedyny czas gdy moge odpaczac I z mezem porozmawiac...jakis film ogladnac" echhhh SAMA nie WIEM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do HASANANANA
przepraszam ze sie wcinam wam w rozmowe poprostu moze czasami spostrzezenia kogos innego cos podpowiedza wniosa cos nowego. HASANANA myslalam tak samo jak ty i taki sam "bunt " w sobie mialam :) ze ja chce zeby syn chodzil wczesnie spac bo chce tez miec cos z wieczoru dla siebie :) identycznie mialam naprawde. ale uwierz mi. teraz syn spi w dzien od 13 do 15-16. kolacje je o 20 o 20.30 mycie i spanie wkladam go do lozeczka i po 15 min spi. i mam caly wieczor -noc dla siebie. nie budzi sie ani na chwile. rano wstaje jak juz pisalam o 7-7.30 wiadomo czasami o 6 tez mu sie zdazy ale przesypia cala noc. a nasze przeobje ze spaniem zaczely sie troche pozniej niz u ciebie bo jak syn skonczyl 1,5 roku a moze troche wczesniej nawet. sprobuj corce zrobic jakas drzemke zeby sie budzila 16.30-17. i o 21 bedzie juz zapewne slodko spala do rana :) i tego ci zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mój niestety przeważnie ok 22 a czasem nawet i ok 24 dopiero na noc zasypia :( A tu sę szykuje powrót do pacy za 2 tygodnie i pobudki o 5:30 rano. Oczy na zapałki i do roboty :)Faktem jest, jak już któraś wczesniej pisała, że dzieci bardziej mobilne trudniej wyciszyć, bo tu przeciez wszystko interesujące i stanie i skakanie i raczkowanie :) Może trzeba przeczekać i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dbrze...ale jak ja przetrzymac gdy zrobi sie spiaca rano? Ona ba dopiero 8 mcy. W TYM wieku niektore dzieci spia nadal 3 razy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia, a może jest coś co ją uspokaja, np spacer w wózku, albo jaks muzyczka? Chociaz biorac pod uwagę żywiołowość Layli to w wózku pewnie tez nie śpi, tylko ogląda świat, boo wszystko interesujące jest dookoła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do HASANANANA
to moze jak sie obudzi np jutro o 5 rano to sprobowac ja polozyc spac o 8-9 rano. jak wstanie powiedzmy po godzinie czy dwoch to polozyc ja znowu ok 13-14 no i wstanie powiedzmy znowu za 2 godziny. i bedzie 16 czy tam 17. no i juz do wieczora bez spania. o 20 jedzenie i kapanie czy pozniej jak uwazasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do HASANANANA
moze wlasnie nie potrzebuje juz 3 razy spac w ciagu dnia tylko 2 razy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej , hej......ja na szybko dzisiaj , bo maluda wstała właśnie i na rękach ją mam :))))) .....A OBIECAŁA COŚ WCZORAJ wkleić mamuśkom :)))) .....Więc mamy te cymbałki http://allegro.pl/cymbalki-edukacyjne-3xpileczki-mloteczek-organki-i2547242454.html Ewa ,a Tobie polecę to http://www.ceneo.pl/3347406 ....drogie, bo drogie.....koleżanka kupiła takie synkowi ,używane gdzieś......no powiem Ci ,że bawi się tym do teraz , a ma 2 latka......Kupiła mu jak już siedział . Ostatnio byłam u niej z Anią i Ania też bardzo ładnie się tym bawiła . Koleżanka mówiła też ,że jak przychodzą do niej starsze dzieci takie nawet 5 letnie to też lubią się tym bawić.....Co jest fajne w zabawkach z fishera to to ,że jest możliwość dania muzyczki na głośniejszą i cichszą :))) Oglądnij , może i Tobie się spodoba .....dla mnie póki co za drogie.....lukam teraz .... może wylukam używane w dobrym stanie. POSTARAM SIĘ napisać więcej później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milena, Biedronia - dzięki, o takie zabawki mi właśnie chodziło. Póki co Dinozaur i Muzyczne miasteczko idą łeb w łeb. Zależy, które mi się uda po bardziej okazyjnej cenie kupić. ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale Ona SPI tylko raz, albo 2 razy dziennie ( przerwy miedzy spaniem ok 4 /5 h) SPI ok 20 /30 minut rano I godzine po poludniu...a zdaza sie ,ze SPI tylko raz po poludniu pol h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Kochane :) ja tak na szybciutki puki Julka mi pozwoli bo teraz śpi :) a Amelka bawi się u góry z kuzynką :) obmawiają co będą w przedszkolu robić :) mój kochany przedszkolaczek :* :) u Nas nocki są fajne bo Julka nie je w nocy cyca w ogóle pije wodę lub wodę z małą ilością soku malinowego :) cyca je tylko na wieczór i to nie zawsze i rano o 610 zazwyczaj nie wiem czy nie za mało mleka jej daje jak myślicie ??? z nabiału je płatki kukurydziane z mlekiem sery jogurty budyń . Klaudia-ja też Julci zrobię grysik na mleku krowim Julka już jadła mleko nie przegotowane z lodówki podgrzane w mikrofali nic jej nie było kompletnie mleko jest pasteryzowane tak samo jak jogurty . Sylwuś-współczuję nie wyspania może Layla potrzebuje mniej snu albo to tylko okres przejściowy i znów wszystko się unormuje Julka nie lubi gorąco ona śpi w bodach z krótkim rękawem przykryta leciutką kołderką i uchylone okno chodź w nocy jest tylko 5-6 'C jak jest cieplej w pokoju to się wierci budzi zła jest spać nie chce a jak w sam raz to spoko śpi całą noc :) czasami tylko raz do picia się budzi :) tylko ja mam problem taki że śpi ze mną muszę ją uczyć spać w łóżeczku co dzień bo zdarza się że śpi sama w łóżeczku ale większość ze mną :) Asia- co u Was ? jak Polinka ?? Ewa-biedni jesteście cały dom chory :( ale nie ma się co dziwić przy takiej zmianie temperatur wszystkie dzieciaczki z katarkami wyślijcie ciotce katarki ciotka tez nie lubi ale jakoś sobie poradzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia, w ubiegłym roku czekałam na zimę, bo mojego Dzidziulka miałam urodzić, a w tym, bo właśnie śnieg, Święta i anki:D Malinowa, mój spocony tylko jak się nalata:) Może taka uroda córeczki.Albo za ciepło ubrana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka-ja też się nie mogę doczekać zimy będziemy szaleć na sankach dziewczynki mają z oparciem kocyk i dawaj :) ale będzie radochy i ten klimat świąteczny zapach choinki Kocham :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola-miałam Ci już kiedyś pisać i wyszło mi z głowy jak byliśmy nad jeziorem to poznaliśmy taką dziewczynkę jej mama jest lekarzem jak się urodziła to Milenka miała 800g w 6 m-c ciąży teraz ma 10 lat uczy się najlepiej w klasie jest taka jak rówieśnicy ma jedynie coś z nóżką ale to przez to że przy porodzie jej coś zrobili ale lekko kuleje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka to już chyba 4 zjadła takie :) nie dajemy często im słodkiego żeby nie było problemów z kupką i ząbkami ale te ciasteczka czasami dajemy bardzo obie je lubią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×