Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

aga ja pod sukienki ubieram body z długim rękawem i (czasami podkoszulek z długim rękawem ) oraz rajstopki+getry ze by pupci było ciepło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika ile ma twój synek ? moja nati też nie podnosi główki a na brzuszku podnosi ale nie za długo raczej leży i sie złości :O a ma niecałe 3mieciące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika, z ćwiczeniami na podnoszenie główki podczas podciągania dziecka do siadu to nie pomogę, bo one są trudniejsze i raczej bez instrukcji rehabilitanta byłoby je niebezpiecznie wykonywać. Inna sprawa, że powinno się sprawdzać podawszy dziecku ręce, czy będzie reakcja, jeśli nie to samo ciągnięcie nie jest bezpieczne! Poza tym- większość maluchów tu nie podnosi jeszcze tej głowy i chyba pediatra niepotrzebnie Cię nastraszyła już neurologiem!!! My idziemy do neurologa we wtorek to zapytam co i jak powinno być z tą główką, ok? Kasztanka, nam pobierają krew z żyły z wierzchu dłoni. Osttanio robiłam dużo badań małej (morfo z rozmazem, żelazo, wapń, fosfor, AST, ALT, OB)i tez tak pobierali. A co do pobierania moczu, to ja mam wprawę, bo za pierwszym razem udaje mi się złapać do tego woreczka:) Poza woreczkiem na ten mocz, kup sobie też pojemniczek na mocz, żeby mieć w co wsadzić ten woreczek z siuśkami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Basia trzyma glowke jak jest podciagana za raczki na brzuszku terz podnosi ale zawsze z lewej strony patrzy i pozniej dopiero obraca i patrzy na wszystkie strony, no i się jeszcze nie przewraca aczkolwiek już tak glowke obraca i nozke podnosi tak jakby chciala się przeturlac, Dziewczyny a Waszym corcia kupowalyscie butki do chrztu? Bo ja mam takie skarpeteczki i nie wiem czy butki też kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Mamusie :) u Nas dziś super pogoda była spacerowałyśmy :)dziś był wielki dzień mojej Amelci bo byłyśmy ją zapisać do przedszkola :) nika 29-pisałaś że mały miał lekki katarek ?lekarz zgodził na szczepienie ? moja Julcia ma we wtorek tez się boję :( klaudia-moje dziewczynki miały białe budziki do chrztu :)ale myślę że skarpetki wystarczą no chyba że chcesz kupić małej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mały ma prawie 3,5 miesiąca. główkę trzyma ładnie jak lezy na brzuszku i jak go nosze w pionie do odbekniecia. ale jak go łapie za raczko to wogóle nawet ni wykazuje chęci podniesienia główki. natomiast jak go pediatra podniosla za raczki to główka poleciała do tyłu. juz sama nie wiem co o tym myslec. Olcik bede bardz wdzieczna za informacje, wiec jesli bedziesz mogła sie dopytac neurologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo ! Co ja się dzisiaj strachu najadłam :( kurcze trafiłam na doktorka z opowiadań Ewy :( poszłam sobie dzisiaj na szczepienie z Polinką i jak to bywa standardowo przed każdym szczepieniem -badanie nagle doktorek podczas badania stwierdził u Polinki początki krzywicy :( o matulu nie pytajcie co poczułam ! nogi się pode mną ugieły:( szybko ubrałam małą ipojechałam do lekarza który ją od początku prowadzi ,pani zbadała Pole i powiedziała że to jakaś bzdura !!!przypomniałam sobie że przed porodem wykupiłam Polince u mnie w pracy dodatkową prywatną opieke medyczną ,więc i tam się udałam ! tam też na całe szczeście dobre wieści :) co za kretyn !!!!! okazało się że Pola nie jest jednyna u ktorej stwierdził tego dnia tą chorobe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inez jeszcze nie wiem :) mam takie satynowe bodziaki i chyba w to ją ubiore :) a do kościoła to plaszczyk a pod spód taki sweterek i spodenki wełniane które jeszce w ciąży w Zarze nabyłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika, moja Antosia ciągnie głowę, przy próbie trakcji, ale sama jej nie odrywa od podłoża gdy leży. Rozumiem, że mam spytać o to ciągnięcie głowy podczas podciągania? A i moim zdaniem ważny jest całościowy ogląd dziecka, to ile waży, jaka jest duża głowa itd..Może jeszcze mu ciężko pociągnąć głowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie chodzi mi o to podciaganie. Wydaje mi sie jednak ze troche ta pediatra przesadziła. wiekszości poradników nie ma mowy o takim podciaganiu główki w 3 miesiacu tylko później. mam nadzieje, ze jest tak jak piszesz, ze główka jest jeszcz za ciezka. Ogólne badanie wyszło pozytywnie - waga, obwód glówki klatki itp. , wiec pewnie nie mam sie czym martwic. Dzieki wielkie za zainteresowanie. jeszcze tylko chwila odciagania mleczka i spac. pozdrwiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny i Chłopaki:) Ja też się martwiłam bo doktor też powiedział, że Synek powinien ciągnąć już główkę, ma 2 miesiące i 3 tygodnie, ale wyczytałam w książce Zawitkowskiego, że na tą kontrolę trakcji ma wiele czynników wpływ. Jak dziecko lżejsze to wszystko szybciej zazwyczaj robi. Mój Synek to kluseczek:) Na centylach jest już na ostatniej kresce. Ale poczytałam na internecie, że dzieci nawet w 4 miesiącu to zaczynają robić:) Także luzik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia U mojego Synka też neurolog stwierdziła krzywicę. Zaś pediatra zaprzeczyła. Ale witaminy D dała więcej. Także u mówię, co specjalista to opinia, i weż tu nie oszalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Grudnióweczki pzodrawiam Was wszystkie, czasami podczytuję, al enie mogłam nadrobić całosci lektury ale fanie że można sie wspólnie dzielić radościami naszymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
le soleil Ja też mam Marysię. Moja urodizła sie 4 grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaaaaaaaaagdaaaaaaaaa! :****** Buziole dla Ciebie i dla Marysieńki! :**** Jak żyjecie? Jak zdrówko? Co u Was słychać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Mamusie :) u Nas ból dziąseł nadal trwa :(żeby szybko się przebiły ząbki.Piękna dziś pogoda wybieramy się na dłuższy spacer z dziewczynkami na plac zabaw:) dziewczyny przepraszam za słownictwa ale ja bym tych lekarzy za jaja powiesiła Nie zdają sobie sprawy ile rodzice stresu przeżyją przez ich źle postawiona diagnozę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewka-jak z kupkami u Szymka ? co dzień robi ? Aniołek-10.2003 Amelka-ur.14.09.2009 Julka-ur.25.11.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny a ja czuje sie fatalnie gardło mnei boli i bolało całą noc nei moglam spac. Boje sie ze zaraze MArysie ale mam nadzieje ze nie własnei moje słonko sie budzi. Jest taka pogodna i radosna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja Onk:) kupelat!:-)na NK podgladnelam Twoja corcie-ale ma fryzurke:) sliczna dziewczynka:) Moja klusia jak mam go na ramieniu do odbicia czy jak zwiedzam z nim mieszkanie to glowe trzyma prosto i kreci i oglada-czasem zachwieje sie na bok wiec zawsze podtrzymuje ale nie ma mowy zeby ja polozyl na ramieniu-no chyba,ze padnie i spi;-)za to na brzuszku rano jak ma dobry humor to i owszem a wieczorem glowy na podloze, ze oddychac nie moze i kweczy;-) kurcze Asia a to balwan a nie lekarz-ja to bym zawalu chyba dostala:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda Jak sobie przypomnę tą całą historię Marysi od początku, to sobie myślę, że cuda się zdarzają na tym świecie! :))) Kuruj się Matka! Karmisz piersią, czy butlą? Jak butlą to masz większą możliwość się podleczyć... a jak piersią to apap i syropek taki dla karmiących zostaje. A! Mnie bardzo pomagał spray Tymsal - ze dwa razy ugasiłam nim gardło na początku infekcji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina Tak ładnie mi robił dzień za dniem, a tu wczoraj strajk! Nie było i wczoraj, i dzisiaj kupy. Coś się dzieje, bo po każdym karmieniu nie chce mi odbić i jest czkawka. Nie wiem, czy się znowu czegoś nażarłam, czy jak? Pcha łapki do buzi i nie pierdzi tak fest, jak zwykle, tylko coś Go morduje ten brzuszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas tez sie cos dzieje. Pierwszy raz od kilku tygala wstala o 2.40 a normalnie to 5-6. I pos jedzeniu spala do 5.30 a potem juz byla masakra. Nie spala! Jakos kolo 8 zasnela na godzinke. No i nie wiem jak nasz rytm dnia przywrocic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa daj mu moze cieplej przegotowanej wody-jak mojego tak meczy to mu daje(az mzoe z 3 razy max) i albo purknie albo zwymiotuje ale lepiej mu sie robi. a u nas odwrotnie wczoraj dwie kupy i kleksy caly dzien....ale jedna rano to z zaskoczenia- bez prezenie, stekania, 24 godzinengo_idzie kupa_ itp...dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pamietacie moj wyjazd na pogotowie? no i juz sie wkurzylam od nowa:O:O k**** no!!!!!!!!!mieli ze szpitala wyslac list do mojej gp odnosnie powtorki tych badan i co?i dzownie bo mija m-c i mam powtorzyc badania a oni nie wyslali listu wiec moja gp nawet nie wie co za badania ma mi zlecic!!!dzwonie do szpitala i ona sie musi z nimi skontaktowac dali nr tel...- ja zadzownilam do przychodni ma do mnie gp oddzwnic musze jej pow co i jak i ona musi do szpitala dzownic!!noz przeciez mnie szlag trafi!!!!!!!!!!!!no po co mi mowili, ze wysla list??? k****no!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i ja po wizycie :( wiecie co mam wrażenie ze wchodzę z dzieckiem zdrowym a wychodze to zawsze coś wiec : - nie podnosi główki chwytane za rączki (2miesiące i 3 tygodnie skończone ) - Atopowe zapalenie skóry dostałam do zrobienia mocz i krew :( jutro mam wizyte w poradni Rehabilitacji a mama ma mieć ostrą dietę masakra :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×