Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

ewcia-------- musisz jakoś wyluzować nie wiem czy pamiętasz jakie ja mialam problemy dzieki temu ze dałam sie nakręcić mojej teściowej tak ze aż bolal mnie brzuch na dwa dni przed uroczystością. a nati caly ten moj stres dostała przez mleko bo głupia baba ze mnie była ze sie tak dałam wyprowadzić z równowagi wizytą teściowej i strachem jej oceniania i krytyki na wszystkie tematy mojego życia. w kościele nati troszke płakal ale ksiądz sie kazał nie przejmować ratowałam sie smokiem ktorego nie lubi a woda była podgrzana wiec nie bylo szoku termicznego za to w domu całą uroczystość przesiedziałam w pokoju obok bo jak szłam z nati do gości to od razu ryk !!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! A ja wlasnie gotuje obiadek. Mala dziś nawet spokojna. Przed polozeniem się spac (ok22) podalam jej 60ml mleka "na spioch" spala do 4.30 butla i wstala przed 9! Pogoda nie bardzo, ale nie pada wiec poszlysmy na spacer, tak już opanowalam wnoszenie calego sprzetu na gore, że jeszcze sobie zakupy zrobilam i nie było problemu żeby się z tym zabrac na 2pietro. Oczywiscie nie moglam się powstrzymac i mloda ma 2 nowe opaski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka ja tez ma butelke Lovi i mam wrazenie ze Młoda wiecej sie musi napracowac pijac z niej niz z piersi - bo tu tryska :D ale podawalam tylko kilka razy herbatke i raz mleko, bardziej zeby zobaczyc czy skuma o co chodzi, skumala bardzo szybko :) w ogole te smoki lovi maja taki ksztalt jak moje sutki :D tez mam takie mocno wystajace antenki - co trudno ukryc przy kapieli w chlodnych wodach naszych mazur np hehehe ale za to jak Mlodej pasuja :) Karolka , biudlko trzymaj sie 🌼 Klaudia gdzie kupujesz opaski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Karola 3maj się ! dziewczyny jeśli chodzi o żyrafke to myślę że nie ma co przepłacać ! ja absolutnie nie żałowalabym grosza dla córci ale 50 żł to lekka przesada ! w skleach są przeurocze gryzaki i za taką kwote można nabyć kilka kolorowych :) podobnie było z tą książeczką inter.już miałam zakupić a tu jestem sobie w Empiku i bardzo podobna ( z owocami i warzywami ) uwaga za 19.99 i naprawde różnica polega na motywach ! Niunia dziękuje! też mi się podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My już po bioderkach... Wyniku oczywiście nie dostaliśmy żadnego. Badanie trwało 5 minut od wejścia do wyjścia. Pan Doktor wypowiedział do nas może 2 pełne zdania. "Jest w porządku, Szeroka pielęgnacja." O przepraszam! Zdanie i równoważnik zdania. Kontrola za 3 miesiące, czyli w czerwcu. A Szymucha nie dość, że "olał dziada" kompletnie i w ogóle nie zrobiła ta cała wizyta na Nim żadnego wrażenia, to zaraz po ubraniu do wyjścia - usnął... I śpi dalej. Ułożyłam Go na kanapie, zdjęłam czapkę i szalik, rozpięłam kombinezonik i czekam z cycem. ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam pytanie: od czego się robią zapalenia piersi i czy da się jakoś temu zapobiegać? czego nie robić, żeby się nie "zapaliło"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starbuck80 Opaski kupuje u nas na osiedlu w pasmanterii. Kiedys takie cienkie kupilam z kokardka takie gumowe ciagliwe po 3zl, takie szerokie zwykle po4zl (ale tu akurat maja gladkie wiec siodtra mi kupila pare sztuk z motylkami i kwiatkami) a dziś nabylam z takimi wielkimi kokardami, na zasadzie zwyklej opaski po 5zl:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia u mnie bylo tak...pekl mi taki Mały gruczolek przy sutku I wdalo sie zakazenie. I ot zapalenie piersi. Ale nie WIEM czy to wyglada tak samo u osob karmiacych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) le_soleil podałam mojej małej bebko 30ml bo juz nie szlo wytrzmac non stop jakby glodna byla ale to chyba zabki.J karmie piersia przez nakładki silikonowe wiec nie mam strach ze do butli sie przyzwyczai bo i to silikon i to :D a co do przyzwyczajania do mleka moja nie chciała zbytnio mm tylko mamine smakuje :) karolka wspolczue znam ten bol tez mialam zalapenie ale naszczescie obeszlo sie bez antybiotykow i trwalo tylko 2dni ale ten bol masakra:( syropek przeciwbolowo-goraczkowy + kapusta i powinno pomoc mnie pomoglo. Dziś bylam na usg bioderek wszystko pienie ok a1 tylko jeszcze jakas kosc sie nierozwinela (podobno jednym dziecia sie rozwila od razu innym w 6mce) czy ma tak ktores z waszychmalenst??? no i do kontroli za 2 mce i kazał pieluchowac raczej zalecił a czy wy nadal pieluchujecie podwojnie??? Byłam także u laryngologa :( weszłam usmiechnieta a wyszlam splakana :( z tym jezyczkiem jest ok miesnie szczeki sa za malo rozwiniete i daltego mala go tak intensywnie wyciagala teraz juz mnie bo ssie smoka a jak bedzie gryzc to powinno byc juz calkiem ok.zmartwilo mnie jak zaczela mowic o tarczycy ze mala powinna juz dawno miec zrobione badania czy jest odp ilosc hormonu tarczycy wydzielana(powinien jej zlecic pediatra) bo to bardzo powazna sprawa...choć nie mowila ze mala moze miec z nia cos nie tak ale wiecie ja juz spanikowalam na maxa. na predko jutro do lekarza i zbadac krew boze zeby tylko bylo dobrze ... nawet nie chce pisac co ona mi gadala o tej tarczycy jakas dziwna babanastraszyla mnie strasznie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa mi tesciowa ciagle powtarza, ze piers musi byc oprozniona(stad kazala mi sciagac laktatorem jesli maly nie wyjada do konca) bo., ze od tego sie moze zaplanie wdac....nie wiem, nie sciagam zaplania brak...podobno jak staniki nie wygodne jak uciskaja-bo wtedy sie kanalik moze zatkac i tez zapalnie gotowe, jak "przeziebi" sie piers-w sensie zawieje czy cos to tez...ale ile w tym wszytskim prawdy- nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia ile ważył Piotruś jak się urodził ? Piotruś tylko 3 dni młodszy od Julii :)Julka waży 6100 waga urodzeniowa 2800 mówiła dziś pediatra że dobrze waży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niunia Piotruś ważył 3750 jak się urodził, przy wypisie cos ponad 3500, teraz 6800;) Julcia waży 6100, 2800 urodzeniowa to tez jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania-mi moja znajoma położna mówiła żebym nie ściągała mleka bo im więcej ściągnę tym więcej napłynie a to dziecko reguluje laktacje ile mleczka potrzebuje :) nie wiem jak u dziewczyn co ściągają regularnie laktatorem Mi zawsze mama mówi żebym nie wychodziła na pole rozebrana bo dostane zapalenie piersi.Moja teściowa miała zapalenie i mówi że OKROPNY ból:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nigdy nie ściągałam i nie ściągam. Muszę się też przyznać, że chodzę bez stanika, więc uciskać nie ma co. Aleeee... gorzej z tym lataniem po zimnie. Będę musiała uważać, bo jak robię wietrzenie pokoi, to mi się często zdarza w cienkiej koszulce z ciepłego do zimnego wchodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do podwójnego pieluchowania... Ja z tych "zawitkowskich" - ani razu podwójnie nie zapieluchowałam. Trzymam się wskazówek Zawitkowskiego - dużo ruchu, wygodne ubranka, jak najwięcej swobody nóżek, dużo na brzuchu, no i przy zmianie pampera zawsze sobie robimy trochę gimnastyki... Póki co mój "gadatliwy" ortopeda nie ma zastrzeżeń. Gadałam z innymi Mamami. On podobno taki mruk, ale dobry fachowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny! Madra Kamila wiosne poczula...Ledwie sie cieplej zrobilo,kolo 15C i glupia spacerowalam na zewnatrz bez kurtki,stwierdzilam ze skoro jade samochodem to nie potrzebuje,potem jednak spacerek od sklepu do sklepu i wystarczylo...Jeszcze tej samej nocy zlapala mnie goraczka...Caly wczorajszy dzien chodzilam 'polamana' ,zasypiajac niemal na stojaco.Najgorsze jest to ze chyba przeziebilam piers :( :( z jednej strony jest twarda,pod palcami czuje takie 'grudy' i boli jak cholera!oby nic gorszego z tego nie wyniklo.. W temacie zapalenia-ja mam juz za soba takie przejscia (mam nadzieje ze tym razem do tego nie dojdzie..) Skonczylam z 39,5 goraczki i bolem gorszym od porodu...Najgorzej bolalo kiedy piers przystawialam Maluszkowi,bo nie zalecano przerywania karmienia..Łomatko az mi sie slabo robi,jak sobie przypomne.. U mnie do takiego stanu doszlo przez zapchany kanalik...Kanalik natomiast zapchal sie przez glupie wkladki w staniku (Nie wiem Ania czy uzywalas ale mialam te z Boots'a-stanowczo odradzam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu- ta Zyrafka ma wysoka cene bo w przeciwienstwie do innych,sztucznych gryzakow wykonana jest z tworzyw naturalnych..I mnie to przekonuje..jesli moje Dziecko ma notorycznie 'meczyc' cos w buzi,wole by bylo to naturlalne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja Royla uzywam z tommy ...mialam z aventu to mi poodpazalo, ale z tomiego sa super! sluchaj nie wiem czy kupujesz te baby pads-ja do tej pory kupowallam z bootsa a wczoraj mi sie skonczyly i akurat bylam w lidlu i z tych ich serii dzieciacej kupilam-SUPER!!!!naprawde warto je kupic!szkoda przeplacac gdzie indziej-duze, mieciutkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze beznadziejnie napisalam-chodzi mi o platki bawelniane do przemywania buzi itd, jeslimacie lidla pod reka dziewczyny zobaczcie-bo wg mnie naprawde sa super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się zgadzam z Asią jeśli chodzi o gryzaki nie ma sensu przepłacać bo jest mnóstwo fajnych gryzaków i nie drogich :) a dzieci będą brać do buzi różne rzeczy i nie wszystkie są z tworzyw naturalnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj tam:)kto chce kupi kto nie to nie:Djak ze wszytskim innym Ewa u mnie nadal mleko nie smietana:D ale jest "gigant"nie;)? chociaz to na zdjeciu, w rzeczywistosci to taka malutka kruszynka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksfsoffosjfo
Ewa Co chodzi o zapalenie piersi to chodzi wg mnie o to, jak np dziecko długo nie zje z danej piersi, bo załóżmy prześpi dwa posiłki. Bo wtedy robi się zastój i mogą powstawać zrosty. Teraz nie polecają masować piersi ale ja tak robię, jak wyczuję zrost to od razu rozmasowuję go. Np u mnie położna mówiła, żeby spać na plecach, bo jak się ugniata piersi to się mogą robić guzy, ja miałam takie raz pod pachą, od spania na boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania-rzeczywiscie kawal chlopa,moj Maly to taka kruszynka..:) O Lidlu bede pamietac,moze nawet jutro sie wybiore. Pelepetka- masz racje karmilam czesciej.Przypałętał mi sie zatkany kanalik i zapalenie w lewej piersi.Podswiadomie przystawialam Malego czesciej do prawej,bo lewa tak bolala..Z mojej winy wiec w tej lewej jest mniej mleka i generalnie jest mniejsza.Teraz wlasnie przeziebilam piers prawa,ta 'dobra' i cholernie sie boje bo strasznie boli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja! czopelek- z tym spaniem sie zgadzam!dzis wlasnie spalam na brzuchu i w nocy sie co chwile budzilam bo mnie piersi bolaly a lewa masowalam bo sie guzki porobily- wczesniej w nocyu sie to nie zdazalo wiec mysle,z e to wina pozycji bo i na brzuchu do tej pory nie spalam no a tak w ogole dzien dobry! Royal:-) mojego zdjecie tak "powiekszylo";-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czołem! Ania Szymek na szczepieniu ważył 6400g ale on przecież miesiąc starszy od Twojego Artusia! czopelek Mnie też położna mówiła, żeby te grudki wymasowywać ww kierunku brodawki. Żeby tak delikatnie wymiatać albo palcami ciepłymi, a najlepiej to strumieniem prysznica. Jak się na początku robiły to bardzo pomagało! Mówisz, jak dziecko prześpi dwa posiłki... Kochana! Nie ma opcji, żebym wytrzymała dłużej niż 5-6h przerwy. Chyba by mi cyc pękł! Jak czuję, że już jest niedobrze, to niestety, ale albo budzę Małego albo przystawiam "na śpiocha". A z tym spaniem to wg mnie najgorsza paranoja, bo ja nie umiem zasypiać na wznak. Mogę tak godzinami leżeć, a jak się położę na boku, to się faktycznie jakoś z tą piersią nie tak robi. Deformuje się i twardnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×