Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

Cześć Kobitki! Mam nadzieję, że u Was wszystko w porządku i dzieciaczki rosną zdrowo. Ja trzeci dzień chodzę jak potrącona po tej migrenie. Non stop boli mnie łeb. Pozwalam sobie na 1 apap dziennie na noc, żeby chociaż parę godzin kimnąć. Niewiele to daje, bo budzę się znowu z dymiącą czaszką. Mam migreny od 15 roku życia - podobnie jak moja Matka, Babka i siostry mojego Ojca - więc kumulacja z dwóch stron rodziny. :((( Obiecywano mi, że po ciąży i po porodzie mi przejdzie. Dupa! W ciąży faktycznie nie miałam migreny takiej typowej ze wszystkimi atrakcjami, ale teraz widzę, że wracają i to ze zdwojoną siłą. Zauważyłam też jakieś plamienie - nie wiem, czy to okres już się pojawia, czy jak? Karmię dość intensywnie i mam dużo pokarmu (dzisiaj zaciapałam łóżko i pościel, bo nie założyłam wkładek). Czy to możliwe, żebym miała okres podczas karmienia? Rozmawiałyście o brzuchach. Mój taki se. Spodziewałam się, że będzie gorzej. Kresa została, ale nawet nie zwróciłam uwagi, bo po CC mam inną "kresę" w poprzek i raczej na niej się skupiam. Pępek też mam ciemnobrązowy i dużo większy niż był. Na brzuchu został fałdek, na chwilę obecną do skorygowania bielizną. Daję mu jeszcze czas na wchłonięcie. Dobija mnie fakt, że nie byłam jeszcze u kontroli u gina. Nie mogę się zmobilizować z depilacją. Może uznacie mnie za kopciucha, ale od porodu nie udało mi się wygospodarować czasu, żeby się objechać depilatorem. Chodzę zarośnięta jak dzik z państwowego lasu. :((( W ogóle mam doła, i przez ten ból łba, i przez tą zjebaną pogodę, i przez to, że od wtorku znowu zostaję kompletnie sama z Małym, bo Mąż wraca do pracy po urlopie. Przyzwyczaiłam się do dobrego, a teraz znowu zacznie się hardcore. Złapałam też lęka, co ja zrobię, jeśli taka migrena mnie dopadnie, jak będę z Szymkiem sama? Krótko mówiąc - mam tylko nadzieję, że u Was lepiej niż u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie milusie ewulka a to masz kiszke z tymi bolami głowy, troche cie rozumiem bo ja przeżywam katusze w trakcie przesilenia na wiosne z bólu glowy mam nawet mdłości. po posala bym wiecej ale tatus świruje i musze isc do nich bo mala tego nie wytrzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z ciekawostek... Herbatka laktacyjna 4 zioła Herbapol Pruszków pomaga Maluchom się "wypierdzieć" - sprawdzone doświadczalnie na Szymku. Przez ostatnie 2 dni jej nie piłam, bo miałam dużo pokarmu i zapominałam - Mały musiał się mocno namęczyć przy bączkowaniu. Teraz znowu wypiłam herbatkę i wali jak z armaty. Ten uśmiech mówi sam za siebie! :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamusie :) Sylwuś co u Was ? jak Mała? widziałam na fb że byliście na pogotowiu :( Ewa-możesz mieć okres jak karmisz ja z Amelką miałam jak skończył się połóg to za jakieś 8 tyg. dostałam okres :) to nie prawda że karmienie piersią zabezpiecza przed zajściem w ciąże jak co nie którzy twierdzą :) dziewczynki jaki rozmiar używacie dla swoich maluszków? pytanie do tych starszych :) ja od dziś 3 bo 2 już parę razy Julka prze sikała w ogóle na oko widać że ewidentnie za małe :) mam nadzieję że dziś nie będzie wiało i pójdę z dziewczynkami na spacer :) na chwilę obecną -6 i dosyć dużo śniegu:) co u Was Mamusie ? jak Wasze Maluszki ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Szymek nosi cały czas 2 jeszcze.On ma malutką dupinkę - bardzo wąski jest w bioderkach i tak jakoś śmisznie mi te pieluchy dopasowywać, bo w brzuchu to by się 2 nie dopięły, ale one zjeżdżają niżej i wtedy 3 by odstawały bardzo. A mnie to już niedługo szlag nagły trafi żywcem! Jak nie urok, to sraczka! 2 piętra pod nami ktoś kupił mieszkanie i robi generalny remont. W praktyce od bladego świtu napierdalają mi jakieś młoty kucia wiercenia i tak dalej. Szymek się denerwuje. Nie wiem, co mam robić. W salonie w ogóle chyba nie będzie szans siedzieć z dzieckiem. Będziemy albo uwięzieni w małym pokoiku, bo tam mniej słychać, albo muszę wyjechać z Małym do rodziców. A ten remont może jeszcze potrwać i miesiąc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja:) kurcze widzialam Sywlinki opis na fb-bidulka...ale kuzwa z dzieckiem na pediatre 6h czekac-to jest jakas kpina....ja wiem-tzn domyslam sie, ze w Anglii podobnie pewnie jak w Ir-jak sie trafi na pogotowie to sie czeka i czeka-najlepiej to tam pasc na podloge to szybciej pojdzie ale kuzwa z dzieckie????no sie mi cisnienie z rana podnioslo.... moj maly nosi 2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka u nas tez dwójki a rzepy to prawie na siebie musze naklejac - jeszcze troche chyba w 2 pochodzi :) Ewa jak tam u Szymka z kupka? bo u nas to słabiutko - w tym roku 2 kupki obie po czopku, co prawda nie na skutego jego dzialania, bo kupka byla od razu, wiec nie zadzialal on tylko na zasadzie "termometru" no ale ileż mozna :/ i męczy sie bidula :/ dzis mielismy szczepienia, przy okazji podpytalam ale nic sensownego sie nie dowiedzialam - ze mozna sproobwac rumianku, bio gaji, termometru ... i takie tam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemanko wszystkim, mój maluch dzisiaj miesiąc kończy kiedy to zleciało dopiero z brzuchem chodziłam a tu mały już miesiąc kończy jutro jedziemy na usg bioderek boję sie trochę sama nie wiem czego. ja małemu podaje espumisan w kropelkach jest mu lepiej się załatwić nie wysila się tak bardzo i jest spokojniejszy. albo pije herbatke z kopru wloskiego to z kolei pomaga na laktację wasze maluch też tak łapczywie ssą pierś bo mój mały to czasami powietrza nie może złapać tak sie przyssie i nałyka się powietrza to potem ulewa u mnie co drugi dzień pralka chodzi. ewa współczuje ci tych sąsiadów z remontem ja to bym szału dostała poszlabym i opieprzyła . ale trzymaj się nie daj się z równowagi wyprowadzić. ja walcze z zaproszeniami na chrzciny będe miała ok 25 gości 12 lutego chrzcimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na remonty nic nie poradzi, jak nie robia tego w nocy:/ trzeba się przemęczyć u nas też pierwsze miesiace po wprowadzeniu non stop ktos gdzies cos wiercil, walił , dobrze ze my kupiliśmy jedno z ostatnich mieszkan wiec nie było tak zle dla nas, ale ktos inny musial sluchac naszych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas pieluszki 1 nadal. Co do kupek to moja mala się prezy strasznie i placze, ale kupki codziennie conajmniej4. Pediatra kazala podawac bioGaje, i jest już troche lepiej. A my usg bioderek mamy w srode. Dostalam skierowanie, ale w kazdej mowia że nie maja kontraktu z nfz żeby czekac do lutego, wiec zapisalam się prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze my 1 uzywalismy ok 2 tyg-nie dluzej-za "krotkie" byly...zapac ok-ale z tylu lekko za pupe a z przodu pod pepkiem, i albo mokry albo kupa na plecach...myslalam,ze zle ubieramy ale jedank po kilku dniach i przerjsciu na2 stwierdzilam,ze jednak za male juz byly, i mamy jeszcze jedna prawie cala paczke huggisow tych z wycieciem...poczekaja na drugie:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja corcia krotka byla jak się urodzila bo tylko 54cm wiec jeszcze się miesci. Mam jeszcze paczke cala i zamierzam też na 2 przejsc, no chyba że bedzie się topic w tych pieluchach:) Ale generalnie nie jest źle. Jeśli zasnie o 21-22 to budzi się okolo 2-3 i pozniej kolo 6 wiec mamcia troche pospi. W sobote miala gorszy dzien ciagle plakala i na zmiane z tatusiem ja zesmy nosili na rekach, aż w koncu polozylam ja w lezaczku wlaczylam wibracje i mala poszla spac. Polubila lezaczek, dziś już też 2 godz w nim spi. Wiec ja cos mogę w domu porobic, chociaż nie wiele, bo na polozna czekam wiec za gruntowne porzadki nie bardzo mam jak się zabrac. A tak z innej beczki, co macie na obiad dzisiaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze ale to dziwne jest, bo pierwsze 3 tygodnie kupka praktycznie co karmienie, pozniej kilka dni po 3 dziennie a pozniej koniec, w ogole nie ma :/ przecież ani diety nie zmienilam , nic sie nie zmienilo.. :( taaa NFZ, ja tez prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam sie i ja... Muzyka klasyczna wlaczona mala spi. Wczoraj spedzilam 6 h na pogotowiu , mala plakala 12 h przerwa 20 minut na spanie I nastepne 6 h , az dostala goraczki. Okazalo sie ,ze Ma niedorozwiniety "mocno" caly przewod pokarmowy, dostaje 2 silne leki...mam nadzieje ze pomoga, wlasnie Moj pojechal JE odebrac do szpitala bo w aptekach nie maja tylko w szpitalu. Wczoraj dostala 1 dawke...I jakby lepiej w nocy...choc nie obylo sie bez placzu I nadymania..NIECH JUZ MINA TE 3 mce..!!!! Buziaki dla WSZYSTKICH!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
54 to nie tak mało , raczej powiedziałabym ze srednia u nas jedynki było do miesiąca, i pewnie dluzej moglibysmy ich uzywac ale akurat w sklepie nie bylo 1 wiec poszly dwojki, ktore sa od pachy do pachy :D ale wydaje mi się ze akurat Młoda ma dość dlugie nogi jakich lezaczkow używacie, bo my mamy dwa i oba nie bardzo pasują a to dziwne bo jak tylko do fotelika samochodowego czy do wozka od razu sie uspokaja i spi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buziaki to zwlaszcza dla Twojej Layli i zeby szybko minęły te wszystkie wzdecia, zaparcia, kolki wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia Jestem z Tobą całym sercem. Mam nadzieję, że w zajmą się Wami, jak należy i ten koszmar się skończy. Moja Bratanica miała to samo. Uwierz mi, to w końcu minie. Trzeba wytrwać. Nie trać cierpliwości. Nie daj się ponosić nerwom. Nie popadaj w zwątpienie. Wiem, że łatwo pisać, ale to dla dobra Maleńkiej. Przecież Ona jest jak mała antenka - zbiera wszystkie Twoje emocje. Musisz patrzeć na nią i myśleć same dobre pozytywne rzeczy. Może to brzmi jak nawiedzone gadanie, ale... pomaga... i Tobie, i Maleńkiej pomoże. Trzymaj się i bądź dzielna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja Ania miałam z 2 tak jak ty z 1 dlatego zmieniliśmy na 3 i są super :) współczuję bardzo Sylwii i jej mężowi dość że mała cierpi nie mogą jej pomóc to jeszcze na pogotowiu tyle godzin czekać dla mnie to jakaś masakra:) Klaudia -my mamy schab ze śliwkami kluski śląskie i marchewkę duszoną :) ja piję 2 herbaty z kminkiem i Julka 2-3 kupki robi i bączki puszcza brzuszek jej nie boli :) byłyśmy dziś na spacerku ale tylko 30 min. ponieważ strasznie zimno .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tematu kupkowego... Jeśli dziecko jest karmione wyłącznie piersią ma prawo robić kupsko nawet raz na 7-10 dni. U Szymka to się akurat uregulowało na 4 dobach. Co czwartą dobę wali parę wzorcowych kupek "po pachy" i potem znowu 3 doby zajada i pierdzi. Nie trzeba się martwić, jeśli gazy odchodzą prawidłowo i dziecko siusia dużo. To wtedy nie jest zaparcie, tylko normalna fizjologia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niiunia no widac co dzieco to inaczej jejku ja dalej w pizamie....ehhhhMaluszek pojadl i fika na lozku,zaraz sie trzeba ubrac,ogarnac troche dom i o 12 znow jedzenie i wyruszamy na spacer:D bo slicznie slonko swieci-prawie wiosna za oknem! Sywlus-trzymaj sie!!!minie, w koncu minie!🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No norma jest jak sie nie spina i nie męczy no i jak pisalam u nas po czopku kupka jest natychmiast wiec nie jest ona wywolywana dzialaniem czopka i jest oooogrrooommna no ekonomiczna dziewczyna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwuś- oby małej te leki pomogły żeby już nie cierpiała trzymam za Was kciuki buziaki dziewczynki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starbuck u nas to samo. Kiedys mnostwo kup potem coraz mniej. A i czopek tez tak u nas dziala. Wkladam iod razu jest kupa. Mysle ze poprostu taku poslizg daje. . My mamy ten problem ze kupa mimo iz codziennie to z wysilkiem i przez to czesto konczy sie puszczeniem pawia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
echhhhhhhhhhhhh tyle sie opisałam i co zniklo :P wiec krotko mala niespokojna byla ale nareszcie spi bylo 2 razy przebieranko bo zwymiotowala i zrobiła kupke aż wylodowala w umywalce bo mamie ręce opadły i doszlam do wniosku ze 1 sa za małe i pora na 2 a teraz zamiast spaś z mała trzeba ogarnąć dom bo istna katastrofa :( SYLWIA nie daj sie w koncu bedzie dobrze buziaki dla was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemka Dziewczynki :-) Moj synek kiedy sie urodzil mial 54cm i to wcale nie tak malo.Pieluchy rozm 2,choc przez dlugi czas byly 1ki,bo Maly jest dosc szczuplutki. Kupki mamy regularne,raz dziennie,czasem dwa. Pytanie mam do Was,choc mozliwe ze juz rozmawialyscie na ten temat kiedy jeszcze mnie na tym forum nie bylo- jakie macie wozki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam głęboko spacerowy czyli nie posiadam gondol i zbyt letki to nie jest ale ze nie mieszkam w bloku to problemów nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×