Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

majka89

Ślub rok -2013

Polecane posty

no tez to zauwazylam... tylko z drugiej strony to jest rok czasu jeszcze... moze sie duzo wydazyc wiec nie wiem czy jest sens kupowac kiecke czy umawiac sie z wizazystka czy fryzjerka czy nawet to wybierac... gusta jeszcze sie zmienia... dzis i jutro znow nauki :D i potem jeszcze tylko piatek i z glowy :) szkoda ze nie ma tu dziewczyn z opolskiego... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie :) ja narazie przegladam w necie sukienki obraczki i jestem przerazona! Sukienki mi sie nie podobaja narazie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 07.09.2013 rok
A czy ja zamawiam sukienkę? wybieram, przeglądam tak jak i Wy i mam swój typ, jak się zmieni to się zmieni. Szyć będę jak mówiłam w 2013 roku. A co mi szkodzi umówić się z wizażystką skoro ma zapisy na rok do przodu? mam iść potem do jakiejś podrzędnej kosmetyczki? a typ makijażu można zmienić w każdej chwili, nawet nie ustalałyśmy jeszcze co mi będzie robić. Czasu nie jest wcale tak dużo jakby mogło się wydawać. Szukając zespołu już mieliśmy ogromny problem i musieliśmy zmienić datę na wrzesień, bo w sierpniu już nie mieli terminów wolnych. Ja wolę być spokojna o wszystko. A po za tym mam zaklepane tylko 4 terminy i najważniejszych usługodawców, a reszta tylko w głowie zaplanowana. Nic w tym złego. Ja jakoś nie umiem się opanować, cieszą mnie te przygotowania. A obrączki to fakt nic mi się nie podoba. Byliśmy przymierzać, żeby wiedzieć w jakim typie dobrze wyglądamy. I jak się okazało mimo, że planowaliśmy łączone złoto, to wszyscy jubilerzy nam go odradzali ze względu na kłopoty z zwiększaniem i zmniejszaniem rozmiarów. Z czystego żółtego złota nie za bardzo nam się podobają, ale może znajdziemy coś. Gorszy jest fakt, że mój narzeczony ma szczupłe bardzo palce, natomiast dość szeroką kostkę. I jak mu jakaś obrączka przejdzie przez kostkę to na palcu potem strasznie lata i wygląda jak dużo za duża, no bo jest dużo za duża zresztą, bo rozmiar musiał być większy na tę kostkę. I nie wiem jak to zrobimy. Może weźmiemy mniejszą i siłą będziemy wciskać przez kostkę by mu potem dobrze leżała na palcu. Ale nie wyobrażam sobie siłować w kościele z palcem:P chciałabym by wszystko poszło gładko. Poszliśmy się zorientować z ciekawości i zobaczyć n jakie ceny musimy się przygotować. Głównie też szukam organizatorów typu kwiaciarnia, fryzjerka, wizażystka, cukiernia po to by zaplanować budżet. Na wszystko sami zbieramy i musimy mieć na tyle precyzyjnie określony budżet żeby właściwą kwotę uzbierać. Jeśli uzbieramy za mało, to nie będzie skąd dobrać. Rodzice w niczym nam nie pomogą. Także każdy organizuje się jak chcę, z terminami jakimi chce ważne byle wszystko tego dnia wypadło jak należy i było tam jak sobie wymarzyłyśmy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 31 sierpień 2013
07.09 jzeli za wszystko sami placicie to was szczerze podziwiam...z naszych obliczen wychodzi ze wesele bedzie nas kosztowalo ok 45 tysiecy...dzielimy to na 3 (my,moi rodzice i jego rodzice). Ile bedziecie mieli gosci? my minimum 160:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 07.09.2013 rok
Nasze wesele ze wstępnych kosztów również oscyluje w takiej sumie. Ale niestety moi rodzice są na emeryturze, z czego dostaje ją tylko tata, a mama jest za młoda jeszcze więc nie ma, a nie pracuje. Rodzice mojego narzeczonego mają podobną sytuację utrzymują się z dwóch skromnych emerytur. Dla nas jest to też wyczyn odłożyć taką sumę, bo musimy nieźle pasa zaciskać, ale robimy to też z przyjemnością jakąś, bo wiemy, że będziemy mieć wspaniałe wesele:) U nas po zrobieniu rekonesansu wychodzi 38 tysięcy. Ale wesele specjalnie zaczęliśmy planować już w wakacje także mamy troszkę czasu. Bo przed nami jeszcze 18 bitych miesięcy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 07.09.2013 rok
gości u nas na liście jest 87. Także nie robimy dużego wesela. Zapraszamy tylko najbliższą rodzinę. Także mamy też cichą nadzieję, że raczej wszyscy dotrą i nikt nie odmówi:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nowe dziewczyny! 07.09.2013 rok to prawda-z terminami bywa różnie, przekonałam się o tym na własnej skórze. My na razie stoimy z przygotowaniami, bo wszystko co najważniejsze już zaklepane. Ale w głowie mam już pewne plany co do np. koloru bukietu, zaproszeń, obrączek itd.:) a gości macie naprawdę sporo-u nas też są duże rodziny i prawdę mówiąc, gdybyśmy chcieli zaprosić wszystkich to pewni też wyszłoby ponad 150 osób. ze względu jednak na koszty i trudności ze znalezieniem tak dużej sali lista zamknęła się na 120 gościach:) 31 sierpień 2013 u nas też koszty dzielimy między nas i rodziców:) koszt całej imprezy według moich obliczeń przekroczą 40 tys., więc bardzo się cieszę, że pomogą nam rodzice. a co do zespołu-my płacimy 3500 zł. za 1 dzień (4500 za 2, zespół 3-osobowy) i jak dla mnie to maksymalna cena jaką mogę dać. myślę, że 5 czy 6 tys. to baaardzo dużo, ale jeśli można sobie na taki pozwolić to czemu nie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szym-szym
U nas nie ma problemów z terminami a nadal: Szczudlarze na Ślubie - najmodniejszym trendem! Aktorzy w ciekawych przebraniach czekają na Parę Młodą po ceremonii zaślubin przed kościołem lub USC. Mogą powitać nowożeńców obsypując ich ryżem lub konfetti, puszczać bańki mydlane i pozować do zdjęć. Artyści wykonują pantomimiczne etiudy zabawiając gości podczas kolejki do życzeń. Jeśli chodzi o stylizację, to aktorzy mogą być przebrani za anioły, parę młodą czy każdy inny kostium realizujący kreatywność klienta. Najwięcej zapytań w Arty Studio jest właśnie o tę usługę. To idealna propozycja dla par idących z duchem czasu i otwartych na niestandardowe rozwiązania. Taki nietuzinkowy i nowoczesny ślub na długo pozostanie w pamięci zgromadzonych gości. info@artystudio.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dalej szukam dj'a :) jeszcze 26 dni i tez bede miala najwazniejsze rzeczy zalatwione :) a do mojego slubu az 406 dni !!! Sceptyzm... Wczorajsze nauki trwaly pol godziny ponoc dzisiaj tez tak bedzie :) i prawie meta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malapannamloda - my tez rozglądamy się za dj'em i wiesz co? Dwie osoby niezależnie od siebie poleciły nam tego samego Pana - moja przyjaciółka i kolega mojego narzeczonego ;) To było trochę śmieszne, ale teraz tak sobie myślę, że na 100% się z nim spotkamy, bo to jest destiny :P A wiesz może ile mniej więcej kosztuje dj na wesele? Nawet nie wiem ile to jest dużo a ile mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi2013
Ja mam dj-wodzireja na swoje wesele. Płacę mu w tej chwili 1750 zł, ale mam zaznaczone w umowie, że cena za rok może się podnieść także jestem przygotowana na te 10% podwyżki. Musimy tez mu zapłacić za dojazd ponieważ dojeżdża do nas z innego miasta. Ale sądzę, że w 1900 zł się zamkniemy. Inny dj, z którym rozmawialiśmy chciał 1500 zł i był w stanie poprowadzić oczepiny, ale jako takim wodzirejem nie był. I obstawał za bardziej nowoczesnym weselem. A my na dj zdecydowaliśmy się nie dlatego, że chcieliśmy nowoczesne wesele, bez zabaw i biesiady, a dlatego, że po prostu koszta nas przerosły. I chcieliśmy na naszym weselu mieć dj, bo tańszy, ale żeby był jednocześnie fajnym wodzirejem. Dlatego zdecydowalismy się na tego droższego, ale przynajmniej będzie tak jak chcemy:). Czyli oryginalne kawałki bez fałszowania i zabawa i biesiada:) różne przyśpiewki przy stole sam śpiew i nawet nieźle mu to wychodzi:) także jak dla nas na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) do 2013 to z 2000 jak nic wpisow bedzie pogoda juz ladniejsza slonko swieci fajnie sie robi, chociaz przeslilenie mi nie sluzy ale mysle ze juz nie dlugo sie wszystko unormuje. A co tam u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do : 31 sierpien 2013 Hej polecam Zespół w którym sama gram :) gramy na terenie małopolski i śląska, gramy do samego rana bez ograniczeń czasowych i bez dopłat :) Zobaczcie sami jak gramy: http://www.youtube.com/results?search_query=azyl+felicita Też Mam wesele w 2013r. i musiałam rezerwować wszystko dużo wczesniej i uważam że to jest jak najbardziej pozytywne :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też się zastanawiałam nad zamówieniem sobie DJ na moje jednodniowe wesele, dzięki temu uniknęłabym fałszowania ale nic tak mnie nie denerwuje podczas całego wesela jak sytuacja gdy młodzi wybiorą sobie ich ulubioną piosenkę na pierwszy taniec a zespół tak to spieprzy, że się tańczyć nie chce. Także pod tym względem DJ wygrywa. Tylko tak się zastanawiam ile taki DJ mógłby chcieć za jeden dzień, orientuje się ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rozmawiałam wczoraj z jednym DJ i zażyczył sobie 1500zł za wesele, a razem z poprawinami 2000zł. Jutro spotykamy się z tym poleconym przez wszystkich naokoło ;) Aaa i podpisaliśmy dzisiaj umowę z salą ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też zastanawiałam się na dj-em, głównie ze względu na cenę. ale kwoty wahały się koło 2 tys i stwierdziłam, że trochę dużo jak na siedzenie za laptotem i puszczanie gotowych kawałków:P zastanawiamy się z M. czy nie kupić już alkoholu. ceny żywności, transportu ciągle rosną:P a alkohol przecież sie nie zepsuje:P rodzice uważają, że powinno być 0,5l na głowę czyli 120 butelek. moim zdaniem nie zejdzie nawet połowa:P ale oni się upierają przy swoim, bo alkoholu po pierwsze nie może zabraknąć, a po drugie musi być go na tyle dużo, żeby starczylo na chrzciny:P:D (kolejne przesądy:) poza tym chcieliśmy każdej parze dać wódkę w podziękowaniu, więc wychodzi kolejne 50-60 butelek. ciasta nie będziemy rozdawać, bo dla mnie to zbędny wydatek. teraz zostaje jeszcze podjąc decyzję jaką wódkę kupić. myśleliśmy o panu tadeuszu, bo ma dość względną cenę. macie jakieś inne propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej To jest Dobry pomysł My z Moim Narzeczonym mamy w planach kupić wódkę do czerwca, bo od czerwca wzrastają ceny ( kumpel rozwozi alko i mam cynk xD ) :) myslimy o Stock (mój typ) albo o Gorzkiej Żołądkowej (typ G. ) co do ilości zawsze można wziąc więcej a poźniej oddajesz do hurtowni po tej samej cenie co kupiłaś .... kwestia dogadania Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my tez chcemy teraz na urlopie kupic wodke :) my kupujemy po litrze na glowe gdyz dochodza to wesela jeszcze ludzie, ktorzy beda nas zatrzymywac :) ale dokladnie to nie zastanawialismy sie co :) zastanawiamy sie tez nad obraczkami zeby wszystkiego w grudniu nie kupowac... ale to kwestia obgadania.. aquku witam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka tez mialam pisac cos, bo strasznie sie tu cicho zrobilo... do mojego tez rowne 13 miesiecy ;p a co do przygotowan to zdecydowalismy sie na 100 % na zespol tylko musimy umowe podpisac i pogadac z fotografem chcielismy w niedziele ale nie zastalismy go. A od dzis robimy z narzeczonym akcja odchudzanie i zapisujemy sie na: on silownie ja fitnes - zobaczymy co ztego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co... Moje Słońce wyjeżdża w czwartek, tym razem do Norwegii. Jasny szlag mnie bierze, chodzę wku*wiona jak nic. Nie chcę, żeby jechał :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez tak mysle musi wrocic :D tez jestem ciekawa na ile jedzie :P a do mojego urlopu rowne 15 dni :) moze 14 nawet :D zalezy czy wolne sobie zalatwie na 29 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! :) ależ tu się cisza zrobiła :) co tam u Was słychać? Jak pogoda? Bo u mnie to wiosna zbliża się duuuuużymi krokami :D powiem Wam, że ten czas tak zasuwa, że szok.. Pamiętam jak w maju zeszłego roku zaczęliśmy myśleć o ślubie, a to minął już (prawie) rok! U nas przygotowania stoją w miejscu, jak stały :D jakoś nie możemy się zabrać za resztę. Jedno co chcemy zrobić, to powiedzieć takiemu znajomemu, który pracuje w hurtowni alkoholi, żeby dał znać jak będzie jakaś promocja na wódkę. Bo mówił, że od czasu do czasu puszczają dobrą cenę na różnego rodzaju alkohole. A my chcieliśmy maximusa albo finlandię. Finlandię tylko wtedy jak będzie dobra cena, jeśli nie, to nie bo to za dużo siana. Tymbardziej, że u nas wódki pójdzie masę, bo rodzina za kołnierz nie wylewa (jak to brzmi) :P:P:P:P:P:P:P:P:P a wesele na 140 osób, to jeszcze u nas jest coś takiego jak polerabend- w piątek przed weselem, wszyscy się schodzą- goście, znajomi, rodzina, przyjaciele, sąsiedzi i wogóle cała wieś :D :D:D:D:D:D i piją do 00.00 (czasem i dłużej jak się ktoś zasiedzi ;/ ale raczej starają się do pólnocy wyjść..) a tak wogóle to co u Was? macie już kamerzystę i fotografa? jakie macie ceny? i co w tym jest? bo się orientuje, bo tez juz trzeba zalatwic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×