Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cierhaj

Czytam Stary Testament - jestem w szoku...

Polecane posty

Gość esophagus
weź pod uwage czasy w jakich powstawal Stary Testament. Były to czasy okrutne, nawet w przypisach Biblii mozesz znależć wzmianki o rytualach w innych innych religiach. Na te czasy Bog wprowadził zmiany na ile mógł, np te ofiary ze zwierzat. W jednym z wersów Bog zakazał składania ofiar z ludzi ( w jednym z przypisów było o jakims Bogu któremu sie składało jedno z dzieci w ofierze) Tak ze Bog powoli, powoli zmieniał myślenie ludzi. Dla nas to niewyobrażalne, ale nie oszukujmy sie, dawny świat był krwawy, walczyło sie o przetrwanie. oko za oko, zab za zab - niestety tak jak pisalam czasy ciezkie były, a to Bog dopiero wprowadzil tzw miasta azylu gdzie winowajca mogl sie ukryc i nie wolno bylo nic mu zrobic. Wielozenstwo - hmm... pomysl ze wtedy duza ilosc dzieci miala znaczenie. Ay podtrzymac rod, aby miec wiecej zolnierzy broniących kraju, kogos kto sie zajmie rodzicami na starość. Ktos musial orac pola, zaganiać owce. Jednej kobiecie byłoby ciezko. Z ta krwia miesieczna to chyba dlatego iz wtedy uwazano ze zycie znajduje sie w krwi (krew miala szczegolne znaczenie, zydzi nie mogli spozywac nic z krwia zwierzeca) Kiedy ludzie byli gotowi na kolejen reformy nadszedl Jezus i uczyl o milosic, przebaczeniu, zakazal rozwodów, i ofiar (zastapienie ofiar zwierzat swoja ofiara zycia) To on wstawil sie za kobieta ktora miala byc ukamienowana Tak ze dla nas Stary Testament jest trudny bo zyjemy w innych czasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umierająca ze śmeichu
też czytałam, ale aż w tak wielkim szoku nie byłam :) nie wiadomo, ile w tym prawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SCHERPA
Chrześcijaństwo zostało narzucone nam jako poganom. Ja wierzę w Boga Cudownego łączącego wszystkie wierzenia Ziemi i Wszechświata., który kocha nas ale daje nauczki. Jest jeden Bóg i to prawda. Dla każdego jest jeden Bóg. Interpretacja jest różna. Uwielbiam Go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość momka****
To się zdziwisz jak dojdziesz do Nowego Testamentu i wyczytasz, że Jezus wcale nie urodził się zimą. Merry Christmas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli nie rozumiesz Starego Testamentu, to zacznij od Nowego. Może być trochę trudny, bo był pisany według kultury żydowskiej.Pomódl się o zrozumienie. Pozatym Pisma Świętego nie czyta się od deski do deski, jak jakiejś książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biblia to stek bzdur a wszystkie religie świata to jeden wielki pic na wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1234
Spalić to ! To jest książka pisana przez erotomanow psychopatów ! Tyle mocherow krytykuowalo Nergala ze to zrobił kuur*a sama bym to zrobiła tylko ze ja akurat narazie porwałam kto wie co dalej z tym gownem zrobię . Tak czy inaczej ludzie krytykujący to zachowanie Nergala są idiotami. Najbardziej ro zj***lo mnie "NAMIOT SPOTKANIA" i kobieta która ma okres i siedzi na kanapie to ta kanapa będzie nie czysta "aż do wieczora " to tylko przykłady... przeczytajcie sami . Jeśli niby to Bóg powiedział to wolę w takiego s*******a nie wiErzyc, mam jednak cicha nadzieje ze to tylko sprawka tych erotomanow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poczytaj Darwina wyjaśnione bardziej naukowo niż stary testament

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość quans
ze Starego Testamentu wynika, że żyd tak jak i cygan nigdy nie mieli swoich korzeni. Wylęgło się to nie wiadomo gdzie i żeby nien Polacy, to by juz dawno zdechło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nie przesadzaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×