Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Puzel - Wuzel

kosmetyki bez SLS

Polecane posty

Gość Puzel - Wuzel
dobra to nie jest temat pod tytułem" znajdź 10 różnic między SLS a SLES". znacie jeszce jakieś kosmetyki bez tego szitu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to przyszlo z Australii
zreszta niewazne, nie chce sie klocic, ale tak wlasnie producenci wprowadzaja w blad nieswiadomych klientow - zamiast SLS dadza SLES i napisza wielkimi wolami "BEZ SLS" no niby prawda, ale dla skory roznica niewielka, tak samo z parabenami - zamiast nich dadza DMDM hydantoine i pochwala sie brakiem parabenow na opakowaniu, nieswiadoma klientka kupi i sobie gorzej szkodzic bedzie. dlatego lepiej rozrozniac co jest czym 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to przyszlo z Australii
haha dokładnie nie jestem przemadrzała :O po prostu dzielę się z tobą swą cenną wiedzą, to dla twojego dobra :classic_cool:🖐️ bioarp seria organiczna, to sa kremy, czaje sie na nie wlasnie, dlatego pytałam bo chciałam znać twoje zdanie dr scheller, uwielbiam ich kosmetyki, to moi faworyci a jako fanka dyskontow zakochalam sie w serii Suhada nature z lidla :classic_cool: ktora bardzo polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha dokładnie
ja zamiast balsamów z owym SLESem badź SLSem stosuję do nawilżania skóry tylko i wyłącznie Oliwkę Pielęgnacyjną HIPP, która składa się z: naturalnych olejków,w tym migdałowego BIO i naturalnej substancji zapachowej. jest lepsza niz wszystkie najdroższe balsamy, oliwki, olejki i inne cuda, a skóra po nej jest długo nawilżona, bez tłustego nalotu. no rewelacja. kosztuje jakies 12 zł w Schlekerze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha dokładnie
do tej od Australii - wyobraż sobie, że ja mam bardzo wrażliwą skórę i szkodzą mi wszelkie chemiczne badziewia, nie wazne czy slesy ,eselesy etc. 🖐️ dlatego ten podział, przy którym tak się upierasz jest dla mnie nieistotny bo i tak są to drażniące składniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to przyszlo z Australii
no, ta oliwka jest fajna :) ale o detergentach w oliwkach to nie słyszałam :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to przyszlo z Australii
a próbowałaś krem oliwkowy Isana z rossmanna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha dokładnie
jak na razie starcza mi ta oliwka. nie chcę kombinować z innymi kosmetykami, skoro to jest dobre i do twarzy i do ciała teraz szukam szamponu i odżywki do włosów może pani znawczyni mi coś poleci? :P:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Puzel - Wuzel
haha to ja ci polecam szampon Alterra. jest naprawdę fajny i niedrogi. ma same naturalne składniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to przyszlo z Australii
mogę ci polecić z alterry szampon, to jest taki niebieski żel do mycia/szampon w jednym bezzapachowe więc nie powinno podrażnić, odżywki też alterra ma niezłe i tanie... fitomed ma dobre odżywki (mimo zawartości DMDM Hydantoiny :O ale przeboleję, bo nie stosuje się tego na co dzień), biovax odżywki są też niezłe o przyzwoitym składzie. swojego czasu stosowałam do mycia całego ciała, w tym włosów żelu mycia 3w1 johnsona, nie ma SLS ani SLES, ma praktycznie nieszkodliwą cocamidopropyl betaine :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to przyszlo z Australii
w sumie inne szampony alterry też są niezłe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to przyszlo z Australii
a jak cie stac to mozesz sie przejsc do sklepu ze zdrowa zywnoscia, tam masz same super bio eco organic itp, ale nie zawsze warto wydawac az tyle kasy, chyba ze jakas odzywka naprawde dobra, ale mysle ze lepiej zainwestowac w dobry zestaw witamin po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha dokładnie
dzięki 🖐️ a poprawiła wam się kondycja włosów po tych kosmetykach?? bo ja nie mogę sobie dać rady z łupieżem, sianem, przetłuszczaniem. dosłownie jakby wszystkie katastrofy wylądowały na mojej łepetynie :) i myślę, że to własnie na skutek niszczącego działania chemii. dawniej nei mialam takich problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to przyszlo z Australii
"bo ja nie mogę sobie dać rady z łupieżem, sianem, przetłuszczaniem. dosłownie jakby wszystkie katastrofy wylądowały na mojej łepetynie" znam ten ból :O mnie uczulają szampony często, nawet te bez sls czy sles, po tym johnsona się jakby uspokoiło, naprawdę, tego alterry niebieskiego użyłam kilka razy i był naprawdę super więc polecam, ale postanowiłam sobie że najpierw wykończę to co mam po prostu, nie wyleję przecież. mi do tego wypadać zaczeły :O na to to piję pokrzywę. nie masz na nic alergii? co do mycia, najlepiej płukać letnią wodą, taką ciepło-letnia, bo za gorąca niby wzmaga pracę tych gruczołów co ma niby nasilać łojotok... a jak się myje to 2 razy, najpierw z wierzchu, a dopiero później skórę głowy, bo jak się myje od razu skórę, to ten brud z wierzchu włosów się wpycha do mieszków i przez to też łojotok się zwiększa. tak mówią specjaliści, nie wiem na ile w tym prawdy, ale sprawdzić w praktyce nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leviafanka :D
oliwki to akurat prawie czysta parafina nawet te niby specjalnie dla dzieci bambino :O trzeba uwazac. ja uzywam taka z rossmana dla dzieci oliwke w niebieskiej butelce tez jest z olejkiem migdalowym itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Puzel - Wuzel
u mnie na pewno poprawiła się skóra . myślałam ze mam łuszczycę, bo dostałam takich czerwonych łuszczących sie plam na przedramionach. jak zmieniłam żel, jak ręką odjął :) a co do włosów, kiedyś miałam włosy jak pies :) takie słomiane. teraz jest git i nie rozdwajają się. wierzę ze to przez zmianę kosmetyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to przyszlo z Australii
leviafanka ta hipp właśnie jest bez parafiny, dlatego jest fajna. a tak to reszta... porazka. juz wolalabym sie olejem slonecznikowym wysmarowac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlosy wlosy wlosy
sls jest wszędzie żele fa, palmolive, szampony syoss, loreal wszystko go zawiera SODIUM COCO SULFATE znajduje się czesto jako zamiennik w szamponach eko, to rozcienczona forma sls :( praktycznie nie mam nic bez sls :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klk
cześć Puzelek co słychac? jaka pogoda u Ciebie? nasz poprzedni temat jakoś tkwi w miejscu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhjhkjkhoijio
powiedzcie mi czy na kosmetykach w skladzie pisze SLS i SLES? bo ja kompletnie zielona i nie czytam. Czy to moze skrot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhjhkjkhoijio
ja uzywam z AA krem do twarzy, szampon z pharmaceris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlosy wlosy wlosy
w składzie sodium laureth sulfate albo podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhjhkjkhoijio
uu wiec moj szampon pharmaceris posiada owe sls

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlosy wlosy wlosy
polecam szampony alterra, coprawda zawierają SODIUM COCO SULFATE czyli rocieńczone sls ale zawsze to coś....szampon alterra sensitiv ma certfikat BDIH i naprawdę słabo się pieni co znaczy że ma w składzie mało detergentów, także warto moim zdaniem spróbować kosztują około 8 zł w rossmanie :-) bardzo lubię, żele pod prysznic z tej serii, maja cer. BDIH kosztuja po 8 zł....rewelacja jak dla mnie, zwłaszcza cenowa bo standardowo żele z certyfikatami to koszt ponad 15-20 zł W ofercie mają żel i szampon w jednym, do ciała jest ok, jescze nie próbowałam na włosy.... Ja mam o tyle utrudnienie, bo mam włosy doczepione i one też nie wszystko znoszą. Bardzo lubią szampon aletrry glanz natomiast ten drugi sensitiv już niezbyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klk
u mnike też leje niestety, ale kawa i znajomych zobaczyć to od razu uśmiech na twarzy sie pojawia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bananarama
qa na tradzik jakis zel do mycia?z tego alttera sa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miluskamiluskamili
dziewczyny, czytam o czym piszecie i nie moge pojac, prosze wyjasnijcie, co powoduja te składniki SLS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×