Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mam dość takiego kraju

KLUB POPARCIA Janusza Korwina Mikke

Polecane posty

Zakladam moj pierwszy temat na forum. Jestem zalamana tym, jak wyglada moj kraj :O Koncze dobre studia, mam szanse na przyzwoita prace- i coz z tego, skoro system emerytalny upada, i nawet wplacajac do ZUSu skladke w wysokosci powiedzmy- 2000zl miesiecznie, moja emerytura moze kiedys wynosic mniej, niz owa skladka. Nie mam szansy dostac sie na stanowisko do instytucji panstwowej (z malymi wyjatkami, acz wyjatek potwierdza regule), bo trzeba miec albo dobre uklady, albo wiedziec, przez kogo podac lapowke :D Nadto- wakaty sa zazwyczaj "zaklepane" duzo wczesniej dla osob "wybranych"- o czym chyba nikogo nie musze tutaj przekonywac, bo albo sam tego doswiadczyl, albo przynajmniej slyszal o podobnych stuacjach :O MOJA PRZYSZLOSC- Jezeli nie odloze kasy na lokate do banku, jako emerytka nie bede miala z czego zyc; nawet, jezeli dzieki mojej pracy dorobie sie domu, samochodu- nie bede ich miala za co "na starosc" utrzymac, skoncze w wynajetym pokoju, albo kawalerce, i bede zyc z oszczednosci :( bo przeciez nie z emerytury 1200zl?????? Czy wiecie, ze za 30 lat na 1 emeryta będzie pracowac... 0,25 osoby ???(przypominam, ze caly czas mamy ujemny przyrost naturalny, dopiero w roku ubieglym był na „0??? Czy wiecie, ze dzisiaj na 1 emeryta pracuja 4 osoby, a mimo to system upada, i emerytury są glodowe???? Taka perspektywa zmusza mnie do emigracji NA STALE- skoncze to moje prawo, zrobie specjalizacje, ewentualnie szkole prawa ang juz w UK- i wyjade. Niestety... Panstwo jest kosmicznie zadluzone- wysokosc dlugu publicznego rosnie co sekunda o kolejne tysiace zl, i NIKT nic z tym nie robi. „TANIE PANSTWO- Urzednikow mamy o polowe wiecej, niz to bylo za czasow PRL- zadziwiajace, skoro prace, ktora kiedys wykonywalo 10 osob teraz wykonuje jedna z pomoca komputera :O PARODIA PRYWATYZACJI- Panstwowe firmy, przedsiebiorstwa nie sa prywatyzowane droga licytacji, czyli popularne „kto da wiecej- bo oczywiscie najpierw prosi sie o opinie zwiazki zawodowe dzialajace w owych firmach- ktore nie godza sie na redukcje zatrudnienia, zmiany kadrowe, zmiana charakteru, kierunkow dzialalnosci- przez co potencjalny kupujacy firme ma ograniczone pole pokierowania firma wedle swojej koncepcji- czego skutkiem jest sprzedaz przedsiebiorst za UŁAMEK ich wartosci rynkowej :O -czytaj, mniej kasy idzie do skarbu panstwa, nie ma podwyzek w budzetowkach, nie ma kasy na splate dlugow itd itd... PANSTWOWA SLUZBA ZDROWIA- Miesiecznie placisz skladke na jej utrzymanie w wysokosci 200zl. I co z tego masz???? Gdy ostatnio wyrosla mi na nodze jakas narośl- zarejestrowano mnie do dermatologa na kase chorych na.... polowe lipca. Bo nie ma miejsc. Poszlam prywatnie, zaplacilam 80zl. Gdyby narosl ta okazala sie nowotworem- moglabym nie doczekac mojej wizyty :D To samo z moim pieprzykiem na policzku- wizyta za 3 MIESIACE U CHIRURGA ONKOLOGA !!!!!! Poszlam prywatnie, wzial wycinek, na szczescie nie ma to charakteru nowotworowego. Moj sasiad nie ma kasy, zyje z zasilku (przez cale zycie przepracowal 10 lat, 2 miejsca pracy- 2 zwolnienia dyscyplinarne z powodu naduzywania %%%) od gminy w wysokosci 600zl (to wiecej, niz renta mojej cioci, ktora sama wychowala 3 dzieci)- jest chory, tomografie ma umowiona za 2 miesiace !!! >>>> koszt CALKOWITEJ opieki zdrowotnej w prywatnej przychodni, wszystkie badania, wedle zyczenia, na wizyty czekamy najpozniej do tygodnia- wynosi 240zl/ miesiac >>>>>> ZASILKI SOCJALNE- Moja sasiadka- ma 36 lat, nigdy nie pracowala, siedziala w domu. Miala meza, 2 dzieci. Maz pracuje na czarno. Ktos w opiece spol powiedzial jej, ze większe zasilki mają samotne matki, więc co zrobili??? Rozwiedli się :D On zarabia kase na czarno, mają z jego pracy ok 2 tys, mieszkanie socjalne, nadal razem mieszkaja, Ona ma kase z funduszu alimentacyjnego (bo ex-maz nie ma udokumentowanych dochodow), opal na zimie dostaja za darmo, dzieciaki poszly za darmo do przedszkola, ona nadal nie pracuje, siedza w domu i smieja się w twarz ludziom, którzy zyja uczciwie, ledwo wiazac koniec z koncem, bo wstyd im prosic o pomoc. Z jakiego tytulu Ona ma taka kase???? Jest zdrowa, ma 2 rece, 2 nogi, jej maz tez. Są dorosli, zalozyli rodzine, więc powinni wziac na siebie choc czesciowy obowiazek jej utrzymania. Na takich ludzi którzy pobieraja zasilki, a siedza w domach i są zdrowi- powinno się nalozyc obowiazek PRACY PRZUMUSOWEJ- porzadkowanie miasta- zamiatanie ulic, sprzatanie urzedow, zima- odsniezanie- a nie wykladac kase z pieniedzy podatnikow, i wynajmowac do tego spec sluzby (oczywiscie dziwnym zbiegiem okolicznosci przetarg na porzadkowanie miasta wygra firma syna/stryja/ojca/kuzyna/brata urzednika, który był uprawniony do wydania takiej decyzji). EMERYTURY- zaczynasz pracowac majac te 25 lat. Dajmy na to, ze pracujesz 30 lat w swoim zyciu, a więc te 30 lat odprowadzasz skladki. Przechodzisz na emeryture w wieku 65 lat (faceci). Srednia dlugosc zycia faceta w Pl to 71 lat, a więc emeryture pobierasz srednio przez..... 6 lat po tym, jak na nia „przejdziesz :D Reasumujac- placisz przez 30 lat po 1000zl, aby potem przez 6 lat dostawac 1500zl. Co się dzieje z reszta pieniedzy???? ZLODZIEJE Z ZUSu- Dlaczego ubezpieczanie się jest obowiazkowe???? Jeżeli nie bede placic skladek, i zachoruje to bede się leczyc sama, ze swojej kieszeni (czyli dokladnie tak, jak ma to miejsce teraz mimo „darmowej sluzby zdrowia- nikt normalny, kto jest powaznie chory nie będzie czekal na wizyte u specjalisty pol roku, tylko idzie prywatnie)!!! A jeżeli bede cale życie zdrowa, to bede ladnych kilkadziesiat tysiecy do przodu :) Nic do stracenia, a ile do zyskania????? SEJM- dlaczego liczy 460 poslow???? Dlaczego, skoro partia ma jakis okreslony poglad, musi go wyrazac w sejmie 200 poslow tego samego ugrupowania? Po co placic 200 osobom po ponad 10 tys miesiecznie (+ kasa na utrzymanie biur poselskich), za mowienie TEGO SAMEGO, i postulowanie TEGO SAMEGO ??? I nie mówić mi tu, ze Niemcy i UK mają w porownaniu z nami większy sejm- ich na to stac- nas NIE. Jedna osoba otworzyla mi oczy. Jest to Janusz Korwin Mikke, i jego partia. Osoba, z której nabijalam się cale życie dlatego, bo TV kreuje Go na DEBILA, i chorego umyslowo. A On po prostu nie zawsze potrafi się wyrazic dokladnie jak chcialby z powodu.... jakania :) To jest jedyny facet, który nie zmienia swoich pogladow od ponad 20 lat. I nie ma parcia na szklo- gdyby je mial widzac, ze z tymi pogladami nie dostal się do sejmu n-ty raz- zmienilby je, opcjpnalnie wstapil do PO, PISu, siedzial cicho, i przejadal diety poselskie..... Obejrzyjcie jego wypowiedzi na YouTube, naprawdę warto aby chociaz toche przejrzec na oczy. Jego postulaty to m.in.: likwidacja ZUSu (albo przynajmniej zniesienie zakazu obowiazku ubezpieczenia), prywatyzacja, zmniejszenie liczy Ministerstw (co za tym idzie urzednikow), reforma sadownictwa ( o tym jutro, bo dziś już chyba nie dam rady nic napisac), obciecie do minimum socjalu ( nie bedziemy dluzej utrzymywac bandy obibokow), zniesienie podatku dochodowego, obciecie pozostalych podatkow, obciecie liczby poslow, likwidacja senatu, zmiana ordynacji wyborczej (chyba?) na okregi jednomandatowe :) Pomijam oczywiscie jego poglady na temat kar cielesnych, odebraniu kobietom prawa do glosowania, z tym się nie zgadzam (:D). Ale nie musisz się zgadzac z wszystkimi postulatami. Wazne, ze popirasz te najwazniejsze, kluczowe- czyli poglady n/t sposobow wyjscia z kryzysu, kierunku gospodarki, funkcjonowania kraju.... Bardzo spodobala mi się także jego wypowiedz na temat ustroju monarchii (JKM nienawidzi demokracji, i dobrze ;)): „Krol, wiedzac ze wladze po nim przejmie jego syn, po synu wnuk, a następnie prawnuk będzie się troszczyl o swoj kraj, aby jego dzieciom zylo się dobrze. Posel idac na 4 lata do sejmu martwi się o to, aby zarobic tyle, aby się „ustawic na wypadek, gdyby nie wybrali do po raz drugi. i o demokracji: „Nie wyobrazam sobie normalnego czlowieka, który chce zyc w takim ustroju, gdzie 3 glupkow ma więcej glosow niż On. To nie ma racji bytu w dzisiejszych czasach- ale czy gosciu faktycznie nie ma racji? Oj, się rozpisalam ;) ale będzie tego jeszcze więcej !!! Widze, ze siedzi tutaj mnostwo wyksztalconych mlodych ludzi- i licze, ze zechcecie zapoznac się blizej z propozycjami Pana Janusz K-M. Nie sadze, aby wygral wybory- w koncu jest zapraszany tylko do niszowych stacji TV, a bez tego ani rusz, niestety :O ale chodzi o to, aby wszedl do sejmu, patrzyl ludziom na rece, i zachcil innych do zmian... Na następnych wyborach- ma mój głos !!!! Zapraszam do dyskusji o Panu Januszu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.
Skoro go popierasz to zacznij od rzucenia pracy i siedz w domu przy garach, bo przeciez tylko do tego kobiety sie nadaja. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jasne- gdyby moj maz z wyplaty nie musial oddawac 50% na podatki- jestem pewna, ze 75% (do ktorych ja sie nie zaliczam) kobiet wolaloby "siedziec w domu". JKM nie popiera mycia garow :D Sam powiedzial, ze dawniej kobiecie schodzilo 8h na ugotowaniu, posprzatniu, praniu... teraz naczynia wklada do zmywarki, zalaczy pralke, wlaczy odkurzacz, i w 4 h ma wszystko "z glowy". Pozostaly czas, pozwole sobie zacytowac JKM "niech poswieci na malowanie, czytanie, gre na pianinie"... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.
To nie zmienia faktu, ze uwaza on kobiety za gorsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja go też popieram
Zgadzam się w 100% z Twoją wypowiedzią!!!!!! Kiedyś zakładałam podobny topik, może jakoś do ludzi dotrze co się dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja nikogo nie
popieram, a tym bardziej tego pana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, ja będę podbijała z Tobą. Też mam już dosyć, też się w kilku sprawach z nim nie zgadzam, ale właśnie te kluczowe poglądy są świetne. JKM to jedyna szansa dla Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gienka z okienka
a na zachodzie jest inaczej???????????????NIE PLACISZ PRYWATNYCH SKLADEK RENTOWYCH NA PANSTWO NIE LICZ,Polska byla jest i bedzie krajem trzeciego swiata,a wy chcecie z niej ameryke zrobic-moze za 200 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam dośc takiego kraju
Jezeli rozpoczniemy zmiany TERAZ, to pewnie zajmie to mniej, niz 200 lat. Ale jezeli nadal bedziemy wybierac tych samych ludzi, ktorzy tylko obiecuja, to niestety za 200 lat nasz kraj bedzie zasypany arabami, taka prawda. Miala byc prywatyzacja- nie ma, a jezeli jest- to nie odbywa sie za posrednictwem licytacji, czyli nie sprzedaje sie temu co da wiecej ale temu, kto zaplaci pod stolem najwiecej. Mamy wysoki podatek dochodowy- Czechy, Slowacja, Ukraina, Rosja- maja duzo nizsze od nas, wiec dlaczego ktos, kto chcialby prowadzic dzialalnosc gosp ma to robic wlasnie w Polsce, skoro 200 km dalej, za granica ma podatek o polowe nizszy??? Nie dziwmy sie, ze nikt nas nie chce, skoro w ogole nie jestesmy konkurencyjni :O A JKM na ten temat mowi tak : 2:59 http://www.youtube.com/watch?v=_3nO3KtDqu4&feature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Głosowałam na JKM w I turze wyborów zeszłorocznych:) Szkoda, że ma tak niskie poparcie. Fakt, jest kontrowersyjny, ale spójny i poparty rzeczowym argumentami pogląd na ustrój państwa itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam dośc takiego kraju
Nikt mi nie placi. JKM odkrylam 2 tyg temu na YT. I od tego czasu caly czas sledze Jego wypowiedzi, i jestem pod ogromnym wrazeniem !!!! Nikt nie ma pomyslu na wyjscie z kryzysu oprocz niego. Tylko teraz panstwo "troszczy sie" o obywateli a zeby cos zmieniac, kazde musialby wziac los w swoje wlasne rece, a ludzie wlasnie tego sie boja. Nie wiecie kochani, ze kiedys ta hossa sie skonczy??? Kiedys zadluzenie i deficyt osiagna takie rozmiary, ze panstwo nie bedzie w stanie utrzymac NIKOGO, fundusze emerytalne padna, i bedziemy za przeproszeniem- jesc suchy chleb z woda. Nie teraz, ale za 20 lat tak wlasnie moze byc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie glosowalam zgodnie z teza, ze "zmarnuje glos, bo i tak ma poparcie ponizej progu wyborczego" :O i tego nie moge sobie wybaczyc. Tymczasem w sadazu internetowym przeprowadzonym na onecie JKM zajal 3 miejsce w wyborach prezedenckich z poparciem 11%, a w TV jego poparcie okreslano mniej wiecej na wysokosci bledu statystycznego :O Czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo takie sa realne wyniki
poparcia Korwina w realnych wyborach od lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomysły Korwina sa nie realne
i kompletnie utopijne. facet jest oderwany od rzeczywistosci jeszcze bardziej niz J.Kaczyński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korwin ma psychozy
i jest mitomanem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JKM nie mowi, ze kobiety sa glupsze, tylko mniej inteligetne od facetow. Ja sie tam nie znam, ale skoro faktycznie autorami wynalazkow sa w ponad 90% faceci... wisi mi to. Moj partner jest ode mnie madrzejszy, takich wybieram. Chce miec do kogo "sie rownac" i nie tracic mobilizacji do tego, aby jeszcze wiecej sie uczyc, czytac... z facetem madrzejszym od siebie czuje sie bezpieczniej, to proste. Nie zgadzam sie jedynie z pogladem o karze chlosty, za kradzieze, drobne przestepstwa... Jednak nie zmodyfikowalabym troche podejscie... Czy wiecie, ze utrzymanie miesiecznie jednego wieznia to koszt ponad 2000 zl??? Mialam okazje pracowac w sadzie i prokuraturze, bywac w zakladzie karnym i wiem, ze siedzi tam mnostwo ofacetow, ktorych zamknieto za nieplacenie alimentow. GDZIE TU SENS I LOGIKA????? ODPRACOWAC TE KASE, a nie lezec tylkiem do gory w celi !!!!!! Zamiast dac te 2 tys dzieciom tego ojca, ktory na nie nie placi- panstwo woli te kase wydac na jego utrzymanie, a alimemty sciagnac z funduszu alimentacyjnego = naszych podatkow :O Kolo sie zamyka. Po co wsadzac drobnego zlodzieja do wiezienia na rok??? Dac mu kare ograniczenia wolnosci 2 lat, i co drugi weekend do zamiatania ulic, koszenia trawnikow miejskich, mycia grafiti z domow.... w zimie odsniezania- zaraz znudziloby sie wszystkim kradniecie gdyby wiedzieli, ze za jedna glupia ukradziona komorke beda musieli pracowac pol roku przy zbieraniu psich kup z trawnikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpracowa te kase?????
tzn odebrać prace uczciwym ludziom? a z czego oni będą żyli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcesz i masz.................
>>>Jego postulaty to m.in.: likwidacja ZUSu (albo przynajmniej zniesienie zakazu obowiazku ubezpieczenia), a co w zamian? co z ludzmi i ich emeryturami, chorobami, rentami itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcesz i masz.................
a zniesienie czy zmniejszenie o 90% podatków? za co ma państwo funkcjonować? to właśnie mitomantwo Korwina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie odebrac- mam odzine za miastem, nie ma tam chodnika (jeszcze :O) trawa przy drodze ma wysokosc 1.5m Dzwonia wiecznie do gminy, aby ja skosic, ale NIE MA NA TO PIENIEDZY. Wiec bardzo prosze- wziac drobnych zlodziejaszkow w sobote o 6 rano- dac im kosy- postawic 2,3 osoby do pilnowania, zrobiliby porzadek za free. Widzisz ile kup psich jest na miescie?? To samo, wziac takich przyjemniaczkow, zamiast siedziec pol roku w wiezieniu, niech w kaxda sobote przez rok sprzataja miasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcesz i masz.................
a kto zapłaci za ich pilnowanie? a za ewentualne poszukiwania ucieczkowiczów? a za szkody jakie poczynia jeśli będa na wolności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcesz i masz.................
a za dowóz i przywóz? a za dowóz i przywóz wyżywienia dla nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co rozumiesz przez PANSTWO???? Ja potrzebuje do poczucia bezpieczenstwa armii (chociaz teraz juz i tak mniej niz dawniej) policji i kilku ministerstw. To w przeliczeniu na 1 osone nie kosztuje 700 zlotych miesiecznie, a sporo mniej. Policzono, ze utrzymanie administracji rzadowej kosztuje miesiecznie jednego obywatela... 200 zlotych :D to na co idzie reszta mojej kasy??? Emerytury- przeciez skoro placisz skladki- sa one na jakims tam Twoim koncie- niech Ci to oddadza do reki, pojdziesz do banku zalozysz lokate- i jeszcze bedziesz pobierac od tego odsetki. A kasa ktora juz zdazyli rozkrasc???? Sprywatyzowac WSZYSTKIE firmy panstwowe- i kase z ich sprzedazy przeznaczyc na emerytury. Gwarantuje, ze wystarczy... a jeszcze sporo zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaki dowoz???? Od granicy miasta jest tam niecale 2 km- pol godziny drogi spacerkiem. kto ma pilnowac ?? Ten, co wisi dzieciom 5000 alimentow tego, ktory wisi 10 000zl. Ten co ukradl za 1000zl ma pilnowac tego, co ukradl za 3000 zl. Nie mowie, aby wypuszczac na wolnosc mordercow. Szukac uciekinierow???? :D Naomi campbell w pomaranczowym uniformie zamiatala ulice na uszkodzenie ciala swojej sekretarki, i jakos nie probowala uciekac. Za ucieczke dac ciezsza kare- np praca w kostnicy, kopanie dolow. Nikt nie chcialby tak ryzykowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcesz i masz.................
przez państwo rozumiem (w tym wypadku) np utrzymanie dróg, chodników, terenów zielonych, policji i innych służb miejskich, itp emerytury są płacone z moich współczesnych składek tym, którzy je teraz pobieraja. tzn pieniądz nie leży tylko jest wykorzystywany. a więc na moją emeryture będa płacili pracującyc którzy wtedy będa zarabiali jak ja będe na tę emeryturę przechodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×