Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mam dość takiego kraju

KLUB POPARCIA Janusza Korwina Mikke

Polecane posty

Skad pomysl, ze jest fanem putina? Czy gdyby jakis polityk obiecal nam dzis odzyskanie naszych polskich wschodnich kresow, a do tego w ciągu kilku lat zrobił potęgę swiatowa z kraju, który był posmiewiskiem całego świata, a ex pprezydent alkoholik przybil gwóźdź do trumny zsrr- nie cchcielibyście takiego wladcy? Putin i mmerkel sa ddoskonałymi patriotami i wysmienitymi politykami z jajami. Czy nam się to posoba czy nie. W mniej więcej tym samym czasie rozpadł się mur berlinski zsrr i rzekomo komunizm w polsce. Gdzie jestesmy mu, a gdzie nasi sąsiedzi!? Ludzie, otrzasnijcie się!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babashatyn
Dobra, mam dość na dzisiaj odpowiadania :) Próbowałam z 10 razy napisać post w różny sposób i zawsze spam. Może jutro znajdę chwilę żeby się z tym pomocować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babashatyn
Nie udało mi się wpisać postu odpowiedającego na pytanie, gdzie widzę związek między ograniczeniem wolności gospodarczej a światopoglądem konserwatywnym. Może na to się uda: >>Dodam, ze pogląd jkm na rolę.kobiety jest jego własnym poglądem, do którego ma prawo jak kazdy z nas. Tak, ma prawo i mnie nie obchodzi jego własny pogląd. Problem w tym, że to nie jest tylko jego pogląd, a pogląd, który stanowi część jego poglądów POLITYCZNYCH. Gdyby on zajmował się tylko gospodarką, nie obchodziłoby mnie to jak mu się żyje z żoną i co mysli o moim jako kobiety biznesie. Sama zacytowałaś mi, że KNP głosi wolność w gospodarce i konserwatyzm w systemie światopoglądowym - w tym momencie te poglądy przestają być sprawą prywatną JKM, to jest część tzw. misji jego partii. Nie można tego zlekceważyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babashatyn
Jkm jak sam twierdzi chce dac wybór kobietom: czy chcą pracować. Serio? A myślałam, że liberał gospodarczy każdemu pozostawia wolny wybór czy i jak ciężko chce pracować, a nie interesuje się płcią. Chyba pozostawia też wybór facetom czy chcą utrzymywać zony, prawda? Inaczej nie byłby liberałem. Jeśli mąż nie chce mnie utrzymywać to i tak muszę pracować i nie mam wyboru. Ale to raczej prywatna sprawa, co do tego liberałom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja sie nie zgodze. Slyszalyscie o procesie protestujących na wykladzie baumana? Tym z kbw? Protestowali przeciwko komuniście, stalinowcu- i zostali za to ukarani. W Polsce jest duuuza grupa mądrych ludzi z inicjatywa. Tylko 4 władza ich po pprostu nie pokazuje i nie promuje. Ich nie ma!! Zapoznajcie sie z wykładami leszka żebrowskiego na yt. Polecam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babashatyn
Ja bym ci chętnie napisała, ale kafeteria uważa, że to spam. :) Mam dość po wielu szczerych próbach. Może jutro spróbuję (nie wiem, może inny admin będzie siedział).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babashatyn
Przy okazji aborcji, chciałabym poruszyć inny istotny problem: czy zdajecie sobie sprawę, że postulowany przez was przepis będzie całkowicie nieegzekwowalny? Już teraz trudno egzekwować kary za dopuszczenie się aborcji, a w państwie, gdzie nie będzie regulacji zawodu, rejestracji leków ani urzędów to będzie w zasadzie niemożliwe. Ani jedna osoba nie zostanie skazana za zbrodnię aborcji, chyba że sama się zgłosi. Tłumaczyć dlaczego? Nie przeszkadza Wam to? Nie przeszkadza Wam, że polityk postuluje przepisy zupełnie nierealne do spełnienia? Czy tak samo wnikliwie zastanowił się nad realnością np. postulatu o zakazie uchwalania budżetu z deficytem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boze, tylko nie K***in- kompromitacja, poziom i mentalnosc zbuntowanego licealisty ( i przeprszam rozumnych licealistów), powazni ludzie sie z niego smieją. Unii nienawidzi ale do unijnego koryta sie pcha- wstyd i brak honoru- i on wypomina politykom koryto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wcale nie twierdzę, że ekipa Tuska ze wszystkim sobie dobrze radzi, tylko o tym raczej wolę pisać w topiku o Tusku. Tutaj mówimy o JKM, a ja widzę problem z postulowaniem przepisu brzmiącego: "kto dopuszcza się aborcji podlega karze jakiejśtam" w sytuacji, gdy już z założenia nie ma sposobu na zdobycie jakichkolwiek dowodów potrzebnych do przeprowadzenia procesu. Przepis będzie po prostu martwy. Czy ktoś w ogóle o tym pomyślał? Bo jeśli JKM nie pomyślał, to zastanawiał się, czy pomyślał o realności wdrożenia swoich innych postulatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co to znaczy, ze zawód nie będzie regulowany? Bzdury! Do wpisu w rejestr potrzebny jest dyplom. Jeżeli go nie przedlozysz nie ma cie na liście, a jeśli bedziesz podpisywal się per pam doktor, a ktos doniesie na policję, bedziesz sądzony z co najmniej 2 artykułów kk (narażenie na utratę zdrowia lub życia, wyłudzenie). A potem odszkodowania wypłacał. Myślisz, ze ktos zaruzykuje? * Poza tul przeczytaj co ty w ogole postulujesz? Decentralizację z powodu zbyt malej wykrywalności danego czynu karalnego?!?! DZIEWCZYNO!!! Ty tak serio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciężko jest udowodnić przestępstwo prania brudnych pieniędzy. Sadze, ze dotyczy ono co najmniej 30% właścicieli kantorów, a wyroki w tych sprawach zapadają raz na ruski rok. To samo seryjnych samobójstw, znanych w kk jako sprawstwk polecajace, czyli zlecenie zabójstwa. To co- wykreslamy to z kodeksu karnego?? * Przypominam, ze jkm jest monarchista. Dla przypomnienia w tym ustroju nikt nie ma prawa głosu, gdyż korona podlega dziedziczeniu :-D wiec prawa głosu nie ma nikt... So.. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie decentralizacja, a depenalizacja mialo.być. Boze, nie cierpię pisac z tych wszystkich i-.... :o * Przypominam, ze poddanie się aborcji nie jest karalne... :-D A jedynie jej wykonanie przez lekarza czy inna osobe. Wiec moze zanim zaczniesz dyskusję na jakis temat, najpierw sie przygotujesz? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisze o mozliwosco wyboru ppodjęcia lub nie pracy przez kobietę, bo to z nia zazwyczaj jest najbardziej związane dziecko; taka jest jej rola na pewnym etapie życia, i funkcja spoleczna. Czy moze z tym też chcesz walczyć?? Parytety? :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
>>Co to znaczy, ze zawód nie będzie regulowany? Bzdury! Do wpisu w rejestr potrzebny jest dyplom. etc. O, to coś nowego. Myślałam, że JKM jest przeciwny wszelkiej inwigilacji obywateli i niepotrzebnej biurokracji państwowej, a tu proszę. Więc oprócz policji, wojska i sądów ma także być Krajowa Izba Lekarska? Koleżeńskie sądy lekarskie też? A Naczelna Izba Aptekarska? Myslałam, że JKM polikwiduje tych urzędasów, bo on potrzebuje lekarzy i pielęgniarek a nie jakiejś tam "służby zdrowia". A takie socjalistyczne bzdury jak Urzędowy Wykaz Produktów Leczniczych? Pracujący tam urzędnicy będą opłacani przez podatników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
>>iężko jest udowodnić przestępstwo prania brudnych pieniędzy. Sadze, ze dotyczy ono co najmniej 30% właścicieli kantorów, a wyroki w tych sprawach zapadają raz na ruski rok. etc. Chodzi o to, że aborcji nie da się W OGÓLE udowodnić jeśli przestępca sam się nie zgłosi. W OGÓLE. Na pranie pieniędzy w kantorze mogą być dowody (np. lewa księgowość) i tylko nieudolność służb może teraz jest przeszkodą. Ale w przypadku aborcji żadnych dowodów nie ma i być nie może wg naszej dzisiejszej wiedzy medycznej i najmądrzejszy prokurator nic nie poradzi. Ani jedno istnienie ludzkie nie zostanie uratowane, ani jeden aborcjonista nie poniesie kary. To nie służy ochronie życia - to nie służy niczemu, bo tak skonstruowany przepis zupełnie nie spełni swojej roli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
>>Pisze o mozliwosco wyboru ppodjęcia lub nie pracy przez kobietę, bo to z nia zazwyczaj jest najbardziej związane dziecko; taka jest jej rola na pewnym etapie życia, i funkcja spoleczna. Czy moze z tym też chcesz walczyć?? Parytety? smiech.gif A co tu ma dziecko do rzeczy? Kobieta ma wybór czy podjąć pracę czy nie. Ten wybór podejmuje w oparciu o swoje prywatne sprawy (czy chce się jej, czy ma bogatego męża, czy bogaty mąż chce ją utrzymywać, czy może siedzieć z dzieckiem, a może bogata kobieta woli chodzić do roboty, a mąż będzie siedział z dzieckiem, a może w ogóle nie chce mieć dziecka) - co za różnica? Jeśli poziom życia znacznie się podniesie i każdy mąż będzie bogaty, to i tak niektóre kobiety będą pracować a inne nie - z różnych powodów. BTW - to socjaliści wymyślili, że matka na pewnym etapie życia ma siedzieć z dzieckiem (urlopy macierzyńskie, zasiłki, te sprawy), a wcześniej kobiety pracowały przez całą ciążę i bardzo szybko po porodzie - gdy tylko stanęły na nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poza tul przeczytaj co ty w ogole postulujesz? Decentralizację z powodu zbyt malej wykrywalności danego czynu karalnego?!?! DZIEWCZYNO!!! Ty tak serio? Z powodu ZEROWEJ wykrywalności danego czynu w każdym przypadku już na wstępie w proponowanych przez JKM warunkach. Wyobraźmy to sobie: Jadzia chce dokonać aborcji. Idzie do apteki, a nawet nie do apteki, bo w końcu nie ma żadnych socjalistycznych ograniczeń, że leki to tylko w aptece. Każdy prowadzi biznes jaki chce. Więc idzie do tej apteki, kupuje tabletki poronne. Niekoniecznie zresztą poronne (wiemy że np. niektóre tabletki na reumatyzm mają takie działanie - a przecież nie ma żadnych obowiązkowych recept, nie ma Ministerstwa Zdrowia). Kupuje, bierze, roni. Krysia też chce zrobić aborcję. Idzie do lekarza, który nie ma obowiązku prowadzenia rejestru pacjentów. Płaci, on skrobie - wychodzi. Co ma zrobić prokurator żeby wysunąć jakiekolwiek zarzuty? Co ma zrobić policja by zdobyć jakiekolwiek dowody? Co ma zrobić sędzia, by wydać wyrok? Nic nie może zrobić. W naszym obecnym państwie też mamy wiele martwych przepisów jak np. obowiązek meldunkowy, który jakiś tam sens może i kiedyś miał (??), ale dziś zupełnie nie spełnia swojej roli - stąd coraz głośniejsze głosy by dać se z tym spokój, bo i tak w niczym nie pomaga. W tej chwili wygląda to tak: JKM chce chronić życie poczęte, ale nie wymyślił w tej sprawie coś zupełnie nieskutecznego. I wcale się tym nie przejmuje - to jest najgorsze. Zero refleksji nad realnością proponowanych rozwiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeczytałem dwie ostatnie strony, potem pierwszy wpis pani prawnik sprzed trzech lat i przypomniały mi się słowa jakiegoś rzymskiego mędrka, że "życie jest krótkie, nabywanie wprawy trudne, możliwości przemijające, doświadczenia ryzykowne, a osądy trudne". Czym innym jest krytykowanie rzeczywistości , a czym innym jej tworzenie, Łatwiej zauważyć znikającą autostradę niż ją zbudować. Podobnie jest z wizją świata JKM. On wie co by było, gdyby. Niestety, przyszłość jest nieprzewidywalna. Każdy, nawet najzręczniejszy polityk, wcześniej czy później, okazuje się fałszywym prorokiem. Gdyby monarchia była tak wspanialym systemem społecznym, we Francji rządziliby potomkowie Marii Antoniny, a w Moskwie, zamiast podziwianego przez JKM Putina, zasiadałby ktoś z dynastii Romanowów. A co do krytyki demokracji, że głosy trzech głupków znaczą więcej niż jednego mądrego, to przychodzą mi na myśl słowa Seneki, że "nawet najwięksi durnie odpowiednio poruszeni potrafią być pewnymi wskazaniami". W społeczeństwie ważni są wszyscy ludzie, mądrzy, głupi, odważni, tchórzliwi, zachowawczy, bo zapewnia to jakąś równowagę w świecie, w którym nic nie wiadomo, chroni przed runięciem w przepaść za jakimś fałszywym prorokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ Oczywiście, że słyszałam. I jestem zdruzgotana, że chroni się majora KBW, a skazuje ludzi przeciwko niemu protestujących. To skandal. } | No ale to wystarczy przypomnieć sobie okrągły stół, "pierwsze wolne wybory". Postawę, chyba niemal wszystkich, obecnych polityków w kwestii lustracji, czy raczej ich stanowczy sprzeciw ku takim działaniom, by przestać się dziwić. Nie rozliczono bandytów z ich komunistycznej działalności nadal mamy bandycki kraj. Oczywiście dziś już nie ma możliwości, czasu się nie cofnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beeeeeee
Trzeba wiedzieć, że kobiety znajdowały się wtedy w szczególnie trudnej sytuacji. Zmuszone zostały do zarobkowania po przegranych powstaniach, w których straciły swoich mężów a ich majątki zostały skonfiskowane przez zaborców. Kobiety nie mogły już liczyć na spokojną egzystencję u boku męża, który dbał o materialny byt rodziny, dlatego decydowały się na zarobkową pracę najemną, która była jedyną możliwością przetrwania. ...krążą pewne teorie , że w ten właśnie sposób powstały w Bolonii tzw. babochłopy :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meeee
5.14 [zgłoś do usunięcia] beeeeeee Trzeba wiedzieć, że kobiety znajdowały się wtedy w szczególnie trudnej sytuacji. Zmuszone zostały do zarobkowania po przegranych powstaniach, w których straciły swoich mężów a ich majątki zostały skonfiskowane przez zaborców. Kobiety nie mogły już liczyć na spokojną egzystencję u boku męża, który dbał o materialny byt rodziny, dlatego decydowały się na zarobkową pracę najemną, która była jedyną możliwością przetrwania. ...krążą pewne teorie , że w ten właśnie sposób powstały w Bolonii tzw. babochłopy cool.gif x ... i zaczęły się cudownie rozmnażać przez pączkowanie oblepiając swoimi postaciami fora dyskusyjne np. kafeterię :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
{ Oczywiście, że słyszałam. I jestem zdruzgotana, że chroni się majora KBW, a skazuje ludzi przeciwko niemu protestujących. To skandal. } | Ludzie nie zostali skazani za protestowanie tylko za złamanie prawa, które to nawet u JKM jest karalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beeeeeee
i w ten sposób skutkiem tego właśnie sposobu rozmnażania -po parunastu latach ..wyginęły całe pokolenia chłopów , babochłopów i jeszcze innych takich uzytkownikow Bolonii oraz kafeterii pl. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie nie zostali skazani za protestowanie tylko za złamanie prawa, które to nawet u JKM jest karalne.} | Tak, tak prawo jest karalne. :P Nie znam orzeczenia sądu, ale w tej kwestii nawet nie o to chodzi że złamano prawo( pewno tak skoro zapadł wyrok) , tylko w ogóle o to że takim ludziom organizuje się wykłady. Mam wrażenie że dziś pozwolono by w Polsce na takie wykłady pozwolono by Stalinowi, Leninowi, czy nawet Hitlerowi a co? Przecież mamy wolność słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Złamanie (prawa) jest karalne. Wyrywanie słów z kontekstu jest prymitywne. Nie chodzi o "o to że takim ludziom organizuje się wykłady" lecz o to co napisała Iftar a więc o to "{ Oczywiście, że słyszałam. I jestem zdruzgotana, że chroni się majora KBW, a skazuje ludzi przeciwko niemu protestujących. To skandal. }", co zostało jasno określone w poście 08:26:35. Dziękuję za uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{- Wstydzę się, że będąc profesorem Uniwersytetu sam nie zaprotestowałem wtedy kiedy Bauman został zaproszony, nie powinno się takiej kreatury na porządny Uniwersytet zapraszać, po pierwsze dlatego, że jest stalinowskim łotrem, a po drugie dlatego, że opowieści o tym, że to jest wielki uczony są bardzo bardzo przesadzone. Ja na wykładach teraz moim studentom mówię: Bądźcie cicho po przyjdzie policja jak będziecie rozmawiać podczas wykładu, ale prawdopodobnie nie mam racji, bo ja nie będę się cieszył taką opieką państwa polskiego jak łotr Bauman- stwierdził prof. Jerzy Marcinkowski z Uniwersytetu Wrocławskiego. } | Oczywiście to ze Janukowicz został nielegalnie obalony nikomu z tych broniących Baumna do głowy nie przyjdzie. Relatywizm wiecznie żywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tutaj nie chodzi o inwigilacje obywateli. Jeśli ktos ma swoją przychodnie, i zatrudnia w niej lekarza tł chyba logiczne, iż bedzie zadał od niego stosownych dokumentów potwierdzających doświadczenie i wykształcenie? A skoro ty w wolnym państwie jako wolny człowiek miast w pewne miejsce udasz się do szamana, który swojego certyfikatu nie pokazał, bo najpewniej go nie ma, i zamiast w usunietym płotem wyjdziesz w gabinetu z usunięta nerka to jiż Twoje ryzyko. Reszta pozniej, ale te Twoje rozważania sa na bardzo niskim poziomie. Az szkoda czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i zamiast w usunietym płotem wyjdziesz w gabinetu z usunięta nerka to jiż Twoje ryzyko. ???? wódka z rana jak śmietana????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Głupota!! Każde sprawstwo polecajace jest trudne do udowodnienia, gdyż obydwu stronom zależy na tym, by sprawa się nie rypla. Przykład najprostszy; relacja diler narkotyków i cpun. Przykład drugi- ofiary afery fozz ginace masowo na atak serca, papała, popieluszko- więcej? * Swiadkow moze byc pełno* od pielęgniarek poczynając, na kobietach które poddały się aborcji kończąc. Przypominam, ze one nie będą karane za poddanie sie temu zabiegowi, wg pl prawa tp nie jest przestępstwo. Wiec w razie potrzeby, pod groźba ukarania za falszywe zeznania pewnie zeznalyby prawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Głupota!! Każde sprawstwo polecajace jest trudne do udowodnienia, gdyż obydwu stronom zależy na tym, by sprawa się nie rypla. Przykład najprostszy; relacja diler narkotyków i cpun. Przykład drugi- ofiary afery fozz ginace masowo na atak serca, papała, popieluszko- więcej? * Swiadkow moze byc pełno* od pielęgniarek poczynając, na kobietach które poddały się aborcji kończąc. Przypominam, ze one nie będą karane za poddanie sie temu zabiegowi, wg pl prawa tp nie jest przestępstwo. Wiec w razie potrzeby, pod groźba ukarania za falszywe zeznania pewnie zeznalyby prawdę. I obciazyly zeznaniami lekarza. Zreszta treść tego przepisu ma taka intencje- by można było ująć lekarza, a kobiety nie bały się zeznawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×