Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mam dość takiego kraju

KLUB POPARCIA Janusza Korwina Mikke

Polecane posty

Gość jedną nogą w rowie
Pamiętam gdy JKM był posłem i wiadomą uchwałę o ujawnieniu "zasobów". Ale nie to miałem na myśli, tylko fakt, że JKM nigdy nie będzie przywódcą. Może jeszcze zostać posłem, ale nie przywódcą dużego ruchu politycznego. On po prostu nie potrafi pracować z ludźmi, nie umie ich sobie zjednywać, zarządzać nimi i walczyć o głosy wyborców. On de facto gardzi demokracją w takiej formie, jaka jest w Polsce obecna, co mnie nie dziwi, ale niestety żeby wygrać, trzeba grać według panujących reguł, by potem je ewentualnie zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj duchu :) Obilo mi sie o oczy, ze jestes gwiazda kafeterii ;) niestety nie wiem z jakiego forum przybywasz :P ale zapraszam Cie tutaj! W miare wolnego czasu wklejam tutaj ciekawsze artykuly, jak ktos jest ciekaw znajdzie cos dla siebie ;) Nie wiem o co chodzi, ale chyba tez jestem na czarnej liscie :P Dzis wieczorem 2 linijki mojego tekstu uznane zostaly za spam. Musze wklejac po 1 zdaniu- przypuszczam, ze ma to na celu zniechecenie mnie do dalszego pisania :O :O No i filtruja moje wklejki :classic_cool: co do tresci ktore w nich widnieja :O Pozdrawiam i zapraszam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casus Beata S. ---> w tej sprawie orzekal ten sam sedzia, ktory w procesie Lecha Wałęsy (chodzilo o jego wspolpracę z SB) nie dopuscil dowodu z zeznac osob, ktore mialy stycznosc z teczką Lecha Wałęsy i znały jej zawartosc, a zatem mogly potwierdzic, czy byl wspolpracownikiem czy tez nie. Sąd uznal dowod z tych zeznan za "nieistotny w sprawie" czy tez "nic niewnoszacy do sprawy" :O :O :O Widac jest kilku dyzurnych sedziow od spraw specjalnych :O Barbara Piwnik ma godnych zastepcow :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedną nogą w rowie...
Ten sam? :D Czyli postawiono na sprawdzonego funkcjonariusza układu. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@jedna noga w rowie oczywiscie ze masz racje. My jestesmy nauczeni, ze wszystko dostajemy gotowe na tacy. Takze przystojnego polityka, ktory na dodatek ladnei sie wyslawia, ma dobrze skrojony garnitur no i duzo obiecuje. Takim politykiem jest Tusk. Przypominam ze 7 lat temu szedl do wyborow z podatkiem liniowym na pierwszym sztandarze, a na drugim z obnizeniem wszystkich innych. Co z tego zostalo? Zwielokrotniony dlug publiczny, wzrost gospodarczy na poziomie 2%, bezrobocie rzeczywiste w okolicach 20%, i blisko 50% bezrobocie w przedziale wiekowym 18-36 lat :O Korwin nie mowi, ze da. Mowi, ze zabierze przywileje, zacisnie pasa itd itd. To naszym zadaniem jako wyborcow jest rewizja, ktore z obietnic, scenariuszy na przyszlosc sa realne do wprowadzenia. To my powinnismy sie poparzyc koeljnymi niespelnionymi obietnicami i po pierwszej kadencji wykopac klamczuchów. Tylko nasz narod jest glupi. Wie o tym Tusk, i tutaj wygrywa bo wie jak krecic te lody. Korwin w nas wierzy- i to go gubi. Czasy sie zmienily, ludzie nie potrafia myslec samodzielnie. Na co On niestety liczy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyrok uniewinniający Beatę Sawicką (49 l.) to nie pierwsza sytuacja, po której głośno o sędzim Pawle Rysińskim. W procesie w sprawie afery FOZZ to właśnie on złagodził kary więzienia i grzywny winnym gigantycznych strat Skarbu Państwa. A w czasie procesu lustracyjnego Lecha Wałęsy, nie dopuścił do przesłuchania świadków znających zawartość teczki "Bolka". Całość: http://tnij.org/vosw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale wszystko ma swoja przyczne: Polskie sądownictwo nie zostało w żaden, nawet powierzchowny sposób oczyszczone ani zreformowane po okresie PRL, natomiast otrzymało bardzo daleko idącą niezawisłość. Teraz, po 23 latach, widać coraz wyraźniej, że jest to niezależność od logiki, faktów, przepisów prawa i elementarnego poczucia sprawiedliwości. Kształt sądom III RP nadał Adam Strzembosz. To jemu powierzono wdrożenie ustaleń Okrągłego Stołu w zakresie wymiaru sprawiedliwości. To on, dzięki swojemu wyniesionemu z okresu Solidarności autorytetowi, jako wiceminister sprawiedliwości w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, a następnie pierwszy prezes Sądu Najwyższego w latach 19901998 skutecznie zablokował próby jakiejkolwiek formy lustracji środowiska prawniczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedną nogą w rowie...
Nie ma sensu obrażać się na rzeczywistość. Możemy sobie mówić, że naród jest ogłupiony (wolę nazywać to sowietyzacją, bo jest to zgodne z historycznymi faktami - pół wieku indoktrynacji, fizyczna likwidacja elit) ale trzeba się z tym faktem liczyć i w walce o władzę, brać go pod uwagę. Nie można w Polsce wygrać wyborów gdy się ludziom wprost mówi, to co mówi JKM. Nie wiem, JKM nie czytał "Księcia"? Zadaniem polityka jest władzę zdobyć i zrealizować program w który wierzy. Zdobywanie władzy i realizacja politycznych celów (nie mam na myśli karierowiczów w typie Tuska, których celem jest po prostu sama władza i jej splendor) to cele do których trzeba dostosować właściwe środki. JKM tego nie robi, bo nie potrafi. Od ponad 20 lat nie wychodzi mu nic poza interesującą publicystyką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedną nogą w rowie...
Zatem popieranie JKM jako polityka, jest stratą energii i czasu. Ten człowiek nigdy nie poprowadzi do zwycięstwa żadnego ugrupowania. Popatrz na polityków, oni mówią ludziom, to co ludzie chcą usłyszeć, dzięki czemu zdobywają władzę. Potem robią coś wręcz przeciwnego i tak to przedstawiają, żeby ludzie to przełknęli. Tak działa demokracja, nie tylko taka fasadowa jak nasza, ale i rasowa w USA, UK. Oczywiście skala tej przewrotności w ugruntowanych demokracjach jest o wiele mniejsza, bo i odpowiedzialność jest tam skuteczniej stosowana. Poza politycznym teatrem, reklamą, jest jeszcze kwestia wielkiej pracy do wykonania, której nie robi w Polsce nikt, nie tylko JKM. Przykład. Skoro JKM odwołuje się do idei wolności gospodarczej, to trzeba zejść pomiędzy lud (drobnych i średnich przedsiębiorców) i pracować wśród nich na poparcie, czyli spotykać się, rozmawiać, pytać o to czego potrzebują i tak dalej i dalej i przez długie lata. Nikt tego nie robi. A tak właśnie buduje się trwałe poparcie polityczne, od dołu ku górze. Przyznam, że ja głosuję na PiS, pomimo wielu zastrzeżeń, bo są patriotyczni, mogą wygrać, autentycznie zabrali się za korupcję/układy i w praktyce się okazało, że nie tacy oni gospodarczo lewicowi, jak się nimi straszyło. Stawiam tezę, że autentycznie liberalna gospodarczo partia, nie jest w stanie zdobyć w Polsce władzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedną nogą w rowie...
Dzięki za link o wspaniałym przedstawicielu wymiaru sprawiedliwości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość partia liberalna w połowie
tzn konserwatywna tylko w sprawach gospodarczych to idiotyzm i utopia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytaj czytaj poki mozesz. Jutro wpadna tu moderatorzy, i mi wszystko usuną, jak to bylo ostatnio :O :O :O x Co do JKM wypowiem sie szerzej jutro :P Dzis juz sie zegnam, gut najt :classic_cool: x Na dobranoc profesor Rybinski o Rumunii: http://ekonomia.rp.pl/artykul/706249,1008132-Rumunska-przedsiebiorczosc.html Lektura na 3 minuty, slowo o konfrontacji tego co wspolne z tym, co prywatne i jak to sie przeklada na nasze zycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Jeżeli idea, na samym początku, nie wydaje się być absurdalna, to nie ma dla niej żadnej nadziei" A. Einstein. :classic_cool:🖐️))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytowałem z pamięci.. może(czemu nie mogę napisać morze? :o) coś pokręciłem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hvcdhjvcxf
ybvfuij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alez oczywiscie, Myr :classic_cool: x może(czemu nie mogę napisać morze? ) ---> z tego samego wzgledu, dla ktorego angol musi inaczej skladac jęzor do slowa pustynia (dessert) a deser (tez dessert), mimo ze pisowania ta sama (tylko wymawia sie inaczej) :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@jedna noga w rowie tzn konserwatywna tylko w sprawach gospodarczych to idiotyzm i utopia. x ---> to nie jest utopia, tylko tak zwana PRAWICA :classic_cool: http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawica (pierwsze 6 linijek). USA zbudowaly swoje potege wlasnie na liberalizmie gospodraczym (nie bylo wtedy podatku dochodowego :P), laczonym w wiekszosci stanow (niektore po dzis dzien sa mega konserwatywne) z konserwatyzmem swiatopogladowym. To, co teraz dzieje sie z USA jest wynikiem grzebania w tym wszystkim demokratow z Obamą na czele. Poki rzadzili republikanie (o pogladach w wiekszosci prawicowych) USA bylo potega, ktorej nikt nie ważyl sie podskoczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popatrz na polityków, oni mówią ludziom, to co ludzie chcą usłyszeć, dzięki czemu zdobywają władzę. Potem robią coś wręcz przeciwnego i tak to przedstawiają, żeby ludzie to przełknęli. ---> ale tu wlasnie o to chodzi, mze on nie chce sie upaprac klamstwem. Przeciez wyborow nie wygra z haslami oszczednego panstwa, likwidacji przywilejow, zwolnien w administracji, czy prywatyzacji ("majatku narodowego [jak ojcowizny] sie nie sprzedaje"- no myslenie rodem z XIX w.) Zeby wybgrac musialby naopowiadac klamstwa ze podniesie socjal, obnizy wiek emerytalny, da przywileje gejom, obnizy podatki wszystkim itd itd (czyli dla kazdego cos milego). Gdyby pozniej zaczal robic po swojemu nie baczac na obietnice- opozycja zeżarłąby go w tempie natychmiastowym. Juz tego mozemy byc na 100% pewni :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No fajnie, zezarlo mi pół posta z 9:35. Pisalam o tym, ze Korwin to owszem liberal jesli o gospodarce mowa- a pozostale kwestie traktuje "wolnosciowo"- czyli rob jak Ci pasuje. Nie zamierza sie wtracac ludziom w ich zycie, wierzy ich intuicji i potrzebom. Sprawy chce regulowac tylko w zakresie absolutnie koniecznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak działa demokracja, nie tylko taka fasadowa jak nasza, ale i rasowa w USA, UK. ---> nie zgodze sie z tym twierdzeniem. Gdyby jakiejs osobie, tytulujacej sie (przed wyborami) liberalem przyszlo do glowy po wygranych wyborach podnosic podatki, ukladac budzet na coroczne deficyty, zapozyczac sie na rozbudowywanie administracji i nie prywatyzowac prawie niczego- natychmiast zostalby wykopany, i juz nikt niegy nie niego nie oddalby glosu. Zostalby klamca na wieki wiekow, bez mozliwosci zrehabilitowania sie. Bo tak wlasnie dziala dojrzala demokracja. A u nas?.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyznam, że ja głosuję na PiS, pomimo wielu zastrzeżeń, bo są patriotyczni, mogą wygrać, autentycznie zabrali się za korupcję/układy i w praktyce się okazało, że nie tacy oni gospodarczo lewicowi, jak się nimi straszyło. ---> no to wszystko o czym piszesz jest prawda. Tylko oni nic nie chca prywatyzowac, najchetniej wszystko upanstwowiliby, rozdali zasilki biednym, zabrali bogatym- a za reszte reform sie nie wezma, bo po prostu nie maja o tym pojecia :O Wiec generalnie zaprowadza nas w to samo meijsce co Tusk, z tym ze kilka lat pozniej :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ezikkkaaa
n a kogo moze glosowac kobieta-która nie chce nosic stroju ludowego, jak z 19 wieku ani nosic czepka i chustki n a glowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadto- kazdy system, ktory zbiera pieniadze od wszystkich po to, by je potem "sprawiedliwie" porozdzielac jest skazany na patologie. Po pierwsze: zeby pomoc osobie A bedacej w potrzebie: * osoba B musi zajac sie zabraniem pieniedzy osobie C (za co dostaje wynagrodzenie) i przekazac je osobie D do rozdysponowania (za co dostaje wynagrodzenie) * osoba D musi pieniadze porozdzielac wedlug zasług (:D) i przekazac je osobie E * osoba E wyplaca pieniadze osobie A (za co dostaje wynagrodzenie) reasumujac? Zeby pomoc osobie A nalezy zabrac kase osobie C, do obslugi tej "transakcji" jest potrzebne zatrudnienie co najmniej 3 osob. Jezeli osbie C zabierzemy 100 zł, do osoby A (po oplaceniu osob B, D i E) zostanie jaki ułamek tej kwoty? 1/2? 1/4? Zakladajac optymistycznie, ze osoby B, D i E sa uczciwe, i 1) pieniedzy nie ukradna w jakiejs czesci 2) nie wespra zasilkiem osoby tak naprawde nie bedacej w potrzebie, a zamian za ułamek kwoty przyznanej z tytulu zasilku dla siebie x Taka patologie fundujemy sobie glosujac na wszystkie partie na obecnej scenie politycznej, oczywiscie procz Noej Prawicy JKM :classic_cool: To dlatego kasa od tylu lat jest pusta, wciaz brakuje pieniedzy a podnosenie podatkow pomaga tylko na krotko, przy okazji doprowadzajac do zubozenia spoleczenstwa :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
n a kogo moze glosowac kobieta-która nie chce nosic stroju ludowego, jak z 19 wieku ani nosic czepka i chustki n a glowie? --> oczyiwiscie na Kongres Nowej Prawicy JKM :classic_cool: JKM to wolnosciowiec i dupie ma to, kto jak chodzi ubrany, w jakiego boga wierzy, i czy jest gejem, bi, lesba czy hetero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj w godzinach południowych jeden z portali informacyjnych zamieścił informację z tytułem "Znany poseł najpopularniejszym politykiem na FB", w rozwinięciu której można było przeczytać m.in. "Wśród najpopularniejszych politycznych stron na Facebooku znalazł się m.in. Ruch Palikota, Ryszard Kalisz oraz liczne strony prawicowe".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W całej wiadomości nie ani słowa (poza powyższą sugestią wyprowadzoną z cytowanego tytułu, że to poseł Kalisz, który został niedawno wyrzucony z postkomunistycznego ugrupowania SLD za zbyt zażyłe związki polityczne z byłym "preziem wszystkich UB-eków i pijaków" Aleksandrem Kwaśniewskim ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- jest owym "najpopularniejszym politykiem na FB") o Kongresie Nowej Prawicy czy jego prezesie Janusz Korwin-Mikkem, który OD LAT jest najbardziej popularnym politykiem w polskiej części tej witryny społecznościowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×