Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mam dość takiego kraju

KLUB POPARCIA Janusza Korwina Mikke

Polecane posty

Czesc wielbiciel 👄 Ooo, nowe twarze widze- ahoj kapitanie :classic_cool: x Mniejszy ruch turystyczny powoduje, że coraz więcej Podhalan ma kłopoty z regulowaniem swoich zobowiązań. Uciekając przed widmem bankructwa coraz więcej górali sprzedaje swoje domy, pensjonaty i często niedokończone hotele – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pogarszająca się kondycja finansowa Podhalan jest widoczna już w Krajowym Rejestrze Dłużników. Z ich danych dotyczących Podhala wynika, że w maju 2012 r. kwoty przekazane przez wierzycieli do KRD wynosiły ponad 37 mln zł. Pół roku później suma ta wzrosła do 44 mln zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pogarszająca się kondycja finansowa Podhalan jest widoczna już w Krajowym Rejestrze Dłużników. Z ich danych dotyczących Podhala wynika, że w maju 2012 r. kwoty przekazane przez wierzycieli do KRD wynosiły ponad 37 mln zł. Pół roku później suma ta wzrosła do 44 mln zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pogarszająca się kondycja finansowa Podhalan jest widoczna już w Krajowym Rejestrze Dłużników. Z ich danych dotyczących Podhala wynika, że w maju 2012 r. kwoty przekazane przez wierzycieli do KRD wynosiły ponad 37 mln zł. Pół roku później suma ta wzrosła do 44 mln zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obecnie wartość złych długów wynosi już prawie 56 mln zł. Powiększyła się także liczba mieszkańców tego regionu, którzy trafili do rejestru. Rok temu było to 6405 osób (wszystkich mieszkańców Podhala jest ok. 245 tys.). Dziś figuruje w nim już 7700.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obecnie wartość złych długów wynosi już prawie 56 mln zł. Powiększyła się także liczba mieszkańców tego regionu, którzy trafili do rejestru. Rok temu było to 6405 osób (wszystkich mieszkańców Podhala jest ok. 245 tys.). Dziś figuruje w nim już 7700.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obecnie wartość złych długów wynosi już prawie 56 mln zł. Powiększyła się także liczba mieszkańców tego regionu, którzy trafili do rejestru. Rok temu było to 6405 osób (wszystkich mieszkańców Podhala jest ok. 245 tys.). Dziś figuruje w nim już 7700.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam dość 😘 🌼 skoro już jesteśmy przy pocałunkach ;) zdradź mi proszę, jakie to zasługi trzeba mieć, abyś zechciała się ponasadzać? bo ja też bym tak chciał i nie daje mi to spokoju :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielbiciel :D Jeśli chodzi o nasadzanie się forumowe (chyba, ze pytasz o to klasyczne :P :D) to możesz zapytac myrka, onego lub do onego- bo na nich (ponoc) czesto sie nasadzam, wiec wiedza co lubie i jak mnie zwabić :classic_cool: :D x A tak serio to gdybys bywal na wyborach czesciej i wdawal sie w dyskusje to pewnie nasze słoneczko forumowe, nasz poliglota, znawca lotnictwa, prawa, ekonomii, dowc*pnis, mistrz "kalek"- 'made IN shatyn' oraz smakosz orzechów smazonych w tluszczu uznalby, ze nasadzam sie tez na Ciebie :D i jesli nasadzanie jest rozumiane jako przejawianie duuuuuuzej sympatii w stosunku do ww. osob- to miałby racje :P Ale szczerze- nie wiem czy bylbys zachwycony, bo jak juz mowilam nie mieszcze sie w drugi czlon Twych upodoban, i to z duzym zapasem, HAHAHA :classic_cool: :D :D 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myrek, zachecam stanowczo do machania o wiekszej czestotliwosci :classic_cool: x Ps. Co za buce z tych modów :O :O Mam kilka superartykulów, ale gdy tylko chce wkleic link natychmiast kafe widzi spam 😠 i nawet jesli wpisuje haslo ktore potwierdza, ze spamerem nie jestem - to jest traktowane jak bledne wpisanie hasla, i nie moge tu pisac :O nawet 1 linijka tekstu jest uznawana za spam :O :O co to kurva ma znaczyc !!!!! :O 😠 x Walnelam litanie na redakcji i ich porzadnie opierdasilam i obsmarowalam- to wyskoczyl dla odmiany blad 500 i nie dodalo posta :D :D :classic_cool: chyba czas sie zwijac z tego dziadowskiego forume :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ks. Stryczek za rajem podatkowym w Polsce Optymalizacja kosztów obowiązuje nie tylko biznes, ale też państwo - pisze w "Pulsie Biznesu" ks. Jacek Stryczek. x Duszpasterz ludzi biznesu krytykuje pomysł walki z płaceniem podatków w krajach o korzystniejszym systemie podatkowym. Wg księdza, jeżeli państwo, tak jak robią to biznesmeni, nie optymalizuje kosztów, lecz przerzuca swoje problemy na obywateli, to nie można oczekiwać, że będą oni z ochotą podatki płacić. x - Kto więc ponosi większą winę: ten, który źle wykorzystuje publiczne pieniądze, czy ten, który nie chce się do tego dokładać - pyta ks. Stryczek. x Duszpasterz proponuje też, aby zamiast krytykować tych, którzy uciekają do "rajów podatkowych", zacząć budować taki raj w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie ksiadz jest moim zdaniem z***biscie ogarniety 🖐️ Dzis naocznie przekonalam sie o tym jak wiele moze zmienic spadek cen towarow. Otoz weszlam do sklepu zrobic weekendowe zakupy, i co widze??? Promocja na soki Tymbark 2.99/litr. Pomyslalam- z***biscie, zrobie zapasy :classic_cool: Podchodze do dzialu z napojami, szukam i szukam tych sokow, kurde nigdzie nie ma :O ide do baby z obslugi i pytam gdzie sa soki z promocji :P babka odpowiada mi, ze promocja jest od wczoraj, i do dzisiejszego popoludnia zszedl im caly naklad!!!!!!!! Wszyskie zapasy wyczerpane. Kurde, nic dziwnego- w koncu w sklepie obok litr tego samego soku kosztuje prawie piątaka:P x teraz pomyslmy co staloby sie, gdyby Tusk obnizyl podatek dochodowy, vat co tam jeszcze- producent soku tymbark (albo dystrybutor, albo sprzedawca) moglby na stale obnizyc cene soku, i zamiast sprzedawac naklad w 2 tygodnie sprzedalby go w 2 dni. I jesli na jednym soku zarobie powiedzmy 1zl to sprzedajac go 1000 sztuk za 3 zł i tak jest do przodu o wiecej $, niz gdyby sprzedal go 4 razy mniej za 2 zł zysku :P Co za tym idzie? Musialby zamawiac wiecej u producenta oraz zatrudnic np wiecej ludzi do rozladunku tego soku, ustawiania go na polkach, wprowADZIL zmiany "nocki" by zdazyc rozladowac schodzace jak swieze buleczki soki (bezrobocie spadłoby) :P Producent natomiast musialby zaczac produkowac wiecej sokow, wiec znowu zatrudnic wiecej ludzi do pracy-a potem majac z tego zysk pojechalby do sklepu i kupil sobie z***biste meble, pralke, zmywarke, polozylby granit w kuchni, zatrudnil gosposie w domu, poslal dzieci do dobrych szkol, kupil miszkanie itd itd. Rynek- jesli sie mu nie przeszkadza- sam sie napedza. Wystarczy tylko nie wkladac paluchow w cos, w co niepotrzeba :P Gdyby panstwo nie chcialo polozyc lapy na kasie ludzi, to handel, gospodarka kwitlyby 🖐️ Najlepszy przyklad: irlandia z podatkiem dochodowym 10%- nie dosc, ze bezrobocie w kraju spadło do poziomu absolutnej niziny, to jeszcze byla w stanie dac dom, prace i godne zarobki setkom tysiecy imigrantow 🖐️ oczywiscie dolozyli do tego socjal bez granic, i dlatego wszystko pierdyknęło :D Przy obnizeniu podatkow wplywy z nich... rosna. To udowodnione. Po prostu nei oplaca sie wtedy nikomu kombinowac, kupowac z niepewnych zrodel, oszukiwac. Niestety wydaje mi sie, ze obecny rzad ma tego swiadomosc, a dzialania jakie podejmuje maja na celu juz calkowite zubozenie i zdziadowanie Polski i polakow :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tymczasem: sokow za 3 zł juz nie kupie bo ich braklo, a te za 5zl / litr nadal leza na polkach.... Zreszta to banalnie proste: co wolisz kupic? 1 piwo za 4zł, czy 2 za 2.50??? Obnizyc podatki- i kazdy kto chcialby, dostalby prace....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W lipcu przy białostockim Areszcie Śledczym rozpoczną się badania, które mają wykazać, czy w tym miejscu znajdują się szczątki ofiar zbrodni komunistycznych - poinformował dzisiaj prof. Krzysztof Szwagrzyk, który z ramienia IPN koordynuje takie poszukiwania w kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
---> oczywiscie partie takie jak sld beda dazyly do zlikwidowania IPNu, bo grzebia w ich przeszlosci. W koncu kwach, miller oleksy czy senyszyn byli czlonkamii PZPRu, i pewnie niejedno maja za uszami. Jak to mozliwe, ze taki kraj jak czechy byl sobie w stanie poradzic z lustracja i pozbawil szansy sprawowania urzedow dawnym konfidentom (bo tak trzeba nazwac ludzi, ktorzy godzili sie na piastowanie fukcji w panstwie, ktorym rzadzila moskwa), a nam sie to nie udalo. W czym jestesmy gorsi? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brak lustracji jest ogromnym problemem, a wlasciwie sila sprawcza tego, ze w Polsce nigdy nei bedzie dobrze. Jak ma byc dobrze, skoro pozwala sie, by premierem, prezydentem czyli głową i szyją kraju byly osoby, ktore 20 lat wczesniej dzialaly za pieniadze na korzysc Rosji? Chcielibyscie, by wasza cnota rzadzila prostytutka, ktora sprzeda Was temu, kto po prostu da jej za was wiecej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JOSEPH NITCHTHAUSER - BRAZYLIJSKI ŻYD BRONI POLAKÓW PRZED OSZCZERCZA KAMPANIA NIENAWIŚCI... x Polska, proszę Pana... Chodzi o to, ze myśmy im (nazistom) pomagali. Ja to powiedziałem dla telewizji brazylijskiej. Ja się nie boję nikogo. Szczególnie nie boję się Żydów. Jestem Żydem, umrę Żydem. Polska była jedynym z siedemnastu krajów, które naziści zajęli, republik, monarchii, który nie dostarczył ani jednego essesmana, ani dobrowolnie, choćby jednego żołnierza do Wehrmachtu. Wszystkie inne kraje dostarczyły. Ukraińcy, Litwini - byli gorsi jak essesmani niemieccy. SS holenderskie - było jeszcze gorsze. Dania - ten piękny kraj, który uratował prawie wszystkich swoich Żydów, dostarczał kontyngenty SS. Francja - była jedynym krajem z krajów okupowanych, w którym Żydów francuskich NIE wyaresztowali Niemcy. Zrobiła to policja francuska bez żadnego ponaglania i rozkazu niemieckiego. A nie mówi sie o tym jak myśmy, Żydzi pomogli nazistom nas zniszczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Oświęcimiu prawie wszyscy znajdujący się tam essesmani byli ranni i przysyłani z różnych frontów. Aby zagazować, a potem spalić, czasem 10 tysięcy, czasem 20 tysięcy ludzi dziennie, potrzeba było paręset osób aby przy tym strasznym procederze pracowali. SS-mani prawie co dwa tygodnie wybierali spośród więźniów żydowskich mocnych, zdrowych mężczyzn, grupę trzystu do pięciuset ludzi, którzy byli przydzielani do pracy w krematoriach i komorach gazowych. Po trzech tygodniach taka grupa szła do komory gazowej, a esesmani wybierali nową. Nigdy według mojej wiedzy i badań, ja do dnia dzisiejszego jeszcze badam problem Holokaustu, nie znalazłem żadnego przypadku, aby ktokolwiek, chociaż jeden Żyd powiedział - nie - ja nie będę pracował przy tym! Co ryzykował? - tylko tyle, że by go od razu zastrzelili. Ci wszyscy, co pracowali w tych komandach, wiedzieli że umrą, że nie będą do końca wojny pracować w krematorium, ładować trupy do pieców, czy wyrywać złote zęby z zagazowanych ludzkich zwłok i ładować je na wózki, aby dowieźć do krematorium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na polach pracowali Polacy, w fabrykach więcej pracowało Ukraińców, bo Polacy nie chcieli pracować solidnie i Niemcy nigdy nie wiedzieli, co oni wymyślą i zrobią im na złość. Żydów zmuszono oczywiście, aby pracowali w krematoriach i komorach gazowych! Ale można było nie chcieć! Chciało się uratować życie, tylko na jakieś dwa tygodnie? Tak samo w gettach! Przecież Gettami administrowali Żydzi. Byli tam żydowskie władze, żydowska policja wykonująca polecenia niemieckie. To nie Polacy pomagali Niemcom wyznaczać Żydów do transportów - to robili Żydzi. To nie Polacy pilnowali niemieckiego porządku w gettach, ale Żydzi. Nie znam przypadku, aby Żydzi administrujący gettem, odmówili wykonania niemieckiego polecenia. Przecież za to groziło tylko zabicie i to tylko jednej osoby, a nie całej rodziny, jak groziło to Polakom za pomoc Żydowi, a Polacy to robili. Ja jak coś robię, to robię aż do końca i nic nie mówię, na co nie mam 100% dowodów. Ja mam tutaj dokument, który został opublikowany w prasie żydowskiej, tutaj, w Brazylii. W "Redzenia Judaika" - Żydzi amerykańscy nie zrobili prawie nic, aby ratować Żydów europejskich przed zagładą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten, co to napisał, to nie był idiota - to był Żyd, który doskonale wiedział co i dlaczego pisze. Nazywał się Oskar Minc. On jeszcze żyje, jest na emeryturze. A co zrobiły inne rządy jeszcze przed 1939 rokiem? Anglicy zamknęli bramy. Delegacji żydowskiej, która udała się do Australii z prośbą o wpuszczenie tam Żydów europejskich, powiedziano, ze nie mają tam żadnych problemów rasowych i nie chcą ich też importować z Europy. Zamknęli drzwi dla Żydów. A wie pan, który kraj otworzył swoje granice wtedy dla Żydów? Nie wie pan? POLSKA, proszę pana. Francja wpuściła nieliczną grupę uchodźców. Polska otworzyła zupełnie granice. Ja nie wiem, dlaczego dyplomacja Polska o tym zupełnie nie mówi. Jak nie wiedzą - to mogą mnie zawołać jako świadka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helloł, żyję, dałem radę, młody poległ, pochorował się przed i nie pozwoliłem mu iść. Nie spałem w sumie około 45 godzin, nogi mam zmasakrowane, chodzę jak pokraka, zakwasy wszędzie, ale mam ogromną satysfakcję, choć skutki będę odczuwać przez jakiś czas. Podejśce pod Luboń było największą katorgą, jaką kiedykolwiek w życiu przeszedłem. Miałem ochotę się poddać, to był koszmar, tym bardziej, że było mokro, ślisko, błotniście, a zejście potem wydawało mi się niemożliwością, mięśnie paliły żywcem, modliłem się, aby nie polecieć na łeb i szyję w dół. Był to jeden z najtrudniejszych maratonów pieszych, sam twórca trasy tak twierdził, ułożył diabelską drogę, a ja szedłem w sumie bez przygotowania. W nocy było koszmarnie zimno i mokro, jak się zatrzymywało choć na chwilkę, ziąb był niewyobrażalny. Do tego nawigacja, kilka razy się zgubiłem, nadłożyłem dobrych kilkanaście kilosów, ale najważniejsze - DAŁEM RADĘ!!! Nie wiem, czy jeszcze kiedyś się wybiorę, pewnie tak, bo paradoksalnie wciąga to strasznie. Wygrał Marek Więcek z Krakowa, przebył trasę w niespełna 13 godzin!!! Z tego co wiem, facet biega codziennie do pracy i z pracy po kilkanaście km. Wielkie szacun! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzymaj się, Mam dość :) Nie wiem, co Ci polecić na bark, maść rozgrzewającą, wymasowanie bolących miejsc i o ile nie doszło do kontuzji stawu, rozciąganie i delikatne ćwiczenia. x Do zobaczenia za jakiś czas :) 🖐️ 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pociag do demokracji Chyba to niewiele straciło na aktualności... "POCIĄG DO DEMOKRACJI" Tekst ukazał się w 1991 roku w "KARUZELI" w jednym z ostatnich numerów pisma Nr.-12/1991 r. Tygodnik wkrótce zamknięto! Czy coś się od tamtych czasów zmieniło? Halo!, Uwaga! - Dziś z naszej stacji, odjedzie pociąg do Demokracji! Pięćdziesiąt lat jest już opóźniony, od dzisiaj będzie, więc przyśpieszony. Nowa ekipa na kierownika, wczoraj wybrała eks-elektryka. Bo on najwięcej na ich zebraniu, mówił załodze o przyśpieszaniu. Potem w efekcie wolnych wyborów, wybrano chętnych na konduktorów. Dziś, jeszcze w "Warsie" mają uradzić, kto elektrowóz będzie prowadzić. Nowa ekipa wciąż dyskutuje... -do Demokracji, podróż kosztuje! Więc na początek trzeba niestety, zrobić podwyżkę cen na bilety. Mimo to ludzie walą do kasy, gdzie się podróżnych dzieli na klasy. Miarą wartości w duchu odnowy, jest dla podróżnych stan majątkowy. Wagon jedynki jest w rezerwacji, nomenklaturze do Demokracji. Tam są wygodne, miękkie siedzenia, bo oni mają przyzwyczajenia. Zbiła majątek na naszych stacjach, ta powojenna "arystokracja". Stać więc na bilet ich pierwszej klasy, Do Demokracji jadą na wczasy. Następny wagon, też luksusowy, zajęli twórcy naszej odnowy. Ci co walczyli, burzyli mury... -dziś nowe tworzą nomenklatury. Choć Demokracja była ich celem, sami zajęli miękkie fotele. O lepsze miejsca waśnie powstały, więc podzielili się na przedziały. Choć solidarni byli w komunie, dziś, nowe tworzą partie i unie. Największy problem, że te wagony, będą jechały w odwrotne strony!. Także zajęte są już niestety, wszystkie sypialne oraz kuszety. Kto w nich pojedzie? -nie ujawniono, lecz się domyślam, że ścisłe grono. Drugie zaś klasy są wykupione, przez liczne spółki ograniczone: -firmy, wenczery i świat biznesu, z kontami w bankach ludzi sukcesu. Do Demokracji z dużym bagażem, w tej klasie jadą dawni cinkciarze. Na wolne miejsca mają nadzieję, drobni handlarze oraz złodzieje. Kasjer bilety ludziom rozdziela, dokładnie mierząc grubość portfela. Tu nie ma miejsca dla przeciętniackich, bo to jest klasa nowobogackich. A jeszcze wczoraj rzecznik prasowy, twierdził, że pociąg jest bezklasowy. Co mają robić zaś biednych masy? w pociągu nie ma już trzeciej klasy. Dla nich wagony są towarowe, a także ciuchcie wąskotorowe. Zaś emeryci, których jest wiele, co mają jeszcze stare portfele, wraz z rencistami mają najgorzej. Ich wagon stoi na bocznym torze. Miejsce w pociągu się nie należy, dla uprawnionych oraz młodzieży. Nowa ustawa w duchu odnowy, ma zlikwidować bilet ulgowy. A więc Rodaku! - gdy masz ochotę, do Demokracji idź na piechotę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak dostanie przepustkę
to wejdzie. w odwiedziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do onego 🌻 👄 GRA-TU-LU-JĘ!!!!!!! no szacun wielki dla Ciebie- ja nigdy nie porwalabym sie na cos takiego. Juz teraz cwiczac systematycznie od kilku miesiecy co chwile cos sie we mnie psuje :P :D najpierw bark, potem kolano, wewnetrzna strona uda, tył nogi (tam na piętą :O)- no sypie sie po prostu!!! ;) Dobrze ze przystopowales juniora- jeli jest ambitny to pewnie chcialby dac rade, a moglby zaplacic za to wysoką cenę 🖐️ zabierzez Go next time :P x Po bolu wywolanym cwiczeniami dobra jest tez gorąąąąąąąca kapiel :classic_cool: Duza ulga, ale kto ma czas na siedzenie w wannie ? :P Pozdroweczka, zapraszam czesciej tu 🖐️👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj duchu..... jakie to smutne i prawdziwe :( x Tymczasem: koeljn a inwestycja "bez głowy" :O http://www.rynek-kolejowy.pl/45604/_Linia_na Okecie_–_czyli_jak_zmarnowac_miliony_zlotych_.htm Budowa linii kolejowej na Okęcie kosztowała około 366 mln zł. Według szacunkowych danych lotnisko każdego dnia obsługuje przeciętnie 35 tys. pasażerów. Z tego pociągami dojeżdża i wraca 3 proc. (niewiele ponad 1 tys.), 10 proc. - miejskimi autobusami, a reszta samochodami prywatnymi lub taksówkami” – informuje „Gazeta Wyborcza”. Z badań przeprowadzonych przez Łukasza Szymańskiego i Pawła Włodarka z Politechniki Warszawskiej wynika, że dojeżdżające na lotnisko pociągi są zapełnione w 4 proc. - Nieczytelność i nieregularność kursów, różna taryfa, a także niezadowalająca punktualność i długi czas jazdy to niewątpliwie minusy tego połączenia – mówi „Gazecie Wyborczej” Szymański. Czas podróży pociągiem na lotnisko z dojściem do stacji jest porównywalny do czasu, jaki zajmuje przejazd autobusem 175. Każdy kilometr jazdy SKM-ki kosztuje 10 zł i 24 gr brutto, ratusz wydaje więc na przejazdy na lotnisko blisko 750 tys. zł rocznie. x BRAWO HGW!!! :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Katyń to zbrodnia wojenna, a nie ludobójstwo; ludzi unicestwiano nie według kryterium narodowego. Nie trzeba być historykiem - wystarczy poczytać Marksa, Engelsa, Lenina i innych twórców, by zrozumieć, że ci ludzie (rozstrzelani Polacy) byli przedstawicielami klasy burżuazyjnej"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×