Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mam dość takiego kraju

KLUB POPARCIA Janusza Korwina Mikke

Polecane posty

Gość anarchistą?????
te moje pytania i uciekanie przez ciebie przed odpowiedzią śiwadczy o jednym utopia korwinowa opierająca się na tym, że liberalna gospodarka może funkcjonowć nie nieliberalnym ustroju jest nie do zrealizowania i dlatego jest utopią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anarchistą?????
Kowin usiłuje zjeć ciastko i miec ciastko. jesli ma bys liberalizm w gospodarce to musi być równiez liberalizm w polityce, w ustroju panstwa. to mu się nie podoba a więc na siłę usiłuje wtłoczyć swój konserwatyzm do liberalizmu. i wychodza z tego takie własnie kwiatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anarchistą?????
niestety musze już zakończyć. obowiązki. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałaś jeszcze napisać ile osób pracuje żebyś Ty droga autorko mogła skończyć studia, specjalizacje ---> specjalizacje oplace sama- bo ta na ktora sie wybieram jest platna. Gdyby nie bylo podatkow moglabym powiedziec, ze studia sa za darmo. Ale moi rodzice placa skladki, wiec....? Wolalabym placic za studia- nie byloby tylu "mgr turystki", gdyby przyszlo za to zabulic, ile nalezy. Kazdy zastanowilby sie, czy warto. w Polsce nielegalne bez powodów medycznych ---> nieprawda. Obydwa zabiegi sa odwracalne, wiec ubezplodnienie nie nastepuje. Takie zabiegi juz sa wykonywane w polsce, czyzys nie wiedzial? bez związku. w Katyniu nie było aborcji płodów ---> to mowilam w kontekscie walki za wolnosc, o ktorej wspominales jak umrzesz to będziesz śmierdziec i trzeba będzie cie pochowac. za co? ---> koszt pochowku nie jest wysoki. Ewentualnie moga zajac moja wlasnosc, zlicytowac i za to urzadzic pogrzeb może tobie nie trzeba ale sa tysiące takich którym trzeba. bo sa mniej inteligentni, niewykształceni, niemoty i barany ---> wiec dlaczego ten sam baran, za ktorego trzeba o wszystkim decydowac ma prawo isc do wyborow, i oddawac glos na prezydenta, w referendum, decydowac o zmiania konstytucji???? nie musiałabym zapieprzać od rana przy maszynie do szycia, jak moja mama ani pracować ciężko w polu ---> nie musialabys. Wiekszosc kobiet pracuje, bo z pensji meza nie da rady utrzymac calej rodziny. Gdyby Twoj maz zarobil 5tys zl, i nie musial oddac z tego 2 tys na skladki wszelkiego rodzaju, byc moze nie musialabys pracowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koszt pochowku nie jest wysoki
????? Miałaś kiedyś pogrzeb w rodzinie? Albo chociaż znasz jakiegoś stolarza, żeby zobaczyć ile naharować się trzeba przy budowie trumny, nawet z taniego drzewa? Zbieranie znalezionych zwłok do najprzyjemniejszych prac nie należy, wątpię, żeby ktoś godził się robić to pro publico bono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wroc tutaj jeszcze :) Odpowiadam na wszystkie Twoje pytania. Nie unikam na odp na zadne z nich. To raczej Ty krecisz o SLD. Strasznie :P bo były takie naciski ze strony episkopatu i Watykanu. dlatego nie było. --> naciski ze strony kosciola na SLD????? Tego sie wystraszyli? Blagam, to jest strasznie smieszne. Sejm nie jest w zaden sposob uzalezniony od nikogo- to tyle. Po prostu byli, sa i pewnie juz zawsze beda partia bez polotu. utopia korwinowa opierająca się na tym, że liberalna gospodarka może funkcjonowć nie nieliberalnym ustroju jest nie do zrealizowania i dlatego jest utopią ---> od ponad 20 lat rzadza nami komuchy, na pol z tymi quasi-prawicowcami, i jakos zyjemy. Mamy troche socjalu, troche liberalizmu, demokracji, troche wladzy absolutnej- i jakos zyjemy :D Pochowek- niech zajma moje konto w banku, sprzedadza moja wlasnosc- i za to zorganizuja pogrzeb. Teraz, to juz sie czepiacie- koszty pochowku nie maja nic do tego, o czym mial byc ten topic :O Zmykam rowniez :) Do milego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koszt pochowku nie jest wysoki
A jako tako legalna jest tylko wazektomia - podwiązanie jajowodów, a już wycięcie macicy (skąd ten pomysł? tego się nawet w cywilizowanych krajach nie robi, to bardzo niebezpieczne dla kobiety) bez wskazań medycznych to budzi śmiech ginekologa i radosne zacieranie rąk szpitalnego kapelana. Można mieć różne opinie o aborcji, ale łączenie liberalizmu z walką o zakaz aborcji jest co najmniej dziwne i, jak dla mnie: sprzeczne. Płód i kobieta są połączone: ona musi oddawać mu część tego, co jej, a ono za to później ma w teorii dać jej radość macierzyństwa, opiekę na starość itp. Zupełnie jak w socjalizmie: ja płacę podatki, żebyś Ty mogła przejść się po utwardzonej nawierzchni (chyba nie wyobrażasz sobie, że prywaciarze robią ulice, bo i niby na czyje zlecenie? Ja mogę zapłacić za kawałek od mojego garażu do ulicy - a co z resztą?) a Ty fundujesz mi dostęp do tanich romansideł w miejskiej bibliotece, a jednocześnie obie za to płacimy, bo obie płacimy podatki: jesteśmy, jako społeczeństwo połączeni, niczym ta matka z dzieckiem w jej łonie. Ona nie może zniszczyć sobie macicy by nie szkodzić dziecko, a dziecko, gdyby mogło i chciało zrobić sobie krzywdę - też jednocześnie skrzywdziłoby organizm matki. To taki biologiczny socjalizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja sobie zacytuję
widzisz, to jest PAŃSTWO. Takie zrzeszenie ludzi i oni ustalają poprzez wybory jakie są zasady życia. Będąc członkiem takiego Państwa trzeba przestrzegać zasad wszystkich , a jak się chce przestrzegać tylko tych które nam pasują to pozostaje bezludna wyspa. Zanim tam sie wybierzesz, zajrzyj do Anglii, bo chyba o takim wyjeździe wspominałaś i napisz czy z bliska wygląda tak samo jak w teoretycznej dali? Opłacisz sobie specjalizację? a z czego? pracujesz? czy mamusia z tatusiem dadzą? Mówisz, że na Twoje studia tatuś i mamusia płacili podatki? a jak myślisz na co obecni emeryci płacili podatki i składki? Jak na osobę mającą być prawnikiem masz zbyt jednostronne poglądy i może być Ci trudno w zawodzie. Tu trzeba widzieć wszystkie aspekty sprawy, a nie tylko JA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdybys czytala dokladnie- zabieg przeciecia i podwiazania jajowodow sa ODWRACALE, wiec nie sa niezgodne z 156. 1 punkt 1- wiec przestepstwem nie sa. A zeby to zrobic- wystarczy tylko zaplacic w szpitalu :) 2 moje sasiadki sa po takim zabiegu. Facetow po wazektomii sa juz tysiace. chyba nie wyobrażasz sobie, że prywaciarze robią ulice, bo i niby na czyje zlecenie --> beda robic prywaciarze, bo to wychodzi taniej, na zlecenie ojdnostek samorzatu terytorialnego- od tego bedzie podatek w wysokosci ok 200-300zl od kazdej osoby. Kasy wystarczy. Nadto- finansowanie infrastruktury w polsce poki co wykonuje sie ze srodkow uni e :D wiec my nie wykladamy na to zbyt wielkiej kasy. naprawde musze isc, pewnie pojawie sie pozniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bede pracowac. Pracowalam juz za sswojegoi zycia, i za 3 miesiace , kiedy bede juz bezpiecznie na V roku- zaczynam od nowa. Zanim tam sie wybierzesz, zajrzyj do Anglii, bo chyba o takim wyjeździe wspominałaś i napisz czy z bliska wygląda tak samo jak w teoretycznej dali? ---> znam te realia od podszewki. I w porownaniu z polsza jest super. Chyba, ze ktos nie ma wyksztalcenia, i musi ciezko pracowac np sprzatajac, bedac kelnerka... wtedy byc moze jest inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za te studia, na ktorych jestem bylabym sklonna zaplacic duza kase, nawet- gdybym musiala na nie sama zapracowac- bo te studia daja wiedze, mozliwosci... Zastanowic musialby sie ten, ktory robi "za darmo' malo przyszlosciowy kierunek (politologia, socjologia, pedagogika, tusrystyka). Czy warto placic przez 5 lat po to, aby po ukonczeniu tych studiow nawet nie miec zawodu. Bo kim jestes po "turystyce i rekreacji"???? Jak na osobę mającą być prawnikiem masz zbyt jednostronne poglądy i może być Ci trudno w zawodzie. Tu trzeba widzieć wszystkie aspekty sprawy, a nie tylko JA ---> dziekuje za troske, poki co radze sobie nad wyraz dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zębolog
popieram JKM i zawsze tylko na niego głosuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam dośc takiego kraju
Dzieki za podbicie- ja tego nie robie, bo niestety- mam sesje i musze sie przygotowac ;) Za 3 tyg bede tutaj sie aktywnie udzielac :classic_cool: A jezeli ktos chce skrytykowac Korwina, niech najpierw poda konkretne przyklady pogladow Korwina, z ktorymi sie nie zgadza i dlaczego. I jezeli sa niemozliwe do wprowadzenia jego zdaniem- to tez poprosze o uzasadnienie. Wiem, ze to chyba niemozliwe, aby wygral wybory- ale niech chociaz dzieki naszym glosom wejdzie do sejmu- by patrzec na rece politykom !!!! Tylko On w tym kraju ma odwage to robic, glosno o tym mowic, i czyni to od 20 lat.... Pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na tym forum
nie ma zwolenników JKM tu są sami piękni ,bogaci , wykształceni z dużych miast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od 20 lat?
za komuny tez nie miał źle bo był członkiem SD przydupaśnej partii PZPR, stypendium w Paryżu itp. taki z niego opozycjonista z koziej dupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecież ciągle ktoś pisze
konkrety co do poglądów JKM i, co nie jest trudne, wyjaśnia czemu są niemożliwe do spełnienia: niektóre rzeczy są po prostu nieopłacalne dla prywatnego przedsiębiorcy, choćby najbogatszego, a opłacalne w systemie naczyń połączonych, jakim jest społeczeństwo: np. prywatna służba zdrowia, jest świetna, elegancka, żadnych kolejek, dobrzy lekarze, ale prawie zawsze ogranicza się do diagnostyki - bo sprzęt do przeprowadzania poważniejszych zabiegów, z których skorzysta 2% potencjalnych klientów po prostu na siebie nie zarobi. Za to szpitalowi państwowemu opłaca się takowy sprzęt kupować, bo zdrowsze społeczeństwo oznacza więcej wpływów z podatków, a mniej strat na rentach. Owszem, można by olać renty, jak chciałby tego JKM - ale wtedy także te bogate osoby, które nawet stać byłoby na skorzystanie z danego sprzętu nie miałyby możliwości skorzystania - chyba, że wyjechałyby sobie do jakiegoś socjalistycznego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JKM ma sposób bycia
i pomysły zbuntowanego licealisty,czasem fajne, ale kompletnie niespójne, czas (nawyższy!!)wydoroslec. Łyka to młodzież llicealna i studenci pierwszych lat, potem juz sie na to patrzy z lekkim politowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedny_Muzyk
tak i sie wtedy dorosleje do PO by zylo sie lepiej czyli drozej tak? JKM jako jedyny tak naprawde jest obiektywny i moze dokonac szeregu reform poprawiajac zycie ogolu spoleczenstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JKM ma sposób bycia
muzyk - chyba bardzo mlody jestes i naiwny jeszcze, nie jest to grzechem, bo wydoroslejesz. Obiektywny? Jeg i wywodom przede wszystkim brak logiki: Dam przyklad - niedawno osmieszył sie na kongresie Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Cambridge - zacząl , jak to on, wywodzic studentom , ze UE to samo zło - akurat tam! Slchacze delikatnie dali mu do zrozumiemia, ze gdyby nie UE, to by u nich, w Oxfordzie, Cambridge czy na innych brytyjsich uczelniach po prostu tylu nie było - moze nielczni, jak za komuny. Facet gada, a nie mysli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedny_Muzyk
haha a daj mi alternatwe PO ? wszystko jebitnie drozeje a ja gnije na takim bezrobociu ze szalu niedlugo dostane na stanowisko kurwskiego ekspedienta bylo tule chetnych ze zanim ogloszenie pojawilo sie w necie bylo juz nieaktualne kazdemu czlonkowi PO zycze dlugiewj i bolesnej smierci razem z ich rodzinami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idę na politologię
Lubię go, ale jeszcze nie wiem na kogo zagłosuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bezplatna sluzba zdrowia... no tak. Pewnie, ze za dostep do spec sprzetow med trzeba byloby zaplacic . Mam w rodzinie bardzo chora osobe- i na usg jezdzi..... 600km do miasta na drugim koncu polski, bo tylko wynik tego usg jest dla jego lekarza prowadzacego miarodajny. Wiec mimo tego calego dobrodziejstwa, ten- kto powaznie podchodzi do swojego zdrowia- powazne schorznia leczy i tak prywatnie- wiec gdzie tu sens i logika??? Trzeba zrozumiec jedno- MAMY KRYZYS i NIZ DEMOGRAFICZNY. JESTESMY MEEEEEEGA zadluzeni. Popatrzcie na licznik dlugu publicznego- jak myslicie- co sie stanie, kiedy wyczerpie sie w koncu ten limit????? Skad wezme kase, aby go pokryc???? Podniosa podatki (znowu). I problem jest tego typu- jezeli kazesz osobie, ktora zarabia 10000 zaplacic o 400zl miesiecznie wiecej- prawie tego nie odczuje. Ale gdy osobie, ktora zarabia 1200zl- zabierzesz nadprogramowe 50zl- to juz jest dla niej MEGA problem :O Takie dzialanie uderza wlasnie w najbiedniejszych. Do tego, co powtarzam juz jak mantre- CO Z EMERYTURAMI??? To MUSI byc sprywatyzowane !!!! Placisz przez 30 lat swojej pracy skladki, a po przejsciu na emeryture zyjesz srednio 12 lat. Co sie zatem dzieje z reszta tej kasy????? Ta kasa zostala przejedzona, i nadal jest przejadana. A za 20 lat- na 10 emerytow bedzie pracowalo 5 osob- ile beda musieli im zabrac z pensji, aby utrzymac to stare spoleczenstwo???? Fajnie jest mowic, ze jakos to bedzie. Ale tym razem tego nie udzwigniemy. Poziom zycia sie obnizy- ale wtedy bedzie juz zbyt pozno na zmiany. Dlatego niektore pomysly JKM trzeba wprowadzic teraz- aby do tej sytuacji nie dopuscic. Szkoda tylko, ze tak malo osob jest dalekowzrocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do przecież ciągle ktoś pisze Co do tych 2% społeczeństwa, myślę, że jednej albo dwóm klinikom w kraju by się to opłacało, poza tym zawsze można wyjechać za granicę. Dodatkowo, na leczenie najrzadszych i najpoważniejszych chorób, w państwowej służbie zdrowia i tak nie ma pieniędzy.... Więc nic się nie zmieni w tej kwestii... Plus jest jeszcze taki, że leczenie przypadków trudnych jak i w ogóle całe leczenie będzie o wiele tańsze bo znacznie obniżą się podatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu nie chodzi o JKM. Chodzi oto ze on chce wprowadzic zmiany, ktore zmienia kraj na lepsze. On nie zmieni wszystkiego odrazu. Owszem bywa ostry w dyskusji, czasami palnie glupstwo. ale dazy do zmniejszenia podatkow, i ograniczania koryta. A takze uwolnienia gospodarki z koncesji i zbyt duzej kontroli panstwa. Najwazniejsza rzecza w panstwie sa: GOSPODARKA i GOSPODARKA! On chce je uzdrowic. Nawet za wykrzykiwanie dyrdymal, ktore mu sie zdarzaja warto. No chyba ze ktos woli socjalistycznych złodziei z PIS, PO, SLD i PSL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukrecja, ale co jest
lepszego w wyjeżdżaniu za granicę niż w posiadaniu wyspecjalizowanej aparatury medycznej u siebie? Notabene: módlmy się, żeby inne kraje nie poszły za głosem Janusza Korwina-Mikke, bo nawet nie będzie gdzie wyjechać za tym sprzętem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie zmiany maja zmienić
kraj na lepszy? podasz jakieś konkrety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukrecja, sa kraje gdzie sa podobne zasady do tych gloszonych przez JKM. Gdzies o tym czytalem, ale nie mam zrodla. Miedzy innymi Korea Pol. Najbardziej rozwiniete panstwo swiata. Co chyba dobitnie pokazuje, ze te metody dzialaja. Ale wiadomo, u nas kazdy chce cos dostawac za darmo, "bo mu sie nalezy". I tacy zlodzieje, nigdy nie popra JKM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×