Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mam dość takiego kraju

KLUB POPARCIA Janusza Korwina Mikke

Polecane posty

Gość przecież to bzdura
spokojnie bekonie. dokończ przykład o złocie. bo to dobry przykłąd na wasze bzdury i oderwanie od rzeczywistości. a więc co z tym złotem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecież to bzdura
jak nie ma pracy to nie moga nigdzie iść. to takie trudne do zrozumienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bekon w musztardzie
a co z tymi którzy pracy nie dostaną? co z ich dziećmi? dlaczego mieliby nie dostać ? dlaczego sami nie mieliby zatrudniać ? co stoi na przeszkodzie ? dzieci będą utrzymywane przez rodziców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecież to bzdura
np to stoi na przeszkodzie że w ich miejscowości nie ma firm które chciałaby ich zatrudnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie kochani
21:23 [zgłoś do usunięcia] nie utrzymujesz nierobów skąd będziesz wiedział która szkoła jest dobra a która zła?" A skad wiesz, ktory proszek do prania jest dobry, gdzie sprzedaja dobre wedlny, i ktore marki samochodow sa najlepsze? Glupie pytanie. bo mogę spróbować. eksperymentów na dzieciach sie nie robi nie robi? to powiedz to w takim razie pani minister HALL, bo ona chyba o tym nie wie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak się rozwinie gospodarka pracy będzie więcej, proste łatwiej będzie o nowe miejsca pracy, kiedy pracodawca nie będzie musiał płacić takiej ilości podatków łatwiej też założyć własną firmę bez steku biurokratycznych papierków. Bezrobocie zmaleje i wszystko będzie o wiele tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bekon w musztardzie
spokojnie bekonie. dokończ przykład o złocie. bo to dobry przykłąd na wasze bzdury i oderwanie od rzeczywistości. a więc co z tym złotem? przykład ze złotem był taki, że w złocie nie ma 23% podatków tylko ok. 80%. zresztą przykład ze złotem jest wyjątkowy, bo złoto to pieniądz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shatyn ujawnij się
bo ten co cie odkrył nie wie który ty jesteś:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bekon w musztardzie
jak nie ma pracy to nie moga nigdzie iść. to takie trudne do zrozumienia? wyjdź z tych głupich mentalnych ram :D jeżeli umiesz coś co przyda się innym ludziom to dostaniesz pracę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gadacie z e shatynem
tylko na pomarańczowo ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecież to bzdura
ze złotem przykład niedobry. no to ze stalą. kształtka stalowa wg twoich obliczeń zamiast 100 zł kosztuje 30 zł. czyli 1/3 ceny obecnej. porównaj ile kosztuje stal na rynkach światowych i już będziesz wiedziała że to bzdura poniewaz polskie ceny sa kształtowane przez rynki światowe. róznice sa paruprocentowe. i co wtedy. w polsce braknie stali bo natychmiast zostanie sprzedana. stanie gospodarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bekon w musztardzie
np to stoi na przeszkodzie że w ich miejscowości nie ma firm które chciałaby ich zatrudnić. to bierzesz sprawy w swoje ręce i w 5 minut, bez zbędnej biurokracji otwierasz własną firmę z kolegami i pracujesz. MUSICIE SIĘ MENTALNIE PRZESTAWIĆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecież to bzdura
jak nie ma pracy i nikt nie chce zatrudniać to posiadając poszukiwane umiejętbnosci tez nie znajdziesz pracy. a urzednicy nie mają specjalnych umiejętnosci. z czego mają zyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale prawda jest taka że część ludzi wybitnie niezaradnych pracy nie dostanie, niech więc Ci którzy chcą dają im jałmużnę, a NIE OBOWIĄZKOWO WSZYSCY NAWET CI ŻYJĄCY NA SKRAJU UBÓSTWA!!!!!!!!!, jak nie dostaną jałmużny, trudno. Myślę, że z głodu nie poumierają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecież to bzdura
z tym otwieranie własnych firm. na to są potrzebne pieniądze. niby skąd je wziąć? zupełnie oderwane od rzeczywistości te wasze pomysły. zakładasz firme i już:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do urzędników, niech się przekwalifikują, każdy potrafi sprzątać i kopać doły.... Jak nie są na tyle obrotni mogą robić i to, nikt im nie zabroni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecież to bzdura
w tych "cudownych' latach w usa własnie umierali z głodu. i w polsce będa jeśli nie będzie za co kupić papu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-----> "o to, że płacimy podatki, w zamian za marną jakość publicznej(BO NIE DARMOWEJ PRZECIEŻ) służby zdrowia" masz taka jakośc, jakie płacisz podatki! Mało zaroabiasz, więc jakośc tez jest marna! Myslisz, że z zarobków 1200 zł twoja składka pozwoli na luksusy? Nie masz pojęcia, jak mamy dobrze z nasza darmowa służbą zdrowia!!! Niedawno na tym forum gadałam z dziewczyną, co pisała że mieszka w stanach i ma depresję. Poleciłam jej pójscie do psychiatry. A ona - że mało zarabia i tam to kosztuje fortunę i jej nie stac na psychaiatrę! U nas byle emeryta stac bo ma za darmo. "Zasiłkom się sprzeciwiamy, a urzędnicy niech się wezmą za inną robotę!!!!!!" za jaką robotę, w naszym kraju nie ma pracy! W sejmie jest taka liczba posłów-= zeby minimalizowac lobbing, i wpływy różnych innych organizacji, łapownictwo, itp. Chyba jasna sprawa. ---------->hahahahhahahhaha jakby teraz nie było łapownictwa, hahahahhaha czyli powiększanie łapownictwa ma byc receptą na sukces? ----------> ZUS i tak jest bankrutem i tak nie będzie z czego..... chyba coś zbyt dosłownie zrozumiałaś... I jeszcze inna rzecz- nie ma sensu mówic na zasadzie ja nie mam ochoty płacic na to i tamto... Nikt nie ma ochoty płacic, ale co ma to do rzeczy... Jakby płacic tylko kiedy sie ma opchotę to nikt nie płaciłby na nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecież to bzdura
nie każdy może kopac i nie każdy może sprzątać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@jak to latwo byc kapitalista: alw wlasnie na tych zasadch zbudowano USA. rozumiesz to? USA powstalo wlasnie dzieki takim mechanizmom. Z niczego. Wiec nie mow prosze, ze sie te zasady e sprawdzaja, bo to dobitny przylad tego, jak bardzos ie mylisz :) @pupa1977: tobie musze szerzej odpisac bo fajnych rzeczy dotykasz, i warto wytlumaczyc :) "Urzędnicy: rzeczywiście jest ich za dużo, ale gdyby częśc powywalac, zasilą bezrobocie, skutkiem czego będzie więcej zasiłków do pobierania, jeszcze większa trodnosc ze znalezieniem pracy dla szukających bo większa konkurencja, itp." Konkurencja ine jest zla to po pierwsze, a po drugie, zasilkow ma nie byc. Z jakiej paki ja mam placic na innych ludzi? Mogli sobie odkladac. Mogli sie ubezpieczyc. Mogli to przewidziec. Oni sa niepotrzebni po prostu. Wiec otworza firmy i beda ise starali cos robic, tak jak inni normalni ludzie. "Co do służby zdrowia- jest przecież wybór więc o co chodzi? Najlepiej o tym mówil Religa który jak nikt znał sie na problemie i był kompletnie przeciwny prywatyzacji. Doprowadziłoby to do tego, że co prawda - pewnie krócej czekałoby się w kolejce na np. dermatologa, ale niektóre b. drogie operacje nie byłyby przeprowadzane przez chyba żaden szpital... są zabiegi cholernie drogie które się nie opłacają szpitalom. W przypadku ich komercjalizacji zabiegi nie byłyby przeprowadzane i to te ratujące życie. Do tegi cena za usługi medyczne wzrosłaby jeszcze ponad te stawki co obecnie płaci sie w prywatnych przychodniach- zwykłe prawa rynku- wszyscy musieliby za to płacic tak czy siak, usługi podrozałyby." Religa tak gadal, bo wiedzial ze wtedy lekarze przestali by byc swietyi krowai, i musieli by sie wziasc do roboty. Powiem Ci tak. Nie jestem obecnie ubezpieczony w ZUS. Jestem ubezpieczony prywatnie, za 1/4 tej sumy. Moje ubezpieczene obejmuje nie tylko wypadki, pobyt w szpitalu, czy nawet bardzo drogie operacje. W tej kwocie mam nawet ubezpieczenie na wypadek utraty pracy, przez rok wyplacana konkretna kwota. Korzystam z roznych mieszanek ubezpieczen ING I PZU. Niektore elementy umowy mam niestandardowe. Kiedy chce isc do lekarza, dzownie, podaje numer polisy. w ciagu kilku godzin oddzwania do mnie lekarz, mowi mi ze jutro o tej i o tej godzinie ma dla mnie czas i zaprasza do siebie. Ide prywatnie, bez kolejki, wchodze, jestem profesjonalnie obsluzony. Za 1/4 tego co odkladal bym w ZUS. Pytanie, po co mi ten moloch ZUS. Po co Polakow okradac z pieniedzy? "Zasiłki socjalne- to podstawowa sprawa w każdym państiwe, państwo właśnie temu słuzy zeby byc rodzajem gwaranta bezpieczeństwa, że jak obywatelowi powinie się noga, to zeby nikt nie pozostał bez jedzenia, itp. Tu tylko jest problem ich właściwej egzekucji, pewnych mechanizmów. Niewypłacanie zasiłków w ogóle jak sonie to wyobraża pan korwin doprowadziłoby tylko do zwiększonej przestępczości, kradzieży w sklepach, napadach na ulicy, rozbojach. Mądre kraje, jak Wielka Brytania bardzo dużą wagę przywiązują do zasiłków, oczywiście też- ich odpowiedniej dystrybucji." Obywatel ma myslec a nie byc bydleciem, z ktorego wszystko robi panstwo. Obywatel tak jak ja, moze sie ubezpieczyc, i sie nie martwic. Tym bardziej ze stac go na to, skoro nie placi CIT, PIT i np. ZUSu tak jak ja. Zostaje ci wtedy okolo 160% wiecej dochodu, i naprawde, stac cie na prywatne, porzadne ubezpieczenie, o ktorym mozesz zapomniec w ZUS. "Praca przymusowa- aż zal odpisywac na te bzdury, krótko mówiąc- ekonomiczny nonsens do sześcianu, pracownicy przymusowi robiliby za darmo i wszystkie inne firmy zatrudniające normalnych pracowników padłyby w obliczy takjiej konkurencji..." Nigdy nie widzialem czegos takiego w programach partii JKM, mozesz podac zrodlo? "W sejmie jest taka liczba posłów-= zeby minimalizowac lobbing, i wpływy różnych innych organizacji, łapownictwo, itp. Chyba jasna sprawa." Przeciez byla swego czasu podana cena za ustawe. Chesz powiedziec, ze trzeba wiec zwiekszyc liczbe poslow? Tu nie chodzi oto ilu ich jest, tylko o brak odpowiedzialnosci. Gdyby grozilo im cos za branie kasy czy wspieranie przyjaciol poprzez ustawy cos strasznego, to by tego nie robili. A tak? Z immunitetem to mozna im skoczyc. "ZUS- gdyby zlikwodowac obowiązek płacenia składek to zwyczajnie nie byłoby za co płacic emerytom. Do tego, większosc osób przejadalaby pieniądze na bieżąco zamiast odkładac, i w efekcie nie mieliby żadnej emerytury." Za glupote sie placi. Nawet teraz sa odpowiednie ubezpieczenia, wcale nie trzeba byc specjalnie madrym zeby z nich korzystac. "Jednym słowem- stek bzduuur. Radzę naprawdę doekukowac się na minimalnym poziomie. A potem dipoero słuchac oszołomów. " A ja proponuje troszke pomyslec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym otwieranie własnych firm. na to są potrzebne pieniądze. niby skąd je wziąć kredyty, uczciwa praca, pożyczka od rodziny, sprzedaż majątku(np. dom po dziadkach). Sposobów jest dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bekon w musztardzie
no to ze stalą. kształtka stalowa wg twoich obliczeń zamiast 100 zł kosztuje 30 zł. czyli 1/3 ceny obecnej. porównaj ile kosztuje stal na rynkach światowych i już będziesz wiedziała że to bzdura poniewaz polskie ceny sa kształtowane przez rynki światowe. róznice sa paruprocentowe. i co wtedy. w polsce braknie stali bo natychmiast zostanie sprzedana. stanie gospodarka. ze stalą dobry przykład. w stali jest ok 80% podatków czyli stal kosztuje 20 zł bez podatków gdyby wyprodukować ją tylko w polsce, wtedy państwa które kupują od nas stal musiałyby nałożyć na nią cło żeby ich rodzime firmy nie splajtowały. u nas stal byłaby za 20zł, za granicą po doliczeniu cła 100zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wiesz co Lukrecja, ja
to nie chcę utrzymywać nierobów, ale nie chcę też utrzymywać króla Janusza I i nie chcę utrzymywać policjantów bo jestem dzieckiem JP (chyba wolno w liberalnym kraju) - nie boję się bandytów, nie korzystam z usług policji, dlaczego niby ja mam płacić za łapanie pedofila z drugiego końca Polski, którego wcale się nie boję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecież to bzdura
>>>"ZUS- gdyby zlikwodowac obowiązek płacenia składek to zwyczajnie nie byłoby za co płacic emerytom. Do tego, większosc osób przejadalaby pieniądze na bieżąco zamiast odkładac, i w efekcie nie mieliby żadnej emerytury." Za glupote sie placi. Nawet teraz sa odpowiednie ubezpieczenia, wcale nie trzeba byc specjalnie madrym zeby z nich korzystac. myśle że to podsumowuje dyskusję przynajmniej z mojej strony. za głupotę się płaci:O sa odpowiednie ubezpieczenia. a jak ktoś zarabia 1200 zł to tez może płacić na takie ubezpieczenia? a co z tymi którzy dzisiaj mają 40-50-60 lat? to co opowiadacie może spowodowac jedno. trupy na ulicach, żebrzące dzieci i strasze osoby, totalna rozpacz i beznadzieja u tych "przeciętnych".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bekon w musztardzie
jak nie ma pracy i nikt nie chce zatrudniać to posiadając poszukiwane umiejętbnosci tez nie znajdziesz pracy. a urzednicy nie mają specjalnych umiejętnosci. z czego mają zyć? PROSZĘ WAS :o. nie mają pracy przez 80% podatki i biurokrację w firmach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wiesz co Lukrecja, ja
państwowa policja jest tak samo bez sensu jak państwowa służba zdrowia: przecież jak będę potrzebować ochrony czy detektywa to mogę co sobie prywatnie wynająć - pieniądze będę mieć z zaoszczędzonego podatku PIT i CIT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mają pracy
bo nikt ich nie chce zatrudnić. na tym kończe dyskusje bo "gadał dziad do obraza".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hept- te twoje rowziązania to po prostu anarchia. czyli przeciwnieństwo państwa. Istotą państwa każego, nie tylko socjalnego, jest jakas tam- opieka nad obywatelem. Pomijając juz, że na szczęście nikt tego nigdy nie wprowadzi, to jak ma się utrzymac taka osoba jak ja? Wychowuję dziecko ciężko chore, i nie moge pracowac. Mam marne zasiłki na utrzymanie sienie i dziecka, ok. 900 zł łącznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bekon w musztardzie
z tym otwieranie własnych firm. na to są potrzebne pieniądze. niby skąd je wziąć? zupełnie oderwane od rzeczywistości te wasze pomysły. zakładasz firme i już TWÓJ MÓZG JEST PRZESIĄKNIĘTY SOCJALIZMEM !😭 będziesz pracował na biało z ubezpieczeniem które sobie wykupisz w prywatnej firmie, a to będzie tak łatwe jak pracowanie teraz na czarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×