Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość vfdvdfv

Ma ktoś przepis na letni obiad bez mięsa?

Polecane posty

Gość vfdvdfv

Tylko proszę bez ziemniaków i makaronu:( Ja nie mam juz pomysłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nim z Szanghaju
Ryz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajajaaaa
Pierogi z owocami, naleśniki, chłodnik, zapiekanki, dania z grilla z sałatkami, ryba na parze, omlet, risotto, pizza domowa,kalafior, bób, fasolka młoda, młoda kapustka ala bigos....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racuchy z jabłkami, zupy krem,krokiety z pieczarkami i żółtym serem lub z kapustą i pieczarkami,naleśniki z serem i owocami,zupa pomidorowa z ryżem,kotlety mielone z kaszą gryczaną,ryż z warzywami,kasza gryczana z sosem pieczarkowym lub warzywnym,ryba pieczona,udko kurczaka faszerowane np,pieczarkami, filet kurczaka w majonezie czosnkowym z ryżem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warzywa na patelnie z ryzem
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bugg
Nallesniki z musem truskawkowym. Zupa szczawiowa z jajkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salata (najlepiej jakas chrupka, np. rzymska) porwana do miski, a na salate wrzucasz rozne pozywne skladniki, czyli np. jajka, avocado, tunczyka, oliwki, jakakolwiek rybe lub krewetki (jak pewnego dnia zgodzisz sie na mieso, to jakiekolwiek pieczone lub grilowane mieso, lub weldlina) ...oczywiscie nie wszystko na raz ;) do tego pare innych letnich warzyw, np. pomidor, ogorek, rzodkiewa, szczypior, cebula, cokolwiek lubisz. wszystko zalewasz sosem salatkowym, jaki akurat lubisz i masz badzo pozywne danie na lato, na zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salatka z ugorowanego i ostudzonego ryzu i kukurydzy, z kwasnymi dodatkami typu kiszony ogorek, kapary, sos z oliwy i cytryny. zeby bylo pozywnie dodaj pokrojone kawalki czegos jak wyzej, ... zapomnialam dodac, ze sery swietnie pasuja i do tamtej salaty i do tej salatki ;) np. feta, jakikolwiek twardszy zolty pokronony w kostke lub starty. albo mozarella.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no właśnie zależy dla kogo
- tarta z cukinią i papryką (ciasto kruche jak na tartę podpiekasz z piekarniku 15 minut w 180 st, w tym czasie cienko pokrojoną cukinię i paprykę podduszasz lekko na patelni z przyprawami i cebulą, wykładasz na ciasto, zalewasz rozbełtanymi jajkami ze śmietaną, na całość kruszysz fetę i zapiekasz jeszcze 15 minut), do tego sałata zielona z winegretem. - sałatka z kalafiora ugotowanego na półtwardo, z pomidorami i fetą, do tego sadzone jajko. - grilowana, parowana lub pieczona ryba, o tego sałata zielona lub z dodatkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Armani Code
kisz belgijski? na forme wykladasz ciasto francuskie tak, zeby utworzylo 'koszyczek'. do srodka wlewasz mase jak na omlet doprawiona jak lubisz z ulubionym mixem warzyw i wierzch przykrywasz pozostalym coastem francuskim tak, zeby calosc caista tworzyla zwarta forme. ja lubie najpierw na ta mase omletowa polozyc kilka plasterkow sera i dopiero dac gore z ciasa francuskiego. zapiekasz w piekarniku na 180st az masa omletowa bedzie upieczona (zazwyczaj dzieje sie to w momencie, kiedy wierzch ciasta francuskiego jest pieknie wyrozniety i zarumieniony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje letnie ulubione
Ziemniaki + fasolka szparagowa+jajko sadzone Ziemniaczki podsmażone z cebulką +maślanka lub Vital Leczo+ryż Botwinka na warzywach lub botwinka ala chłodnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wy tu gadu gadu a autorka
i tak ma to w dupie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podniosę z rana
Wpisujcie jeszcze jakieś pomysły :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja mam świetny patent obiadowy na ciepłe dni, bez mięsa, zdrowy i lekki - własnego pomysłu;p -tuńczyk w oleju - duży brokuł -duzo czosnku -pomidory swieże - ulubione zioła (prowansalskie bardzo pasują, majeranek itd) brokuła krótko gotujemy w osolonej wodzie, dzielimy na mniejsze różyczki, potem siup na patelnię razem z tunczykiem i skrojonymi 3 ząbkami czosnku (im więcej tym lepiej w sumie), przyprawiamy i krótko podsmażamy,mieszając, na koniec dodajemy skrojone pomidory (najlepsze takie małe, winne i słodkie), sól, pieprz i gotowe. podajemy z makaronem skrętki albo tagliatelle. mozna jeszcze na wierzch posypać startej mozarelli. pyszne i łatwe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepraszam, że w pomara
mi mała - robię identycznie :) Tyle że podaję z penne pełnoziarnistym i robię to raczej na zimno, z sosem majonez+oliwa+mnóstwo pieprzu. Czasami robię wariacje na temat i dodaję fety, albo posypuję parmezanem, czasami tuńczyka zastępuję grilowanym filetem z kurczaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale chyba nie chcesz chłopu bezmięsnego obiadu ugotować, żeby sie biedak nie przewrócil z głodu po dwóch godzinach. A jak dla siebie to dlaczego ziemniaków nie chcesz? Pycha są zapiekane w mundurkach młode ziemniaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troche tego nie rozumiem
Nie każdy mężczyzna musi mieć codziennie poadny kawał mięcha na obiad. Dawniej, kiedy mężczyźni pracowlai fizycznie to owszem mieli inne zapotrzebowanie na kalorie. Zresztą mała mi dodaje do tego makaron, danie jest wtedy bardzo sycące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na wsi jest inaczej
Beatka jest ze wsi, tam jak chłop nie dostanie mięcha to za karę zaprzęga żonę do pługa :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chlop (i nie tylko) przewroci sie z glodu po dwoch godzinach, jak zamiast obiadu dostnanie slodki deser (np. racuchy, nalesniki, kluski, pierogi na slodko - pyszne rzeczy, ale niepozywne). natomiast jak dostanie obiad bez miesa, ale z duza iloscia bialka i blonnika, to malo, ze z glodu nie padnie, ale energia w niego wstapi jeszcze lepsza niz po kotlecie z kartoflami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nawarra
Ja tam lubię słodkie obiadki, mój chłopak sam czasem takie robi. Poza tym bez mięsa można zrobić również jakąś sałatkę czy paste. Niedawno miałam okazję spróbować w tej restauracji Le scandale na krakowskim Kazimierzu spaghetti z serem mozzarella, pomidorami, świeżą bazylią, bakłażanem, czosnkiem i oliwą. Bardzo fajne połączenie i spokojnie można się najeść taką porcją :) nawet jeśli nie ma w niej mięsa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczego wy wszyscy uwazacie
dlaczego wy wszyscy uwazacie ze ryba to nie mieso? autorka chce przepis bez miesa, a wy wszyscy o tunczyku...:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaszanakk
tynczyk to mieso? hehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fliskafu
tak tunczyk to mieso, tak samo jak karp, krewetka, czy kalmary. cialo kazdego zwierzecia to miesa, i tu dopiero zaczyna sie podzial na mieso czerwone, biale i owoce morza. ale mimo wszystko owoce morza rowniez sa miesem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajko w serduszku
to ja proponuje cukinie, albo kabaczka, albo ziemniaki faszerowane farszem z pieczarek, cebuli (ewentualnie ryż, papryka, jajka na twardo, zieleninka :), i inne co tam macie w lodówce:) do tego żółty ser i opcjonalnie sos pomidorowy. Wydrążasz przekrojone na pół warzywa, wkładasz do środka farsz i pieczesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajko w serduszku
albo słynny już na kafe "ratatuj" albo leczo z letnich warzyw albo nigdy nie nudzące się jajko sadzone z ziemniakami i zsiadłym mlekiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajko w serduszku
placki ziemniaczane z sosem pieczarkowym, albo jeśli ktoś jednak ryby za mięso nie uznaje :) - to z kawałkami wędzonego łososia i kwasną smietaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×