Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wrona-Brona

zaniżona wypłata- gdzie to zgłosić?

Polecane posty

Gość Wrona-Brona

jestem zatrudniony na umowę o stałą pracę, na pełny etat a wynagrodzenie to najniższa krajowa, ale tak jest tylko na papierze bo zarabiam dwa razy więcej ale sprawa wygląda następująco- za maj powinienem wziąć ok 3 tys, ale pracodawca wypłacił mi niecałe 1300, bo pare tygodni temu wyszła nieciekawa sprawa i pokłóciłem się z kierownikiem zmiany i teraz moje pytanie- czy mogę zgłosić do jakiejś instytucji (typu inspekcja pracy itp), że doszło do takiej sytuacji skoro oficjalnie zarabiam najniższą krajową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milki neste
idz to wyjasnij do kierownika czy kogos jak nie pomorze to dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awawawawa
masz jakis dowod, ze zarabialas wiecej? przelewy na konto na przyklad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wrona-Brona
kierownik umył od tego ręce- powiedział, ze niech szef się tym zajmie ile wypłaty będzie (nie chodzi tylko o mnie) no i niestety nie mam żadnych potwierdzeń na swoje zarobki- dostawaliśmy karteczki takie samoprzylepne od kierownika z liczbą godzin i stawką a pracodawca wypłacał tyle ile napisane było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tchibooo
tak właśnie wygląda zarabianie "na słowo", zawsze trzeba mieć wszystko na papierze:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tchibooo
Teraz zgłoszenie gdziekolwiek nic Ci nie da, co najwyzej mozesz zgłosic firme do pipu i zrobia kontrole czy rzeczywiscie dobrze sa wypłacane wynagrodzenia. Pozatym mozesz sobie sam tez kłopotów narobic,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wrona-Brona
tylko w tej firmie akurat wszyscy tak "na słowo" pracują :( inaczej Cię w ogóle nie zatrudnią, albo będziesz zapierdzielać za tysiąc złotych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wrona-Brona
dlatego pytam- a co do jakich kolwiek kontroli w tym zakładzie to nic to nie da, już nie raz ktoś próbował i od razu leciał z roboty z dyscyplinarnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracu jąca
no i i tak pracowales w takim ukladzie za niewiele ponad ten 1000zl.. naobiecywali Ci i tyle Nie wiadomo czy bez klotnie z tym kimstam by nie bylo tak samo. Moze ta klotnia to pretekst tylko. A swoja droga to ile Ty masz lat, ze w bajki wierzysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troche to naiwne wiesz
ale rozumiem, bo sama znam taka sytuacje z doswiadczenia, tylko w moim przypoadku kasa jest wyplacana zgodnie bo inaczej szef zostalby bez pracownika a przy nowym stracilby ten chytrus 3x tyle :O w kazdym razie nic nie zrobisz jak nie masz normlanego papierka z podpisem ile faktycznie zarabiasz (gdyby np bylo, ze zarabiasz najnizsza + jakies nadgodziny platne 100%) w takim przypadku jak twoj szef moze ci wyplacic tylko tyle ile podpisales wiec radze pogadac z szefem, albo robic tylko tyle ile za te 1032,34 zł netto wychodzi (nie wiem co tam robisz, czy jest to jedno i to samo caly czas ale wyciagasz wiecej czy robisz np 3 prace/stanowiska, rozumiesz? wtedy rob isz jedno i mowisz szefowi ze robisz to za ile ci placa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×