Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość panikarrrrrrrra

10-miesieczne niemowle nie klaszcze i nie robi papa

Polecane posty

Gość panikarrrrrrrra

Mam pytanie do doswiadczonycoje dziecko wczoraj skonczylo 10 miesiecy i nadal nie robi :kosi kosi: i papa, ucze go codziennie ale bez rezultatow, nie interesuje go to kompletnie a ja juz wpadam w panike bo gdzies wyczytalam ze jesli dziecko nie powtarza gestow to jest to objaw autyzmu. Jego dotychczasowe osiagniecia to: - raczkuje w ekspresowym tempie - siada - gawarzy intensywnie - rzuca do mnie pilke - poda mi na prosbe przedmiot ktory trzyma w dloni - daje czesc - przybija piatke ale nie zawsze - pije sam z niekapka - kleczy przy meblach ale jeszcze nie wstaje - reaguje na imie Czy mam sie martwic? Czy ktores dziecko nie robilo papa i nie klaskalo w wieku 10 miesiecy? Prosze o odpowiedz mamy ktorych dzieci nie robily tych czynnosci w tym wieku a nie takie ktore chca mi napisac ze ich dzieci dawno to robia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dscwewwe
Musisz włączyć płyte Rubika :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślę, że mu się te czynności po prostu nie podobają i ich nie chce robić, przyjdzie i nie czas tylko czasem pokazuj jak to się robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panikarrrrrrrra
moze tez tak jest dlatego ze ja go tym strasznie mecze od jakiegos tygodnia a on wyrywa rece i patrzy na mnie jak na glupia, sama nie wiem, to moje pierwsze dziecko i tak bardzo bym chciala zeby bylo zdrowe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hlkmeekmefkml
przestan go tresowac:o jak bedzie chcial zaklaszcze nie wyglada na chorego po twoim opisie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ty powiedz mi dziecko-
po co mu w zyciu umiejętność robienia kosi kosi :O:O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjhv dd
a ty powiedz mi dziecko- po co mu w zyciu umiejętność robienia kosi kosi no jak po co?! zeby pokazywac babciom i wszystkim ciotkom jaki to brzdac fajny i co to nie potrafi :D autorko, ktos juz dal ci rade i ja powtorze: wlacz rubika, moze wtedy zalapie o co chodzi a jak bedziesz chciala nauczyc go gwiazdac, to polecam "kanikuly" :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panikarrrrrrrra
Wiem ze "kosi kosi" do zycia nie jest mu potrzebne, ale we wszystkich poradnikach pisza, ze dziecko powinno to potrafic w danym wieku. Niby wiem ze rozwoj jest sprawa indywidualna, ale jednak martwie sie czy moze cos jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panikarrrrrrrra
Zlosliwosc mozecie sobie darowac, napisalam bo potrzebuje rady, otuchy a nie wyzwisk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje dziecko umialo to wszystko co napisalas, procz tego ze nie umialo przybijac 5tki i robic czesc ale za chiny nie chcial nauczyc sie robic papa, poprostu nie kapowal tego, dlaczego ktos robi pap, kosi kosi, rozklada rece ze czegos nie ma w czasem pojawilo sie wiele objawow i iestety to autyzm dzieciecy dzieci z autyzmem nie znaja jezyka ciala tak jak zdrowe dzieci ale twoj ma dopiero 10miesiecy wiec spokojnie ni na luzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takes care of itself
Normalnie spadłam z krzesła chcesz nauczyć dziecko klaskać włącz Rubika :D:D:D:D:D: Chcesz nauczyć dziecko gwizdać włącz kanikuły :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziecko ewidentnie
ma DAUNA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nka
8 miesięczna córka mojej koleżanki nie obraca się na boczki, nie podpiera się raczkami lezac na brzuszku nie mówiac juz o zmianie plecy-brzuch i odwrotnie.Leżąc na plecach podnosi jedynie głowe, posadzona nie potrafi sama siedziec, tylko sie chwieje - podczas gdy moj 8 miesieczny syn zasuwal na czworaka po domu i chodzil trzymajac sie mebli. I ona jakos beztrosko na moje pytania czy sie nie denerwuje odpowiada " ona jest taka leniwa" Wiec uwazam ze Ty nie masz sie absolutnie czy przejmowac, nie robie to nie robi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ze 8m dziecko nie przewraca sie na boki nic nie znaczy!!! madra masz kolezanke ze nic z tym nie robi majej kolezanki dziecko tez tylko lezalo na brzuchu i ani drgnelo w zadna strone. Chodzilo pozno a teraz smiga, gada, recytuje wiersze:0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panikarrrrrrrra
lenusia, wystraszylas mnie na dobre. Tylko dzieci z autyzmem niby nie nawiazuja kontaktu a on bardzo nie lubi byc sam, kiedy wyjde z pokoju od razu biegnie za mna, zapytany gdzie tata czy mama patrzy w nasza strone. Potrafi tez bawic sie w chowanego, uwielbia byc podrzucany, laskotany......juz sama nie wiem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochana nie martw sie ja tylko napisalam jak bylo u nas. Napewno masz zdrowe dziecko, skoro nauczyl sie robic czesc to jednak kapuje jezyk ciala:) co do kontaktu wzrokowego wiele a moze i wiekszosc tych dzieci ma kontak dobry szczegolnie z rodzicami. Moj zawsze na nas patrzyl, smial sie i przytulal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj do 1.5 roku to sie piekne rozwijal a nawet byl to przodu z niktorymi rzeczami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panikarrrrrrrra
moj syn bardzo zwraca uwage na wszyskich ludzi, nawet u lekarza uwaznie patrzy w oczy pani doktor, a na spacerze oglada sie za dziecmi, jesli odwiedzi mnie jakas kolezanka z dzieckiem on od razu biegnie je zaczepic. kreci tez glowa na "nie nie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba rzucę kafeterie
lenusia a czy twoje dziecko było roześmiane? wyciągało rączki żeby go brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba rzucę kafeterie
lenusia a czy twoje dziecko było roześmiane? wyciągało rączki żeby go brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie moge sobie przypomniec czy wyciagal raczki, napewno wtedy jak chcial zeby go z lozeczka wyciagnac. Byl rozesmiany, nadal jest:) wkleilabym wam jego zdjecie z pieknym usmiechem tylko nie lubie tak publicznie. jest naprawde slicznym dzieckiem, do dzis czesto sie mnie pytaja czy to chlopczyk czy dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba rzucę kafeterie
kurczę tyle się teraz słyszy o tych chorobach, żadna matka nie chce żeby dotknęła jej dziecko...mam nadzieję że nauczę moje dziecko tego w końcu. widzę, że on naśladuje ale takie nietypowe rzeczy, na przykład kaszel, a z drugiej strony martwi mnie że on potrafi bawić się sam przez godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak nasladuje to super, dzieci z autymem maja z tym problem i wlasnie dlatego nie umieja mowic bo nie nasladuje niczego mowy i jezyka ciala tez. moj nasladuje cos tam, ale nie tak jak zdrowe dzieci ktore są jak papugi lub lustra. Chca robic jak inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba rzucę kafeterie
a ile teraz ma twój synek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to niezle lenusia
jest naprawde slicznym dzieckiem, do dzis czesto sie mnie pytaja czy to chlopczyk czy dziewczynka nie dosc ze autyzm to jeszcze niewiadomo jakiej płci :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przede wszystkim.....
zdrowe dziecko CHCE nasladowac, robi to bo sprawia mu to przyjemnosc. Dziecko autystyczne, moze nasladowac i sie nauczyc wielu rzeczy ale po dlugich cwiczeniach. Autyzm jest trudny do zdiagnozowania bo nie ma dwoch takich samych dzieci, z takimi samymi objawami. Ja mam syna z syndromem autyzmu. Do 2 roku zycia w ogole nie odstawal od rowiesnikow. A potem....jakby sie cos zatrzymalo w rozwoju :O Rap[tem, z dnia na dzien prawie. Teraz ma 13 lat i po wielu latach rehabilitacji, bardzo malo odstaje od rowiesnikow. Ale jednak...odstaje :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korabol
a Ty wychowujesz swoje dziecko czy tresujesz jak małpę w cyrku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dqdqd
znam przypadek chłopaka u którego autyzm zaczynał wychodzić dopiero w 10 roku życia ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do autorki - moja corka wcale nie chciala robic kosi kosi, papa, taka duza itp. jakos jej sie nie chcialo; baaardzo dlugo tego nie robila, juz nie pamietam dokladnie ale ponad rok na pewno; a mimo to jest teraz zdrowym, normalnym dzieckiem;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paniiiiikara
moze ktos jeszcze sie wypowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×