Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani Frauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

praca w szkole- mam dość

Polecane posty

Gość gośćetxetera
Najbardziej denerwują mnie te porównania. Kiedy ktoś powie, że pracuje w korpo albo w firmie to jakoś nikt nie porównuję jego pracy do pracy w fabryce albo w biedronce. Samo to, że pracę osób z wyższym wykształceniem i masą dodatkowych studiów porównują do pracy gdzie wystarczy mieć maturę jest żenujące i nie na miejscu. Nauczyciel to zawód ludzi wykształconych i powinno się go porównywać do innych zawód gdzie 100% kadry musi mieć minimum magistra. A co do samej pracy trzy fakty które niektórym jakoś nie mogą wejść do głowy: 1) nie pracujemy 18 godzin (głównie dzięki rodzicom jesteśmy w pracy nawet jak jesteśmy w domu i jest 21:30, bo akurat wtedy muszą porozmawiać o swoim Krzysiu/ocenie z matmy /problemie z czymś tam). Nauczyciele zawsze przyjeżdżają do pracy wcześniej niż mają w grafiku i wyjeżdżają później. Papiery same się niestety nie robią :/ już pomijam rady i inne bzdety na których musisz siedzieć do 19,20 i nikt Ci za to nie płaci :/ 2) jedyną zaletą tej pracy są wakacje i święta. Wszystko inne jest tragiczne, 99% nauczycieli tkwi w tej pracy bo ma małe dzieci i chce mieć dla nich czas. To jest dla nich ważniejsze od pieniędzy... 3) jestem za stawką godzinową dla nauczycieli. Moja praca to spokojnie 50 godzin tygodniowo. Muzyk w szkole to ciągłe dni babci, święta niepodległości, a w grudniu to jedno wielkie kolędowanie za które nikt mi nie płaci, bo co z tego że w planie mam do 15 jak jestem w pracy do 20. Każdy kto mówi że praca nauczyciela jest prosta i przyjemna powinien iść i samemu nie przekonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onder

Dokładnie. Pracuję pół roku w tym zawodzie i udało mi się osiągnąć już efekty (bez szczegółów). Odbywa się to jednak kosztem zdrowia. Pracujemy znacznie więcej niż 18 godzin (już nie chodzi o liczby ale jeśli chce się podchodzić rzetelnie i sumiennie do swoich obowiązków to niestety zajmuje to czas). Ciężki zawód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uczennica

Serio jest tak źle? Bo zastanawiam się nad pracą w tym zawodzie, a po wypowiedziach niektórych nauczycieli trochę mi się odechciewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wypruta
Dnia 2.01.2020 o 23:15, Gość Uczennica napisał:

Serio jest tak źle? Bo zastanawiam się nad pracą w tym zawodzie, a po wypowiedziach niektórych nauczycieli trochę mi się odechciewa.

Serio. Ja uczę już ładnych parę lat, ale marzę, by pracować choćby w kawiarni i w maju daję wypowiedzenie na 100%. 

To nie jest zawód dla ludzi tylko dla robotów pancernych. 

Co mi się nie podoba?

 

1.Wredoda starszych nauczycieli, ich zawiść, chamstwo , ignorancja, plotki i kłamstwa 

2.Granie pieniędzmi- jakieś tam premie itp.- nie dostajesz, bo patrz pkt.1.

3.To,że jeśli się angazujesz w pracę i chcesz być dobra, to wychodzisz tak zmęczona, że nie wiesz,jak się nazywasz.

4.Głos..siada po prostu...

5.Musisz pamiętać 400 rodziców i ktory uczen jest czyim dzieckiem 

6.Za każdy maly glupi błąd możesz zostać ukarany srogo- wymagaja od Ciebie bycia zawsze ideałem, autorytetem,który stapa pół metra na ziemia 

7.Rodzice skarżący się,hejtujacy, obgadujacy, wymadrzajacy się....

8.Uczniowie z problemami, że aż płakać się chce

9.Strach przed wszystkim powyższym i tym,że np.komus przez przypadek zniszczysz marzenia,czy talent....

10.wielogodzinne ślęczenie nad kartkówkami, dziennikiem elektronicznym, książkami W domu

11.Beznadziejnie płatna praca

12.W czasie wolnego jesteś w szoku i i tak marnujesz np.wakacje, bo jesteś siłą rzeczy z przymusu pracoholikiem i w czasie wolnego masz depresję, że Twoje życie poza szkołą jest zaniedbane. Delikatnie mówiąc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tente

Lubię cię wypruta, i mówi to baba nauczyciel przed emeryturą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wypruta
6 minut temu, Gość Tente napisał:

Lubię cię wypruta, i mówi to baba nauczyciel przed emeryturą.

Ciekawe, czy w szkole też byś mnie lubiła:)

O. A co mi polecasz...opuścić szkole ? Czy męczyć się? Co radzisz...czy żałujesz swojej długiej kariery szkolnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×