Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brak pomysłu na nick help

duch?

Polecane posty

Gość klk
Halo halo Wszystkim co słychać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klk
czy już coś wiadomo z 3 nagraniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klk
była autorka dziś już Germancat coś straciłam? właśnie wróciłam z pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klk
witaj Kingusia pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hagie jlb
germancat-jestes chlopakiem czy dziewczyną?? Bo widzez hem gru jednosc przesluchane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam sobie od początku
..albo później tak jak wczoraj....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klk też pozdrawiam :) ja już tu waruję od chwili powrotu z pracy na autorkę ale może sama najpierw się zapoznaje z nagraniem :) nie wiem na pewno sie pojawi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klk
też czekam z niecierpliwością :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klk
och tak sobie myślę że może wszystko sie wyjaśni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja ten niepokorny Jest przerażona, podświadomie boi się tego domu. Wchodząc tam obawia się czegoś ale sama nie wie czego. Jeśli powie o tym znajomym (nie polecam) wyśmieją ją więc jest prawie sama ma was a wy napędzacie jej wyobraźnię i pobudzacie strach :D wiec jak się ma czuć ujoooowo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemacie, wrocilam z pracy. Byla autorka? mam cos narysować? Nie mam sily przegladac ostatnich odpowiedzi :D cos sie wyjasnilo? PROPONUJE ZEBY OSOBA KTORA TU SIE NAJCZESCIEJ UDZIELA MIALA SPIS TRESCI W STOPCE :D !!!! zebysmy sie wszyscy nie pytali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hagie jlb
no to raczej sporadycznie spotykane aby kobieta sluchala rapu i to w wykonaniu hg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kota by się dało logicznie wytłumaczyć ale tego Niemca? Nie ma chyba racjonalnego wyjaśnienia...Tak poza tym to cały czas o tym topiku dzisiaj myślałam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klk
ktoś na 60 str topicu proponuje wpisać to co mówi niemiec w wujka google... ok zrobiłam to, to co ja zrozumiałam to : Ich bin der Staat okazało się że taki zwrot istnieje i znaczy "Jestem narodem" jakkolwiek głupio to brzmi oto co wujek google pokazał: z niemieckiej strony www, zwróccie uwagę że w tekscie jest napisane - Der Staat bin ich!" co według mnie oznacza "Państwo to ja" ps. nie twierdzę jak myślał Jarecky że autorkę nawiedza Ludwig XIV ;) tylko zwracam uwagę na kontekst słów, a właściwie pierwszego zdania wypowiedzianego przez niemca w jakże słynnym już nagraniu :) Ludwig XIV. - "Ich bin der Staat" Er ist der mchtigste Mann seiner Welt und der Inbegriff des absolutistischen Monarchen: Ludwig XIV. (1638-1715). Mit fnf Jahren sitzt er auf dem Thron seines Vaters, 62 Jahre spter wird ihm sein Urenkel folgen. Sein Berater ist der kluge Kardinal Mazarin. 1665 ruft der "Sonnenknig" sein berhmtestes Wort in eine Versammlung der franzsischen Stnde: "L'tat c'est moi - Der Staat bin ich!" Ludwig grndet Akademien, sichert die Grenzen, legt seine Hand auf fremde Kontinente, errichtet Handelsgesellschaften und Manufakturen. In seinem Glanz gewinnen die grten Genies der Zeit eigenen Ruhm: Colbert ordnet die Finanzen, Louvois drillt die beste Armee Europas, Vauban baut die strksten Festungen, Turenne und Conde erringen die grten Siege, Corneille, Racine und Moliere dichten die schnsten Werke. Mit Fnfzig legt Ludwig die Alltagssprache fr immer ab und gibt auch privat nur noch druckreife Stze von sich. Erst die Fehlentscheidungen des Alters schieben Wolken vor die Sonne: Ludwig verjagt Hugenotten, fhrt endlose Kriege gegen die Nachbarn, und als sich im Spanischen Erbfolgekrieg halb Europa gegen ihn stellt, rettet er sein Land mit Mhe in einen lahmen Frieden. Als Ludwig in Versailles stirbt, an dem seine Architekten 1661-1710 bauten, hinterlt er einen beranstrengten und zerrtteten Staat; auf seinen Sarg prasseln Steine rebellierender Franzosen.ny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ALE JA JUZ NIE WIEM CZEGO. :D mialam z tego co pamietam narsywoac Ludwika XIV z niemieckim mundurem + kota u boku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klk
twierdzi że jest narodem, podobno Hitler też tak twierdził :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studenciarka
Ludwig XIV??? przerazacie mnie. wiecie, tak sie wciagnelam w ten topik, ze jak przychodzi noc to sie bardzo nieswojo czuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam sobie od początku
Tak. Hitler tak twierdził :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×