Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Co lubicie jeść?

Co lubicie jeść? :) Ale tak najbardziej...!

Polecane posty

Gość monikdoro
"tylko coraz trudniej jest znalezc naprawde dobre frytki w tym nowoczesnym swiecie" nie rozumiem tego stwierdzenia, jakie się zrobi takie będą przecież... --- a ja nie lubię np. kapuśniaku, zsiadłego mleka, zupy ze świezych grzybów. nie zjem nigdy w życiu kaszanki, wątróbki itp., albo owoców morza. też nie wiem skąd się to bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jak sie zrobi, to na pewno, ale nigdy bym sie nie babrala w robienie w domu frytek, w ogole smazenie czegokolwiek w glebokim oleju - tyle zachodu i smrodu ;) frytkownica itd. widywalam przepisy na frytki pieczone, to na pewno chcialabym wyprobowac, ale obawiam sie, ze to juz nie bedzie 'to' ;) ostanio bylam w takim niby 'lepszym' przybytku typu hamburgery i frytki ... mieso, dodatki faktycznie byly ekstra, ale bulki i frytki - dno gorsze od taniego macdonalda. zreszta z tych roznych sieciowych fastfoodow, uwazam ze akurat macdonald ma calkiem smaczne frytki, podczas gdy np burger king okropne. najbardziej lubie takie grube staropolskie frytki jak robili za komuny, smazene pewnie w jakims syfiastym loju, ale to byl smak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem od 3 tygodni na Metodzie Montignaca i naprawde zakochalam sie w potrawach dozwolonych: nalesniki slodzone fruktoza ze swiezymi owocami, frittaty, miesko pieczone w folii z warzywami i czosnkiem, racuchy z fruktoza, twarog z warzywami, salatka z tunczyka w sosie wlasnym. To dziwne,ale uwielbiam dietetyczne potrawy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic w tym dziwnego, to co podajesz to pyszne zdrowe i pozywne potrawy :) osobiscie nie mam specjalnego nabozenstwa do slodkosci typu nalesniki czy racuchy, ale jakby mi ktos zrobil, to chetnie zjem. pieczone chude miesa z warywami pysznie przyprawione ... niebo w gebie :) gryzelinka, co do golabkow i pomidorowki, to ja akurat mozna powiedziec ze lubie, ale nie 'typowe' golabki z mdlego ryzu, z mdlym tlustym wieprzowym miesem w 'sosie' zrobionym z wody, przecieru i maki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawi ogonek
Gołąbki ryżowo-mięsne /mięso koniecznie samodzielnie mielone/ zawijane w zwykłą kapustę. Podawane po odsmażeniu na oliwie -na złoty kolor, do tego /niestety kawałek chlebka:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawi ogonek
kubełek KFC + duże frytki + jakiś X burger Lody z karmelem w waflu z MCdonadl kawa mrożona mokry serniczek Kurczę peiczone tak serio to nie mam na nic ochoty,ach żPOPIERAM Chodzi o budowanie dojrzałych relacji. Chodzi o to by człowiek się upewnił w swoim wyborze. Chodzi o to by każdy mógł się rozmyślić -bez utraty godności. Chodzi o poznanie oczekiwań partnera /rzeczywistych a nie erotycznych) Wtedy widzimy druga osobę taka jaka jest, a nie przez pryzmat pożądania i seksu (wtedy obraz jest nierzeczywisty, różowy!) Stąd później tyle rozpadów związków. Okazuje się gdy przychodzą obowiązki, rutyna, gdy zaczyna się od siebie wzajemnie wymagać spełniania wzajemnych oczekiwań, okazuje się że jest to niemożliwe gdyż partner nie jest taki jakiego byśmy chcieli mieć. czystość przedmałżeńska może wzmocnić uczucie lub go osłabić. Otwiera oczy na potrzeby drugiego człowieka. Przyjaciółka prowadzi "Kursy dla zakochanych". Nie są to nauki przedślubne ale właśnie kursy, ukierunkowujące m.in. na czystość przedmałżeńską, ale przede wszystkim na dialog, weryfikowanie oczekiwań i pragnień, oraz obrazu drugiego człowieka. Kursy mają formę warsztatów, zachodzi relacja /rozmowa, szczerość, jasne określanie/ między parą. nie chodzi tu o publiczne prezentowanie się pary ale o ich wewnętrzny dialog. bardzo często podczas kursów pary rozpoczynają czystość przedmałżeńską. Bywa też tak, ze pary [po kursie rozstają się (nieczęsto ale jednak się zdarza). Widać wtedy pełne niezrozumienie własnych potrzeb i oczekiwań, wychodzi absolutna nieznajomość drugiej osoby, często egoizm, kolosalne różnice charakterów. Czytałam gdzies niedawno o badaniach które dowiodły wyraźnie ze pary które były w czystości przedmałżeńskiej mają mają bardzo rozwinięty poziom dialogu małżeńskiego, są otwarte, bardzo dobrze poznają przed ślubem m..in. charakter wybranki/ka. Uczą się rozmawiać, wyrażać siebie, stawiać granice. Ufać, jasno określać, współpracować. Nie pamiętam statystyki ale pary które żyły w czystości PM mają o wiele niższy procent rozwodów i często są ze sobą szczęśliwsze. Długo by tu opisywać np. kursy dla zakochanych ale cieszą się one ogromnym zainteresowaniem /oczywiście najczęściej wśród osób praktykujących/ często jedna osoba jest praktykująca a druga nie. Na kursie omawiane są również łaski jakie daje sakrament małżeństwa. temat rzeka -ale myślę że być może ktoś z czytających wyniesie coś pozytywnego z mojej wypowiedzi. Pozdrawiam. tak czegoś zachciało... pomidorówki ze świeżych pomidorów smażonych na maśle...mmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawi ogonek
Dość interesujące - wkleiło mojego posta !sprzed 2 godzin! w sam środek. Nie rzucajcie kamieniami:-D O co chodzi!???????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WIELKIE MI MECYJE
MIĘSO NAJBARDZIEJ KARCZEK POD KAŻDĄ POSTACIĄ !!!! KAPUSTA KISZONA KABANOSY TAKIE SUCHE I ŻARCIE Z KFC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja lubię jeść różne rzeczy
też lubię sushi ale rzadko jem, oprócz tego lubię sałatkę ziamniaczaną z awokado, pomidorami i czarnymi oliwkami; cukinię zapiekaną z pomidorami i parmezanem, spagetti z pieczarkami i krewetkami, zupę szpinakową wszystko oprócz sushi mojej roboty oprócz tego słodycze ale to osobna bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To będzie długa lista: - dobre (nie malowane na kolor wędzony i koniecznie porządnie wysuszone) kabanosy przegryzane ogórkiem kiszonym -gęste, sycące i kwaśne zupy- żurek, ogórkowa, ziemniaczana -surowa marchewka, rzodkiewka i kalarepa do chrupania :) -barszcz z krokietem lub pasztecikiem- zawsze sie na to rzucam na tzw "imprezach zorganizowanych", w domu też robie, ale to takie pracochłonne że rzadko -makrela wędzona na świeżym razowym chlebie, do tego ogórek kiszony -pomidory z dymką, pieprzem i odrobiną oliwy -rolady z kluskami parowanymi i sosem wielomiesnym -czosnek do wszystkiego oprócz deserów -makaron z serem z niebieska pleśnią, kiełbasą, czosnkiem, ziołami i jogurtem -brokuły zapiekane pod beszamelem -tarty, szczególnie te pikantne -sałatki różnorakie -czekolada i inne takie- jakos ostatnio zeszły na dalszy plan, i dobrze :) ciasta robię głównie dla meża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzo tego jest,ale niestety najbardziej lubie jesc to,co niezdrowe i tuczace - tyle tylko,ze sama wszystko w domu przyrzadzam... - pizza smietnikowa - czyli to,co akurat mam w lodowce,zawsze wychodzi pyszna - frytki - to jest moj nalog...bez zadnych dodatkow,tylko sol - tortilla z piersia z kurczaka z przyprawa kebab, do tego wszelkie mozliwe warzywa,i sos czosnkowy - ja robie z jogurtu natualnego, - kocham jesc szarlotke wlasnego wypieku. A z takich normalnych dan to lubie: pomidory - potrafie je jesc jak jablka,po 10 dziennie:), schabowy, zeberka z cebulka, ogolnie miecho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i ja!
Kocham chleb ze smalcem, takim prawdziwym, pachnacym cebulka.... Niestety jadam sporadycznie... IMoje smaki sa dziwne zreszta. Uwielbiam mizerie z samymi ziemniakami, i sos chrzanowy ze smietanka z ziemniakami! Miesko wtedy mnie nie interesuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malagenia
U mnie chyba łatwiej wymienić te rzeczy, których nie lubię jeść ;) No ale jeżeli chodzi o takie najbardziej ulubione dania, to ostatnio gustuję w owocach morza, ale to dzięki krakowskiej restauracji Le Scandale, gdzie podają naprawdę bardzo dobre krewetki z czosnkiem i natką pietruszki. Naprawdę ta potrawa rozpływa się w ustach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa nadia kaśka
Nie wiem co lubię najbardziej ale bardzo lubię: -zupę 'strogonow', rosół -placki ziemniaczane z twarogiem słodko-słonym, kluski ziemniaczane, frytki, kopytka, pyzy -ryż + warzywa na patelnię -pierogi ruskie lub z owocami -ryż+kurczak w kawałeczkach usmażony+sos słodko-kwaśny -placki z cukinii, leczo -różne pizze -jajka sadzone -krokiety w środku z: parówkami, serem, ogórkiem i papryką konserwowanymi, cebulką i polane sosem czosnkowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-zwykla polska salatke jarzynowa z majonezem -steki mieciutkie z grilla -dobry hummus -czeresnie -oryginalne enchiladas de pollo en mole poblano -piersi kurczaka w sosie koperkowym z kopytkami,marchewka z groszkiem i mizeria -kompot -caipirinha -dobre,ostre curry z kurczakiem -kanapki z fura cieniutenko pokrojonej wolowiny -dobry sernik -dobre hamburgery -kanapki z pasta z tunczyka -krem brulee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolady wolowe (sosik pycha),do tego kluchy slaskie lub kopytka i jakas super surowka,pierogi z kapusta i grzybami(ale domowej Z owocow=arbuz i czeresnie,a z ciast to makowiec i szarlotka(mojej babci oczywiscie!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopytka lubię
Bardzo:) ze sloninka mmiaaam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dangol2
dobre kluski sląskie i czerwoną kapuste i rolade wołową i prawieeee wszystkie zupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez uwielbiam kluski slaski
rolada i modro kapusta :) Poza tym placki ziemniaczane z sosem pieczarkowym, spaghetti bolognese, duszonki, bigos, gulasz, potrawka z kurczaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malagenia
Ja uwielbiam dania grillowane. Jednak na pewno nie zwykłe kiełbaski, czy skrzydełka. Najlepszą potrawą są chyba grillowane żeberka w miodzie akacjowym, które można zjeść w krakowskiej restauracji Le Scandale. Naprawdę chyba nie ma pyszniejszego dania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczuszka w jabłuszkach mniam
placki po węgiersku i mięsko , pod każdą postacią a z drobiu tylko kaczuszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja uwielbiam takie zestawienia
placki ziemniaczane z sosem pieczarkowym modro kapusta + kluski śląskie + mięso w sosie kaszanka + ziemniaki + kapusta zasmażana bigos jajko sadzone + ziemniaki + mizeria z ogórków gulasz + kasza gryczana + ogórek kiszony pierogi z mięsem i skwarkami uwielbiam też zupy: pomidorowa, jarzynowa, pieczarkowa, rosól, kwaśnica, grochówka, fasolka po bretońsku i wiele wiele innych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja uwielbiam takie zestawienia
a i uwielbiam frytki z kfc! w życiu lepszych nie jadłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oto moja lista
Lubię: 1 SLODYCZE -pączki z dżemem (z cukierni, bo robią pyszne) -drożdżówki z makiem -makówki -jabłecznik -sernik -kopiec kreta -karpatkę -seven days -kiedyś lubiłam ciasteczka holenderskie w czekoladzie -bombonierki dobre -nussbeiser -milkę -gotowe budynie (deser z koroną waniliowy) -serek waniliowy -drożżowki z rabarbarem 2 OWOCE -arbuz -winogrona -banany -gruszki -borówki amerykańskie -truskawki -ogólnie owoce leśne -ananas (zwykłay i w syropie) 3 RYBY -tilapię -łosoś norweski -rolmopsy -śledzie w śmietanie -matiasy w sałatce -śledź w sosie pomidorowym -tuńczyk 4 KLASYCZNE MIESO -dewolaje -szynkę -konserwy mięsne -wołowe mięso -pulpety 5 ZUPY -rosół -z brokułami -z kalafiorem -pomidorową 6 DRUGIE DANIE -wolę ziemniaki, kluski, frytki, placki ziemniaczane itp niż kasze, ryże 7 DODATKI DO DRUGIEGO DANIA -mizeria -buraczki -sałata ze śmietaną -egoztyczną surówkę* 8 SNIADANIA, KOLACJE -jajko na miękko -jajecznica -jw (z tych, co już wymienilam) -frankfuterki z dodatkiem -przysmazone plasterki kielabasy z cebulka na chleb - salatkie z pomidora jako dodatek -kanapki ser, szynka, pomidor, ogorek, salata, szczypiorek radiski itp -kielbasa z rożna, grilla - z serów np topiony, w sumie prawie wszystkie moga byc I pewnie znalazłyby się inne produkty,np cukierki malaga itp :) -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miszel fajfer
u mnie to chyba łatwiej wyliczyć, czego NIE lubię :P nie lubię salcesonu, makaronu z serem, krupniku i flaków poza tymi rzeczami uwielbiam jeść i pochłaniać wszystko, w szczególności fast foody i słodkości, przy czym równie często pochłaniam owoce, warzywa i soki ja po prostu lubię wszystko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pani wasza
krokiety nalesniki pierogi bigos budyn uwielbiam cole kawe kakao lubie ogorkowa i ogolnie nie przepadam za kielbasa z miesa jem tylko schab lub rolade lubie golabki ryz na slodko i sery zolte biale plesniowe no i jogurty kefiry maslanki nie przepadam za czipsami i goracymi kubkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pani wasza
a jeszcze barszcz lub buraczki tarte i jajka w kaqzdej postaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejaran
Uwielbiam pizzę, ale tylko z pizza party. Tam właśnie mają smaki za którymi przepadam. Chodzi nam o wiejskie party - świetna pizza. Do tego sos czosnkowy i macie mieszkankę za którą przepadam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×