Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xyz82

Przepisy na diecie Dukana

Polecane posty

Hej Dukanki Zakładam nowy temat chyba takiego nie ma'' Przepisy na diecie Dukana''. Wszystkich serdecznie zapraszam do podzielenia się swoimi smacznymi przepisami, nie raz jak czytałam inne tematy był tam też takie przepisy ale myślę, że taki oddzielne wpisy przepisów ułatwi nam życie i korzystanie z nich. Pozdrawiam i zapraszam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUŁECZKI DUKANA I FAZA -3 jajka -otręby pszenne i owsiane -trochę drożdży w mleku rozpuszczonych (opcjonalnie ) -proszku do pieczenia płaska łyżeczka -kostka twarogu -czosnek -przyprawy wg uznania Białka ubijamy, resztę składników mieszamy i gotowe. Pieczemy w 180 st. ok pół godz. Smacznego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Galaretka z posypką - przepis Niki 11 łyżek zaprawa do napojów ( bez cukru z Lidla), wiśniowej lub malinowej, pół litra gorącej wody. Żelatyny więcej dać, aniżeli proporcja na opakowaniu. Wszystko razem wymieszać i pozostawić do zastygnięcia. Po stężeniu można pokroić i obtoczyć w posypce: słodzik w pudrze + kwasek cytrynowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BAJADERKI DUKANA Składniki: 3 łyżki otrębów owsianych 3 łyżki otrębów pszennych pół szklanki mleka 1 czubata łyżka odtłuszczonego kakao słodzik do smaku 1 łyżeczka aromatu migdałowego do ciast (lub dowolnego ulubionego) Wykonanie: 1. Do mleka wsypujemy aromat i kakao, dokładnie mieszamy. 2. Przelewamy do rondelka i podgrzewamy (ale nie zagotowujemy). Wsypujemy słodzik i otręby i mieszamy. Mieszamy tak długo, aż otręby napęcznieją i utworzą masę. Zdejmujemy z ognia i formujemy kulki. Ja swoje nakładałam łyżką do papierowych papilotek. 3. Wstawiamy bajaderki do lodówki na kilka godzin. http://marta.kolonia.gda.pl/kuchnia/?tag=bajaderki-dukana zdjęcie na tej str

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka dukanka
jogurt naturalny/ naturalny serek homo 2 tabletki słodzika łyżeczka kawy lub kakao łyżka mleka w proszku wszystko razem wymieszać. Pyszny, szybki deser

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka dukanka
Pasta: makrela pozbawiona ości, jajko na twardo, cebula lub szczypiorek, koperek pieprz Wszystko razem wymieszać. Jak będzie zbyt zwarte, dodać trochę jogurtu natural.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłodniki: 1) dwa zielone ogórki, szczypiorek, koperek, sól, pieprz, maślanka lub kefir (używam firmy krasnystaw). Ogórki pokroić w niewielką kostkę. Posolić i popieprzyć dosyć sporo bo i tak część sie odleje z wodą. Po godzinie odlać. Wymieszać ze szczypiorkiem i koperkiem, wymieszać z maślanką. Odstawić na kilka godzin (na noc najlepiej) by się przegryzło. 2) duży pęczek boćwiny z buraczkami 2 świeże zielone ogórki pół szklanki posiekanego koperku 2 łyżki posiekanego szczypiorku 1 litr zsiadłego mleka po jednym ugotowanym na twardo jajku na porcję sól pieprz Boćwinkę umyć i pokroić w małe kawałki razem z buraczkami. Zalać wodą tak aby zakryć boćwinę i gotować około 10 minut. Po tym czasie odstawić wywar do całkowitego wystudzenia. Ogórki pokroić w drobną kostkę, dodać do wystudzonego wywaru. Następnie dodać szczypior, koperek i zsiadłe mleko. Wymieszać dokładnie. Doprawić do smaku solą i pieprzem. Wstawić do lodówki i schłodzić, najlepiej kilka godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na diecie Dukana
up!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buduń 0,5l mleka 3 żółtka 3łyżki słodzika (według uznania można próbować i dosładzać) 3 łyżki maizeny aromat śmietankowy lub inny wszytko mieszam razem mikserem ,wstawiam na ogień mieszam w chwili gęstnienia intensywniej, gotować 5 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUKANOWE NALEŚNIKI 4 jajka 2 łyżki skrobi/mąki kukurydzianej 0,5 szklanki mleka 1/3 szklanki wody gazowanej 1 łyżeczka proszku do pieczenia szczypta soli + CHUDY MIELONY BIAŁY SER Z DODATKIEM SŁODZIKA JAKO NADZIENIE Z podanych składników by zrobić ciasto naleśnikowe. Uwaga wyjdzie rzadkie (jak u większości przepisów na dukanowe naleśniki)-ale nic nie szkodzi. Wlewać na dobrze rozgrzany teflon. Przewracać dopiero, kiedy masa się zetnie a brzegi się zarumienią. Z podanego przepisu wychodzi 6-8 średnich naleśników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAKAOWE CIASTECZKA Składniki: 15 łyżek otrąb (mieszanki owsianych i pszennych) 1 czubata łyżeczka proszku do pieczenia ok.15 łyżeczek słodziku do pieczenia (lub więcej - wg smaku) 2 łyżki skrobi/mąki kukurydzianej 3 łyżki kakao 9-10 łyżek płynnego (!) jogurtu naturalnego 3 żółtka 2 białka 1 łyżeczka rozpuszczalnej kawy Wszystkie składniki dokładnie ze sobą wymieszać. Powstanie gęsta klejąca masa. Nakładać łyżką na blachę wyłożoną papierem do pieczenia w sporych odstępach. Piec w 160*C ok.20-25 min - najlepiej sprawdzać stan ciastek drewnianym patyczkiem. Ciastka wyjdą miękkie. Ostudzić i przechowywać w szczelnym pojemniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puszysta Baba Składniki: 4 jajka 2 łyżki skrobii/mąki kukurydzanej 2 łyżki zmielonych otrąb 150g jogurtu naturalnego 1 łyżeczka proszku do pieczenia 4,5 łyżki słodzika 2 łyżeczki kakao Białka ubić na sztywno. Dodać słodzik. Dalej ubijać. Dodać żółtka i dalej ubijać. Dodać mąkę i otręby razem z proszkiem do pieczenia. Na końcu dodać jogurt. 2/3 masy wylać do formy, do pozostałej części dodać kakao. Wylać na pozostałą masę. Piec w piekarniku nagrzanym do 160 st około 30 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klopsiki w sosie koperkowym Składniki: 2 piersi kurczaka 2 jajka 3 łyżki otrębów 2 małe cebulki 2 małe jogurty naturalne pęczek koperku 2 łyżki musztardy Przyprawy do klopsików: Sól, pieprz, majeranek, tymianek, przyprawa do mięsa mielonego, curry (odrobina), papryka słodka, czosnek (granulowany albo świeży), Przyprawy do sosu: Zioła do sałatek, koperek (również suszony), ziarenka smaku, pieprz, sól, Klopsiki: Zmielić mięso, dodać poszatkowane drobno cebulki, 2 jajka i otręby. Wszystko wymieszać. Dodać przyprawy. Odstawić na 0,5h-1h. Uformować klopsiki i wrzucić do gotującej się wody (z kostką rosołową lub ziarenkami smaku). Gotować 15-20 minut. Sos: (przygotować w trakcie gotowania klopsików) Do małego garnuszka wlać 2 małe jogurty naturalne, 2 łyżki musztardy, dodać przyprawy. Posiekać koperek, wrzucić do garnuszka i wymieszać. Zagrzać na bardzo małym ogniu ciągle mieszając. Klopsiki wyjąć i polać sosem. Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MUFFINKI-MURZYNKI (porcja na 12 muffinek) 6 łyżek mielonych otrąb (4 owsianych i 2 pszennych) 2 jajka 2-3 łyżki słodzika 1 łyżka kakao odtłuszczonego 1 łyżeczka cynamonu 1 łyżeczka proszku do pieczenia szklanki gęstego zsiadłego mleka (może być jogurt lub kefir) Wszystkie sypkie składniki umieścić w naczyniu i wymieszać, następnie dodać żółtka, zsiadłe mleko i rozprowadzić, na końcu dodać pianę z białek i całość delikatnie połączyć. Ciasto nałożyć do foremek muffinkowych (papierowych nie polecam) i piec ok.30 minut w temp.190 st.C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybka z piekarnika 2 kawałki rybi 3 łyżki jogurtu naturalnego 1 łyżeczka musztardy 10 listków świeżej bazylii pół łyżeczki skrobi kukurydzianej sól, pieprz, curry, koperek 2 kawałki ryby przyprawiłam solą, pieprzem i curry. Na folie aluminiową wylałam 3 łyżki jogurtu naturalnego, 1 łyżeczkę musztardy, 10 listków świeżej bazylii - pokroiłam, 1 łyżkę świeżego koperku i pół łyżeczki skrobi kukurydzianej. Wszystko wymieszałam i położyłam na to rybkę trochę pomazałam rybę na wierzchu, zawinełam folię i do piekarnika. Polecam mniam, mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wątróbka z indyka pół serka białego 2% 1 łyżeczka musztardy 2 wątróbki z indyka przyprawy wg uznania Na patelnie teflonową włożyłam pół serka białego 2% linessa z Lidla do tego 1 łyżeczkę musztardy i 2 wątróbki z indyka (mogą być drobiowe również) pokroiłam w duża kostkę wszystko wymieszałam, na małym ogniu 10-15 min i gotowe. SZYBKIE, SMACZNE I SYCĄCE DANIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Racuchy 2 łyżki duże otrębów owsianych 1 łyżka otrębów przennych 3 białka 1 żółtko 1 łyżeczka proszku do pieczenia 0,5 łyżeczki drożdży w proszku 1 łyżeczka olejku rumowego (lub inny) 6 tabletek słodziku Białka ubijam na sztywna piane dodaje resztę składników i mieszam (otręby drobno zmielone). Ciasto nakładam łyżką na rozgrzany teflon i pieczemy na małym ogniu i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gtreyty
oblesna ta dieta rozwala watrobe fuuj trzeba wiecej wegli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ptasie Mleczko kawowo-waniliowe 3/4 litra mleka 1/4 litra jogurtu naturalnego 1 łyżeczka kawy rozpuszczalnej pół łyżeczki aromatu waniliowego 1 p. żelatyny (odpowiadająca na 1l. płynu) słodzik wg uznania Jogurt i 0,5l. mleka lekko podgrzałam, pozostałe mleko - trochę dałam do żelatyny aby namiękła a resztę zagrzałam i w tym ciepłym mleku rozpuściłam żelatynę i słodzik. Gdy żelatynę dobrze rozmieszamy (nie może być grudek) dodajemy do pozostałego mleka i jogurtu mieszamy i dzielimy na 2 części do jednej dodajemy kawę a do drugiej aromat waniliowy. Do naczynia na spód wlewamy masę kawową a gdy ta zgęstnieje wlewamy masę waniliową. Smacznego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koktajl -1/3 kostki białego sera chudego -2/3 szklanki mleka -5 tabletek słodziku -4 krople olejku śmietankowego (bądź innego wg gustu) Wszystko dodać do jednego pojemnika i zmiksować blenderem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smakoszek
hej dziewczyny!! fajnie ze piszecie przepisy bede korzystac,na diecie dukana nie jestem ale czasem cos jem dukanowego jak makrela i galaretki super wielkie dzieki!!! a ja sie podziele galaretka z coca coli: 2 szkl.coli light 3 łyżeczki żelatyny podgrzać cole i rozpuscic w niej zelatyne zostawic do stezenia mozna dac slodzik jak ktos lubi bardzo slodka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serniczek 3 jajka 4 łyżki skrobi kukurydzianej 5 łyżek słodziku w proszku (np.Sussini Gold) 3 op twarogu chudego z Pilos (3x275g.) 1 szklanka jogurtu naturalnego 4 łyżki otrąb owsianych płó olejku waniliowego i migdalowego Ser i otręby zemleć . Białka oddzielić od żółtek, z białek ubić pianę. Żółtka utrzeć ze słodzikiem następnie dodawać po trochu sera, jogurtu i skrobię gdy wszystko połączy się w jednolitą masę dodajemy otręby i dokładnie mieszamy na koniec dodajemy białka i delikatnie mieszamy. Ciasto wylewamy na okrągłą formę (25cm) i pieczemy w temperaturze 200 st. ok 60-70 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewunia5343
Od lat zmagałam się z moimi kg! Próbowałam różnych sposobów na pozbycie się nadwagi, ale waga wracała. Aż wreszcie ktoś polecił coś rewelacyjnego!Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te kg, wiem tylko ze nie glodowalam i jadłam ulubione moje potrawy a chudłam. Waga nie wróciła:) a wszystko dzieki diecie zakupionej na allegro u uzytkownika marbar1979 polecam a komentarze mowia same za siebie... http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=22354136

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×