Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamamamama26

ide na wesele - na ślub i sam obiad - jaki prezent?

Polecane posty

Gość mamamamama26

macie jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla mnie sprawa jest prosta
co to za różnica czy zostajesz tylko na obiad czy do końca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamama26
dla mnie jest różnica bo to kuzynka z którą niemam częstego kontaktu a teraz pewnie praktycznie go niebędzie - i niemam tyle kasy żeby dawać do koperty pare stów - chciałam kupić jakiś gustowny prezent - a na sam obiad bo mam malutkie dziecko a ona wtedy niebedzie płacila za mnie jako za osobę na całe wesele a jedynie za obiad - ja też tak robiłam na swoim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylkoPYTAMsobie
smieszne troche to pytanie, jaka jest roznica,co Ty myslisz jak idziesz tylko na obiad to dajesz mniejszy prezent, a jak bys miala zostac do konca to drozszy prezent hahaha tak to zabrzmialo. a co do kontaktu z kuzynka jezeli go nie masz to po co idziesz tam??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fjnjkkmkoi
a cały czas myślałam ,że prezent młodej parze daje się od serca -oczywiście stosowny do okazji, a nie jako zapłata za obiad :D może niech każdy z gości pisze w notesiku ile kieliszków czego wypił i co jadł :p na koniec weselicha młoda para każdego podliczy i problem z głowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a Ty autorko myslisz, ze
Ja na Twoim miejcu kupilabym im ladna posciel , dasz za taka okolo 150zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobry komplet recznikow
czy obrus taki lepszy..mozesz kupic stojak na wina i z jakims dobrym winem i czesc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie lepiej isc na sam slub i nei robic zamieszania? a jesli chodzi o prezent to powinnas go sobie darowac i dac pieniadze (na ile Cie stac). trudno trafic, co moze sie spodobac parze mlodej i czego im brakuje bo jest ogromny wybor poscieli (wiesz chociaz jakie potrzebuja wymiary?), recznikow, porcelany itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hymdfraw
jakiej kurna porcelany?! :D autorka jak widać ma dylemat typu "10 czy 2o zł ) zjeść sam obiad, czy obiad i kawałek ciasta :D więc tu o porcelanie mowy być nie może :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popieram - idź tylko na ślub
kup kwiatek albo czekoladki do tego koperta np ze stówką i już obiad zjedz w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie słuchaj tych bzdetów - jak nie masz kasy,to jej spod ziemi nie wykopiesz.Najczęstsze prezenty (za niewielką kwotę 150-200zł) to: -komplet pościeli -zestaw ręczników -garnki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorka pewnie kase ma
tylko jest sknerą i myśli, że kupi jakiś szajs za 50zl za ten obiad który zeżre i pójdzie do domu :o Pisze, ze ma male dziecko wiec dlatego idzie na sam obiad ( i tu myśli, żeby dać mniej kasy bo za co skoro zje tylko obiad) gdyby dziecka nie miała to by poszła na całe wesele i wtedy dałaby więcej w kopercie :o Wstyd :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małoszka
A czy to jakiś obowiązek dawać tysiące w kopercie albo wypasione prezenty za jakąś kwotę minimum? Po to się zaprasza, żeby świętować z tą osobą ważny moment w życiu, a nie zarabiać kasę, zgarniać prezenty itp itd. Autorko, kup bukiet kwiatów/dobre wino, może pościel? Albo jakieś gustowne, ładnie zdobione filiżanki? Ja dostałam kilka takich prezentów, łącznie ze szczoteczką elektryczną oral-b i byłam zadowolona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ndkjfirejfeir
"ładne zdobione filiżanki"- super trafiony prezent! Sama dostałam kilka kompletów i leża bo ja nie używam filiżanek. Każdy kto nie wie co kupić mlodym kupuje filiżanki a potem młodzi nie widzą gdzie je upchnąć :/ Lepiej już kupić pościel czy ręczniki ( to się zawsze przyda, bo wiadomo, że się spiera i co jakiś czas trzeba kupować nowe). Lepiej dać kasę. A jeśli idziesz tylko na obiad, to pytanie czy w sali to uznają ( i ona zapłaci mniej) bo nie wszędzie tak jest. I jeśli nie masz pewności, że tak będzie to idź lepiej tylko na ślub (zwłaszcza jeśli nie jest to osoba z którą masz zbyt częsty kontakt). Brałam ślub rok temu i wiem jak denerwujące jest ponoszenie niepotrzebnych kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierdacze
nie kupuj ludziom poscieli, filizanek, recznikow i tego typu trwalych sprzetow, bo nie wiesz, jaki maja gust i jaka kolorystyke chca uskuteczniac w mieszkaniu, jakie firmy i jakosc towaru preferuja. kasa, a do tego ew. jakis symboliczny prezent rzeczowy, zeby bylo na pamiatke, to jedyne rozwiazanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola13888
niedawno byłam na weselu kuzynki jako prezent dałam 300 zł oraz obraz pary młodej . mogę polecić wam stronkę firmy która mi to zrobiła koszty były niewielkie efekt super obraz ma żywe kolory http://www.printmode.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roma098
Myślę, że wystarczyłyby kwiaty, ale skoro już chcesz to kup coś praktycznego. Na pewno nowożeńcom przyda się pościel satynowa haftowana. Jest naprawdę wyjątkowa. zajrzyj na stronką a sama się przekonasz. http://bluecathome.pl/posciel-satynowa-haftowana-greno,c3.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×