Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

do basiolek : nie martw się wszystko będzie dobrze zobaczysz... odpoczywaj, leniuchuj i pojawiaj się na kafet :) zobaczysz , że urodzi się zdrowy bobasek ::)) ja mam wieczną zgagę i niechęć dojedzenia. bytowanie w toalecie jest dość sporadyczne ale witane z ogromną radością bo czuję się jak nadmuchany balon :/ na szczeście wymiotów jak narazie brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jade do szpitala ... jak wróce dziś napisze jak wróce za kilka dni to trzymajcie kciuki żeby wszystko sie uspokoiło . :( wam też życze powodzenia niektórym sie bardzo przyda !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eulalia chyba faktycznie urodzimy w podobnym terminie :) a może nawet w tym samym :) eudaiomona trzymam bardzo kciuki za Ciebie :) wszystko będzie dobrze. Leżenie jest bardzo męczące :) ale czego się nie robi żeby wszystko było dobrze. U nas pogoda fajna a ja mogę ją sobie poobserwować zza okna :) A co Wy planujecie na weekend?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dziękuję za sugestię odnośnie szpitali. Chyba zdecyduję się na Żeromskiego. Ma w większości dobre opinie. Mimo iż rodzące tam sugerują urodzić i jak najszybciej się ewakuować po porodzie. Co do lekarza to Ufnalewski też ma świetne opinie. Ale wolałabym kogoś na NFZ. eudaiomonia - Trzymam kciuki za zdrowie Twoje i maluszka. Myśl pozytywnie to wszystko się dobrze ułoży. Jestem tego pewna! Daj znać jak się czujesz. basiolek - Ciesz się lenistwem. Jeszcze się nabiegasz i namęczysz po porodzie :) A gdzie reszta dziewczyn? Dajcie znać co u was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie mam mały kryzys samopoczucia :( nic mi się nie chce - nawet palcem ruszyć więc zalegam na kanapie - wspieram basiolka w lenistwie. plany na weekend, mój luby jutro planuje wyprawę na grzyby- chyba jeszcze kurki są w lasach, a może coś innego się znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny u mnie niestety nie dobre wiesci....W środe byłam u lekarza ale ze wzgledu że moja doktorka jest na urlopie musiałam udac sie do innego a on to co mi powiedział to nie mohe pozbierac sie do teraz. Powiedział że dzidziu sie prawie nie rozwija i że nie słychac serduszka i dał mi tydz jesli sytuacja sie nie zmieni to same wiecie co mnie czeka.... A wogóle to robił mi to usg chyba 2 min i stwierdził ze to pewnie puste jajo płodowe. Wiec wróciłam do domu roztrzesiona i zaczełam czytac o nim pinie 0i okazuje sie sie ze wszystkie sa bardzo słabe i że podobna sytuacja miała już miejsce kilka msc temu pewnej dziewczynie tez powiedział ze nic z tego a poszła do innego lekarza i wszystko ok.. ja narazie boje sie isc do innego lekarza poczekam na rozwój sytuacji póki co nic sie nie dzieje zadnego plamienia, krwawienia czy jakich kolwiek oznak poronienia... mam nadal objawy ciązowe. Dziewczyny powiedzcie mi czy w 7 tyg( tak wyszło mu z USG teraz, w zeszłym tyg wyszedł 6 tydz wiec chyba sie rozwija) czy w 7 tyg może jeszcze byc nie słychac serca? bardzo sie martwie niewiem co mam o tym myslec....pomózcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka1986 proszę najlepiej skonsultuj się jeszcze z lekarzem , jeśli nie masz do tego zaufania porozmawiaj z innym,.,, jeśli bardzo się ,martwisz idź do jakiegokolwiek szpitala nawet jutro, powiedz że jesteś w ciąży i potrzebujesz pomocy...muszą cię przebadać. Trzymam za ciebie kciuki i mam nadzieję , że wszystko dobrze się skończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka ja tez uważam ze powinnas skonsultowac sie z innym lekarzem, dla własnego spokoju Trzymam kciuki zeby to jednak okazala sie pomyłka, nie denerwuj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka1986 - popieram dziewczyny, idź do innego lekarza i się dowiedz co i jak wygląda. W niektórych przypadkach szybka reakcja jest na wagę złota. A jeśli ten lekarz się pomylił to zamartwiając się bez powodu sama możesz zaszkodzić maleństwu. A jeśli poprosisz innego lekarza o opinię to się uspokoisz i wszystko wróci do normy. Ja byłam na USG w 6 tygodniu według lekarza. I serduszko biło. Co nie znaczy że wszędzie rozwija się tak samo. Trzymam kciuki za dobrą diagnozę. A teraz uszy do góry. Dziewczyny a jak wasze samopoczucie? Zastanawiam się kto wymyślił nazwę "poranne mdłości" bo u mnie występują całą dobę... Że już o wymiotach nie wspomnę. Te też atakują bez względu na porę dnia. Chudnę około kilograma tygodniowo. Już jestem 4 kilo do tyłu, po 4 tygodniach wymiotów. I na poprawę się nie zapowiada... gronia81, basiolek - przyłączam się do leniuchowania ;) eudaiomonia - Jak zdrówko? Co wykazały badania? Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze... agnieszk@@, Agatka_30, scooby84, Ola_26, krisii, Agula0501, Eulalia, - Napiszcie co u was. Mam nadzieję że nie macie czasu wejść na forum zajęte przyjemnymi wydarzeniami? Im więcej pozytywnych informacji tym lepsze nastroje więc piszcie jak najwięcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka1986 Kochana w &tc serce już powinno bić,ale może masz pomylone tyg.musisz to sprawdzić,ale ja na Twoim miejscu poszłabym do nnego lekarza jak C to sugerują koleżanki. Znam przypadek :szefowa mojej siostry....gin jej powiedziała ciąża martwa ,proszę przyjśc na czyszczenie,poszła do innego gin.:owszem zarodek za mały ale żyje!!! Zuzia na dzień dzisiejszy ma 2,5 roku. Ja także jestem w ciąży,byłam u gin.w 4tc /chciałam duphaston ze względu na wcześniejsze poroniena/ nie robila m usg.,kazała przyjsc ne wcześnej jak za 3 tyg,bo wcześniej może jeszcze nie być akcji serca.Usg. będe miec teraz 18 sierpnia. Dziewczyny ja Was BŁAGAM,napiszcie mi czy którąś z Was na moim etapie ciąży bolało podbrzusze,jajniki?mnie boli,nie mocno,ale boli i to bardzo często,jest to taki ból tępy,mam wrażene,że mi tak ciężko w podbrzuszu. Boję się,aby to nie były jakieś złe sygnały:( W donoszonej ciąży nie małam tych doleglwośći. Proszę napiszcie coś Pozdrawiam i życzę Wam wszystkim wspaniłych ciąż i cudownych zdrowych dzieciaczków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec19 ja nie mam mdłości ale wieczna zgaga więc nie wiem czy mam się cieszyć czy płakać- bo może gdybym znalazła się w grupie oddających pokarm było by mi lepiej :);) porządki pawik i byloby lżej :) generalnie jakoś u mnie do przodu choć od wczoraj czuję ucisk w dolnej części brzucha- czy też tak macie? to nie jest ból lecz tak jakby mi 5kg ziemniaków na brzuchu leżało - może się to wszystko rozciąga? chyba się dziś wybiorę na jakiś spacer dla zdrowotności bo inaczej przyrosnę do swojej kanapy - może mi się poprawi - bo na jedzenie kompletnie nie mam ochoty i wszystko mnie męczy. :) niech to wszystko minie - bo trudno uwierzyć , że ciąża to cudowny okres dla mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśne teraz zakumałam ,że jestem praktyczne na Waszym etapie ciaży,Boże ja oprzez strach to już rozum trace:( gronia81 Ja mam włąśne takie wrazene ciężkośc w podbrzuszu,jajniji jakby były wielkie:( no i te bóle o których pisalam wyżej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marghi, gronia81 - mnie też czasem w ten sposób boli dolna część brzucha. Wydaje mi się, że to normalne. Maleństwo rośnie to i miejsca więcej potrzebuje więc się wszystko rozciąga. Dopóki nie są to silne bóle skurczowe z plamieniem czy krwawieniem to raczej nie ma się czym przejmować. A w którym tygodniu jesteście dokładnie? Ja jutro zacznę 10. gronia81 - Czasem po zwymiotowaniu mam takie uczucie, jakby mi się wpust do żołądka wywijał na lewą stronę i strasznie kłuje przez jakiś czas. A zgaga tak czy inaczej mi dokucza. Tylko nie tak bardzo jak wymioty dlatego się nie skarżę. Szczerze mówiąc "stan błogosławiony" to czasem wielka udręka... Nie mogę się doczekać, kiedy uciążliwe objawy znikną a pojawią się na przykład ruchy dziecka. Chociaż taki kopniak dobrze wycelowany też może boleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja weszłam w 7tc.licząc od ostatniej @ którą miałam 29.06 Marzec,Kochana Ty też miałas takie bóle podbrzusza i jajnków?i Ci to teraz ustąpiło?dziękuję Ci za dobre słowo:)❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka1986 koniecznie udaj się do innego lekarza, może być tak, że na kolejnej wizycie usłyszysz serduszko, każda ciąża jest indywidualna i musisz mocno wierzyć że będzie dobrze, ja bardzo trzymam kciuki, Marghi ja mam przede wszystkim kłucia po lewej stronie, lekarz powiedział, że skoro owulacja była z lewego jajnika to jest to zupełnie normalne, ja mam dzisiaj 6 skończonych tygodni i czuje się dobrze, zmuszam się troszke do jedzenia, apetyt pojawia się dopiero około południa ale staram się jeść zeby maleństwo miało witaminki :) czasami zakłuje po prawej stronie albo czuję takie jakby ciągnięcie ale to są chwile w ciągu dnia i nie każdego dnia występują :) ja czekam na wizytę 19 i mam ogromną nadzieję ze dzieciatko pójdzie troszeczkę do góry i ze ten mój krwiak się wchłonie, póki co nie mam plamień a to dobry znak :) dzień taki ładny a tu trzeba leżeć ale co zrobić...jak mus to mus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marghi - nie ma za co ;) Po to jest to forum. Widzę że Ty masz datę na 4 kwietnia? To może wróć kilka stron i poczytaj. Każda z nas mogła mieć inne objawy. Jedna wymiotuje ( tak jak ja :( ) drugą boli brzuch, trzecia ma plamienia, czwarta trafiła na ginekologa-nieuka i tak dalej. Mnie nadal czasem zaboli brzuch czy zakłuje w okolicy jajnika, ale dopóki nie ma przy tym krwi to się nie przejmuję. basiolek - Świetnie że się dobrze wszystko układa. Czasem wystarczy zwolnić tempo zamiast się stresować. Życzę zdrówka Tobie i maluszkowi. Trzymam kciuki żeby plamień już do końca ciąży nie było :) Ty musisz leżeć bo lekarz Ci kazał tak? Ja bym chętnie wyszła na spacer ale strasznie mi słabo i w głowie mi się kręci jak wstaję... Nie wiem czy dam radę... Marghi, gronia81 - a jak Wy ze spacerami? Wybieracie się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana,ja dużo odpoczywan tz.poleguję,albo siedzę.Rano wczoraj i dzisaj wstałam z łóżka ok.godz.11;00-jest mąż w domu to mogłam sobie na to pozwolić.Chodzę troche koło domu. Ja małam plamenie brunatne przez 2 dni przed spodziewaną @ .Za 2 dn po plameniach zrobiłam test i wyszedł pozytywny.Poszłam zaraz do gin.dostałam duphaston i już do biorę2,5tyg.a wizyte następną z usg.mam w czwartek. Dzisiaj wybieram sie do kościoła na 16;00.Jak widzisz,oszczedzam się,ale nie leżę non stop.Martwi mnie to nudzące podbrzusze i jajniki,cZuję obydwa to mam wrazene jakby były ogromne. W czwartek wieczór Wam napiszę jak będe po wizycie. Trzymajcie za mnie Kciuki a ja za Was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec19 - dokładnie tak jak napisałaś leżę na wyraźne polecenie lekarza :) mam nadzieję, że sytuacja się poprawi i po kolejnej wizycie będe mogła wyjść na jakiś mały spacerek :) póki co zjadłam trochę obiadu, wydaje mi się jakbym miała zmniejszony żołądek :) jem pół tego co wcześniej, po prostu nic mi nie smakuje, tak jakbym jadła papier :) póki co mam niecały 1 kg na plus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marghi - będzie dobrze, zobaczysz. basiolek - 1 kg na plus to lepiej niż 4kg na minus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marghi ja jutro zaczynam 8 tydz i mnie tez pobolewa dół brzucha, tydzien temu nawet bardziej niz teraz... Wez nospe w razie bólu, jest bezpieczna i pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!! Jutro zaczynam 9 tydzien :) Dzis mam zly dzien, cala noc okropne sny gdzie roniłam, dużo krwi, budziłam sie- MASAKRA! A dzis jestem płaczliwa, poryczałam sie bo maz do pracy poszedl :/ No koszmar, nic tylko odpłynąć.. Dostałam list ze szpitala, USG mam dopiero 14 WRZESNIA!!!!!!! Cholera, 13, 5 tygodnia to bedzie!! Powariowali.. gdybym ten raz nie byla u gina prywatnie to bym pierwszy raz zobaczyla zarodek po I trymestrze!!!! CHORE powiadam wam, chore to!! Co do bólu podbrzusza dziewczyny ZUPEŁNIE NORMALNE! :D Nie martwcie się- póki nie są to bóle skurczowe, mocne i do tego z plamieniami TO normalne! :) Mnie tez pobolewa- identycznie jak basiolek. Zazwyczaj z lewej strony, takie ciagniecie, czasem taki ćmiący ból ..ale nie codziennie. Raz tylko był tak dokuczliwy, ze wzielam nospe, zazwyczaj zaboli i odpuszcza. Takie uczucie rozciagania wlasnie.. No cóż moje drogie sporo tam w tym brzuszku nam sie dzieje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jesli chodiz o te bóle w podbrzuszu to macica sie rozrasta :):) takze nie przejmowac sie dziewcyzny macie czasami takie brazowa wydzieline??? Bo nie moge tego nazwać plamieniem ( bo to nie jest krew) tylko ze sluzem cos brazowego ....co to moż ebyc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka a mi sie wydaje ze do7tc faktycznie mozna nie usłyszec jescze bicia serduszka . bo my tak mielismy to byl chyba 6tc i 5 dzień czy jakos tak . poczekaj kilka dni i idz ponownie ... chociaz mnie to juz strs by zżarł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Ten weeken to dla mnie jakas masakra. Wczoraj wieczorem i przez całą noc myślałam, że umrę. Straszny ból głowy (a nie chcę żadnych leków brac) i ból podbrzusza i jeszcze mdłości - masakra- nie spałam prawie całą noc, a dzis rano jechalismy na 85 urodziny babci mego męża do Radomia i właśnie wróciliśmy. Padam ze zmęczenia jutro będę spała do południa. Anulka1986 ja też popieram dziewczyny. Nie czekaj tylko tylko jak najszybciej udaj się do lekarza, zrób usg i wszystko sprawdzisz. Nie mozesz przez kolejny tydzień życ w stresie i się denerwowac. eudaiomonia - trzymam mocno kciuki. Życzę żeby było wszytsko dobrze. Marghi ja mam bóle podbrzusza w sumie od pozątku ciązy niemal każdego dnia. Szczególnie mocne wieczorem. A jestem teraz w 8 tyg. Lekarz powiedział, że tak moze byc, macica rośnie i nie ma się czym martwic, jesli nie ma krwawienia. Basiolek to my jesteśmy niemal w tym samym terminie. Ja ostatnią @ miałam 18n czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje wam dziewczynki za wsparcie. niestety niemoge pójsc do lekarza bo moja pani doktor jest na urlopie a wszystkich innych których obdzwoniłam nie maja wolnych terminów w najbliższym czasie niestety zostaje mi tylko ten sam lekarz a do niego napewno nie pójde do szpitala tez nie bo tutaj nawet usg mi nie zrobią przed 12 tyg( straszne to jest tutaj) wiec cierpliwie czekam i prosze boga żeby wszystko było dobrze. ale z drugiej strony mysle sobie że jakby było to puste jajo płodowe to przecież niemiałabym żadnych ciązowych objawów wiem że czasem można sobie je wmawiac ale przecież nie wmówie sobie okropnego bólu piersi na przykład, albo zawrotów głowy wiec jestem dobrej mysli i powierzam sie Bogu on sam wie lepiej. A z drugiej strony jesli okaże sie to puste jajo płodowe przynajmniej bende wiedziec że nie straciłam dzidziusia i bendziemy starac sie dalej.. kiedys przecież musi sie udac...Trzymam za was kciuki dziewczynki no i za wasze brzuszki oczywiscie też zeby sie im zdrowo żyło. Uważajcie na siebie buziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaq nie powinno byc żadnego koloru wydzieliny poza mlecznym/kremowym ( choc ten zolty moze wskazywac na infekcje)!! Nie chce Cie martwic ale mialam przy poronieniu najpierw lekko rozowy potem wlasnie niby sluz zabarwiony na brazowo..potem znowu,..i stalo sie.. Kiedy widzisz sie teraz z ginem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mufinka0
Hej. Z ja też mam termin na marzec a dokladnie 12 marca. Odkąd mam pierwsze zdjecie USG to mogłabym je godzinami ogladać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×