Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

Monika, ja tez mam wrazenie ze czasami czuje, ale to rzeczywiscie chyba urojenia:) Szatynka kuruj sie, w weekend ma byc bardzo cieplo wiec napewno bedziesz mogla pospacerowac. Ania, mam wizyte za tydzien, mam nadzieje ze juz bedzie przez brzuch:) ale to chyba wszystko zalezy od lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam czasami takie wrażenie żę czuje jak siedzę i za bardzo zgniotę brzuch .Ja miałam usg przez brzuch nie robił mi jeszcze żaden lekarz dopochwowego.Wiec może faktycznie zależy to od lekarza.W brzuchu przytyłam z 70 na 84cm wydaje mi się ze strasznie dużo.Dostałam receptę na coś na zmiany na twarzy zobaczymy jak wykupie dzisiaj czy pomoże:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika, napewno zbierasz wode, stad taki obwod. ja jak spozniala mi sie miesiaczka mialam juz na plusie 2-3kg wiecej ale pamietam ze zawsze tak mialam. w pasie tez zawsze przed okresem przybieralam dobrych pare cm i w biuscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a wiecie może w którym tygodniu robi się obciążenie na glukozę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam z zakupów i banku i jestem zła. Złapał mnie przelotny deszcz i jakiś dziwnie porwisty wiatr... Oczywiście teraz już słoneczko wyszło. Mam nadzieję, że mnie to gorzej nie rozłoży. Jem miód i popijam parzonym mlekiem :) I do tego wyjęłam sobie jesienną kurtkę i zamierzam ją nosić, bo ta letnia wydaje mi się być już niekiedy za lekka. Monika2712 to mnie pocieszyłaś z tym katarem :/ Słuchaj, a może Ty masz katar alergiczny, czy raczej nie? U mnie wysypka na czole była przejściowa i przeszła sama. Także może mnie od jakiegoś jedzenia wysypało, bo jestem alergikiem. Myślę, że ciąża jest okresem, gdzie mogą się ujawniać różne uczulenia. Mnie głowa nie boli. Z objawów to tylko katar i takie ogólne rozbicie. Co do tego USG, to moze zależeć od lekarza, a teraz mi przyszło do głowy, ze może zależeć od jakości sprzętu USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szatynka, Monika co do uczulen to mozecie tez miec uczulenia partnera o ktorych nie wiecie. Moja kolezanka jak byla w ciazy dostala uczulenia na truskawki a jej maz byl zawsze uczyulony... w koncu dziecko ktore nosimy nie jest tylko nasze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajaka31 Ty masz łeb :) Coś w tym jest, bo nawet mój mąż zauważył, że ja chętnie jem potrawy, których nie lubiłam wcześniej, a on uwielbiał. Także może nie tylko wybory kulinarne, ale i uczulenia można po mężu odziedziczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szatynka, ja nie mialam pojecia ale doswiadczona matka 2 dzieci mi to uswiadomila:) ja tez mam smaka na inne, bardziej mezowskie potrawy. na przyklad przed ciaza uwialebialam wcinac warzywa bez zadnych przypraw a teraz po pIerwsze wogole mnie do warzyw tak nie ciagnie, po drugie jak sobie nie doprawie i nie dodam maselka to wogole nie zjem, czyli dokladnie jak moj M :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obciążenie glukozą ja miałam od razu, ale w normalnych przypadkach między 24. a 28. tygodniem ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak was czytam i zastanawiam się czy jako jedyna jeszcze nie przytyłam? Waga stoi na minus 6 kilo. I jeśli miałabym zmieniać teraz ubrania to na mniejsze :P Bo mi spodnie spadają :D Na szczęście wymioty powolutku ustępują (mam nadzieję, że to nie chwilowa przerwa jak ostatnio) i wraca apetyt. A jeśli chodzi o USG to wydaje mi się, że to zależy od wieku ciąży, lekarza i sylwetki mamy. Te szczuplejsze mają szansę wcześniej mieć USG przez powłoki brzuszne. Ja na moim ostatnim USG w 12 tygodniu miałam i takie i takie. Ale że najszczuplejsza nie jestem to ciężko było z tym przez brzuch. Dlatego zrobił mi takie 2 w 1. Wiek ciąży też ma znaczenie ze względu na ułożenie macicy. Miłego weekendu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak tu nas mało dzisiaj :)Wodę hmm może chociaż nigdy nawet na miesiączkę waga mi się nie zmieniała podczas diety potrafiłam nawet schudnąć jak miałam okres .Podejrzewam ze to efekt po diecie.A z tymi uczuleniami bardzo możliwe :)Planuje dzieciom zmienić meble w pokoju i zastanawiam się nad łóżkiem piętrowym ale nie jestem pewna bo moja mała lunatykuje i musiała by spać na dole a Kacper ma 5 lat i jakiś strach jest ze w nocy wstanie i spadnie i nie wiem może mi coś doradzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie rozmawiałam z moja gin na temat glukozy,bo wynik ostatnio wyszedł mi 100 i gin . mi powiedziała ,że w 24 tc zrobimy krzywą cukrową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja właśnie dostałam maila od mojej gin. że są już wyniki mojego posiewu z pochwy (mam jakąś infekcje) i żebym się nie martwiła, tylko przyszła na wizytę i omówimy sobie te wyniki. Trochę mnie uspokoiła ;) USG i wizytę mam w następną sobotę... Już się nie mogę doczekać!!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec! Kasiulka! Nie martwcie się, jeszcze przytyjecie, ważne, że mdłości przechodzą. Ja w tej ciąży tyję wolniej niż w poprzedniej. Moja koleżanka w całej ciąży przytyła 7 kg (sic!!!) i urodziła śliczną dziewczynkę (nie była otyła i nadal nie jest, w ciąży miała tylko brzuszek a z tyłu wcale nie było widać, że coś nosi z przodu :) Loarra! Ja byłam na usg w 13 tc i lekarz mi wtedy powiedział, że jest szansa większa na dziewczynkę, ale zastrzegał, że jeszcze może coś urosnąć ;) Ale ja wiem swoje - po pierwsze on się nie myli - bo to sława, po drugie ja czuję że to dziewczynka - np włosy na nogach, któych nie miałam nigdy wiele, teraz zupełnie przestały rosnąć - używam depilatora z przyzwyczajenia, jakieś pojedyńcze włoski tylko. Smaki mam inne niż przy Mateuszu, no i te mdłości, zgagi, zmęczenie - chyba tylko dziewczynka tak może umęczyć (bo z Matim ja miałam bajkę, nic mi nie dolegało). Glukozę bada się normalnie w trzecim trymestrze - tę krzywą cukrową a tzw glukozę na czczo teraz - przynajmniej ja tak miałam i wyszło mi 82, czyli w normie. Monia - no tak, to może dużo wyjaśniać, że synek zszedł u Taty na drugi plan a teraz ma perspektywę powtórki we własnym domu. Nie gniewaj się, ja to piszę jak z jego perspektywy może wyglądą - jestem pewna, że Ty będziesz zachowywać się inaczej niż jego Tata, poza tym przecież razem mieszkacie, ale synek może tego nie wiedzieć. I jeszcze to nowe przedszkole. Kochana! Życzę dużo cierpliwości, miłość sama się wybroni a trudniejszy czas z synkiem minie. Jak będzie starszy nawet nie będzie pamiętał tych lęków. Dobrze, że wybierasz się do innego lekarza na usg, bo ten chyba na usg nie za dobrze się zna - co to za określenie z za malutkim brzuszkiem - nie rozumiem za bardzo. Przezierność karku bada się między 12-14 tygodniem. MOże mu chodziło, że CRL za małe, ale piszesz, że dzidzia ma 9 cm, to juz wystarczająco duża. Moja miała 7 cm jak jej przezierność badano. Ja do usg mam oddzielnego doktora a ciążę prowadzi mi profesor, który nawet nie ma usg w gabinecie. Buziaki Mamusie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika, jak widzisz kazdy ma indywidualnie, moze u Ciebei po prostu szybciej rosnie brzuch a potem przestanie. Marzec, jak sama piszesz do chudych nie nalezysz to nie ma problemu ze nie tyjesz, zwlaszcza jak wymiotowalas. Moja kolezanka (otyla) w ciazy nie przytyla ani grama. Wlasnie urodzila zdrowa coreczke. Mysle ze jaby rzytyla to by bylo gorzej dla dziecka.Oprocz niej znam dziewczyne co w pierwszej ciazy przytyla 8, w drugiej 9 kg i rodzila zdrowe duze wazace ponad 4 kg dzieci, wiec sama widzisz:) W Gdyni, dzisiaj piekna pogoda, slonce, ide na codzienna rundke z kijami:) Zauwaylyscie ze macie bardziej wrazliwe zoladki w ciazy? Ja wczoraj bylam w kinie i zjadlam wszystkiego moze garc popkornu i kilka lykow coli, mialam okropne wzdecia po tym, bardzo dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dawno mnie tu nie było... Brzuszek rośnie, spodnie juz trzeszczą pod brzuchem :) A to dopiero koniec 11 tygodnia Samopoczucie dobre i gdyby nie brzuch to praktycznie brak objawów ciążowych :) pozdrawiam was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nesia najgorsze jest to ze kobieta mojego byłego ma zły stosunek do mojego malucha i nie wiem co zrobić żeby mu tam nie pogorszyć . Nie było problemu jak nie mieli dziecka a teraz dla niej jest mój synek problemem.Wymyśliłam ze jak zrobię moim dzieciaczka remont w pokoju i zmienię meble to łatwiej będzie maluch rozumiał dlaczego tyle rzeczy kupuje dla maluszka w brzuchu..A prawda jest tak ze zmiana im i tak jest potrzebna bo za mało miejsca mają w starych meblach .Tylko środki na to znaleźć i będzie dobrze :)Kajaka mój brzuch przestał rosnąć od 3 tygodni heh ale jak wystrzeli to będzie wielki ,kiedyś nie zwracałam aż takiej uwagi w poprzednich ciążach.Rodzinie nie spodobało się imię dla mojego malucha ale przecież to moje dziecko nie ich:)zastanawiam się czy nie za późno na przezierność karkową wtorek mam mieć ale to będzie według terminu miesiączki pierwszy dzień 14 tygodnia a według pierwszego usg 14 tydzień i 1 dzień ???Ale mam lenia dzisiaj ..Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulka! - dobrze wiedzieć, że nie jestem sama. Bo większość mam już przytyła i troszkę mi dziwnie było zostawać w tyle z takim dużym minusem... :D Nesia, kajaka31 - No to fajnie :D Dajecie nadzieję że wszystko będzie dobrze. A wiecie może ile te dziewczynki miały wagi urodzeniowej u tych koleżanek, które mało lub wcale nie przytyły?Ja cały czas mam nadzieję na dziewczynkę... boberek1983 - jeśli niepokoi Cię ilość kilogramów to może faktycznie rowerek, spacerek i mniej słodyczy? Najlepiej obserwuj przyrost wagi. Mi pani ginekolog powiedziała, że w pierwszej połowie ciąży powinno się tyć około 0,7 kilograma miesięcznie a w drugiej połowie około 1 kilograma. Ale jak wiadomo każda przechodzi ciążę inaczej. My z kasiulką mamy 6 kilo na minusie. Więc już się w normach nie mieścimy. A może później wolniej będziesz tyć? basiolek - fajnie że już możesz być aktywna tak jak lubisz. Ja też już mogę normalnie chodzić na spacerki :D Co do płci dziecka to moi znajomi usłyszeli że będą mieć chłopca. A po kilku tygodniach okazało się, że to dziewczynka z takiiiiiiiiimi wargaaaaami sromowymi :P No i tak już zostało :D eudaiomonia - A co u Ciebie?? Ciśnienie już się unormowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec19 i Kasiulka, jeżeli macie nadwagę (BMI od 25 do 29,9) lub otyłość (BMI powyżej 30), to dobrze że Wam spadły kg w pierwszym trymestrze. Tak mówi moja koleżanka położna. W książeczce o diecie w ciąży od mojego ginekologa też jest napisane, że jak ktoś ma nadwagę lub otyłość, to nie powinien przez ciążę przytyć więcej niż 6 kg, mój lekarz też mi tak powiedział. Ja też mam nadwagę i bardzo tego pilnuję, żeby za dużo nie przytyć. Także dziewczyny to normalne i nawet dobre dla Was i dla maleństwa, że spadło Wam trochę lub waga stoi w miejscu. Jeżeli natomiast macie niedowagę lub prawidłową wagę w granicach niedowagi, to może być powód do porozmawiania o tym z lekarzem prowadzącym, bo w takich przypadkach raczej waga powinna wzrastać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec, nie wiem czy urodzila dziewczynke czy chlopczyka wiem ze to byly duze "okazy" ponad cztery kg Szatynka, Twoja polozna ma zupelna racje, wszystko zalezy do BMI,jak juz wspominalam moja znajoma jest mocno otyla ma na oko, 170wzrosu i wazyla przed ciaza 105kg, teraz pewnie mniej bo jak rodzila to tez miala wage 105, nic nie przytyla i dziewczynke urodzial zdrowa. Z przyrostem wagi chyba jest indywidualnie, ja juz w drugim miesiacu mialam 4kg na plusie teraz jestem w czwarty i caly czas mam 4 na plusie. Mysle z jak waga wyjsciowa jest w normie to max 10-12 najlepiej byloby przytyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka dziewczyny, ja sie znow odzywam, dzis nadrobilam zaleglosci bo nie mialam neta w domu, fajnie slyszec ze u was wszystko w porzadku, a i przyznam ze czerpie wiedze ze piszecie o roznych zlych rzeczach co sie dzieja i wiem czego szukac u siebie jakby bylo cos nie tak:)) a u mnie lipa, juz po raz 3 w ciazgu ostatnich 3 tyg leze w szpitalu, wymiotuje strasznie seriami, po szpitalu jest ok a jak pozneij sie zacznie to juz wymiotuje i wymiotuje, schudlam 7 kg ale juz tyje spowrotem leze teraz po raz 3 w szpitalu i juz 5 dzien dzid,dobrze sie czuje alemnei trzymaja abym 4 raz nie wrocila. dzieki bogu z dzidzia wszytsko w porzadku. juz 14tyg i2 dni dzis:)) fajnei naprawde ze u was rosna zdrowe maluszki i sa radoscia dla was...ja to jak patrze na brzuszek to az duma mnei rozpiera hehehe trzymajcie sie mamusie i ppiszcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszka@@ super ze z dzizdzia wszystko w porzadku:)ja jutro zaczynam 14 tc:) a co sie stalo ze tyle razy wyladawalas w szpitalu? dziewczyny, ktoras z was bierze preparat na wzmocnienie echinacea? czytalam ze jest dobry w okresie przeziebien aby sie nie rozchorowac. jak bede w piatek u gina to sie zapytam czy mozna brac bo nie ma zadnych info czy biora kobietyw ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry:)), wlasciwie to ciagle w szpitalu jestem, wymiotuje strasznie, jak mnie zlapie juz ciag to co pol godziny wymiotuje. W dodatku musialam wkladac palce do ogardla sobie na twixa bo poprostu nie mialam sil sama juz wymiotowac. I tak wlasnie podczas ostatnich 3 tyg 3 raz juz teraz jestemw szpitalu. Juz jest ze mna OK ale trzymaja mnie na wypadek jakby sie powtorzylo, bo zawsze po szpitalu 2 dni spokoju bylo a pozneij znow meczarnia. Naszczescie na wadze juz 55 kg takze przytylo mi sie:)) A jak tam u was z wymiotami, wymiotujecie jeszcze??????? jestem ciekawa czy tylko ja tak przezywam ta ciaze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka, to trzymam kciuki! ja wlasciwie cala ciaze znosze dobrze ostatnio mnie troche pobolewa w dole brzucha, ale to pewnie macica sie rozrasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loaraa
Hejka:) Już myślałam że mi wymioty przeszły od 3 tyg spokój az tu nagle dzisiaj juz 3 razy wszystko oddałam, mam nadzieje ze to tylko dzisiaj... Pozdrawiam i miłej niedzieli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×