Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

ciesze sięże dzieciaczki zdrowo rosną, mój na połówkowym ważył 380gr i mierzył 19cm. Coraz więcej z was zna płeć dzidzi, a ja mimo że mam termin najszybciej nic nie wiem:( chyba się dowiem na porodówce hehe... Za 2 tyg znów mam wizytę więc może wtedy??zobaczymy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loarra nie przejmuj się, ja też mam wcześnie termin i też żyję w niewiedzy :) Na porodówce to na pewno się dowiemy i to na 100% hehe :) Kajaka31 obserwuj to, ale mam nadzieję że to tylko normalne uroki ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatynka84 Pytasz Kasiulki o USG... w moim przypadku jest tak,że moja gin. robi mi je na każdej wizycie.Wczoraj po raz 1wszy miałam je robione przez powłoki brzuszne,a wcześniejsze były przez pochwe.Nie miałam usg.na pierwszej wizycie,to był 4tc.wtedy gin.powiedziała,że teraz nic nie będzie widać i szkoda jest robić usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, nie mam często usg, generalnie obowiązkowe 3 (12 tc, 22 tc, 30 tc), ale raz byłam na usg prywatnie ze swoim mężem, żeby i on mógł zobaczyć co tam się dzieję. Więc na razie miałam jedno dodatkowe usg, na własną życzenie i przyjemność :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spoko dziewczyny :) Nie napisałam tego w negatywnym znaczeniu. Tylko u mnie lekarz nie jest zwolennikiem częstych USG, a ja to najchętniej też bym na każdej wizycie robiła :) Na razie miałam w 8 i w 14 tygodniu, a teraz będzie na początku 23 tygodnia. A tak się chce zobaczyć bobaska :) Mąż też już się nie może doczekać, bo pierwszy raz będzie widział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przez mojego lekarza miałam zlecone tylko jedno USG. W około 12 tygodniu. I na razie nic nie wspomina. Poza tym miałam w 8 tygodniu jak krwawiłam i w 17 również z powodu krwawienia. Do tego jedno w momencie przyjmowania mnie do szpitala. I 2 zrobione prywatnie. W sumie już 6 USG robionych przez 4 różnych lekarzy. I tylko jeden na 2 zwrócił uwagę na łożysko że jest zbyt nisko i może to powodować krwawienia. Ciekawe jak to będzie na połówkowym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie przestudiowałam stronę mojego szpitala i jestem niepocieszona, zzo 500 zł (o ile nie ma wskazań medycznych), szkoła rodzenia 650 zł lub 800 zł w zależności od ilości zgłoszonych par. My jeszcze zamierzamy oddać krew pępowinową koszt ponad 2 tys. Dużo tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja wczoraj byłam na wizycie. Na razie wszystko ok. Zaczynam 19 tydzień. Za miesiąc mam kolejną wizytę i już będę musiała iść na zwolnienie do końca ciąży. Wszystko związane z moją macicą jednorożną przesuniętą w prawą stronę (pisałam Wam o tym wcześniej). Mam od 20 tygodnia brać Duphaston na podtrzymanie ciąży no i najprawdopodobniej będę miała cesarkę. Dziecko jest ułożone po prawej stronie brzucha i powiedziała mi moja gin., że skurcze przy porodzie naturalnym mogą nie dać rady, żeby wypchnąć dzieciaczka z prawej strony. Trochę miałam wczoraj doła... ale poczytałam trochę i np.: dużo dziewczyn dowiaduje się o takiej wadzie macicy dopiero w trakcie porodu i rodzą zdrowe dzieci. Więc trochę się uspokoiłam. Tak jak pisałam na razie nie ma powodów do obaw. Zobaczymy co będzie dalej jak dzieciaczek zacznie rosnąć na maxa ;) Któraś z Was ma taką wadę albo coś o niej słyszała? W poniedziałek mamy USG. Już się nie możemy doczekać. Mam nadzieję, że będziemy już znali płeć ale bardziej interesuje mnie czy wszystko się ok rozwija ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec19 Kochana tym ,że masz łożysko nisko to sie za bardzo nie dołuj,bo jest wielka nadzieja,że sie podniesie.Ja tak miałam w pierwszej ciaży,tylko tewraz bardzo uważaj i dużo leż,a zobaczysz,że za kilka tyg. podniesie się troszkę:) Co do USG,to ja w pierwszej ciaży miałam baaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo dużo razy robione,miałam ciaże trochę zagrożoną+dmuchanie na zimne,bo to byla ciaża po 2 poronieniach nie znając przyczyny po dzień dzisiejszy i dzięki Panu Bogu mam synka zdrowego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marghi - no podobno ma szanse się podnieść to łożysko. Ale chodzi o sam fakt. 2 razy miałam krwawienia i poza tym lekarzem, u którego robiłam usg prywatnie żaden nie widzi powiązania ze zbyt nisko położonym łożyskiem. Mówią, że nie wiedzą dlaczego to krwawienie wystąpiło, ale to nie przez łożysko. A ten lekarz, do którego poszłam na usg prywatnie twierdzi, że to właśnie prawdopodobnie ze względu na ułożenie łożyska miałam ten problem, bo siedziałam w samochodzie, wstrząsy i prawdopodobnie dzidziuś uciskał. I zastanawiam się komu wierzyć? Tym co nie wiedzą dlaczego krwawiłam, ale wiedzą że to nie przez łożysko czy temu, który jako jedyny podaje sensowny powód???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec Nie jestem lekarzem,piszę po własnym doświadczeniu. W pierwszej ciazy mialam nisko ułożone łożysko ,nie był przodujące ale nim zagrażało.Musialam duuuuużo leżeć,zero sexu.Sex w tej ciaży to dla mnie nowość,a dla mojego męza to już wogóle....twierdzi,że w mam pochwe z puchowych podusi-hihihihi. Uważaj na siebie ,a zobaczysz,że się podniesie:) Co do plamień to sama nie wiem,ja miałam delikatne w 7tc,13 i 24 albo 26 nie pamiętam dokładnie to ostatnie plamienie to było straszne leciała ze mnie żywa krew.Pojechałam do szpitala,tam lekarz dyżurujący stwierdzil,że lekko odkleja mi się łożysko w dolnym biegunie.Leżałam plackiem w szpitalu tydzień,sikanie,kupa wszystko do basenu,nie wolno mi się było za bardzo na łóżku wiercić,wg. tego lekarza zagrażał mi poród przedwczesny.Po tyg. jak krwawienie ustąpilo moja ginekolog wziela mnie na usg/dobrze jest chodzić do lekarza który pracuje także w szpitalu/ i co?! moja gin. stwierdzila,że ona absolutnie nie widzi nic niepokojącego,zadnego odklejającego sie łożyska tylko wg.niej dziecko mnie mocniej kopło ,pękło jakieś naczyńko i dlatego było to krwawienie. Jak jest ciaża nisko ułożona to prawdopodobieństwo tego jest większe.Pózniej w bardziej zaawansowanej ciazy bardzo czesto bolało mnie w pachwinach,mialam ni to bóle ni kłucia w pochwie,ale gin.mi tłumaczyla,że to dziecko macha rączkami nogami,naciska na to i tamto i dlatego boli.Uwierał mi na wszystko ,od chyba 6 mesiaca ciaży miałąm okropny problem z hemoroidami tego się nie da opisać..... gdyby nie hemoroidy to przy porodzie by mnie nawet nie nacinali,ale sie bali ,że mi może dupa pęknąc przez hemoroidy. Na pózniejszych wizytach gin. mówiła mi ,że łożysko jest piękne nic sie z nim nie dzieje.Po porodzie dziecka urodziłam jak nic całe łożysko bez najmniejszego problemu. Nie martw sie nic,będzie dobrze.A!ja przez te plamenia bralam duphaston bardzo długo. W tej ciąży brałam także zapobiegawczo,były to nawet dawki 2x2 a teraz od tyg. nie biorę wogóle. Co jeszcze? jakieś 2 tyg. temu po stosunku delikatnie podplamiłam,przestraszyłam się bardzo,ale na szczęście było to tylko jednorazowo.Może cos sietam otarło,może jakieś maleńkie naczyńko pękło,jesteśmy przecież bardziej teraz ukrwione.Nie denerwuj sie i bądz dobrej myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawno nie pisałam, 2-tygodniowy wyjazd nad morze, potem nadrabiałam zaległości. Ja mialam USG w 9 i w 13 tygodniu i teraz będę miec w 20. Kasiulka w moim zzo 400 zł a podobno zaczęli oferować za darmo (koleżanka rodziła tam miesąc temu i jej zaproponowali) a szkoła rodzenia jak się jest zameldowanym to a darmo. Kwestia krwi pępowinowej to szeroki temat. Ja się w pierwszej ciąży nie zdecydowałam i chyba teraz też sobie darujemy. Jeśli kogoś stać to oczywiście czemu nie, nic nie traci ale dla ludzi dla których będzie to stanowić obciążenie budżetu mam takie argumenty (jedna osoba w mojej rodzinie zajmuję się zawodowo tym tematem) - jeszcze NIGDY nie udało się wyleczyć białaczki u chorego za pomocą jego własnej krwi pępowinowej (co nie znaczy, że kiedyś komuś się to nie uda). Płatne banki rodzinne jak na razie nie sprawdzają się. Większy sens mialyby banki państwowe gdzie pula krwi jest dostępna ogołowi (tak jak np szpik) ale na to Polski nie stać. I jak zwykle z wielkich nadziei wielka klapa. Wrcajac do swojej ciąży, niepokoi mnie jedna sprawa której w poprzedniej ciąży nie obserwowałam. Przedziwne jest to, że rano idąc do pracy zapinam kurtkę bez problemu, nawet sweter gruby by wszedł a jak wychodzę z roboty to nie mogę jej dopiąć, mało nie pęka. Trochę mnie to niepokoi, we wtorek mam wizyte i połówkowe więc dopytam ale nie wiem czy mam się martwić i jak to opisać. Raczej to nie wzdęcia, nie jem wiele w pracy, chyba macica się napina. Łożysko tez mam nisko ułozone, lekarz powiedział, że nie patologicznie, ale żeby nie dźwigać. Łatwo powiedzieć zwłaszcza że mam córkę 13 kg, którą po prostu czasem muszę podnieść np z wanny, do auta etc.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja podziwiam swój brzuch .......... i nie zapięłam sie dziś w zimowy płaszcz ...... rozpacz ............. a tak poza tym obżeram sie :P leże :P i z moim lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha g
witam ja po badaniu prenatalnym córeczka waży 328g i mierzy 15cm kość udowa 30,5 mm serduszko ślicznie bije 4 komorowe i cała reszta też ok więc bardo się ciesze dzidzia dokazuje Niestety mam problem z chodzeniem najpierw sporadycznie od jakiś 2 tygodni bolały mnie pachwiny ale do czwartku dosłownie nie mogę chodzić a przewrócenie się z boku na bok graniczy z cudem jutro ide do lekarza toche czytałam o tym spojeniu łonowy i o bólu że to normalne no ale raczej w okolicach po 30 tyg ciąży a ja 20jestem więc co jest grane ? czy któraś z was tak ma lub miała ? dziewczyny nie narzekajcie na koszt ZZO bo w moim szpitalu wo gule niema tak dziura zabita dechami za poród rodzinny jest jakaś opłata co chyba jest niezgodne z prawem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy Wam drętwieją w nocy ręce?? Miałam tak w poprzedniej ciaży i miałam nadzieje ze tym razem sie nie powtórzy ale kilka dni temu sie zaczeło .. Zwłaszcza lewa reka, wiąże sie to dodatkowo z okropnym bólem nadgarstka..To sie chyba nazywa zespół cieśni nadgarstka.. Brrr A do końca jeszzce 5 miesięcy Moje maleństwo w piątek po raz pierwszy dało o sobie znać :) Cudne uczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia0808
hej dziewczynki:) ja chyba też już czuje dzidziusia, takie pukanie mam czasem ale to raz albo dwa. Jutro mam wizytę u lekarza a w środę prenatalne na które już nie mogę się doczekać, będę wiedzieć płeć na 100 bo teraz to niby dziewczynka ale lekarz nie jest pewien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, bardzo sie cieszę, ze maleństwa tak zdrowo się rozwijają :) oby tak dalej, frekwencja też się wyrównuje :) widzę, że dochodzi coraz więcej płci pięknej wśród naszych maluszków :) ja też chyba poczułam pierwsze oznaki bytowania dzidziolka w brzuchu, takie uczucie jakby pękał maleńki balonik :D nie wiem czy to to ale może... jutro zaczynam 19 tydzień, ależ ten czas leci ani się obejrzę a dzidzia będzie z nami. teraz uciekam spać, do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja już po USG. Wszystko w porządku. Rozwija się ok. No i u Nas będzie chłopczyk ;) Mąż jeszcze bardziej oszalał ;) Na razie kładę się spać bo w nocy mało spałam bo się denerwowałam tym USG. U mnie początek 19 tygodnia... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to mam w tej ciąży chyba wszystkie dolegliwości. Do tego od jakiegoś czasu czuje się co raz gorzej. Dzisiaj poszłam zrobić morfologie. Eulalia: takie drętwienie też mam. Też najczęściej lewej ręki z bólem nadgarstka. W tym tygodniu mam mieć wyniki amniopunkcji i się denerwuje. To moje dziecię będzie strasznym nerwusem. A podejrzewam, że to chłop. W tym tygodniu wszystko się potwierdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Loma
Na sobotnim usg połowkowym dowiedziałam się, że będę miała córeczkę. Tak słodko pokazywała nam swój języczek :) Uzupełniam tabelkę. Lista marcowych mam 2012 loarra.............24......Inowrocław..22.05.11....01.03 . 2012 nieszka2000.....35......Szczecin.....30.05.11....02.03. 2012..chłopiec Loma..............30.....Warszawa.....25.05.11...02.03.2012 dziewczynka szatynka84......27.....Białystok......24.05.11....03.03. 201 2 Nesia........35......Warszawa....26.05.11....04 .03.2012Dziewczynka zielonytulipan...27.....Warszawa.....25.05.11... 04.03.2012. chłopiec Madzia0808...22...Ruda Śląska...31.05.2011...7.03.201 dziewczynka? gosiaczek29....29......Lublin.......01.06.11....08.03 .12... blizniaki ? inez2108........31......Bydgoszcz....01.06.11....08. 03.2012 gocha g ........... ..28.............03.06.11....09.03.2012 dziewczynka scooby84........27.....Poznań ..... 02.06.11.....09.0 3.2012- chłopiec agnieszk@@....25l.....anglia.......02.06.11 ....09.03.2012- dziewczy myszka151984..27....anglia...........27.05.11.....09.03.2 012 Kasiulka!........28 l.....Wawa.........29.05.11 .....10.03.2012 chłopiec Julka.................................................... ... 11 .03.2012 Agniesia1979...................01.06.2011......11.03.2012 chłopiec(80%) monika2712....27.....Szczecin.......08.06.11.....12.03.20 12 chłopiec Malamianu......24 ....Warszawa.....14.06.11......13.03.2012 eudaiomonia...25....Górny Śląsk.....17.06.11......13.03.2012 rogal86.........25.....Niemcy.........22.05.11.......14.0 3.2012 Ania_33.........33.....Górny Śląsk....08.06.11......15.03.2012 kajaka31......31.....Gdynia...........27.05.11......15.03 . 2012 Klinka31................................................. ..17 .03.2012 Agula0501.....25.... Warszawa...... 18.06.11......18.03.2012 amr2...........28.....Kraków/Gdańsk..12.06.11....19.03. 2012 Marzec19......26.....Kraków.........13.06.11......19.03. 2012 Lilka79.........31.... Warszawa......13.06.11...... 20. 03.2012 ada111..........23.....zachodz.......14.06.11.. ....21.03.2012 lasica29.........29.....Londyn.........14.06.11......21.0 3 .2012 Eulalia..........31.....Białystok........20.06.11.. ...25.03.2012 Basiolek........28.....Górny Śląsk.....19.06.11..... .25.03.2012 Angelowa......25.....Londyn...........20.06.11..... .26.03.2012 majakilato....29.....Września........26.06.11.......29.0 3 .2012 Marghi........36......N.Sącz..........29.06.11........29 . 03.2012 carmen37.....27.....Dublin...........04.06.11........09.0 4. 2012 Monikaa87...24.....Sucha B..........30.05.11........7.03.2012 my_kalimba...29...Gdańsk...........16.06.11..........23. 03.2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loma gratuluję córci:)) Mnie od wczoraj tak maluch kopie w brzych że poprostu masakra, co chwilkę i to dośc mocno:)))W nocy nawet...chyba nie lubi jak śpię na lewym boku bo odrazu kop...hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję i chłopców i dziewczynek wszystkim mamom :) Ja jeszcze nie znam płci mojego szczęścia. Najważniejsze żeby zdrowe było. Jutro mam wizytę u lekarza. Może mi zleci USG i się dowiem? :D Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia0808
Przed chwila wróciłam od lekarza i dalej dziewczynka, ale nie jest pewiem na szczęście po jutrze prenatalne to moze 2 lekarz to potwierdzi Gratulacje wszystkim mamusiom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Loma
Od kliku dni pobolewa mnie podbrzusze po środku. Czy którą z Was również? Wiązadła są po bokach, więc to raczej nie one. Na usg wyszło wszystko ok, nie ukrywam, iż ni epokoję sie. Biore no-spę i wtedy przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rogal86
hej dziewczyny gratuluje wszystkim zdrowych dzieciaczków. Ja jeszcze nie znam płci.Połówkowe mam dopiero za 2 tygodnie ale w piątek idę na wizytę więc jak mi zrobi USG to może w końcu uda się podejrzeć:) Muszę się pochwalić, że chyba poczulam ruchy dziecka;)Mowie chyba bo do konca nie jestem pewna takie dziwne uczucie ale sie powtarza od kilku dni więc to chyba dzidzia:_ Poza tym to załapałam infekcje:( zaczeło sie w sobote, leżałam 2 dni w łózku ale nie jest lepiej.Dziś poszłam do lekarza, niby nic groznego, dostalam leki homeopatyczne na katar ,ale tak się zle czuję, głowa mnie nawala totalnie:( a to dopiero początek sezonu grypowego...masakra trzymajcie kciuki zeby mi przeszło, bo muszę chodzic na zajęcia!!! Ide do łózka.trzymajcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny.. No nie nadgonie Was juz chyba.. wiec przepraszam z góry jak czegos nie wiem :( Ale po tabelce widze, ze juz płec znana u czesci = SUPER! U mnie jeszcze nie.. Jestem w Polsce i musze tu byc sama jeszcze 3 tygodnie.. Maz ma urlop ostatni w tym roku do wykorzystania 14-30 listopad wiec jak juz tu przylecialam na to badanie krwi to ie bylo sensu wracac :/ Wiec siedze i odliczam dni.. no i ROSNĘ! :/ :D Dziś zaczynam 19 tydzien. Połówkowe za 3 tygodnie jak juz maz przyleci zobaczymy razem mam nadzieje, co tam siedzi :) Ruchy.. no nie powiem, ze czuje kopniaki ale wydaje mi sie, ze juz jakies ruchy jestem w stanie wylowic z ruchu jelit itd. Jest to takie inne ze musi byc to nie? ;) No badanie wyszlo ok, awidnosc na toxoplazmoze gdzie powyżej 0,3 oznacza brak zakażenia w ostatnich 3-4 miesiącach, ja miałam 0,71 więc musiala byc bardzo stara ;) Aha wpadłam na poczte Nieszka wspaniale rośniesz i przecudowne zdjecia maluszka ! :) Śe Wam na poczte moje brzuszysko ;) Mam nadzieje teraz czesciej wpadac, trzymajcie sie cieplo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny.. No nie nadgonie Was juz chyba.. wiec przepraszam z góry jak czegos nie wiem :( Ale po tabelce widze, ze juz płec znana u czesci = SUPER! U mnie jeszcze nie.. Jestem w Polsce i musze tu byc sama jeszcze 3 tygodnie.. Maz ma urlop ostatni w tym roku do wykorzystania 14-30 listopad wiec jak juz tu przylecialam na to badanie krwi to ie bylo sensu wracac :/ Wiec siedze i odliczam dni.. no i ROSNĘ! :/ :D Dziś zaczynam 19 tydzien. Połówkowe za 3 tygodnie jak juz maz przyleci zobaczymy razem mam nadzieje, co tam siedzi :) Ruchy.. no nie powiem, ze czuje kopniaki ale wydaje mi sie, ze juz jakies ruchy jestem w stanie wylowic z ruchu jelit itd. Jest to takie inne ze musi byc to nie? ;) No badanie wyszlo ok, awidnosc na toxoplazmoze gdzie powyżej 0,3 oznacza brak zakażenia w ostatnich 3-4 miesiącach, ja miałam 0,71 więc musiala byc bardzo stara ;) Aha wpadłam na poczte Nieszka wspaniale rośniesz i przecudowne zdjecia maluszka ! :) Śe Wam na poczte moje brzuszysko ;) Mam nadzieje teraz czesciej wpadac, trzymajcie sie cieplo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×