Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

Lilka i Loarra - dziękuję Wam za odpowiedź ;-) Podpowiedzcie jakie Wy zamierzacie zabrać ubranka dla malucha do szpitala - ja wczoraj przygotowałam całą masę różnych ubranek i stwierdziłam, że tego jest za dużo. Lepiej zabrać kaftaniki i śpiochy na ramiączka, czy śpiochy całe (z długimi rękawami)? pozdrawiam serdecznie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bitee Cappucina
miholichol-mamy ten sam termin :D Ja nie biore żadnych ubranek,bo u gin.mówiła żeby nie robić zamieszania z ubrankami,tylko pieluszki zabrać-więc Ci nie poradze. A co do brzucha to ''chyba'' mi opadł,ale już 2 tyg.temu-jednak nie jestem tak do końca pewna:D Dziewczyny czy Was też tak bolą krzyże??buu.:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcowe szczęście ja też dokarmiam mlekiem modyfikowanym u mnie w szpitalu dawali gerber 1 i przy nim zostałam bo malutkiej nic po nim nie jest a wcina aż sie uszy trzęsa. ja daje swojego 90ml jak sciagam i madyf tez daje 90ml (raz w ciągu dnia i raz w nocy) po moim spi 2,5 godz a po modyfikowanym nawet 4,5 przesypia:) co do ubranek to ja brałam tylko na wyjscie bo w szpitalu dawali swoje ciuszki dla dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcowe szczęście ja też dokarmiam mlekiem modyfikowanym u mnie w szpitalu dawali gerber 1 i przy nim zostałam bo malutkiej nic po nim nie jest a wcina aż sie uszy trzęsa. ja daje swojego 90ml jak sciagam i madyf tez daje 90ml (raz w ciągu dnia i raz w nocy) po moim spi 2,5 godz a po modyfikowanym nawet 4,5 przesypia:) co do ubranek to ja brałam tylko na wyjscie bo w szpitalu dawali swoje ciuszki dla dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcowe szczęście ja też dokarmiam małą (gerber 1 bo takie dawali w szpitalu i nie chciałam zmieniać skoro mała smacznie wcina) Daje modyfikowane raz w ciągu dnia i raz w nocy bo faktycznie mała po nim dłuzej spi nawet do 4,5 godz a po moim tez 2 albo 2,5 h swojego jak ściagam daje 90ml i modyf też 90ml i chyba jest akurat bo wszystko wypija:) co do ciuszków to ja brałam tylko na wyjscie ze szpitala bo tak to dawali swoje dla dzieci ubranka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to ciekawe co piszecie - szpital daje swoje ubranka? nigdy o tym nie słyszałam - muszę się dowiedzieć :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny rzadko coś napiszę ale jestem na bieżąco z Wami :) gratulacje dla wszystkich już rozpakowanych Mamuś, jak ja wam zazdroszczę że juz macie swoje Skarby przy sobie :) mnie od kilku dni , a w zasadzie wczoraj caly dzien bolal brzuch tak na dole jak na okres, powiedzcie mi czy to są te bóle przepowiadające czy to już zaczyna sie cos dziac? termin mam dopiero na 29 marca wiec jeszcze ponad 2 tygodnie, nie wiem co mam robic juz sama....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam jeszcze ze to nie są takie skurcze, tylko taki ciagly ból jak na okres, nie za mocny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po weekendzie :) Ruszam sie coraz gorzej, całą niedziele bolało mnie w krzyżu (co mi nie przeszkodziło w duużuch zakupach w hipermarkecie ;) na szczescie ja tylko pokazywałam co brać a resztą zajął sie mąż) Brzuch tez czasem kłuje na dole Moja córka przez ostatnie 4 dni przechodziła grype jelitową i boje sie czy sie nie zaraziłam bo żołądek mnie boli i nie dobrze mi... Tego mi tylko brakowało 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micholichol - ja rodzilam na Madalińskiego - chyba też się tam wybierasz? No więc trzeba mieć swoje ubranka: położne najchetniej zakładają - body z długim rekawem, ciepłe skarpety a na to pajaca (czy jak kto woli śpiochy i kaftanik). do tego czapeczka bez sznurków i łapki - niedrapki. Na pierwsze ubranie trzeba mieć pod reka taki zestaw plus kocyk, pieluszke tetrową i ręczniczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja witam po weekendzie. Gratulacje dla nowych mamuś i maluszków. Ja również Wam zazdroszczę, że macie już wszytsko za sobą i cieszycie się dzieciaczkami w domach. Ja sobie założyłąm, że do niedzieli urodzę, a tu poniedziałek mówi mi dzień dobry i nic. Mój tata liczy , że to będzie dziś, bo ma imieniny i że wnuczka zrobi mu prezent - zobaczymy. O niczym innym nie marzę. Przez weekend skończyliśy skręca resztę rzeczy po przeprowadzce. Także nie śpię już tylko na materacu, ale wysoko na łóżku, szafa też stoi i M skręcił łóżeczko malutkiej. Pokój wygląda cudnie. Jeszcze tylko nakleiki. Dziewczyny, wiem, że ten temat był już poruszany, ale cały czas się zastanawiam i czytam. Jak ułoży materac małej. Na płasko, czy wsadzi pod niego segregator żeby był spade? Póki co wsadziłam segregator. Jak Wy macie ułożone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angel - ja takie bole mialam przez 10 dni przed porodem (głównie w nocy). Teraz tez mi się zaczęły. Jest to ból który mija w wannie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula wystarczy coś włożyć, np zwinięty kocyk :) Segregator te zmoże być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula - ja poprzednio nic nie robiłam z materacem a teraz pod wpływem dziewczyn wlozyłam właśnie segregator. I ten delikatny kat nachylenia wyglada przekonujaco więc tak zostawię:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilka - tak na Madalińskiego, fajnie, że pamiętasz. Dziękuję za info. Ja wczoraj też tak dziwnie brzuch odczuwałam, bo trudno to nazwać bólem, czy skurczem - właśnie jak podczas okresu (uczucie, jakby rozpulchniania, lekkiego ciągnięcia na dole)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie , taki lekki ból , no ale poczekam, zobacze jak sie sytuacja rozwinie, ale to chyba jeszcze nie czas jechac do szpitala koncze 38 tc a jeszcze ani razu nie mialam robionego KTG, nie wiem czy tylko ja czy wy tez ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilka, Eulalia dzięki za odpowiedz. Mnie ten delikatny kąt też przekonuje, więc pewnie tak zostawię ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angel ja w sobotę skończyłam 38 tyd i też póki co nie miałam robionego ktg. Jeśli nie urodzę, to wizytę u swojej lekarki mam w następną środę. Wydaje mi się, że jeśli nic złego się nie dzieje, a termin porodu jeszcze nie jest przekroczony, to nie robią ktg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za odpowiedź, troszkę sie uspokoilam :) u mnie w szpitalu też nie musze brac ciuszkow dla dziecka, bo szpital zapewnia, mi kazali wziąc tylko chusteczki nawilzajace i to wszystko :) Szatynka milczy , pewnie już jest z dzieciatkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja expresem pod łóżeczko też dawała ksiązki, żeby był jakiś kąt nachylenia do szpitala biorę( bo tu wymagają ) pajacyki, bo to straszna wygoda, body, które mam całe z przodu rozpinane, więc takiemu maleństwu dobrze zakładać, i kaftanik, bo też wygoda, skarpetki, niedrapki, czapeczki, kombinezon na wyjscie ze szpitala , rożek u mnie spokój, cop nadal jeszcze odchodzi, ale skurczy brak! jużdrugi dzien po terminie, już chce urodzic, chociaż straaasznie sie boję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel ja takie pobolewania na miesiączke miała jakieś 3 tyg przed , co do ktg pierwsze miałam robione w pierwszy dzień 39 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darusia2352
hej! Wczoraj wieczorem leżąc w łóżku na plecach bolał mnie brzuch. Ten ból rozchodził aż się na plecy. to był ciągły ból. przestało mnie boleć dopiero wtedy jak przekręciłam się na bok. i tak musiałam spać do rana. Co to może być???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, na jutro mam termin- imieniny teściowej i prababci. Dziś na 15 mam umówione pierwsze ktg. Czasem mam wrażenie, że ciąża mi się cofa. Mały mniej się rusza, mniej brzuch boli, dziś w nocy byłam tylko 2 razy siusiu, gdzie wcześniej co godz, dwie chodziłam. co do ciuszków to pajacyki na długi rękaw, body na krótki, skarpetki, łapki- niedrapki, rożek, czapeczki 2 szt. piluchę tetrową i flanelową .z kosmetyków to pampersy, chusteczki nawilżające. Klaudyna to pewnie na porodówce bo też ma termin na jutro. może dziś w nocy u niejsię rozkręciło, bo się nie odzywa. Trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) marcowe szczęście i agniesia: śliczne te Wasze maluszki :) fajnie, że szybko wracacie do formy a maluszki są zdrowe i śliczne :) nie wiem czy to kwestia jakichś faz księżyca ale spać poszłam o 4 nad ranem...po prostu brak słów :( kręciłam się w tą i z powrotem, a najlepsze jest to, że w pewnym momencie mała tak się ułożyła, że jak wstałam to w ogóle nie miałam brzucha :) nie wiem jak ta mała wiercipięta to zrobiła ale poczułam sie jak przed ciążą :) potem wróciła do swojej pozycji i brzuszek się pojawił :) jak obudziłam męża to się bidulek przestraszył, że coś sie stało a potem sam podziwiał jak ta nasza malutka tak się ukryła :) zaraz zmykam do sklepu kupic brakujące składniki i biorę się za obiadek :) dziewczyny tak sie właśnie zastanawiałam czy jest sens kupować mleko do szpitala w razie gdyby był problem z laktacją? w sumie to wydaje mi sie, że chyba lepiej poczekać jakie ewentualnie mleko stosują w szpitalu? w sumie teraz przy szpitalach są apteki to jak coś to M poleci i zakupi :) muszę się pochwalić, że udało mi się upolować pieluchy pampers newborm 43 szt za 19,99 :) mam prawdziwty mix pieluszkowy i pampers i huggies i dada ale położna mówiła, zeby kupić różnych firm po opakowaniu bo nie wiadomo co spasuje maluszkowi, więc mam po paczce, jedynie pampersów wzięłam 2 bo jest ich 43 szt w paczce a pozostałych po 78. Ja po porodzie będe sama z dzidzią bo M ma nową pracę, jest na okresie próbnym i raczej nie będzie brał L4 na opiekę nad nami, jedynie te 2 dni, które przysługują po urodzeniu dzidziusia...choć wiem, że zdarzają sie lekarze, którzy w ogóle nie chętnie chcą dać L4 na opiekę a przysługuje 1-2 tygodnie. Jakby nie było poród porodowi nie równy i każdy inaczej wraca do formy...jedne z nas szybciej inne wolniej a pomoc bliskich jest bezcenna :) może szatynka faktycznie już urodziła? miłego popołudnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nati moim najwiekszym marzeniem jest byc juz na porodowce, nie jakies tam miliony w lotka czy inne luksusy, ja chce po prostu urodzic :( ale nic zero bolow, czopa odchodzacego tez nie zauwazylam pewnie sie przedluzy znajac moje szczescie! Oj dziewczyny nie spalam cala noc tak mnie skora swedzi szczegolnie brzuch- rozstepy ale teraz przenioslo sie na inne czesci ciala, mowie do Mojego ze jedno z dwoch albo zadrapie sie na smierc albo zwariuje, juz mam tak serdecznie dosc, najgorzej bylo wczoraj w wannie chcialam zgolic moje paprotki ale cholera zaczelo wszystko tak swedziec i od tej pory nie przestaje :(:(:(:( to jest okropne ma ktoras jakis pomysl co to moze byc i jak zlagodzic ten cholerny swiad?? A gdzie nie gdzie pojawiaja sie malenkie krostki :(:(:( nie jest to raczej alergia na proszek czy plyn do kapieli bo ciagle mam ten sam. Oj tyle narzekania teraz musze pochwalic dzieciaczki sa takie sliczne, naprawde slodkie i wcale nie malenkie :) wiem ze przy porodzie to gorzej ale teraz opieka nad nimi to raczej latwiejsza- moja tez ma byc taka duza :) Zobaczymy Marcowe szczescie pisalas ze Twoj Stas ma 60 cm miesci sie w new born ciuszki? Pewnie te 50-56 cm za male??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcowe szczescie i agniesia jakie śliczne te wasze dzieciatka i juz mozecie je tulic :) dziewczyny, a jak to jest dokladnie z tymi skurczami... opisze wam w skrocie sytuacje kolezanki z tamtego tygodnia, miala do terminu 2 tygodnie i dostala lekkich skurczy, najpierw co 20 min potem co 16 min ale nieregularnie je miala, dzwoni do szpitala i pyta sie co ma robic to kazali jej czekac az skurcze beda czesciej i regularnie, ona czekala i czekala, ale nic sie nie zmienialo, pojechala na wlasna reke do szpitala zobaczyc czy wszystko w porzadku i powiedzieli jej ze gdyy poczekala jeszcze pare godzin to urodzilaby martwe dziecko :( i jak tu ufac lekarzom, brak slow...ja to bardzo sie boje o dzidziusia teraz juz w koncowych tygodniach, bo niby jest wszystko ok a tu taka sytuacja moze wyjsc...ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcowe szczęście, loarra- po modyfikowanym dłużej dzidziuś śpi, bo modyfikowane mleko dłużej zalega w żołądku, więc jak po cycu budzi się po 2 godzinach, to jest oki, to nie znaczy, że pokarm jest złej jakości. Ja na razie tylko piersią karmię, oczywiście kosztem snu.... od porodu, czyli od 16 lutego nie spałam dłużej niż 3 godziny ... mam w pogotowiu mleko Nan, ale jeszcze się jakoś trzymam, więc nie dokarmiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie, ,marcowe szczescie pewnie te ubranka najmniejsze sa za male na Twojego Stasia?? klaudyna_86 ja do tej pory uzywalam - krem zapobiegający rozstępom Pharmaceris , link http://www.bangla.pl/opinie/p8647/pharmaceris-pharmaceris-m-foliacti-krem-zapobiegajacy-rozstepom i powiem ze skora wogole mnie nie swedziala, teraz skonczyl mi sie i uzywam tylko balsamow roznych typu johnons czy garnier i skora tez mnie swedzi, widze ogromna roznice miedzy kremem a tymi balsamami moze i na ciebie by podzial i skora juz by nie swedziala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×