Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

Do MamaEmilki jeszcze nie zdecydowałam, podobno swietna opiekę i porodówke maja w MSW ale tam poroniłam i mam złe wspomnienia, myślę raczej nad Miejskim podobno jest tam wszystko wyremontowane a na końcu Biziel ( też po remoncie). Teraz niedługo koleżanka będzie rodzić bliźniaki w dwójce to zobacze co mi powie. Mam nadzieje że z cukrem nie będzie problemu bo wtedy tylko Biziel wchodzi w grę. Aktualnie mieszkam niedaleko Bydgoszczy od lipca. Porozmawiam jeszcze z moja ginką ( niestety ona jest ordynatorem ale w Wyrzysku a to troche za daleko aby tam jechać) i zobacze co proponuje. Zresztą tak jak siedze na forach i czytam o szpitalach to co osoba to inna opinia więc trudno zdecydować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie męczą bóle głowy, lekarz mówił, że tak bywa, ale jest to okropne. Zwłaszcza nocą, aż nie mogę spać. Wczoraj w nocy więłam paracetamol bo już mialam dość. Nie wiem czy są jakieś naturalne sposoby? Nigdy nie miałam migren, w poprzedniej ciąży też nie. Ból głowy kojarzył mi się zawsze wyłącznie z kacem:-) A tu masz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki, ja też mało pisze, ale czytam Was codziennie, u mnie jest środek 12 tygodnia, za tydzień w czwartek mam usg i się denerwuje czy tam wszystko jest dobrze. Z objawów, więc jak nie miałam tak nie mam mdłości, piersi bolą dużo mniej (i właśnie to mnie martwi czy nie za szybko przestają boleć), bolą mnie same sutki od czasu do czasu biodra. ostatnio zauważyłam, że po "wysiłku fizycznym" kręci mi się delikatnie w głowie. Mi chyba brzusio jeszcze nie rośnie, ja jestem na diecie cukrzycowej, więc mam - 4 kg. Jakoś się tak nie mogę doczekać okolic 20 tygodnia, wydaje mi się, że wtedy będę się mniej o wszystko denerwowała. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulka u mnie ból piersi też sie zmienił. Wciaz jak sie zle położe na nich to bola, sutki bardzo wciaz wrazliwe..ale same piersi sa juz mniej nabrzmiale i jako tako juz nie przeszkadzaja ;) Na innym fo zauwazylam w podobnym momencie pisalo to kilka dziewczyn, mysle, ze normalne zblizamy sie do konca I trymestru ;) Co do migren.. Nie to, ze mam migreny..ale cholera ciagle mnie tak tłucze i muli :/ jakbym byla skrajnie nie wyspana;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angelowa:) super wymyślałaś nazwe i haslo na naszą skrzynę:) Dzięki za dobre słowo,ale jeszcze dzisiaj uprzedzała mnie dziewczyna z innego topiku,abym zrobila konieczne tsh ft4-zrobilam rano.Boje się troche,u mnie w rodzinie nkt ne ma problemów z tarczycą,może i u mnie będzie podobnie. Z toxą też nie miałam kontaktu nigdy/tz.ostatnie badanie robiłam 3 lata temu/ cytomegalie-wykryto u mnie śladową ilość po 1 wszym poronieniu. Niech sie dzieje wola nieba,ale tak czy inaczej to moja ostatna ciąża,mnie to za wiele stresu i nerwów kosztuje:( lilka79 Nie sugeruj się mną,bo słyszałam różne opinie na ten temat,kto mówi,że można ,a kto że nie,ale ja jak mnie boli głowa to przykładam sobie na głowę saszetkę zamrożonego żelu,oczywiście owiniętego w ścierkę,nie bezpośredno lodowatą saszetkę na czoło.Mnie to przynosi ulgę.Podczas tej cąży to miałam jak narazie raz ból głowy tydzień temu w czwartek,ale podczas ciaży z Kubusiem to była masakra,łeb mnie bolała strasznie często,może to też było powodem,że mialam dużą anemię. Skoro mowa o ciaży to powiem,że 2xmiałam obumarcia płodu w 7tc-dlaczego nie wiem.Trzecia ciąża była w miarę ok!gdyby nie to,że mialam ciąże nisko ułożoną i anemia ogromna przez 6 i 7 mc to bym mogła powiedzieć,że malam ciąze idealną. Poród?każdej z Was takiego życzę:)zaczełam rodzić o 11;30 a urodziłam o 11;46

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny,moge sie przylaczyc? jestem w 9tc, ciesze sie ze znalazlam takie forum. osobiscie zadna z moich kolezanek nie jest w ciazy, wiec milo bedzie powymieniac uwagi tutaj. caluje wszystkie mamuski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki za błedy,zjedzone literki,głównie iiiiiiiiiiiii,ale mój laptop ledwo dycha po ataku mojego synka. co do godz. to nie 11;46 a 11;44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze pytanie glownie do mamusiek, ktorym nie dokuczaja tak bardzo wymioty i mdlosci (ja mialam sporo mdlosci ale tylko w 5 tyg, potem same przeszly) uprawiacie jakis sport? ja zawsze bylam bardzo aktywna ale teraz zrezygnowalam z aerobiku i biegania na rzecz nrdic walking i basenu. z drugiej strony astanawiam sie czy jak juz minie pierwszy trymestr moge wrocic na zajecia... pamietam jak kiedys cwiczylam razem z dziewczyna w... 7 miesiacu, ktora zreszta wygladala rewelacyjnie... jakie sa wasze odczucia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marghi - dzięki, spróbuję zimnych okładów, bo naprawdę mam już dość. Kajaka - witamy! Ja co do basenu mam mieszane uczucia - w basenie łatwo o infekcje. Może lepsze same marsze? Ja jestem fanką jazdy konnej i tanca - co oczywiście zostało odlozone na razie i przyznam się, ze brakuje mi ruchu. Jak uzyskac dostep do skrzynki? Mój mail LilkaP79@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie ja jestem obecnie w 11 tygodniu ciazy chcialam zapytc co pijecie w ciazy jakie cherbatki owocowe mozna pic bo podobno malinowej i czerwonej nie mozna czy to prawda to moja 3ciaza ale od ostatniej mialam przerwy 3 lata i juz nie pamietam jak to jest z tymi cherbatkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Lilka79 moj mail: kajuniaster@gmail.com co do basenu to ostatnio tez sie troche zrazilam ale glownie zimna woda (niby jest napisane ze temperatura 26 stopni, ale to chyba nie o wode im chodzi). jezeli chodz o infekcje, to moja gin zalecila mi krem clotrimazolum aby posmarowac nim tampona i uzywac na basenie... ale jednak napewno najbezpieczniejsze sa spacery. ja staram sie chodzic z kijkami codziennie ale juz troche mi sie nudzi...moze zapisze sie na joge, sek w tym ze mieszkam w Trojmiescie i na razie nie zauwazylam zadnej oferty cwiczen dla ciezarnych. jezeli chodzi o jazde konna, no o rzeczywiscie jest zabronione:( moze zacznij z kijami, to zawsze cos... trzymaj sie cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiamama: malinowa rzeczywiscie nie mozna bo podobno powoduje poronienia, o czerwonej nie slyszalam. ja staram sie ograniczac picie kawy i skutecznie podnosze sobie cisnienie zielona,dodatkowo czytalam w poradniku zielarza, ze w I trzymestrze zalecane sa cherbatki z dziurawca i blawatka. mysle ze tez nieoganiczenie mozna pic wszelkie pomaranczowe, porzeczkowe, jablkowe... ogolnie nie przesadzac z czarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje ci kajaka31 za odpowiedz to juz cos wiecej wiem a czy cherbatki z dzikiej rozy hibiskusa owocow lesnych mozna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiamama: nie ma za co:) moim zdaniem cherbatki ktore nie sa czarne, moga byc wypijane w dowolnyc ilosciach, ale moze lepiej sie upewnij. ja tylko slyszalam ze maliny nie sa dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A JA LUBIE MALINOWE :) PIŁAM W 1 CIĄŻY MIAŁAM ... NAWET PRZYSPIESZYĆ ECH CO TAM PO TERMINIE RODZIŁAM... :) MOJA BABCIA NA WSI ROBI 100% SOKI MALINOWE , CZARNA PORZECZKA I WIŚNIA :) CZEGO DUSZA ZAPRAGNIE :) A JA KUPIŁAM DZIŚ DUPHALAC :) ZOBACZYMY JAK DZIAŁA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzewczyny, mam pytanie: jak sie dokladnie liczy wiek ciazy? u mnie pare tygodni temu, stwierdzil gin ze jestem w 5 tyg (teraz jestem w 9) ale podobno wiek ciazy liczy sie od ostatniej miesiaczki. u mnie byla 27 maja.czyli wg kalkulatora powinnam byc juz w prawie 11 tc. dodam ze cykle mialam bardzo nieregularne ale raczej dlugie niz krotkie, usredniajac jakies 35 dniowe. jak to wlasciwie jest z wiekiem ciazy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny czytam was od wczoraj jestem w 10 tygodniu termin mam na 13 marzec.Jutro będę u lekarza to będę wiedzieć dokładnie.To moje 3 ciąża.Czy mogę do was dołączyć.Pozdrawiam przyszłe mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe mamusie marcowe!! :D Kajak skorzystaj z takiego kalkulatora: http://parenting.pl/ kalkulator-ciazy-porodu.html ( po kreseczce "/" jest spacja wiec ja skasuj) Tygodnie ciązy liczy sie jako bieżący trwający tydzien tj. Ja mam skończone 8 tygodni i 2 dni. Tak więc jestem w 9 tygodniu ciąży :) Co do herbatek wybierajcie te z prawdziwymi owocami:) Ja tam nie mam parcia na herbatki coś.. pije jedna kawke dziennie i wode, zielone herbate neste.. Dziewczyny ktore chca dostep do maila marcóweczek ( gdzie na watku bedziemy pisac "wlasnie przeslalam fotki mojego brzuszka :) " a wszystkie bedziemy na maila naszego pedzic go podziwiac ;););) ) niech pisza swojego maila!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angelowa,dzieki!!! w takim razie jestem w 11 tc... w piatek ide do ginka na usg, zobacze co powie. ja tez uwazam ze najlepiej jest jesc swieze warzywa owoce, poki jeszcze sa:) podaje swojego maila: kajuniaster@gmail.com hehe wlasnie bylam w sklepie, w miare przylegajacej bluzce i pani sprzedawczyni wcisnela mi probke kremu na rozstepy dla mam:) pierwsza nieznajoma osoba ktora zauwazyla ciaze:)) z drugiej strony to dziwne. pare lat temu bylam mocno przy kosci, i glownie mi szlo w brzuch i jakos nikt nie pytal sie mnie czy jestem w ciazy. najprawdopodobniej doswiadczone osoby jakos odrozniaja brzuszek ciazowy:) przydazyly sie wam podobne sytuacje?? podaje maila. kajuniaster@gmail.com jest moze ktos z was z trojmiasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamuśki, podczytuję was codziennie, po wizycie u lekarza okazało się, że jestem lutówką (27 lutego), kalkulator internetowy inaczej obliczył, ale widocznie dzidzia duża. Dzisiaj zaczęłam 12 tydzień. Udzielam się więc na innym forum... pozdrawiam i życzę zdrowych ciąż ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, mnie dzisiaj męczy okropny ból głowy i ostatnio zaczęłam mieć kłopoty ze snem, ostatnio spałam jak suseł :0 a od około 3-4 dni nie mogę zasnąc, może to stres przed kolejną wizytą? Już w piątek dowiem sie czy dzieciatko jest trochę wyzej no i czy krwik się nie powiększa a przedewszystkim będę wiedziała czy będę w domu czy jednak położą mnie w szpitalu....obym nie musiała być hospitalizowana no nie wyobrażam sobie lezeć tak cały dzień, teraz staram się leżeć ale wiadomo, ze w domu zawsze jest coś do zrobienia, chociazby włączenie pralki :) bo na więcej mąż nie bardzo mi pozwala :) zawsze to jakaś rozrywka. Dopiszę się do tabelki w piątek jeśli wszystko będzie dobrze z maluszkiem i założą mi kartę ciąży. Witam kolejne mamusie :) mój mail: basiol123@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiolek - Mnie też od 3 dni męczy ból głowy. Szczególnie nocą. I też zaczęłam cierpieć na bezsenność. W którym tygodniu dokładnie jesteś? A możecie wysłać namiary na gg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzec19 ja OM miałam 19 czerwca, jak byłam w zeszły piatek na wizycie to lekarz powiedział że to 6 tydzień i 5 dzień ciąży ale podejrzewam że w ten piątek mogę usłyszeć co innego bo teraz idę do swojego lekarza, który wraca z urlopu :) tym bardziej że miałam podany lek na pękniecie pęcherzyków 05 lipca...choc mam wrażenie że owulację miałam 3-4 lipca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiolek - ja miałam 13 czerwca. Wygląda na to że jesteś w 9 a ja w 10 tc a objawy mamy te same. Bierzesz coś na ten ból głowy? I co robisz jak nie możesz zasnąć? Bo ja w dzień to mogłabym spać, a w nocy albo zasnąć nie mogę albo się budzę po kilkanaście razy. Pocieszam się tym, że dzisiaj nie zwymiotowałam. Jeszcze... Pierwszy raz od 5 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki na chwilę się wyłączyłam a tu dwie strony zapisane i mam dużo zaległości do nadrobienia. Czy mogę dołączyć do tabelki ? u mnie jakoś ostatnio nudności ustały i nabrałam znowu energii: sposób, witaminki biorę rano, dużo wody i płynów, i mało a często jem. Dziś napadło mnie na pomidory - nawet spagetti zrobiłam :) niestety już nie ma a liczyłam że się na jutro uchowa. Jak dziewczynki dzień mija?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec19 wiem, że ewentualnie mogę wziąć APAP ale jeszcze nie stosowałam, póki co kręce się z boku na bok a potem jakoś zasypiam chyba bardziej ze zmęczenia tym wierceniem się z prawa na lewą niż samą chęcią spania :) ja narazie nie doświadczyłam wymiotów, mam jedynie lekkie mdłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie czy któraś była w 6 tygodniu na usg i czy było coś widać bo ja jak byłam to lekarz robił mi zwykłe i powiedział ze jest ciąża ale zarodka nie widać ale taki sprzęt juto mam USG i się martwię.Czy wszystko będzie ok.To dziesiąty tydzień i dopiero ma mi założyć kartę .W poprzednich ciążach było inaczej w 7 tygodniu zakładali mi kartę ale zmieniłam lekarza bo się przeprowadziłam.Problemy z bezsennością widzę ze nie tylko ja mam ,ciągle mi niedobrze ale nie wymiotuje chyba ze nic nie zjem ale pilnuje się i nałogowo zaczęłam pić herbatę z cukrem a wcześniej nie słodziłam.I nic mi nie smakuje.I straszne mam humory czasem zastanawiam się jak mój ze mną wytrzymuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiolek ja miałam problem ze znalezieniem sobie miejsca w łóżku chociażby z tytułu bolących piersi jak leżałam na boku, teraz znalazłam sobie nową pozycję - przede wszystkim na plecach oraz kładę sobie dodatkową poduszkę pod głowę. :) DZIAŁA przynajmniej w moim przypadku - ale polecam !! :) monika2712 co do niechęci do jedzonka też tak miałam ale staram się teraz kupować coś co sprawi mi radochę jak np świeże owoce czy jogurty oraz herbatniki. Jak ja ostatnio byłam u gina miałam 5tyg i 4 dni więc tylko pęcherzyk ( licząc od OM) było widać, jutro ponownie idę na kontrolę i jak będzie dobrze to założy mi kartę ciąży. Więc się kochana nie denerwuj. Co do mdłości pokonałam herbatą z cytryną i herbatnikiem :) działa. Ja też mam humory - więc medal mojemu za wytrzymałość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×