Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

Hej dziewczyny, ja po wczorajszej wizycie mega happy ;) Uspokoiłam się bo cały długi weekend miałam nerwa czy wszystko ok. A więć wszystko u mnie ok. Szyjka macicy zamknięta i bardzo długa. Więc nie mam się czym martwić. Wyniki krwi i moczu super ;) Mały rośnie zdrowo - już prawie ma 500 gram. Kopie mnie coraz częściej. Kocham go ;) Co do tego twardnienia brzucha przy pępku to tak jak podejrzewałam jest to macica, która się tak wypina. Przeciwwskazań do współżycia nie mam, więc żyć nie umierać ;))))) Madzia0808 a Tobie co powiedział wczoraj lekarz o twardnieniu brzucha? Co do wyprawki to ja jeszcze nic nie mam. Mam trochę ciuszków od mojej siostry, ale trzeba będzie coś dokupić. Może niedługo też zacznę coś kupować ;) W grudniu kupujemy wózek. Przyszły dziś do mnie te spodnie z allegro, ale niestety muszę je odesłać. Zamówiłam rozmiar M i są na mnie za duże i za długie. Trzymajcie się ciepło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniesia@@ co do konfliktu to ja mam takiz mężem, ja mam A Rh- a mąż AB Rh+ więc mamy konflikt. W pierwszej ciąży ( rodziłam w 2005) miałam podany profilaktycznie zastrzyk włąśnie w 28tyg ( pierwsza dawka) a druga po porodzie bo synek odziedziczył krew taty. Konflikt wystepuje tylko jak kobieta ma - a mężczyzna +. Może warto aby mąż zrobił grupę bo jeśli macie oboje minus to ten zastrzyk nie będzie potrzebny. Podaja go w 28tygodniu dlatego, że prawdopodobnie juz podczas porodu czasami krew pępowinowa miesza się z krwia matki i wtedy istnieje zagrożenie dla kolejnej ciąży a tak jest ono mniejsze. Co do teraźniejszości to powiem ci że włąsnie niedawno pytałam o tą profilaktyke w 28tyg i moja ginka a jest ordynatorem w szpitalu powiedziała że przestali to praktykować ( pewnie NFZ za dużo na tym tracił). Można wykupić samemu jeśli ma się receptę. Wiem natomiast że po porodach daja i po poronieniach tez bo sama w tym roku poroniłam i dali bez niczego. Mam nadzieje że trochę pomogłam i nic nie naknociłam. A i z tego co wiem to zapytaj może podadzą ci tydzień wcześniej bo juz chyba tez można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak tam wasze maluszki z kopaniem, bo mój bardzo duzo kopie nieraz potrafi 2-3 godziny non stop kopac i zastanawiam się czy to normalne. W pierwszej ciąży z tego co pamiętam mały był dużo spokojniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniesia1979 dzieki..pomoglas, o taka odp mi chodzilo, chyba bede musiala wiec tu zostac do tego zastrzyku facetowi bylemu jakby nie bylo nie robili badan krwi, powiedzieli ze skoro ja mam minus to jest konflikt i tyle bylo gadki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka mnie nie twardnieje brzuch chyba :P mam twardszy niz zawsze ale sprawdzał i to normalnie, nic mi się nie rozszerza wszytsko jest w porządku :) a rozmawiałam z koleżanka też mniej więcej tak samo rodzi i u niej lekarz powiedział że zależy od ułożenia dziecka, ona przy schylaniu czuje że gdzieś ją ciśnie dzidziuś ja tego nie czuje więc chyba zależy od ułożenia dzidziusia czy z przodu czy z tylu bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak kupujecie body albo pajacyki to na jaki rozmiar? Ten najmniejszy czyli 50/56? ;) Może i ja bym zaczęła coś kupować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniesia u mnie jest tak samo od dwóch dni czuje bardzo intensywne kopanie, mam wrażenie ze cały czas kopie, czasem dośc boleśnie a dopiero jestem w 21 tyg ( choć ruchy czuje od 16-go). tak było dwa ostatnie dni a dzisiaj jest duzo spokojniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka_30 nie opłaca się ;) moje dziecko sie urodziło 61 cm i w ogóle komplet który kupiłam do szpitala w rozmiarze 62 na allegro całą bielutką w rozmiarze 62 koszt ok 30 zł .... czyli taki startowy miał założony raz jedyny ... po tygodniu rękawy były za krótkie i śpiochy za krótkie... nie wiem od czego to zależy sama mam 1,60 cm mąż ma zaledwie 1,70 cm a syn sie urodził 61 cm :) Z wszystkich ubranek w rozmiarze najmniejszym musiałam zrezygnować ... właśnie tych 50/56 dla mnie w ogóle mogłyby nie istnieć ... zresztą dla dziecka chyba lepsze luźniejsze i szersze niż takie przyciasnawe ... na początek dużo kaftaników body śpiochów i pajacyków ;) dużo bo przesika ... to sie uleje to sie spoci małe dziecko jak płacze dużo sie przy tym poci ... a jak przepocone ubranko od razu czkawka gotowa ... ale tak jak mówie zależne jakie sie dziecko urodzi ... znajomej sie urodziłą córka 50 cm .... to jest różnica z moim miko 11 cm więc znowu ta mała wszystkie ubranka jakie miała najmniejsze miała wywijane rękawki i wywijane spodenki ;) śmiesznie ale co sie zrobi ? ... dziecko dziecku nierówne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszk@@ sorry za tego "męża" Agatka 30 co do rozmiarów to za duzo nie kupuj tych małych, ja podam z doświadczenia a rodziłam w 38tyg przez cc mały miał 4250 i był krótki więc grubasek jak na maluszko to ci powiem że niektórych rzeczy nawet nie ubrałam bo były za małe. Mozesz kupic np. po 3 sztuki a tak to więcej takich na 58 czy 62. Zawsze mozesz wrazie co podwinąc rękawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mi się wydaje że lepiej kupić większe troszkę. Bo nawet jak dzidziuś urodzi się malutki to można dokupić. A jak wszystkie będą za małe to się oboje będziecie męczyć. I tatuś będzie biegał po sklepach i na szybko kupował :) Co do twardnienia brzucha to mi się wydaje, że bardzo dużo zależy od ułożenia dzidziusia. Ja mam czasem taki wypchany brzuch i twardy. Jak się przekręcam na łóżku to mnie boli. A jak macam brzuch to jestem w stanie wyczuć główkę maluszka :) A czasem próbuję znaleźć dziecko jak brzuch jest miękki i nie ma go :P Tak się mały urwis bawi ze mną w chowanego :D Co do kopniaczków to różnie, ale zauważyłam że najczęściej się kręci około 11 rano i około 23. A w ciągu dnia to zależy od tego co robię i kiedy jem. Rozmawiacie z maluszkami? Włączacie im muzykę albo czytacie już bajki lub cokolwiek na głos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój maluszek, lubi być najedzony i zawsze po posiłku troszkę pokopie, najwięcej ok 18 po obiedzie. Co do twardości brzucha, jak dużo chodzę, sprzątam i jestem aktywna robi się twardawy, a jak się lenię jest miękki. Często do niego mówię, w zasadzie tłumaczę mu się ze wszystkiego, że idziemy do sklepu, że robimy obiad dla taty, że tata zaraz będzie itd. itd. Tata też często się przytula i mówi do swojego synusia. Codziennie słucham jednej piosenki relaksacyjnej http://www.youtube.com/watch?v=SCjAEV2v6JU&feature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupuję rozmiar 62 większośc..mam tylko pare sztuk 56-58. Dzisiaj przysłali mi łożeczko jakie piękne...najchętniej bym juz zostawiła rozłożone:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wracając do zakupów chemicznych. Gorąco polecam maśc na sutki Purelan. Jest 100% naturalna i dziecko może ją zlizać. Stosowalam już w szpitalu przed każdym karmieniem i nic a nic mnie nie bolało a dziewczyny z sali płakaly pogryzione i obolale;-( I popieram, koniecznie kupic mleko i butlę, kryzys laktacyjny prawie każdy ma i potem jest panika bo dziecko wrzeszczy głodne i pędzi się do sklepu. Poza tym warto mieć już do szpitala płyn tantuum rosa i butelkę po wodzie z dziubkiem. robi się taki roztwór i tym podmywa. Pieknie znieczula i zapobiega zakażeniom. Ciuszki mam na 56 cm ale 4 zestawy. Zanim dziecko nabierze ciałka (nawet jak jest dluzsze) to w tych 62 się zaplatuje. Takie ciuszki 56 są dobre do szpitala i na pierwsze 2 tygodnie. Mam na mysli body i pajacyki. Bo już spiworek itd lepiej kupować na 62. Aha i grube skarpety, połozne kazały zakładać nie takie cienkie bawełniane tylko takie z domieszką sztuczną jak są w sklepach dla noworodków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krisi - chyba Ci nie odpowiedziałam. Chodzę nadal na Szwedzką tym razem do Pawła Mączki. Zobaczymy jak się spisze. Na Komorowskiego nie da się dodzwonić i zrezygnowałam. loarra - możesz podać namiary na pościel? Bo ja się zastanawiam co kupić i szukam inspiracji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulka1976
nie kupujcie na razie takiej poscieli. Po pierwsze tak małe dziecko co najmniej do pół roku nie bedzie spało pod taką kołdrą ani na poduszce bo to niebezpieczne. Ochraniacze tak, prześcieradło tak i tyle. Moje dziecko na początku spało pod maleńkim kocem, bez poduszki tylko na flanelowej pieluszce- bo czesto ulewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może faktycznie kołderka odrazu sie nie przyda ale mozna ja zastosowac np. do wózka wiec sie nie zmarnuje...poza tym to kwestia wzgledna mozna kupic teraz tylko materac + przescieradło i ochraniacze ale predzej czy póżniej kołderke itak trzeba bedzie kupić ale to jest tylko moje skromne zdanie. owszem ceny nie są niskie ale w skepach jest jeszcze drozej. sa tez oczywiscie tansze komplety bez bajerow typu baldahim czy przybornik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniesia: u mnie z kopniaczkami identycznie. W pierwszej ciąży mało o teraz bardzo dużo. Też się zastanawiam czy nie jest nadpobudliwy:) i jak wytrzymam potem skoro teraz już potrafi boleć. Aga: te najmniejsze body są na góra dwa tygodnie jak dziadzia urodzi się mała. Lepiej nie przesadź z tym rozmiarem. Większe zawsze można podwinąć, a mniejsze tylko do śmieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej U mnie brzuch tez twardnieje ale mam wrażenie że maleństwo jest bardzo nisko bo kopie ponizej pępka i uciska jak sie zginam... Jutro badania połówkowe i wreszcie znów go(?) zobacze , juz sie nie moge doczekac... I mam nadzieje ze wszystko ok Jutro tez bede juz prosić lekarza o zwolnienie bo dotychczas cały czas pracuje i jest mi juz ciężko.. A Wy pracujecie czy siedzicie juz w domku?? Co do pościeli to jak ma po córce. Coprawda różowa sie nie przyda jeśli rzeczywiście bedzie chłopiec ale mam tez zieloną i niebieską :) Poduszeczke uzywalisy po pół roku, moze nawet pózniej, na poczatku tylk opieluszke flanelową pod głowę. Ale kołderka była od początku, taka leciutka. Materac mam kokosowo gryczany ale nie pamietam którą strona kładzie sie najpierw... Ktoś wie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie kołdra długo leżała. Najpierw było lato, potem śpiworek i dopiero po ponad roku kołdra. Ochraniacze na początku też nie wskazane bo mniejszy przepływ powietrza. Kołdra się nie nadaje do wózka. Jest duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, myślałam, że moje maleństwo jest tak bardzo ruchliwe ale czytam, że u Was podobnie :) pewnie się maleństwa denerwują, że planują zabrać becikowe i ulgę na dzieci ;) ehhh słucham wiadomości i aż mnie sz... trafia jak się tego słucha. SZKODA SŁÓW!!! co do pościeli to ja planuję kupić taką 6-elementową http://allegro.pl/mamo-tato-6-el-posciel-90x120-65-wzorow-i1913581746.html słyszałam, że ta firma ma bardzo dobre jakościowo produkty :) może na następnej wizycie poznamy płeć maluszka? :) w grudniu zamówię pościel i materacyk :) to będzie taki pierwszy zakup :D póki co rosnę i cieszę się coraz bardziej widocznym brzuszkiem :) a dzisiaj dowiedziałam się, że znajomi tez będą mieli maleństwo, SUPER, będzie towarzystwo dla naszego bobaska :) miłego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a szkoda słów z tym becikowym...jakas masakra!!!a niby tak zachecają do powiekszania rodziny a potem nawet te grosze chca zabrac...w piatek sie okaze wszystko po tym wystapieniu Tuska ponoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już o tym becikowym slyszałam dawno przed wyborami, ale niektórzy gadają że jak już jest się w ciąży do liczy się to kiedy się zaszło w ciąże czyli my powinnyśmy dostać, tylko te co zajdą w 2012 bedą się liczyły ale tak wogóle zachęcają a nic nie dają biorą ulgę, becikowe, Vat na podręczniki ktorego nigdy nie było i podwyższony Vat na ubranka i rzczy dla dzieci na 23% a było chyba 8 ale nie jetsem pewna normalna MASAKRA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Przepraszam, że Wam się tu wtryniam :) KASIU G 👄 trzymaj się cieplutko. Znalazłam Cię tutaj przypadkowo. Na forum, z którego się znamy nie chcę się już udzielać. Przesyłam Ci mnóstwo wirtualnych serdeczności ❤️ Wszystkim Wam Dziewczyny życzę szczęśliwego rozwiązania i cudnych, zdrowych Dzieciaczków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/show_item.php?item=1910101450 Ja mam taką samą tylko zieloną. Jest extra i wogóle po niej nie widać że jest prana. Jakość pierwsza klasa. A co do łóżeczka to nie myslałyście o takim które przerabia się na tapczanik?? Ja mam taki i jest suuuuper. http://allegro.pl/jake-lozeczko-140x70-dwufunkcyjne-firmy-vento-i1921563806.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haneczka witaj witaj Ja bezszelestnie też się pożegnałam z tamtym forum czytam ale już się nie udzielam,jak masz ochote to zapraszam na GG zawsze sobie pogadamy. Miłego dnia 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo martwie sie, ze cos sie dzieje nie tak. Dzidzia kopie mnie tak, ze czuje te kopniaki jakby w pochwie. Tak nisko i wyraźnie. Ktoś opisywał to uczucie drżeniem. Mam to samo i dodatkowo mocne wyraźne kopniaki.Czasami sa normlanie na brzuch, lewej czy prawej, a czasami wlasnie w pochwie czuje kopniaki. Czy któraś z Was ma to samo i wszystko jest ok? Boję się, ze dziecko za bardzo się obniżylo. czy tez tak czujecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×