Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

Witaj angel5568 :) Moje dzieciątko jak pokazuje USG (z 22 i 31 tyg.) jest w położeniu główkowym - no ale w zasadzie nie wiem czy nie fikało sobie wcale przez tę drugą połowę ciąży. Najbliższe USG mam na przełomie 38/39 tygodnia, to wszystko się okaże już na pewno. Mi się wydaje, że w 34 tygodniu dzieciątko powinno jeszcze się obrócić. Może warto sobie poćwiczyć? Są ćwiczenia, które niby ułatwiają to i prowokują do tego dzieciątko. Jest to m.in. ćwiczenie, w którym leżysz na plecach, nogi zgięte i unosisz powoli pupę do góry. Tyle, że ja nie jestem specjalistą od ćwiczeń i tylko tak słyszałam, wiec moze warto pogooglować lub zapytać jakiejś położnej lub kogoś bardziej kompetentnego w tych sprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikaaa87 działaj :) Polecam najbardziej picie pokrzywy - teraz pijam ją tylko wieczorem, ale przy obrzękach można nawet 1,5 l dziennie. Mi to bardzo pomaga. Też mam zdolność do zatrzymywania duzych ilosci wody w organizmie, o czym najbardziej przekonałam się podczas pierwszej fazy Dukana... gdzie się schodzi z organizmu przede wszystkim woda i u mnie jej zleciało bardzo dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Szatynka za podpowiedź, muszę sie wziac za jakies cwiczenia, w necie naczytalam sie ze do 35 tc dziecko powinno juz sie obrocic bo potem to juz ma tak ciasno ze nie ma szans na obrocenie sie, no i wiadomo, wtedy cc na 100%...wizyte mam w poniedzialek wiec zobacze co gin powie..:) chetnie dopisalabym sie do tabelki ale nie wiem jak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i mi stopy ani zadna czesc ciala na dzien dzisiejszy nie puchną, ale jeszcze jest parę tyg wiec wszystko mozliwe ze pojawi sie ten problem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikaaa87
dzięki dziewczyny za rady, będę próbowała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooooo ale żeście napisały:) Witam nowe kolezanki:) Ja maść mam maltan. Wczoraj miałam pierwszy alarm juz mielismy jechać na porodówkę...zaczęło się wieczorem po 20...skurcze co 7 min przez 2 godz i to dość bolesne do tego strasznie twardy brzuch. Jak zaczęłam sie zbierać to przeszło...:) No ale juz byłam gotowa że tak powiem. Dziś od rana ból krocza szczególnie przy chodzeniu lub zmianie pozycji z siedzącej na leżącą. Do tego kłucie w podbrzuszu. Odebrałam wyniki pozza niska hemoglobiną z która walcze juz 2 miesiące wszystko ok. Jutro wizyta u gina więc trzymajcie kciukasy:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A zapomniałam dopisać moja niunia główką odwrócona od ok 24 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loarra ja takie skurcze miałam od 10 dni przed porodem. Położna mówiła mi, że jak się pojawiają to do wanny na pół h, mi zaraz w wannie mijały (tylko nie za goraca woda:-). Jak w wannie mija tzn ze to przepowiadające a jak się nasilają no to wiadomo:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ja tez zakupiłam maść Bepanthen, choć wydaje mi się, że i Maltan i Musteli i każda inna byłaby odpowiednia :) zasugerowałam sie tym co poradziła położna, generalnie na kursie położna bardzo uczula na wszystko, ostatnio mówiła np., że ona do mysia buziolka dzidzi używa zwykłej waty (robi z niej takie niby kuleczki) bo niby są te płatki dla dzieci ale są jednak twardsze od zwykłej waty. Ja normalnie nie zwróciłabym pewnie na to uwagi i kupiłabym te płatki a tak to kupiłam watę i zrobię takie kocie łebki :) w ogóle to podoba mi się jej takie bardzo troskliwe podejście, juz się cieszę, ze będę miała takiego doradcę w kwestiach, które wzbudzą mój niepokój :) dzisiaj pierwszy raz poczułam lekkie skurcze, nie trwały długo ale jakby nie było do terminu coraz blizej. W ogóle mała dzisiaj strasznie rozrabia :) kręci się, wypina...mała wiercipięta :) Co do opuchniętych kostek to ja miałam ten problem przez kilka dni ale teraz zniknął jak ręką odjął...przede wszystkim kupiłam skarpetki bezuciskowe, staram się trzymać nogi wyżej jak siedzę lub leżę i wykonuję takie ruchy okręzne stopami zeby pobudzić krążenie bo generalnie zawsze miałam zimne stópki, chyba odziedziczyłam problemy z krążeniem po rodzinie Taty. Tak poza tym mam dzisiaj strasznego lenia...wstałam o zgrozo o 11.30 :D makabra :D latka: piosenka bardzo fajna, popłakałam się jak słuchałam :) a moja mała tańczyła w rytm piosenki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Loarra- Mam pytanko,pisałaś że miałaś skurcze ostatnio i w związku z tym proszę napisz jak to się odczuwa?Jakieś objawy?bo wiem ze jest twardnienie brucha ale ja mam twardy czesto ale tylko po jednej stronie jak siedze,rusze sie gwaltownie lub poloze sie na chwile na plecach. Prosze ,jesli któreś z was mają już doświadczenie w ciążach,porodach itp:) to wytlumaczcie tak na chlopski rozum jak sie odczuwa skurcze,po czym poznam ze to skurcze:) Nadmienie ze brzuch jak na okres na dole boli mnie czesto ale to juz od 20 tygodnia bo mam bardzo niską ciąże i jestem na nospie od 24 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betty ja miałam takie skurcze przez 10 dni przed porodem, zawsze wieczorem. Zaczynały się jak kładłam się do łóżka a uspokajały się dopiero w wannie lub nad ranem. Były jak bolesny okres, na tyle silne że budziły mnie ze snu, ze zmęczenia zasypiałam między skurczami albo drzemałam w wannie! He he jak sobie to teraz przypomnialam to śmiać mi się chce, ale mnie to już po paru dniach nie bawiło. Aha i byly nieregularne (raz po 5 min raz po 15 - to też jest kryterium, ze raczej nie poród).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak to sie liczy od momentu pojawienia się tego bólu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka dzięki za radę na pewno następnym razem skorzystam z prysznica:) Betty złapało mnie z nienacka i taki ostry ból na miesiączkę na dole brzucha który się rozchodzi potem na resztę brzucha i mija. Nie czułam przy tym ruchów dzidzi tylko momentalnie cały brzuch twardy jak kamień sie zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzeba sprawdzać co ile sa skurcze - mierzyc czas pomiedzy kolejnymi ale takze czas trwania ich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten czas co podalas po 5 minut i po 15 minut to czas miedzy ustaniem bólu do następnego? Wiem że to takie troche głupie pytania ale ciagle mnie to zastanawia jak to jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli jak jest skurcz to cały brzuch jest twardy bo mi czesto robi sie twardy ale od góry po jednej stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dajmy na to pierwszy skurcz 15:00 drugi 15:10 a trzeci 15: 30 czyli odstęp najpierw 10min a potem 20. Betty nie martw sie to moja tez pierwsza ciąża i sie bałam że nie bede wiedzieć jak to się czuje ale jak wczoraj poczułam to nie miałam wątpliwości że to właśnie są skurcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha,troche mnie to martwi bo ja bóle na dole brzucha mam od 20 tygodnia ze wzgledu na bardzo niską ciąże i głowka od 20 tyg jest bardzo nisko i dlatego boje sie ze nie rozpoznam bo przyzwyczailam sie juz do tego bolu a czasami jest tez silny Dziękuje:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o puchnięcie to ja w całości się podpisuję pod radami szatynki. Mogę dodać tylko słowo o diecie, że powinno się unikać soli i sodu - konserwantów (wędliny, żółty ser). Opuchlizna jest związana z zatrzymywaniem wody w organizmie - wbrew pozorom należy pić jej więcej, by opuchlizna ustąpiła. No ale na tym etapie ciąży wszystkie te zabiegi mogą się okazać nieskuteczne. Ja w tej ciąży nie spuchłam wcale a w pierwszej byłam maksymalnie spuchnieta od 6 miesiąca - ręce, nogi, policzki. Cały ten nadmiar wody schodził ze mnie potem przez jakieś dwa tygodnie po porodzie - ciągle byłam mokra i co chwila chodziłam pod prysznic. Nie ma się co zbytnio przejmować. Obrzęki są w końcówce ciąży normą raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny :):):):) u mnie powoli zaczynają się skurcze na razie mam nadzieje, że przepowiadające:) pół nocy się męczyłam i teraz od nowa mnie chwytają. No i zaczął mi odchodzić czop śluzowy.... taka galaretowata gęsta wydzielina zobaczymy czy uda mi się wytrzymać jeszcz z dwa tygodnie. Dopiero w czwartek mam wizyte i wtedy mam mieć robiony wymaz z pochwy, wolałabym doczekać jego wyniku. Mówiłam wam, że moja sąsiadka wczoraj w nocy została zabrana na porodówkę i do teraz się biedna męczy, w końcu wychodzi na to, że zrobią jej dzisiaj cesarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na naszej poczcie cisza, tylko jakiś kretyński spam:-) Przywozimy w ten weekend łóżeczko i wózek od rodziców ze strychu. Trzeba pomyć, złożyć i pomyslec gdzie ustawić łóżeczko. Niestety, spimy w salonie, więc i łóżeczko będzie w salonie. M. ma warsztat w jednym pokoju, starsza ma swój pokoik a nam pozostaje na razie salon. mam nadzieje, że da się tak funkcjonowac a jak bedzie miała około 6 miesięcy przeniesiemy do starszej, przynajmniej spróbujemy. Kupiłam taki baldachim i mam nadzieje, że w kąciku dziecko da radę spać mimo szwędajacych się domowników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka ja termin mam na 11 marca, tylko z powodu skurczy w 26 tygodniu już praktycznie nie mam szyjki, więc mogę rodzić w każdej chwili, do środy mam brać leki podtrzymujące ciążę a później moja lekarka zapowiedziała, że mogę już rodzić :):):):) martwie się tylko tym wymazem z pochwy, że mi go nie pobrała na ostatniej wizycie .... i nie wiem czy doczekam jego wyniku......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Witam nowe koleżanki:):):) U mnie zero puchnięcia(nie solę prawie całe życie,staram się jeść w miarę zdrowo i piję maskaryczne ilości wody mineralnej;))-nie wiem czy to pomaga..ale nie czuję się spuchnieta;) Ja dziś zaczęłam 37 tc i zostało mi 26 dni do cc...masakra...pukładałam sobie na łóżeczku synka wszystko czego potrzebuję do szpitala,dziś albo jutro zamówię drugi stanik do karmienia i tyle..Wczoraj kupiłam troszkę wód z dziubkiem,przelałam szampon do małej buteleczki z rossmana;),jutro troszkę poprasuję i czekam...;) Dziś wybieramy się z mężulkiem na Walentynkowy obiadek(w przyszłym tygodniu pracuje na 2 zmianę i nie mamy okazji nigdzie wyjść)więc stroję się od rana:P Dawno nie miałam czerwonych pazurków:D Loarro-trzymam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha. Ja też nie mam jeszcze wymazu, dopiero pobierze mi 20 lutego. Coprawda mam termin na 20 marca, no ale różnie bywa, poza tym w poprz ciązy mialam gronkowca i dostawalam antybiotyk. Tym bardziej w Twoim przypadku mogla troszke przyspieszyc. Tak się właśnie zastanawialam, skoro do szpitala wymagany jest wynik wymazu, a ktoś go nie zdąży zrobić to czy podają profilaktycznie antybiotyk o szerokim spektrum czy nie, hmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopisałam się do tabelki :) loarra........25......Inowrocław..22.05.11......01.03.2 012 ...dziewczynka Loma..........30.....Warszawa.....25.05.11....02.03.20 12 ...dziewczynka szatynka84.....27.....Białystok......24.05.11....03.03. 2012 ...córeczka Nesia........35......Warszawa.....26.05.11.......04.03.20 12 ...dziewczynka zielonytulipan...27.....Warszawa.....25.05.11... 04.03.2012...chłopiec betty29....29....Szczecin...27.05.2011...04.03.2012...dzi ewczynka nieszka2000.....35......Szczecin.....30.05.11....05.03. 2012....chłopiec Madzia0808...22...Ruda Śląska...31.05.2011...07.03.2012....dziewczynka? nikaa87..........24.....kraków........30.05.11......07.0 3.20 12.....dziewczynka Happy_mom......27......Wrocław....01.06.2011.....07.03.2 012.... TeczowyElfik......27......Lublin........02.06.22......08. 03.2012..... inez2108........31......Bydgoszcz....01.06.11....08.03.20 12...... gocha g ........... ..28....................03.06.11......09.03.2012.....dziewcz ynka scooby84........27.....Poznań ..... 02.06.11.....09.0 3.2012......chłopiec agnieszk@@....25l.....anglia.......02.06.11 ....09.03.2012.....dziewczynka myszka151984..27....anglia...........27.05.11.....09.03.2 012..... carmen37.....27.....Dublin.........04.06.11.......09.0 4.2012.....chłopiec Kasiulka!........28 l.....Wawa.........29.05.11 .....10.03.2012...chłopiec Julka.................................................... ......... 11 .03.2012....... Agniesia1979....................01.06.2011...........11.0 3.2012.......dziewczynka monika2712....27.....Szczecin.......08.06.11.......12.03. 20 12.......chłopiec Malamianu......24 ....Warszawa.....14.06.11......13.03.2012.... eudaiomonia...25....Górny Śląsk.....17.06.11......13.03.2012... rogal86..........25.......Niemcy.........22.05.11.....14. 0 3.2012....dziewczynka kajaka31........31.....Gdynia...........27.05.11......15. 03 . 2012....dziewczynka Klinka31................................................. .......17 .03.2012..... Marcowe_szczęście..31..G.Śląsk......11.06.2011.....18 .03.2012.....synek Agula0501.....26.... Warszawa...... 18.06.11......18.03.2012..... dziewczynka amr2...........28.....Kraków/Gdańsk..12.06.11....19.03. 2012.... Marzec19......26.....Kraków............13.06.11......19. 03. 2012.... Lilka79........31.... Warszawa........13.06.11......20. 03.2012....dziewczynka Jagoda 20marzec..26..Zielona Góra..13.06.11...20. 03.2012...dziewucha ada111..........23.....zachodz.......14.06.11.. ....21.03.2012........ lasica29.........29.....Londyn.........14.06.11.....21.0 3 .2012.....dziewczynka my_kalimba...29...Gdańsk...........16.06.11..........23. 03.2012.... Basiolek........28.....Górny Śląsk.....19.06.11.....25.03.2012.....dziewczynka Eulalia.........31.....Białystok........20.06.11.. ...25.03.2012.......chłopczyk Ania_33.........33.....Górny Śląsk....08.06.11......25.03.2012.....dziewczynka Angelowa......25.....Londyn...........20.06.11..... .26.03.2012.... majakilato....29.....Września........26.06.11.......29.0 3 .2012.... Marghi...........36.......N.Sącz.........29.06.11....... 29.03.2012.......chłopczyk angel5568.22..Siedlce..22.06.1129.03.2012..chłopczyk muffka_27..........27.........Warszawa.......05.06.2011.. .....12.03.2011......dziewczynka LISTA ROZPAKOWANYCH MAM NICK.......... TERMIN....DATA PORODU.....IMIĘ.......WAGA/WZROST gosiaczek29......08.03......27.01......Kinga/Julia...1900 /46..2000/48 hej:) Loarra daj znać jak po wizycie :) Marcowe_szczęście już w pełni przygotowana na przyjscie na swiat synka :) suuuper z tym obiadkiem dzisiaj wymyśleliscie, zazdroszcze :) fakt, w tygodniu praca i praca, nie ma czasu na przyjemnosci.. moglabym prosic o haslo na poczte, chetnie obejrze fotki i sama cos dorzuce :) kaskaluba17@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcowe szczęście, fajny pomysł. My o takich wcześniejszych walentynkach nie pomyśleliśmy, a akurat w ten dzień mamy ostatnie zajęcia SR. Romantyczny wieczór się zapowiada... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W obecnym stanie w jakim się znajdujemy Muffko to chyba jedna z najbardziej bliskich i intymnych form wspólnego spędzania czasu jaki można sobie wyobrazić...super;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×