Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

witam:) melduję się już chyba po raz ostatni w dwupaku :) około 17 ruszamy do szpitala...czuję, że stres narasta, niepokój i radość jednocześnie, że już niedługo być może przytulę moją kruszynkę :) dziewczyny trzymajcie kciuki ;) ania33 GRATULACJE :) ciekawe jak to będzie ze mną, czwarty dzień po terminie, mam nadzieję, że nie odeślą mnie do domu? Znając mnie to ciśnienie będę miała że hoho... no nic, idę umyć włosy, mały relaksik a potem w drogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny Espumisan ma napisane ze jest od 1 miesiąca. podawałyscie go wczesniej?? A jak jest z Infacolem? Tez od 1 miesiąca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawie wszystkie leki sa od 1 miesiaca zycia. Moja pediatra tak powiedziala i zalecila espumisan jak moja mala miala juz 2,5 tyg tylko w zmniejszonej dawce,kazala dawac 4 kropelki 4 razy dziennie przed karmieniem Teraz moja ma juz 7 tyg wiec podaje doraznie i wieksza dawke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej u nas tez chyba problemy z brzuszkami juz 3 dzien po poludniu dziewczynki koncertuja podaje espumisan i herbatki ile mozna tego espumisamu????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki betty, zaraz zadzwonie niech maż kupi Infacol bo Szymek niespokojny dzisiaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To spore juz,moja ma 7 tygodni i podaje jej do ust odrazu w zaleznosci jak nasilone sa objawy ale minimu to 5-6 a maks jak juz widze ze jest masakra to 8-9 ale maksymalnie tak 5-6 razy na dobe. Jak do herbatki dodajesz to zeby zadzialaly te 4 kropelki to musi wypic naraz cala herbatke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym że moje dziewczynki to wczesniaczki z 34 tyg, ciaży i do taj pory podaję im różne inne witaminki typowe dla wczesniaków i boje sie zeby im za duzo tego nie mieszac a do tego maja katarki :( i podaje tez nasivin a z witamin to żelazo b6, filik, d3 tak że sporo tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zalezy od kazdego dziecka indywidualnie U mojej espumisan na kolki nie pomaga,jedynie jak bardzo dlugo kupki nie robi to daje i wtedy zrobi za jakis czas a na kolki dziala infacol u mojej ,rzed karmieniem podaje jej pol lub cala pipete w zaleznosci o sily kolki. To wszystko probowalam metodą prob i bledów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wypijaja cała herbatke na raz to moze lepiej prosto do buziaczka podawac mowisz ze nawet 6 razy na dobe? i to po 5-8 kropelek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja z 36 tygodnia,podaje tez folik,zelazo i wito d3,karmie butlą Nie poradze Ci nic wiecej to dawaj 4 kropelki ale prosto do buzki zeby naraz pryzjela bo herbatke to musi cala wypic zeby zadzialalo.Zrob tak jak Ci instynkt podpowiada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprobuj poprostu zwiekszac o 1-2 kropleki stopniowo ,powoli i obserwuj dziewczynki Ja bym podala do buzki odrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To podaj najpierw np po 5 kropelek 5 razy na dobe i obserwuj dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja ze wzgledu wlasnie na 36 tydzien urodzenia i niska mase urodzeniowa jak na ten tydzien ma duze problemy bo kolka ale takze refluks silny takze mam w sumie apteke w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha to spróbuje podac prosto do buzi dzis jeszcze po 4 kropelki bo juz raz wypiły z herbatka po 4 kropelki i zobaczymy co i jak :) dzieki . a b6 nie podajesz ? skoro tez wczesniak? i ile żelaza podajesz swojej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ile ważyła przyporodzie moje 1900 g i 2000 g w tej chwili tydzien temu wazone po 4 kg mialy :) a twoja ile teraz waży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz nie zalecil B6. Podaje folik,zelazo z cebionem mieszane ,zelazo 2.5 ml 2 razy dziennie bo miala morflogie i ma lekka anemie a ty?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcowe szczescie ja tez kozystam z dr brownsa, jedna dostalismy a teraz zamawialam sterylizator parowy z 2 butelkami za 99 zl i powiem tak jak mala pije avent ten antykolowe to jak robi przerwy to tak slychac babelki w butelce, prawie jak sie dorosly czlowiek dossie do wody w butelce to czasem trzeba przerwe zrobic bo nie da sie pic, a jak pije browna to nie ma tego ;) W zabrzu w viki sa na www zobacz, tam sterylizator i 2 butelki za87 ale narzie niesostepne ale maja byc, a w tesco kolo 40zl duza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy podajecie wit K swoim dzieciom i czym je karmici sztucznie mieszanie czy piersia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania_33 - gratulacje! Dobrze, że zdążyli Cię trochę znieczulić. 76gosia - ja daje wit K od 8 doby życia, tak kazali w szpitalu. dokarmiam troszkę mlekiem Nan - tak raz dziennie 90 ml na wieczór. Dziewczyny, moja mała ma takie płynne kupki, robi ich duzo i głośno. Pamiętam u starszej raczej takie z grudkami a tu jest żółciutki płyn od kilku dni. Czy to może swiadczyć o czymś złym? Brzuch jej na razie nie boli, kolek nie ma no ale ma dopiero 13 dni życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy karmieniu piersią kupki rzadkie i głosne rpzede wszystkim to normalne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja podawalam jak karmiłam piersią a teraz nie podaje bo karmie bebilonem pepti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszk@@ a co to za kapsułki na oczka? Może pamietasz nazwę? U mnie w aptece babka nie wiedziała, a na necie bez nazwy ciężko mi znaleźć. No chyba, że chodzi o sól fizjologiczną, to ją mamy. Sądzę tak, bo opis opakowania by pasował :) Rumiankiem przemywałam tylko 2 dni w sumie, bo nic nie pomagał. Eulalio ja czytałam, że infacol na kolki jest lepszy. Jednak jeszcze nie miałyśmy okazji sprawdzić ani espumisanu ani infacolu. Faktycznie moja kruszynka ładnie śpi. Ktoś pytała ile ma dni, a wiec odpowiadam - 20 dni. Oczywiście nie sypia mi tak ładnie od pierwszego dnia :) Włożyłam w to trochę pracy, żeby mi tak spała. A od przedwczoraj jesteśmy na etapie nie zasypiania przy piersi. Polega to na tym, że małą karmię do syta, przy czym nie pozwalam zasnąć przy cycu. Kolejno odkładam do łózeczka i zasypia sama, a jak piszczy to dostaje smoczek. Wczoraj udało nam sie dwa razy w dzień, a dzis już za kazdym razem. Ala sypia także w swoim łózeczku. Czasami chce się ją wziąć do siebie, ale wiem że i dla nas i dla niej byłaby to męczarnia na dłuższy okres. A wiadomo, że przyzwyczaić szybko, gorzej oduczyć. Dlatego córcia dostaje full miłości, przytulania i czasu jak nie śpi :D Podoba mi się metoda Tracy Hogg, ale ciężko mi ją wdrożyć w życie. W każdym razie staram się trochę bazować na tej książce, choć nie wszystko mi wychodzi jeszcze. No ale pewnie potrzeba czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam chwilke na napisanie, bo mala od godz 5 daje mi popalic ! O 5 przebudzila sie z rykiem , prezyla sie bardzo - to byl brzuszek :( na szczescie nie trwalo to dlugo i zajakis czas usnela, obudzila sie o 9 i od tej godz byla bardzo marudna ! chciala duzo jesc, a jak usnela i po odlozeniu do lozeczku budzila sie natychmiast z placzem, wogole dzisiaj mi nie chaial sama lezec na przewijaku :( taka marudna, ze szok, Teraz tez kreci sie w lozeczku i od czasu do czasu musze pokolysac, bo inaczej sie budzi :( pewnie meczy ja ten brzuszek :( wczoraj z rana zjadlam kilka plasterkow ogorka surowego, wie moze to ten ogorek? do tego zauwazylam na jej buzce 2 tak jakby krostki. To sa takie plamnki czerwone a w ich srodku znajduje sie krostka, po jakims czasie ta czerwona plamka zanika a ta krostka pozostaje i jest praktycznie niewidoczna, ale jednak jest ( w kolorze skory, tylko takie maciupenkie zgrubienie). Nie wiem od czego to jest? uczulenie? tylko na co? zjadlam tego ogorka i dzem malinowy ( ale ten dzem juz od paru dni ), czy mogla teraz nastapic reakcja alergiczna? a po jakim czasie od spozycia jakiegos produktu mozna sie spodziewac wysypki albo boli brzuszka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Wam, ze juz mam dosc :( tego karmienia piersia , tej diety ! bo i tak malo co to daje, tylko ja sie mecz ei mala przy mnie , bo nie wiem co jej szkodzi ! moze na butli nie byloby takich problemow , tak bardzo chcialam karmic do 3go mca, ale jak tak dalej bedzie to chyba spasuje :( nie wiem juz sama co robic... dzisiaj jest okropna ! zero spania, tylko taki lekki sen i ciagle sie rusza i prezy ! nie moge na to patrzec :( wczoraj tez pamietam ze cos kolo 5 z rana bolal ja brzuszek tak bardzo ze wrecz sie darla ! dzisiaj to samo, iwec moze ta kolka juz jej tak zostanie ! Dziewczyny nie wiem co jesc ! moze cos z tego co jem jej szkodzi? na pare dni zrezygnuje z tego dzemu, ogorka , gum do zucia i zobacze czy jest poprawa.. pije takze napar z kopru wloskiego i podalam jej z rana infacol, wiec moze to tez dziala na nia niekorzystnie. co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napar z kopru i infacol raczej jej nie zaszkodzil Ja mialam plan karmic piersia do lipca i podobalo i sie to karmienie ale zrezygnowalam bo jak zaczelam podawac na noc butle to zauwazyla porpawe ,nie bylo idealnie ale byla spokojniejsza wiec z czasem przeszlam calkiem na bebilon pepti i widze poprawe.A jak karmilam piersia to eliminowalam codziennie cos z diety swojej i pod koniec to wyszlo na to ze bede jadlo piersi gotowane i suchary. Mysle ze mala sie mniej meczy i ja Oczywiscie sa kolki nadal ale mysle ze nie az tak mocne jak byly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×