Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
znikąt

materac do spania -jakie macie i dla czego?

Polecane posty

Gość gość
Ja się zdecydowałam na materac włoski, to dlatego, że kuzynka mi go poleciła, sama go ma już dwa lata i go bardzo chwali, zwłaszcza za to, jak działa na jej plecy i kręgosłup. U mnie też jest podobnie, z tym, że ja nie mam takich problemów z kręgosłupem jak ona ale zawsze dla zdrowotności w pewnym wieku trzeba o to zadbać. Ja mam model Curem.log, kuzynka Curem.exe-twardszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajne materace ma MK Foam http://www.mkfoam.pl/ My mamy piankowy i bardzo go sobie chwalę. Ma porowatą strukturę pianki, która pozytywnie wpływa na krążenie krwi podczas snu, materac bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu ciała. Dzięki niemu znacznie zmniejszyły się moje bóle placów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka_Ombre
mam materac, który może do najtańszych nie należy ale zdecydowanie do najwygodniejszych. Poziom komfortu oceniam na 10/10. Curem.log to dosyć nowy model ale na szczęście bez problemu dostępny, np w sklepach internetowych. Warto zaglądać bo mogą być promocję. Kupiliśmy go i tak w miarę tanio tak, że uważam go za tym bardziej udany zakup. Polityka firmy bardzo mi się spodobała, traktują sen bardzo poważnie, dbają o szczegóły i te materace są na prawdę fenomenalnie wykonane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dla mnie spoko wyglądają te materace curem, na stronie : www.curem.pl piszą, że to jest nowa technologia i dużo większy komfort spania. Zastanawiam się nad nimi, chyba najbardzie nad curem.exe, ma go ktoś i może polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam exe i jest ok. To wszystko co o nim piszą sprawdza się w rzeczywistości. Nie mog ę nic złego na niego powiedzieć. Cenowo dosyć sporo wychodzi ale jakościowo jest ok, warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wyobrazam sobie spania na kanapie. DLa mnie łóżko i wygodny materac to podstaa. W https://eversleep.pl/ maja świetnej jakości materac. Znakomicie sprawdza się w każdym domu! My kupilismy go juz okolo rok temu, spimy co noc i sprawdza sie swietnie. Nigdy wczesniej tak dobrze mi sie nie spalo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A te inne materace od Curem też są wporządku? Ja się zastanawiam ale nad kieszeniowym, z takich mają tylko jeden model-"zip". To są sprężyny multipocket i niebardzo też wiem czym się w praktyce różnią od kieszeniowych, tzn piszą w internecie, że tych multipocket jest więcej ale jak to wpływa w tym materacu na komfort snu, ktoś ma i może podpowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tym modelem "zip" jest o tyle fajnie, że te sprężyny są gęsto rozmieszczone materac jest bardziej giętki, spokojnie można wtedy spać na regulowanym stelażu. Komfort snu jest rzeczywiście lepszy,w ogóle nie czuć tych sprężyn, jest bardzo stabilne podparcie. Ja jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ile kosztuje ten materac model zip? Bo się zastanawiam nad materacem ze sprężynami bonellowymi i takim właśnie bardziej nowoczesnym rozwiązaniem typu właśnie 'zip', tylko chciałbym wiedzieć ile mniejwiecej kosztuje ten materac i czy można go kupić stacjonarnie na miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można go kupić stacjonarnie, lista sklepów z mapą jest na stronie: http://www.curem.pl/sklepy. Materace kosztują w przedziale 4-5tys zł, teraz z tego co się orientuje jest zniżka, można kupić jakieś 20% taniej ale szczerze mówiąc nie wiem do kiedy ta zniżka obowiązuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu

W domku mam materac piankowy od amw nawrot. I bardzo sobie chwale. Łatwy w utrzymaniu "czystości" wygodny i solidnie wykonany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Orland
Dnia 28.07.2011 o 17:43, znikąt napisał:

ja nadal bez materaca wakacyjny skok nad morze ale w końcu coś muszę wybrać więc wracam z zapytaniem czy ktoś ma termoelastyczny i czy jest zadowolony

Ja mam termoelastyczny i jest dla mnie super. Trzeba dobrze wybrać, bo nie każdy ma takie same właściwości, zależy od gęstości pianki, grubości wkładu itp. U mnie się sprawdził model "log" chyba z firmy 'curem' czy coś takiego. W każdym razie reaguje bardziej na temperaturę ciała niż powietrza. Nie ma wtedy efektu, że materac rozmięknie albo stężeje jak jest zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ktos

Zgadzam się, że faktycznie piank atermoelastyczna może być różna i sama miałam ten problem, że w lecie  ta pinak w moim starym materacu tak się rozłazila, że nie dało się na tym leżeć, a w zimie bylo dość twardo jeśli odpowiednio niegrzliśmy w domu. Po ajakimś czasie było lepiej ale pianka musiała się długo "przyzwyczajać do naszego ciała po położeniu się spać. Dlatego jeśli pianka w tym materacu curem jest pianką termoelastyczną z prawdziwego zdarzenia i zachowuje się tak jak pisze Orland to brać w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafinat

Mam zamiar kupić ten materac tylko jeszcze nie uzbierałem całej kasy. Postaram się za dwa miesiące i mam nadzieje, że jeszcze się załapię na promocyjne poduszki, które dostaje się przy zakupie.  Z tego co się zorientowałem można sporo zaoszczędzić, a już jestem zdecydowany na model .reg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kurira

ja kupiłam materac na sypialniaplus.pl i doskonale mi się na nim śpi! mega wygodnie a i dostarczyli pod same drzwi materac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrożonka

Ja kupiłam materac właśnie z Curem i mam problem bo przez swoją głupotę zamówiłam log, czyli twardszy, a chciałam reg. Zorientowałam się dopiero i już jestem po pierwszym dniu więc trochę i głupio do nich pisać, ale chyba będę musiała. Czego mogę się sodziewać, czy miał już ktoś sytuację z wymianą? Trzeba będze dopłacać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrożonka

Ja kupiłam materac właśnie z Curem i mam problem bo przez swoją głupotę zamówiłam log, czyli twardszy, a chciałam reg. Zorientowałam się dopiero i już jestem po pierwszym dniu więc trochę i głupio do nich pisać, ale chyba będę musiała. Czego mogę się sodziewać, czy miał już ktoś sytuację z wymianą? Trzeba będze dopłacać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrożonka

Ja kupiłam materac właśnie z Curem i mam problem bo przez swoją głupotę zamówiłam log, czyli twardszy, a chciałam reg. Zorientowałam się dopiero i już jestem po pierwszym dniu więc trochę i głupio do nich pisać, ale chyba będę musiała. Czego mogę się sodziewać, czy miał już ktoś sytuację z wymianą? Trzeba będze dopłacać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrożonka

Ja kupiłam materac właśnie z Curem i mam problem bo przez swoją głupotę zamówiłam log, czyli twardszy, a chciałam reg. Zorientowałam się dopiero i już jestem po pierwszym dniu więc trochę i głupio do nich pisać, ale chyba będę musiała. Czego mogę się sodziewać, czy miał już ktoś sytuację z wymianą? Trzeba będze dopłacać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrożonka

Ja kupiłam materac właśnie z Curem i mam problem bo przez swoją głupotę zamówiłam log, czyli twardszy, a chciałam reg. Zorientowałam się dopiero i już jestem po pierwszym dniu więc trochę i głupio do nich pisać, ale chyba będę musiała. Czego mogę się spodziewać, czy miał już ktoś sytuację z wymianą? Trzeba będzie dopłacać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrożonka

Ja kupiłam materac właśnie z Curem i mam problem bo przez swoją głupotę zamówiłam log, czyli twardszy, a chciałam reg. Zorientowałam się dopiero i już jestem po pierwszym dniu więc trochę i głupio do nich pisać, ale chyba będę musiała. Czego mogę się spodziewać, czy miał już ktoś sytuację z wymianą? Trzeba będzie dopłacać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goscia

Ja kupiłam materac właśnie z Curem i mam problem bo przez swoją głupotę zamówiłam log, czyli twardszy, a chciałam reg. Zorientowałam się dopiero i już jestem po pierwszym dniu więc trochę i głupio do nich pisać, ale chyba będę musiała. Czego mogę się sodziewać, czy miał już ktoś sytuację z wymianą? Trzeba będze dopłacać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzz

Ja wymieniałam pokrowiec bo popsuł mi się zamek  i nie było problemu ale generalnie żeby coś wymienić ta wymieniana rzecz musi być w nienaruszonym sanie i czas od zakupu nie może przekroczyć danego okresu czasu. Ale nie wie niestety jak to będzie wyglądało w przypadku całego materaca. Trzeba pytać niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Figa

Fajne materace mają w Fabryce Dobrych Materacy. Ceny też dobre bo często poniżej 1000. Mąż często ma bóle kręgosłupa więc doradzono nam materac Comfort. Wymiary 160× 200 więc spokojnie się mieścimy 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin

Dobrze że tak myślisz bo sporo ludzi kupuje pierwszy lepszy. Ja z własnego doświadczenia wiem że warto porządnie się zastanowić przed kupnem materaca. Ja akurat mam Comfort od FDM bo tak doradzila mi ich obsługa. Sklep naprawdę warty polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Śpioszek

Podpisuję się obiema rękami – FDM to solidna firma, której warto zaufać. Zmierzyłem sobie smartbandem poprawę jakości wypoczynku i głęboki sen był zdecydowanie dłuższy, było raptem kilka(lub zero) przebudzeń, wcześniej kilkanaście na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jak w temacie forum: mam materac piankowy, twardy z trzech rodzajów pianke: termoelastycznej, wsokoelastycznej i oddychającej pianki. Póki co sprawdza mi się bardzo dobrze. Uważam, że gęste, twarde pianki lepiej wpływają na kręgosłup. Mój model to curem.reg. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna

Ja mam materac miękki H2 i z pianki z FDM.Dlaczego? Ponieważ jestem leciutka ok 45 kg, często śpie na boku i wole spać na miękkim. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Collin
4 godziny temu, Gość Martyna napisał:

Ja mam materac miękki H2 i z pianki z FDM.Dlaczego? Ponieważ jestem leciutka ok 45 kg, często śpie na boku i wole spać na miękkim. 

H2 dla takiej chudzinki to dobry wybór, H3 to byłby dla Ciebie beton :D Dobrze, że FDM oferuje wszystkie kategorie. Mają prawdopodobnie tam nawet H5 - nie mam pewności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×