Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

głupia_małolata

Miesiączka, dni płodne, prosze o wyjaśnienie.

Polecane posty

Witam, czy któraś z kobiet mogłaby wyjaśnić mi czym jest cykl ? Jak oblicza się dni płodne i co oznacza menstruacja ? Od kiedy liczy się cykl ? Gdyby była któraś z Pań tak uprzejma i podała to na moim przykładzie byłabym baaaardzo wdzięczna. Oto moje miesiączkowanie od pół roku: 22.01.2011 dostalam okres, który trwał do 26.01.2011 następnie: 19.02-23.02 22.03-26.03 17.04-21.04 16.05-21.05 09.06-13.06 08.07- najprawdopodobniej 12.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idz do ginekologa on ci
wyjasni:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idz do ginekologa on ci
jeny nie moze:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Menstruacja to okres inaczej. Cykl liczy się tak: pierwszy dzień jest dniem, w którym dostajesz okres, a ostatnim dniem jest dzień przed tym dniem, w którym dostajesz okres następnym razem. Trwa on około 28 dni (ale różnie to jest, są krótsze cykle - 21 dni, albo dłuższe - 35, dodam, że ja mam ok 30-32) Ty masz cykle dobre. A dni płodne są mniej więcej w środku cyklu (2tygodnie po okresie i 2 tygodnie przed następnym okresem), wtedy najłatwiej zajść w ciążę. Czyli im dalej od okresu, tym większe prawdopodobieństwo zajścia. Największe jest około 14 dc, ale dni płodne są od 9 do 18 dc (przy założeniu że masz 28cykl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech, tego uczą na biologii w gimnazjum, ale cóż cykl sie liczy od 1 dnia okresu do dnia poprzedzającego następny okres czyli jak miałaś pierwszy dzien okresu 22 stycznia, a potem 19 lutego to ten cykl miał 28 dni, owulacja wypada 14 dni przed okresem, a więc w tym wypadku idealnie w połowie cyklu 4 lutego, kolejny cykl trwał 31 dni więc itd. ale ponieważ terminu następnej miesiączki możemy sie jedynie spodziewać, w 100% nie wiadomo którego dnia wystąpi dokładnie, to dni płodne liczymy tylko na oko - odejmujemy 14 dni od dnia kiedy POWINNA wystąpić następna miesiączka i za dni płodne przyjmujemy 3 wcześniejsze i 3 późniejsze dni od tego 14 dnia. słowo menstruacja oznacza krwawienie miesiączkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raaaanyyyy
Kaitana niezbyt trafnie przedstawiła sytuację. aż strach, jeśli zacznie stosować npr :O moniak pisze dobrze. też pamiętam jeszcze z zajęć do życia w rodzinie z panią pedagog. dni płodne liczy się od dnia następnej miesiączki, czyli przypuszczalny termin najbliższej miesiączki minus 14-16 dni. no i należy uważać kilka dni przed i po, bo wiadomo, że plemniki potrafią przeżyć te 2-3 doby w pochwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataliie
Dziewczyny już wyjaśniły jak to przebiega. Powinnaś jednak wiedzieć, że w cyklu kobiety zawsze może się coś przesunąć, dlatego nie powinnaś brać pod uwagę jedynie kalendarzyka. Jeśli chcesz stosować metody naturalne, to zaopatrz się np w mikroskop owulacyjny na ślinę. Bardzo fajna sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z kolei używam do tego celu Cyclotest- monitora cyklu. Jest trochę drogawy, ale przynajmniej poznałam swoje ciało i jestem z tego bardzo dumna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×