Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fcee

egzamin fce

Polecane posty

Gość fcee

Być może znajdę tu jakąś anglistkę, lub jakiegoś anglistę, albo osobę, która zdawała FCE, która mi doradzi ;) W maju 2010 skończyłam kurs pre - fce, wtedy też zdawałam maturę rozszerzoną z angielskiego, z której osiągnęłam marny wynik ok 63% (z podstawy miałam równą 100, z ustnego rozszerzonego 85%, ustna podstawa 90%). Przez ten rok miałam średni kontakt z językiem, bo miałam ciężkie sesje na studiach. Teraz w wakacje uczę się nowych słówek, czytam książki po angielsku, przerabiam jeszcze raz podręczniki do matury rozszerzonej i wszystkie jakie mam w domu. Na 2 roku zaczynam lektorat z angielskiego i zastanawiam się, czy dam radę sama przygotować się do fce w marcu lub w czerwcu? Oczywiście brałabym pod koniec nauki korepetycje do sprawdzania prac, czy do mówienia. Czy ktoś przygotowywał się sam do fce i zdał? Jakie książki polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyruryru
ja zdawałam FCE daaawno temu, chodziłam na korepetycje ze 2 miechy może, ale potem mi się nie chciało i przestałam (a i tak zdałam) ale pamiętam, że korzystałam z fast track to FCE, całkiem dobra książka moim zdaniem i z tego co wiem dużo osób ją poleca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
da się przygotować samodzielnie ale musisz przerobić co najmniej 2-3 książki typu: practice exam papers i chociaż jedną fce use of english, bo na tej części można się najszybciej wyłożyć. Na korkach poćwicz speaking i listening

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem po anglistyce ale przed maturą też zdawałam fce, chodziłam też 2 mce na kurs ale w sumie tylko po to żeby z Amerykaninem który prowadził zajecia, poćwiczyć trochę mówienia i sprawdzał mi prace pisemne. Ale najwiecej czasu spędzisz pewnie na use of english bo tam jest sporo rzeczy których nie ćwiczy się w liceum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprawdź się na testcv.com testy na stronie co prawda są płatne, ale za "lubię to" na fejsie dostaniesz test gratis!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i do kiedy jest ta promocja na fb? sama z tego serwisu juz korzystałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poważna44
a ktoś z tych testów już korzystał? Ewa , jakieś opinie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@poważna44 Ja właśnie skorzystałam z opcji bezpłatnego testu i wybrałam test z angieslkiego. Poziom jest naprawdę wysoki a pytania są i z gramatyki, i ze schłuchanki i cztanki. Potem na maila dostałam wynik z testu i opis wyniku. Wynik dostałam z linkiem, który cały czas jest aktywny i który można zamieścić w CV ( co mam zamiar wykozrzystać, bo będę zmieniać pracę). @angie1 Do kiedy testy są bezpłatne nie wiem...Trzeba śledzić cały czas stronę, bo różne ciekawe promocje się pojawiają. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagienkaOdZbyszka
Hej dziewczęta, a ja przeszłam tez jeden z tych testów z francuskiego (i jeszcze za darmo sie załapałam) Ktoś ten właśnie próbował ? Fajny miałam test z odsłuchu. Może na angielski też się skuszę, skoro mówicie, ze jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi tez spodobało się to, że test jest tak dobrze przygotowany i podzielony na kilka sekcji, bo z każdej z nich dostałam oddzielną punktację i ocenę. wiem że muszę zwrócić uwagę na słownictwo biznesowe bo z nim jak dotąd miała najmniej styczności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Riverside
Wydaje mi się, że po roku przerwy w nauce będzie ciężko tak z kopa zdać egzamin FCE, a samodzielne przygotowanie na niewiele się zda. Czasami wystarcza semestr kursu przygotowawczego i mamy na 95% zdany egzamin. Taka zdawalność jest np.w szkole Axon, oni prowadzą też kursy przygotowawcze do egzaminów certyfikatowych z większości języków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość woolfda
dobra szkola jest w warszawie która przygotowuje do fce, mowie o tflsie, naprawde dobre kursy na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andddga
No tak, jak ktoś z warszawy to faktycznie powinien do tfls uderzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikrus
Wybor szkoły szczegolnie w Warszawie nie jest latwy bo jest ich strasznie duzo. Zanim człowiek znajdzie odpowiednia minie kilka miesiecy. Ja tak szukałam ale za namową koleżanki trafiłam do szkoły TFLS. nIe jest to sieciówka ( i dobrze) bardzo wysoki poziom nauki, super lektorzy( wymagający ale o to tez chodzi). Po moich doświdczeniach moge powiedzieć ze potrafią uczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o use of English i rzetelną wiedzę z zakresu tego, co może ci się przydać na FCE, polecam: Angielski - korepetycje 2, Andrzej Michalski Co w niej znajdziesz? Słowotwórstwo, use of English (masa zwrotów jest podana z teorią na ich temat i kierunkowymi ćwiczeniami - testy), transformacje (FCE bez znajomości tego tematu się nie uda), tłumaczenia (czyli wykorzystanie wiedzy w praktyce). Ta książka to praktyka na maa, bo masz do przerobienia ponad 200 testów ze wszystkich działów gramatyki i typowych ćwiczeń z matury rozszerzonej i FCE. Przy FCE to pozycja obowiązkowa. Miłej nauki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×