Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

sudocrem ja kupilam bo jest swietny na odparzenia i mam go zamiar uzywac jak juz by sie pojawily a nie zapobiegawczo bo boje sie ze moglby byc za ostry jak na uzywanie codziennie. a kupila mi go siorka w angli 250g za 3 funty wiec za bezcen :) u nas to samo opakowanie kosztuje kolo 30 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dobrze, ze Was mam Dziewczynki. Ja nawet nie wiedzialam, ze tyle jest rodzajow Pampersow dla noworodkow. Myslalam o wielorazowych, aby uzywac w domu, ale niestety nie pomyslalm o tych praniach, gotowaniach i prasowaniach, wiec raczej zrezygnuje z tej opcji. Bardzo podobaja mi sie te wchlonno-kupkowe i pewnie od tych zaczne :) A do ktorego miesiaca mozna je uzywac? Czy ktoras z doswiadczonych mamusi moglaby zrobic liste podstawowych kosmetykow dla dziecka? Nie chce kupic niepotrzebnych rzeczy, bo zawsze mozna je pozniej dokupic. A moze orientujecie sie czy faktycznie potrzebny jest sterylizator butelek dla niemowlat?I jakie buteleczki sa najlepsze. Wiem, ze juz kiedys pisalyscie, ale nie moge zlezc tych stron... Moj wozeczek od siostry dzisiaj zostal dostarczony. Jest SUPERANCKI. Fajnie tak kupowac rzeczy dla swojego dzisiusia. Nawet nie wiedzialam, ze to moze sprawic tyle radosci czlowiekowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joga - bardzo chętnie, ale mam nakaz leżenia, pije meliske i molestuje męża żeby mnie masował i relaksował. Siostra mi dzisiaj ciuszki poprasowała. Mam wrażenie ze od prania w loveli nabrały takiej szorstkiej faktury, może dla tego że nie płukałam w żadnym płynie ?? Szczególnie te z bawełny. Sto lat z okazji urodzin- cudownego zdrowego maluszka:) Dziewczyny pisałyście o skurczach na które bierzecie nospe ?? jakie to uczucie? ja od kilku dni tak mam że jak stoję to czuje takie napięcie na dole brzucha i tak po kilka minut. Masakra z tym łożyskiem przodującym- czytam i coraz bardziej sie pogrążam. Obiecałam sobie juz nic nie czytać na ten temat. Właśnie też się nad pieluchami zastanawiam, jak długo jedynki pampersa będą potrzebne? Mam na razie dwie paczki. Planuje kupić w realu rozmiar 2 za 100 zl 188 sztuk- od piątku ma byc taka promocja. Tylko nie wiem czy nie lepiej kupić za te 100 zl jeszcze za dwie paczki jedynek- bądź tu człowieku mądry- kiedy dwójki będą dobre i czy jedynki się wo gule przydadzą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sterylizator z tego co wiem to rzecz zbedna- a juz na pewno możliwa do zastąpienia. Wystarczy wyparzyć butelkę wrzątkiem. Słyszałam tez ze sudocrem stosuje się na bolące sutki pogryzione przez dziecko i na odparzoną pupkę? Czy ten krem nie ma jakiegoś nieprzyjemnego smaku i czy dziecko może pić z takiego posmarowanego cycka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niby pampersy sa zalezne w pewnym sensie od wagi dziecka ale przeciez dziecko moze byc wieksze a mniej wazyc. ja jakbym miala hurtem kupic jeszzce np 2 paczki to wybralabym wiekszy rozmiar. ja sobie kupilam 3 paczki pampersa bo byla taka promocja za 100 zl. ale rozmiar od 4-9kg. co do sterylizaotra to ja uwazam ze jest to zbedny zakup (oczywiscie jak kogos stac to wszystko sie przyda i sama bym kupila, ale sobie nie moge pozwolic :)) a jesli chodzi o kosmetyki to mysle ze przydadza sie : - krem na odparzenia lub puder sypki -- co kto woli. -krem na kazda pogode (w sensie ochronny do buzi) -oliwka -cos do kapieli -- mydelko lub plyn - cos do pepuszka na poczatek zapomnialam co jeszcze :P uzupelnijcie liste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do kremu to ja za sudocremem nie jestem zdecydowanie bardziej sprawdzil sie Bepanthen czy jakos tak stelyrizator zecz zbedna calkowicie butelki tylko z TT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indianka25-->ja miałam jakiś czas temu takie twardnienie brzucha, jakbym napinała go. Brałam nospę i mi pomagało, teraz jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skurcze-> zaczynają się od twardnięcia brzucha całego a najstępnie czujecie taki wewnętrzny ścisk(takie skręcanie brzucha) przynajmniej ja tak mialam i nie ze hop siup i skurcz, tylko najpierw to twardnięcie, pozniej mocny skurcz brzucha ktory u mnie trwal np minute i trudno bylo go nie zauwazyc, czy poczoc i pozniej twardy brzuch ale bez bolu i na koniec juz luzik i za jakiś czas znowu twardy-ból-twardy-luzik:P W piątek albo sobotę właśnie wybieram się do reala to też kupię te 2 pampersa, a w planach mam kupić jedną paczkę jedynek i resztę 2, to jak coś to jedynek moge nie uzyc, a no 9 kg raczej nie urodze;P Wszystkiego najlepszego solenizantko dnia dzisiejszego!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lola_lu jeśli chodzi o wody to dostałam opiernicz od swojego lekarza, ze skoro miałam wrażenie, ze to mogą być wody to od razu powinnam do szpitala na sprawdzenie jechać. Ale przy wizycie sprawdził mi paseczkiem i teraz mam pewność, ze to nie są wody:) Natomiast wszystko wyglądało tak, siadłam u syna na łóżku rano (w koszulce do spania i majtkach) i nagle poczułam, ze mam mokre majtki i wewnątrz ud. ale w związku z tym, ze ostatnio miałam obfity śluz to stwierdziłam, ze nie będę panikować. jest spokój do dziś, ale mam dalej dużo śluzu na wkładkach. Wyniki moczu pokazały, że mam infekcję (o czym pisałam juz wcześniej na forum) i dostałam furaginę i czopki. Bo jak my mamy infekcję to dzidzi może chore sie urodzic, np. z zapaleniem gardła. Lepiej sobie to sprawdź w szpitalu, będziesz spokojniejsza lub przesuń wizytę u ginekologa na np. jutro. Brinka wszystkiego co najlepsze i spełnienia marzeń:))))) Co do kosmetyków Johnson to Anita ma rację. Baaardzo dużo dzieciaczków ma na nie uczulenie, wiec proponuję zamówić próbki na ich stronie:) Lola_lu spróbujesz jak coś się będzie działo to kupisz inne, a te sama zużyjesz lub zostaw na później, dzieciaczkom przechodzi alergia (często) z wiekiem:) A pampersy kupiłam te z pierwszego linka (za 108 szt. dała 50zł) w hurtowni Askot i nie było promocji:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam artykuł, warto go przeczytać, zeby nie ześfiksować:) http://babyonline.pl/ciaza_i_porod_przed_porodem_artykul,11114.html jeśli chodzi o kosmetyki i przybory toaletowe to proponuję zestaw: - waciki (gaziki) do przemywania oczu , okolic krocza - pałeczki z watą ( w sensie pałeczki do uszu:) ) - krem na każdą pogodę - krem na odparzenia - mydełko albo szampon + płyn do kąpieli - oliwka lub balsam dla dzidzi - do pępuszka OsceniSept lub spirytus (to pierwsze bardzo polecane, przyda się też dla nas po porodzie do miejsc intymnych:) ) I jeszcze raz zamieszczam link do fajnej wyprawki:) http://www.dzieciaczek.com/wyprawka+noworodka+-+lista,33.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i zapomniałam o chusteczkach nasączonych i soli fizjologicznej warto też kupić herbatkę z kopru włoskiego od 1 tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafka- tetry niby wychodzą taniej -ale jak policzyć te pranie, wygotowywanie, moczenie, prasowanie+maleństwo i zero pomocy np z męża bo długo pracuje-to się można zajechać :) Ale możesz spróbować :) To wchłonno-kupkowe możesz stosować nawet z 2 - 3 mieś. i są też większe rozmiary. A do tego sterylizatora- jak mama karmi tylko mm to może się dla niej przydać, ale uważam że to rzecz zbędna- ja np gotowałam butelki i smoczki w wodzie a niekiedy zalewałam wrzątkiem. także nie kupuj . Butelko są najlepsze antykolkowe są takie rodzaje najlepsze- AVENT, TT, DR BROWN.I naprawdę warto kupić jedną dobrą butelkę jak 3 tańsze- które są nie do końca ok. Ja używałam Avent i dr brown a teraz będę Avent. Do listy Uleczki do podstawowych kosm dopiszę sól fizjologiczna- do przemywania oczka i do tego gaziki jałowe Indianka- ty się denerwujesz bo za dużo o tym czytasz i myślisz. Zacznij czytać romansidła :) to cie zrelaksuje Pieluszki lepiej kup więcej 2 a nie jedynek. tak jak pisałam ja 1wcale nie używałam . A na ile ci starczy -zależy od dziecka jak będzie rosło i jakie się urodzi :) A co do sudocremu na sutki-raczej to możne chodzić o BEPANTEN- są dobre na sutki i dla dupci maluszki. ja tylko teraz nastawiam się na BEPANTEN. A na pękające sutki wiecie co ja używałam :) mleka z piersi-smarowałam po każdym jedzeniu małej i nigdy nie miałam problemu z piersiami- tą metodę poleciła położna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do pieluszek to ja kupiłam rozmiar 3-6 kg, nauczona , ze synek urodził się 4250 nie wzięłabym mniejszych, z racji obawy, ze jak teraz dzidzi będzie większe to może ciężko być z tymi w rozmiarze 2-5 kg. i wziełam 108 szt. (paka), bo to powinno wystarczyć na ok 10 dni a później będę próbowała innych firm. Chcę zobaczyć Huggisa, te biedronkowe i Lidlowskie, chociaż mój R upiera się żeby zostać przy Pampersach:) Ale kupię i zobaczymy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anita ja też tak robiłam, swoim mleczkiem i nie miałam problemu:) jeszcze Wam napiszę, ze ta koleżanka o której pisałam wcześniej (cc w 35 tc) karmi piersią. Byłam w szoku, bo po miesięcznej izolacji (Jej synek leżał tyle w inkubatorze) karmi normalnie piersią. Mówiła, ze sa specjalne buteleczki a właściwie smoczki do butelek, które imituję pierś kobiety, tez dzidzi ciężko się ciągnie, bo mają jakieś trzy poziomy:) i później nie ma problemu do przystawienia cycusia, nawet po długiej przerwie:) Moze którejś się to przyda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny i nie warto kupować czegoś co może posłuży nam np za 3 -4 mieś- przecież niektóre rzeczy możemy kupić w każdej chwili a może nie będziemy musiały ich używać i zaoszczędzimy pieniędzy. Ja np nianię elektroniczną kupiłam później, jak stwierdziłam że jest mi niezbędna, dziś zamówiłam na allegro a na 3 dzień miałam.a wydałam około 100zł, a np moja koleżanka która mieszka w 2 pokoje z kuchnią kupiła na zapas za ponad 200zł i nie używała wcale bo wszystko słyszała bez niani. a np jak ktos ma większe mieszkanie lub dom -to jest super rzecz. tak samo było z podgrzewaczem do mleka- kupiłam jak przestałam małą karmić piersią w nocy i mi się przydał bardzo a wydałam taki nie za drogi -40zł i był ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podgrzewacz mam po synku, nie jest najładniejszy, ale działa:) A sterylizatora nie używałam wcale i jakoś nie ciągnie mnie by teraz też go kupić, uważam to jako zbędny wydatek, tak jak niania elektroniczna, gdy ktoś mieszka w mieszkaniu max 3 pokoje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anita ma rację z tym kupowaniem, raczej lepiej ograniczyć się do minimum :) żyjemy w takich czasach, ze wszystko można dostać od ręki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do pieluszek biedronkowych- DADA, nigdy ich nie używałam, ale poczytałam opinie i chciałam z ciekawości ich spróbować dla Hani- koszt op 29zł(wszystkie rozmiary) ale jak przeliczyłam koszt za sztukę to wcale nie wychodzi żadna rewelacja- jest ich o wiele mniej jak Pampers. Może jak Papmpers podrożeje i przestanie robić promocje to na będę próbowała DADĘ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak pisałyście że jeszcze musicie kupić matę edukacyjną dla dzieciaczka- potrzebna będzie jak maleństwo będzie miało 3- 4 mieś na pewno nie wcześniej, a może akurat ktoś przyniesie w prezent lub jakaś koleżanka może pożyczyć- a jak nie będziecie miały jak będzie potrzebna to kupicie , mi np koleżanka pożyczyła jedną a Hani dostała w prezencie , a ja chciałam sama sobie kupić na początek ale siostra mi odradziła i dobrze :) Przecież na początek to i tak jest wydatków niezbędnych :) To są oczywiście tylko moje spostrzeżenia doświadczonej mamy a każda zrobi jak trzeba i jak zechce :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anita a ile jest sztuk w opakowania tych Dada, bo przyznam, ze jeszcze nie patrzyłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragonki- spróbować zawsze można innych pieluch , może akurat inne tańsze będą pasowały, Ja raz kupiłam HUGIES w promocji-była super cena , ale nie bardzo byłam zadowolona ,są dla mnie za sztywne i więcej już nie kupowałam, a moja siostra tylko tych używała, żadne inne jej nie pasowały dada- rozm2-78szt(3-6g),3-64sz(4-9kg),4-54szt(7-18Kg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na necie znalazlam ze najmniejszego rozmiaru . rozmiar 2- od 3do 6kg jest 78sztuk. potem z kazdym rozmiarem jest ich mniej. rozmiar 3 -64 sztuki, rozmiar 4 -54 sztuki i rozmiar 5 -46 sztuk cena zawsze taka sama . chyba 29 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja planuje kupic kosmetyki i inne akcesoria dla dziecka w marcu. Wole dopytac sie Was co jest faktycznie potrzebne. Jak ja wchodze do sklepow to nie wiem juz co tak na prawde jest mi potrzebne. Teraz mam liste od Was, SUPER DZIEWCZYNY, wiec bedzie mi o wiele latwiej i nie kupie czegos zbednego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aby do kwietnia
witam dziewczyny jesteście świetnie zorientowane, macie duża wiedzę na temat swoich dzieci, Ja niestety zdecydowałam się ze względów finansowych na wizyty wyłącznie w ramach kasy chorych dzisiejsze usg typu 3d, lub 4d, dostarczają wam praktycznie informacji, że macie zdrowe dzieci ja byłam poddana dwóm usg zwykłym(przysługują 3 w ramach kasy) Na moje pytania ,czy wszystko jest w porządku, dowiaduje się jedynie ,ze z tego obrazu wszystko wygląda oki. Martwię się rożnymi chorobami (także genetycznymi)mam 32 lata, na ile te standardowe usg dostarczają takich informacji, i czy ogóle są w stanie to wykryć Czytam i katuje się różnymi wadami płodu Może jednak poddać się badaniu 3d, choć czytałam , że takie badanie robi się we wcześniejszym stadium około 11 tygodnia(Przezierność karkowa) Czy zwykłe połówkowe mogło by też wykryć coś niepokojącego? Kto dysponuje jakąś wiedzą w zakresie standardowych usg proszę o odpowiedź pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafka- ja 2 lata temu to byłam zielona:), jak szłam do sklepu to miałam spisaną listę rzeczy która jest niezbędna na początku i z listy wszystko po kolei kupowałam , a listę zrobiłam biorąc siostrę i przyjaciółkę- młode mamy :) Pamiętam jak siostra tłumaczyła jak wygląda kaftanik, pajacyk ,spiszki, koszulki i co do czego służy i co się z czym łączy :) A zakupy dla Hani to kupowałam miesiąc przed porodem a tylko ubranka kupowałam wcześniej na promocjach od 7 mieś. Pamiętam na zakupy i do fryzjera wybrałam się tego samego dnia 10 maja a Hanie rodziłam 4 czerwca :), nie kupowałam nic wcześniej tylko co miesiąc odkładałam do skarbonki jaką sumę a później na zakupy- jakoś bałam się wcześniej kupować . A wózek to kupiłam jak już Hania była na świecie - tydzień po porodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aby do kwietnia do ciebie
po 1 to zeby wykryc wade plodu nie chodzi o to ze trzeba zrobic koniecznie badanie 3,4 d tylko o to takie badanie wykonuje troche inny lekarz/specjalista ktory ma lepszy sprzet i to nie ma znaczeni bo na nfz tez powinni ci zapewnic 3 razy w ciagu ciazy takie badanie-bo to ich obowiazek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aby do kwietnia- jeżeli badanie jest wykonywane na dobrym sprzęcie to już wtedy lekarz może dostrzec jakieś niepokojące rzeczy i powinien ci o tym powiedzieć i zasugerować ci inne dodatkowe płatne badania. JA pierwszą ciążę miałam w wieku 32 lat- usg tylko było robione zwykłe,żadnego 3 g i 4 d i urodziłam zdrową dziewczynkę:) A moja koleżanka- bez brzuszka, spłatała się swojego lekarza o badanie dodatkowe a on powiedział i pokazał że tutaj wszystko widać dokładnie , każde żeberko , każdą kosteczkę i miał dobry sprzęt, A inna była ta zwykłym badaniu z NFZ i lekarz od razu skierował -(zasugerował) na dodatkowe badania bo z dzieckiem było nie tak,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja teraz chodzę do lekarza który ma najlepszy sprzęt w mieście i jest specjalistą w tego typu badaniach-, bardzo dobrze na tym sie zna i chodzę tylko na zwykłe USG i pomimo że miałam wcześniej sadełko na brzuszku to wszystko widać dokładnie- nawet ja widzę . A ty w jakim tyg ? Bo chyba na te badania to już za późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aby do kwietnia
no chyba ten sprzęt nie był najlepszy, bo w 24 tygodniu, podał mi z pewnością 90%, że jest to płeć żeńska i prosił , żeby za bardzo się nie nastawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×