Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Hej dziewczyny, nieodzywalam sie bo po wtorkowej wizycie zostalam skierowana do szpitala z podejrzeniem u małego Hipotrofii Asymetrycznej, niestety podejrzenia sie potwierdzily i Mały jest Hipotrofikiem, wazy nie całe 2500 g. , na dodatek ma dysproporcje ciała ( głowka na 39 tydzien, a brzuszek na 33- wiec duza asymetria wyszla, bo 6 tygodniowa...) Wczesniej roznica miedzy brzuszkiem a glowka zawsze wychodzila w normie,bo 2-3 tygodnie... W szpitalu zrobili mi przepływy dopplerowskie-czy Mały jest dotleniony i czy prawidłowy jest przeplywa z lozyska, na szczescie przeplywy wyszly dobrze. Dzis mam na 18 powtorne USG i KTG. Ostatnie dni sa fatalne, chodze i placze po mieszkaniu, ale wiem ze musze byc silna dla Niego... Jak widzicie do konca nie mozna byc spokojnym o ciaze i dziecko, bo w ostatnim tygodniu moze byc cos nie tak... buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwsze malenstwo z OM termin mam na 20.04 a z USG na 18.04 Paula musisz byc dzielna dla maluszka napewno wszystko bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może dlatego, że słoneczko wyszło? Przynajmniej u mnie;) hihi byłam na spacerku, dalej leci mi podbarwiony krwią śluz (takie brązowe coś;) )... Zaraz jedziemy z moim R i Miśkiem na gyrosa, bo mam ochotę, tylko czekam na powrót R z pracy:) Kupiłabym sobie już buty na Komunie Syna...ale chyba jednak poczekam i po porodzie się wybiorę.. Do Komunii zostało niecałe 2 miesiące, muszę zaproszenia zamówić, garnitur Miśkowi kupię chyba pod koniec kwietnia lub z początkiem maja, tak samo buty. Wykruszyło nam sie trochę gości i ostatecznie będziemy mieli tylko 16 osób, w tym 5 dzieci, więc zastanawiam się nad cateringiem do domku.. Taniej wyjdzie niż wynajęcie sali (chyba odmówię tą co mamy, bo jeszcze nawet zaliczki nie daliśmy) i podwórko fajne dla dzieci z placem zabaw jest pod oknami... Chyba jeszcze przed porodem czekają mnie poważne decyzje;) Dziewczyny a powiedźcie mi, bo mojego R Córcia też ma komunię, kasy nie chcemy dawać, myśleliśmy nad lokatą dla Niej, ale może macie jakiś pomysł na fajny prezent, którego "mamusia nie przejmie" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula a co to jest ta Hipotrofia Asymetryczna i jakie skutki za sobą niesie?? A tak poza tym to jak się czujesz? Bo wcześniej pisałaś, ze do porodu tak blisko i ze boli wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragoniki u Ciebie jest słoneczko ? zazdroszcze. u mnie co chwile pada. ;/ Co do prezentu na komunie to może faktycznie ta lokata byłaby lepszym pomysłem bo tak jak piszesz pieniążki może przejąć mamusia i tyle z tego będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragoniki- Hipotrofik to dziecko z małą masą urodzeniową, moj Maluszek nie ma 2500kg nawet.. do tego ma duza dysporporcje cialka bo az 6 tygodni!!! :( niewiadomo jakie skutki to bedzie mialo, kiedy wyjdzie na swiat, bo roznie bywa... w internecie jest bardzo malo na ten temat, od kilku dni sama siedze i szukam jakis nowych informacji... wszedzie mało co napisane... Boje sie strasznie co bedzie po porodzie z Małym :( ahh i znow sie poplakalam.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Świeci dziś ładnie i trochę się wiatr uspokoił, więc cieplej ciut :) No muszę posprawdzać te lokaty, bo chcielibyśmy taką, zeby teraz wpłacić jakąś gotówkę a później nieregularnie, gdy po prostu będzie nas stać, to uzupełniać, by dzieciakom coś się uzbierało do 18stki, a potem niech sobie robią co chcą z kasą;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze malenstwo ale licze ze urodzi sie najpozniej tak do 15 bo jest sporym chlopcem ;P Dragoniki nad Warszawa tez przebija sie lekkie slonce ale jakos tak nie fajnie jest przynajmniej dla mnie.Co do prezentu tez wydaje mi sie ze lokata to dobry pomysl Paula mysl pozytywnie wszystko bedzie dobrze Ja jutro mam wizyte i tez sie boje czy wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula nie martw się, głowa do góry. Moja kumpela urodziła w 36tc w listopadzie dziecko o wadze 1700g, nie wiem co pokazywało usg odnośnie wymiarów ale dziecko było maleńkie i na oko niezbyt proporcjonalne. Mały od początku miał bardzo silny odruch ssania i pięknie jadł. Dziś ciałko się wyrównało i wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula444 weszlam na pierwsze lepsze forum o hipotrofii. to sa pierwsze komentarze. Nie martw sie na zapas, badz dzielna, a hipotrofia niekoniecznie musi byc uciazliwea dla dzieciaczka. Teraz w ciazy kazde dziecko rozwija sie inaczej, pozneij moze nadrobic zaleglosci i jeszcze przerosnie mame i tate. Tym bardziej ze do tej pory mialas dobre wyniki. Kiedy mialas ostatnie usg i jakie wtedy byly wymiary? mialas podawane wymiary nozek, brzuszka glowki itp? mozesz podac? jest roznica miedzy glowka i brzuszkiem ale najwazniejsze jak to uroslo od ostatniego czasu.. glowa do gory! wypowiedzi z forum: Mój synek również urodził się z hipotrofią. Lekarz w 36 tc zauwazył, ze od ostatniego usg maluszek bardzo malutko przybrał na wadze. Urodził się przez cc z wagą 2100 ale dostał 10 punktów. Bardzo szybko nadrobił zaległości. Teraz ma 8,5 miesiąca i jest zdrowy jak ryba. raportuj aga sandra 2011-04-05 .Moja córcia urodziła sie w 39tygodniu z wagą 2200kg dostała jednak 10 punktów.Na początku miała problemy z jedzeniem ponieważ jej układ trawienny nie był do końca rozwinięty(czeste ulewania,kolki itd) ale poza tym wszystko bylo ok.Bardzo szybko dogonila inne dzieci a nawet jezeli chodzi o wzrost to je przegonila.Zaczela chodzic jak miala niespelna 9 miesiecy a do 12 miesiaca miala juz wszystkie ząbki :) Dzis ma juz 6 lat,jest bardzo mądrą i zdolną dziewczynką no i najwyższą w klasie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula ja rozumiem, ze to maluszek, koleżanka urodziła w 34 tc takiego 2500 g synka, ale może po porodzie to wszystko się unormuje.. Musisz być dobrej myśli:) Tym bardziej, ze rozumiem, ze nic więcej złego się nie dzieje. A ta dysproporcja może też się wyrówna, dobrze że z tlenem, który dostaje Maleństwo jest ok:) A lekarze nie powiedzieli Ci nic więcej o tym? Może później jakieś rehabilitacje albo leki...kurcze..nigdy o tym nie słyszałam... Trzymam kciuki za Was i pamiętaj, że Maleństwo czuje Twoje nastroje, więc głowa do góry i uśmiech do brzuszka, zeby lepiej tam w środku się działo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka- waga urodzeniowa to nic, bo 2500 g to nie tragedia, ale dysporporcja miedzy glowka a brzuszkiem jest bardzo duza... lekarze widzieli roznice maksymalnie 4 tygodniowe, a u nas to az 6 tygodni... nie tak latwo jest powiedziec,ze wszystko bedzie dobrze, kiedy lekarze nawet nie potrafia powiedziec co bedzie dalej i jakie to bedzie mialo skutki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama ! :)
Hej dziewczyny.. pisałam wczoraj ale chyba już wszystkie spałyście;) ...a więc, na wieczór po kąpieli zauważyłam, że na majtkach mam taką mleczną grudkę galaretki hm.. wielkości dużego paznokcia.. dziś tez przy siusianiu takiej samej wielkości mi odeszła.. Miała któraś tak? Czy to ten czop? Jestem pierwszy raz w ciąży.....Prosze o odp Pozdrawiam:*:) Sandra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszla mama, malo która z nas wie co to ten czop, bo czesto pojawiał ysię takie pytania. ale to o czym piszesz to albo jakis maly fragment albo po prostu sluz, bo czop chyba jest wiekszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula lekarze często tak mówią, bo nie chcą Cię nastawiać ani pozytywnie ani negatywnie. Oni traktują Twoje dziecko jako płód a nie jako Maleństwo, które Ty juz dawno traktujesz jako swoje ukochane dzieciątko. Nie spodziewaj się od lekarzy zbyt wiele... Musisz być dobrej mysli dla swojego Dzieciątka:) Przyszła Mama czop jak odpadnie to później na majteczkach na pewno zauważysz albo krew, albo śluz podbarwiony krwią, albo śluz koloru brązowego...na pewno po jakimś czasie pojawi się zabarwienie...jeśli to faktycznie czop. I jeśli nawet to czop to nie masz sie co martwić, dzidzi nic nie grozi dopóki wody nie odejda (wtedy od razu do szpitala). Jeśli to faktycznie czop to możesz urodzić jutro a możesz urodzic za dwa tyg. Reguły nie ma:) Na pewno będzie dobrze:) A jeśli bardzo CIę to martwi to jedź do lekarza, żeby się upewnić, będziesz spokojniejsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama ! :)
Dzięki dziewczyny. Ogólnie to odczuwam ból jak na miesiączkę..lub w trakcie...i brzuch mi się stawia. Ruchy ok więc bede czekac:) Termin na 24 ale mam już rozwarcie na 2 cm... Lekarz mówił, żę pierworódki rodzą wczesniej przy rozwarciu a ja je miałam już od 24 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od 24 tc???? Rozwarcie??? To byłaś na jakimś podtrzymaniu? Bo to tak dziwnie trochę, ze tak wcześnie rozwarcie i jeszcze nie urodziłaś....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama ! :)
Tak byłam na luteinie. Ale lekarz kazał mi odstawić.. i powiedział ze moge wczesniej urodzic własnie, oczywiscie miałam na opuszek rozwarcie a teraz sie powiekszyło do dwóch.. jestem w 37 tyg ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozwarcie od 24 tygodnia? bylas w szpitalu? jak Ty dotrwalas do tej pory jeszcze nie rodzac? Podtrzymywali Ci ciaze? I teraz tez masz rozwarcie na 2 cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myslalam ze z rozwarciem na 2 cm od tylu tygodni :) no to teraz juz praktycznie jestes bezpieczna nawet gdybys urodzila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama ! :)
Byłam tydzień w szpitalu. Pozniej musiałam sie bardzo oszczedzac no i jakos dotrwałam.. Czy to oznacza szybszy poród?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama ! :)
taaaaaaak;) ale musze do czwartku zaczekac na mojego M.bo chcemy rodzic razem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy szybszy, nie wiem, ja tez jestem pierworódką. a nieraz bywalo tak, ze dziewczyny bywaly na podtrzymaniu, a teraz sa po terminie i czekaja na porod. nasze dzieci rzadza sie swoimi prawami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie znowu te slabe ruchy, nie cierpie tego. stresuje sie tylko. ostatnio jak tak ponarzekalam, to za chwile maly sie rozruszal, moze teraz tez tak bedzie. Okropna ta koncowka ciazy, o wszystko sie martwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nja bylam na spacerku i w sklepie a potem u sasiadki z dolu i mamy problem ze starym sasiadem ah szkoda gadac ale jak sie teraz zaangazowalam to z nerwow moge urodzic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×