Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

i żeby się nie powtórzyło, zauważyłam że ostatnio często ulewa się jej pokarm, będe musiała zmienić jej c smoczki, teraz karmie ją z butelki dr brown 250 chyba jest dla niej za duża , sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.youtube.com/results?search_query=pierwsza+pomoc+noworodek&oq=pierwsza++pomoc+n&aq=2&aqi=g7&aql=&gs_nf=1&gs_l=youtube.1.2.0l7.586.25684.0.28960.23.22.1.2.2.0.448.4116.4j6j3j3j3.19.0. Podaje linka do odcinków o pierwszej pomocy u noworodka, co jakiś czas sobie przypominam, co prawda mam skończony kurs ale trzeba powtarzać. Powiem tylko ze to zajebiste uczucie pomóc komuś w sytuacji zagrożenia życia . Asiu dobrze ze wszystko skończyło się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia słyszałam ze dobrym rozwiazaniem przy ulewaniu jest podkładanie takiej poduszki klina pod materacyk, wtedy dziecko nie leży płasko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nie spie. Nadrabiam zaleglosci z dnia poprzedniego :) Fajnie wiedziec o tej pierwszej pomocy, bo nigdy nie wiadomo co nam sie moze przydarzyc z dziecmi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwietniowka>Dziewczyny sa niesamowite. Wystarczy, ze nie wejde na forum w ciagu dnia i juz mam kilka stron do nadrabiania. Ale to fajnie, bo milo z kims podyskutowac na rozne tematy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafka to prawda, ja się udzielam głównie w weekendy, bo w tygodniu nie nadążam...;) Ale dziewczyny poruszają wiele ciekawych tematów i staram się chociaż czytać na bieżąco... Dziś idę do lekarza, mam nadzieję, że z małą wszystko ok, nie wiem czemu ale im bliżej terminu tym bardziej się stresuję przed wizytą... Chyba wezmę zaraz kąpiel dla odprężenia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No!Ja juz wszystko doczytalam :) Nowe zaleglosci pewnie bede nadrabiac wieczorem hehe Kwietniowka> Nie ma sie czego obawiac. Bedzie co ma byc i tyle. Mysl pozytywnie. Psychika ma duzy wplyw na wszystko. Ja bardzo obawialam sie, ze urodze zanim moj maz dolaczy do mnie. Mialam bole miesiaczkowe, ale nic sie nie dzialo. Strasznie nie chcialam rodzic bedac sama. W poniedzialek wrocil, a wczoraj dowiedzialam sie nagle z KTG(co juz wspomnialam), ze mam skurcze przepowiadajace i szyjke skrocona. Jeszcze pare dni wczesniej na kontroli byla cisza...Wydaje mi sie, ze duzy wplyw miala tutaj psychika, dlatego Dziewczyny myslcie tylko pozytywnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki:-) Ja też miałam ciężką noc, do 2ej spać nie mogłam, męczy mnie katar, na dodatek po tygodniu przerwy zgaga męczyła i nawet gaviscon ani mleko nie pomogło...czuję się fatalnie! A dziś wieczorem na dodatek idę na wizytę do ginekologa, ciekawe czy powie coś nowego odnośnie mojego porodu i maluszka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki;) Gratulacje dla mamusiek:* śliczne są te maleństwa takie kochaniutkie!!! Powiem Wam kobietki ze jezeli chodzi o corki florentyny to jest lto taki okres buntowniczy!! wiem bo moje sostry sa w podobnym wieku i podobnie postepuja zamiast zrobic co zrobic tzn chodzi o obowiazki domowe i miec z glowy to trzeba je prosic po 1000 razy by co kolwiek zrobily i to jeszcze z wielkim fochem ale jesli jest w poblizu malenstwo to leca na najmniejszy jęk malenstwa (wiem bo tak bylo gdy z nimi jeszcze mieszkalam a maly byl noworotkiem) wiec mozgownica nastolatkow daje sporo do myslenia!! Asiu wspolczuje Ci ze mialas taka nieprzyjemna przygode z maleńka ale na szczescie wszystko dobrze sie zakonczylo. Dobrze ze szybko zareagowaliscie brawo za szybka reakcje;) Qrcze sama sie boje jak to bedzie jak mala sie urodzi bo w rodzinie ukochanego bobaski lubia sie zanosic a ja czasem za bardzo ponosze sie panice a najgorsze jest to ze czlowiek w takim stresie zapomina jak udzielac pomocy... Raz mialam taka sytuacje synus uderzyl sie i zaczal tak tragicznie plakac ze powietrza nie umial nabrac zrobil sie caly czerwony a ja go chyc pod pache i lece do mamy z rozdarta buzia na szczescie po droze chwycil powietrza( mama byla na parterze domu a ja na pietrze) wiec trzeba sie przygotowac na rozne sytuacje bo malenstwo to sporo zamartwien;) A ja to juz zrobilam wszystko by jakies wody wczesniej mi odeszly czy cos .Schody, polewanie brzuszka cieplą woda, cieply prysznic, ciepla kąpiel, wieszanie ciuchow na dworze, mycie, odkurzenie, sprzatanie, a nawet SEX I NIC WCZESNIEJ... Dzis wieczorem jade do szpitala a jutro cc (MAM TAKA NADZIEJE) Ile to ja sie natlumaczylam mojemu ukochanemu ze termin mi sie przesunal ze srody na pt bo ropien mi sie zrobil a ten dalej swoje ze sroda miala byc a nie pt ojjj chlopy to chlopy.... Oczywiscie noc nie przepana z bku na bok wszystko mnie boli, brzuch stasznie sie obnizyl, bole brzucha dosc silne wystepuja tylko rano dziwne co nie?? Oby ten dzien szybko zlecial ostatnie pozadki przed swietami, poszykuje koszyczek do swiecenia zeby moje serduszko nie szukalo i moge jechac do szpitala.. Powiedzcie mi dziewczyny jak u Was jest z tymi pielegniarkami srodowiskowymi??? od razu dostalyscie namiary na nia?? czy to tylko te dziewczyny ktore chodzily na nauki przed porodowe??? Mi powiedziano w przychodni ze dopiero po urodzeniu malenstwa dostaje termin wizyty pielegniarki i namiary na nia... Pogoda lipna zimno, szaro ,pochmurnie...;/ I swieta w szpitalu heh no nic jak mus to mus... Pozdrowionka i calusy dla otuchy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nio i zapomnialam dodac ze od pt jade na nospie na te bole brzucha?? skurcze przepowiadajace?? cokolwiek to jest bylam n wizycie w szpitalu pewna ze przyjmna mnie jakies rozwarcie czy cus, a tu nic cisza... po godzinie ktg lekarz przyszedl i oznajmil ze brak akcji porodowych i do domu;/ Wiec prawie tydzien zmagam sie z bolami i duuuzym brzucholem heh....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane ;) Godzina 8.13 a ja już na kafe. u mnie to nie dopomyslenia bo w nocy mam problemy ze snem to rano śpie i śpie. Ale cóż zaraz uciekam na KTG. zobaczymy co tam wyjdzie. Do usłyszenie później ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rokiitka
Witajcie, widze ze wy tez na kwiecień;):) weszłam do was - bo muszę z kimś pogadać. Otóż obecnie mam 37.4 ty. i tydzień temu po kilku dniach z pobolewaniem brzucha i prawie totalnym brakiem ruchu mojego dzidziusia pojechałam do mojej gin. a tu ona mówi - jedzie pani na porodówkę, dwa cm rozwarcia szyjka skrócona. No ale jak usłyszeli ze to jeszcze 36.4 to zaczęli mi poród wstrzymywać, i na dwie doby położyli na patologi- i kroplówki 3 razy dziennie. No i teraz czuję sie totalnie nie tak, mogła bym rodzic w każdej minucie, a tu nic, jestem tak napuchnięta ze az wszystko mnie boli, czuję sie źle i fizycznie i psychicznie, a jak ktos jeszcze zadzwoni i mówi, ze super żebym leżała i sie nie ruszała żeby dzidzia była dłużej w brzuszku to serio dostaje agresji. Jak wyczekiwałam porodu i byłam optymistycznie nastawiona tak teraz snuję sie...i mam wszystkiego dosyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu dziękuję za odp. To samo mówiła moja kuzynka która rok temu rodziła i też niestety nie było wesoło - ona taka drobinka, jej mąż wielki, dziecko ponad 4 kg i wycisnęli z niej siłami natury :/ Mały dziś jest zdrowy, ale urodził się siny bez oddechu, potem ciagłe wycieczki na badania... Mam nadzieję, ze z Twoją Oliwką wszystko już dobrze i sytuacja z zakrztuszeniem nie powtórzy się. Bardzo współczuję. Wszystkim Wam życzę szybkich porodów i zdrowych dzieci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka dziewczynki :) a mi sie chyba wreszcie minimalnie, ale obnizyl sie brzuszek. :P chyba ze mi sie wydaje :P:P ja po dosc dobrej nocy :) ale to chyba temu ze sama spalam w lozeczku hihihi :) asia wspolczucia takich przezyc, ale cieszmy sie ze juz jest dobrze. chyba faktycznie poogladam sobie te filmiki o pierwszej pomocy, bo czasem najwazniejsza jest pierwsza reakcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja porobilam pranie itp i o 7 poszlam spac to teraz mnie cora obudzila :p a wy juz tyle napisalyscie mnie nic a nic nie bierze :p wiec chyab dzis sprzatania ciag dalszy wyszoruje tapicerke na krzeslach i wypicuje goscinny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuszki Byłam wczoraj na kontroli i mój MAŁY waży już 3500kg a do terminu jeszcze 2 tyg, jak się najem na święta to już nie wiem jak urodzę takiego maluszka :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nastusia, 39 tydzień to już :) Zastanawiam się czy iść do lekarza bo znowu mam koszmarne wymioty. Oszalec można wczoraj cały dzień i dzisiaj zaczyna się tak samo.. po prostu mój przełyk już nie wyrabia. Sorki, że takie ohydztwa pisze ale nie wiem czy mam iść do lekarza czy on mi coś może dać? Eh, końcówka ciąży jest bardzo ciężka. Synek jakiś spokojny i na razie chyba śpi- nic go nie czułam od rana. Czytam wasze opisy porodów i co z dziećmi po porodach i wszędzie komplikacje jakieś- trudno wierzyć w to, że maluszek może urodzić się bez komplikacji w 100% zdrowy :( Rokitka dobrze, że napisałaś i że się wyżaliłaś. Bądź dzielna, lekarze raczej wiedzą co robić. Gdzie rodzisz skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czsc dziewczyny Wkoncu wszt\ystko nadrobilam ;) Bylam wczoraj na wizycie i na porod sie nie zanosi niestety ehh:/ cos czuje ze do terminu wytrzymam a nawet moze i urodze po czego bym nie chciala Wczoraj zaczelam 38 tydz i myslalam ze chociaz minimalnie sie cos ruszylo,ale jak widac maluszkowi sie nie spiesy Suri gratuluje synka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laseczki nie wiem czy kupujecie MAM DZIECKO ale sa fajne tematy i próbka masci na brodawki przy karmieniu piersia moze sie przydac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick....................Wiek.....Data porodu...Płeć.....Imię......Który poród...Miejscowość Bajua....................22.........01.04.......M......Fi lip...........1..........Zakopane słoneczko81..............30.........02.04.......K......L ena............?..........Rzeszów Dragoniki................28,........03.04.......K(?)...Ma ja......2..........Wrocław Czuprynaa................22.........04.04.......M......Le on............1..........Radom Bronka w kropki..........32.........04.04.......M......Adrian........ ..1..........Szkocja Hannelka.................26.........05.04.......M......Ka mil........1..........ok.Bydgoszczy M4DZ1A...................28.........06.04.......M......Ad am............1..........Kraków Blanka6..................29.........06.04.......K......Ka rina..........1..........ok.Warszawy alexiasz.................25.........10.04.......M......Al eksander......1..........Krosno Brinka...................19.........11.04.......K......Ju lia(?)........1..........ok.Suwałk buteleczka85.............26.........12.04.......K......?? ?????.........2..........Gliwice Iwonaa19.................19.........12.04.......K......Ju lia...........1..........ok.Radomia Nastusiaelo..............25.........13.04.......k......Mi lena..........2..........śląsk kwietniowka26............25.........14.04.......K......Ol ga............1..........woj.dolnośląskie ani00....................29.........14.04.......M......Ja kub...........1..........Tychy Kiniu ...................30.........14.04.......M......Wiktor..... .....2..........???????? Kafka28..................29.........14.04.......M......Da nielek........1..........Niemcy Kasiek81legnica..........30.........18.04.......K......?? ??????........2..........Legnica agaf.....................26.........18.04.......M......Ku buś...........1..........Reszów martusia 82.........29...........18.04(5.04).....K....Lena........3.. ......Uk Nadia_2012...............35.........19.04.......K......?? ??????........2..........Poznań różyczka83..........................20.04.......M...... Szymon..........1..........Wrocław martusia_mala............21.........20.04.......M......Ko rnel......................Jelenia Góra uleczka90................21.........21.04.......M......Pi otr...........1..........ok.Bielska Białej Anita1978................33.........22.04.......M......?? ??????........2..........ok.Białegostoku malutkaa28...............28.........22.04.......K......Kl ara...........1..........Gdańsk gwens....................24.........24.04.......K......Zu za............1..........Śląsk kika1603.................35.........25.04.......M......Da wid ..........2..........W-wa Zysiolinka...............25.........26.04.......M..... Wojtuś..........1..........Warszawa Indianka25 ..............25.........28.04.......M..... Maciej..........1..........Wrocław/ Lubin li_la_li.................29.........29.04.......?......?? ????..........2..........Śląsk Karola11.................31.........29.04.......M......Ma teuszek.......1..........USA/Szczecin Sylvia4709..........................30.04.......M......Mi chałek........2..........?????? qwarce....22...21.04?...M...Philipp Kuba...1...Burgdorf pierwsze_malenstwo........19........ 25.04........ K........Julia........1........Bydgoszcz MAMUSIE JUŻ ROZPAKOWANE: Nick...........Data porodu....Waga.....Wzrost...Imię dziecka.......Miejscowość IZAMAMA.............29.02......3050g......52.........Jaś ..........(?)..... Asia033...............24.03......3020g......54.......Oliw ka. ...........Lubin kasia_27_słupsk....25.03....3370g......47cm...Kajetan. ... ....Słupsk Krisii.................25.03....3750g......57cm.......... ... .. ............. FlorentynaAnna.....28.03.....3640g.....51cm.....Orest... ..ok. Suwałk beata.sr........24.........30.03.......2800...51cm....... Do minik- Śpij w spokoju Nasz Aniołku: S.U.R.I..............31.03......3550g.........55cm..........Jaś......Śląsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. ja do Was dołacze dzis po poludniu :) narazie nie mam czasu pisac a na 14.30 mam isc na KTG no coz zobaczymy co to bedzie jutro prawidlowo (wedlug wyliczen mojej ginki zaczynam 40tydzien :o) ajj .. suri gratulacje.;) do potem ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Dzien zaczyna się od bólu głowy:(, dziś mam lekarza i mam lekkiego stresa nie powiem. Wczoraj pokłóciłam się z mężem i nie wiem czy dziś mnie zawiezie na wizyte:( Zjadłam już sniadanko miałam ochote na chleb pieczony z cukrem ;p jakie mam dziwne smaki pod koniec ciąży ;p Nikt nie chce mojego fb ani nic:( miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jej dostalam od Kuzyna mojego M a raczej jego zony paczuszke z UK pare bialych rzeczy po jej synku spiochu i body bo nei chcialam posylac niebieskiego i 3 nowe rzeczy 2 x pajac i rampersik ale urocze zrobie foto i wam posle na skrzynke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 kwietnia udało mi się urodzić :) Leonka :) o godz. 20:20, 3760g, 57 cm SN :) ..po dłuuugich i bardzo bolesnych godzinach pierwszej fazy porodu, co już po finale okazało się najmniej ważne :) Nie chce wyjść na nieskromną, ale mój chłopiec jest piękny :D Nadrobię Was jak tylko będę mogła. Dzisiaj mamy wypis ze szpitala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czupryna gratulacje:):):) wszystkiego dobrego dla Ciebie i synka:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czupryna gratulacje :) Ja właśnie zrobiłam generalne porządki w całym domu. Niewiele brakowało abym poszła dywany trzepać bo mnie szlag trafia jak patrze na ten bałagan. Ja ze ścierą na kolanach w kiblu w 39 tc a teściowa sobie siedzi i tv ogląda to się nazywa życie hehehhe. No cóż. Ale jeśli dzisiaj nie urodzę po tych moich wyczynach to już chyba w tym roku nie urodzę ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×