Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Witam A ja słyszałam, że tylko w styczniu ma być śnieg a od lutego już nie :) A dziewczynki ta podwyżka vat-u to od stycznia na wszystkie rzeczy dziecięce ma wejść czyli na ubranka wózki foteliki itp? Bo jak tak to faktycznie jeszcze w tym roku wózek i co droższe rzeczy muszę pokupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita1978
Ja słyszałam o ubrankach.Ale jak ma wejść na wszystkie art dziecięce to najdrożej wyjdzie na wózkach ,fotelikach i droższych rzeczach. Jak tak będzie to będzie przerąbane :( Chwała boga mam to wszystko. Wczoraj byłam w galerii-ja niestety muszę jechać 50 km do tej miejscowości.Ale odrazu zaliczyłam fryzjera ,wizytę u teściów i sparecek po galerii . Akurat wczoraj zaczęły się obniżki w H&M i na dziecięce rzeczy też. Dla małej dzidzi to mam zamiar kupić dresik ale mi się żaden nie podobał ale za to kupiłam body po 10 zł rozpinane po przodzie a z H&M są bodziaki super. I dla mojej Hani kupiłam trochę ciuszków a sobie nic :( no oprócz czapki bo stwierdziłam że kupować na 3 mieś coś nowego się nie opłaca . A po tym wypadzie byłam tak zmęczona jakbym pracowała 12 godzin na budowie :) A u nas słoneczko za oknem :) a jak u Was pogoda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita1978
A ja przed pierwszym porodem tez się bałam że nie będę potrafiła sie zajmować małą, ją trzymać,kapać :) ale jak to sie mówi instynkt macierzyński uruchamia się wraz z urodzeniem dziecka. Kiedyś sie dziwiłam jak kobiety mówiły że słyszą dziecko w nocy jak się kręci i podobne ale po pierwszej dobie już się nie dziwiłam :) Ja wstawałam w nocy bo słyszałam jak mała ssała kciuk , tak robiła bo była głodna :) Także wszystko przyjdzie z urodzeniem maleństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie;) U mnie troche śniegu-troche słońca. Termin z Usg przesuwa się non stop ja raz miałam 27 marzec potem 30 a teraz 2 kwietnia a i tak dokładnie niewiadomo kiedy sie urodzą dzieci:) Miłęgo dnia mamusie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:)U mnie słonce-śniegu brak. Jakoś nie uśmiecha mi się brnąć w zaspach śniegu z brzuszkiem w styczniu;)ale może nie będzie tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie na USG połówkowym 26.11 wyszło, że urodzę 29.03, więc może będę Marcówką? Kto wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny:) Ratujcie, pocieszcie, uspokujcie mnie proszę... czy to normalne, że 22 tygodniu moje dziecko tak mało się rusza? Ja ponoć kopałam jak oszalała, koleżanki też mówią, ze dostawały po nerkach, po innych organach, chwilami widać było nawet stópki obijające się o ściany brzucha... a moje takie spokojne, że co 3-4 dni je czuję i popadam juz w paranoję i wymyslam, co jest nie tak:( A nie ma po kim być spokojne:P Ja i mąż to wiecznie coś robimy, załatwiamy, biegamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słoneczny Słonecznik---nie stresuje się, moja Klarcia też jakoś nie szaleje w brzuchu, ale akurat może ja nie za bardzo czuję bo jestem pulchną kobitką..może dlatego, ale na usg widać było że wierzga nóżkami i rączkami:)myślę,że nie masz powodu do niepokoju. Zresztą słyszałam że u pierwiastek to normalna rzecz,że czuja ruchy czasami słabiej więc spokojnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słoneczny słoneczniku Ja mam tak, że raz młoda kopie jak oszalała a innym razem jest spokojna i nic nie czuję. Martwię się wtedy ale lekarka tłumaczyła mi, że wszystko zależy jak jest ułożone dziecko. Teraz ma jeszcze dużo miejsca ale im ciaśniej będzie tym bardziej będziemy odczuwać każdy ruch. Co do ubranek to czy też tak macie, że wszystko jest różowe/niebieskie albo bardzo pstrokate? Chciałam kupić parę rzeczy uniwersalnych (na wszelki wypadek) i gładkich ale nie udało mi się. Kupiłam jedynie całe białe body :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babelkowa mama
Witam wszytskie przyszle kwietniowe mamy, tez mam termin na kwiecie, mam pytanie, cyz wasz lekarz mierzy za kazdym razem dziecko, dlugosc kosci udowej, obwod glowy, brzucha itd? pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję:) Moja mama mówi, że może to, że jak jestem wysoka- 172, średniej budowy ciała, a Dzidzia jest mała, tzn. mniejsza niż wskazuje na to wiek ciąży, a poza tym moze ułożenie... za tydzień będe u lekarza to porozmawiam z nim. Ja nie kupuje ubranek, jakoś przesądna jestem, acz te widma podwyżek... jeśli będe kupowała to zapoluję tez na odcienie zieleni, którą lubie, może jakiś ładny żółty, czy kremowy- te dwa ostatnie, to raczej "dziewczyńskie" :) Poza tym wiem, że nie ma, co szaleć, bo babcie będą szalały, część znajomych. Zresztą nie ma co za dużo kupowac, bo dziecko tak szybko rośnie. Myślę, ze najszybciej to wózek i fotelik do samochodu- to są dopiero wydatki...a becikowe 1000 zł to istne szaleństwo, ale lepszy rydz niż nic. I tak się napatrzyć nie mogę na te wszystkie ubranka: fasony, kolory:) Od razu wszystko chciałabym kupić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja prawdę mówiąc jeszcze z ubranek nic nie kupuję, ale może nabędziemy wózek jeszcze przed końcem roku. Moje dwie babcie już zabierają się za dzierganie dziecięcych bucików;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babelkowa mama
widze, ze jak sie jest koloru pomaranczowego, to sie nie rozmawia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bąbelkowa... Ja nie na każdej wizycie mam usg, jednak gdy już robią to mierzą dzieciaczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babelkowa mama
dziekuje Blanka za odpowiedz, pozdrawiam, wszystkiego najlepszego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bąbelkowa mama, nie ma co sie obrażać:) u mnie ze względu na wiek- 36, chodze, co m-ąc do lekarza i za każdym razem mam jakies pomiary. Nie ukrywam, ze uspokaja mnie takie podejście. No i miałam dwa razy badania prenatalne na super sprzęcie, to tez OK, tyle, że znów śpiewka, że dziecko małe. Znikam, bo jade do rodziców:0 Miłego dnia Mamuśki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babelkowa mama
nie obrazilam sie, ja nie z takich.. dziekuje za informacje :) chyba musze sie zaczernic i dolaczyc do Was jak mozna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Babelkowa:)ja też jak mam usg to mierzy lekarz ale to nie na każdej wizycie. Czy u Was też tak jest,że jak się umyje okna(świeciło 10min temu słońce)to za chwilę nadchodzą chmury z deszczem???:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuśki :) babelkowa mama ja też mam wszystko mierzone jak tylko lekarz robi usg, a robione mam tak co drugą wizytę :) słoneczny słonecznik ja też mało ruchów czuję, a w pierwszej ciąży bardzo mocno wszystko odczuwałam. lekarz dziś mi powiedział że to przez łożysko bo mam na przedniej ścianie a dzidziuś jest tak jakby głębiej, w pierwszej ciąży miałam na tylnej ścianie. ale dzieciaczki jeszcze małe więc jeszcze czas żeby wystawiały rączki i nóżki :) ja dziś u lekarza nie dowiedziałam się jaka płeć :( ułożenie pośladkowe i na tym sprzęcie nie było widać, a le jutro mam prenatalne u innego lekarza więc mam nadzieję że już się dowiem :) a pogoda u mnie paskudna, aż się nosa na podwórko nie chce wychylać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o własnie też muszę umyć okna, ale chyba mojego m naciągnę, w końcu ciąża to dobra wymówka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz znam plec od 17 tygodnia, bedzie chlopiec, na ostatniej wizycie lekarz nawet dal i zdjecie z siusiakiem :) moj tez mierzy, ale nie wszytskie wymiary, w sumie moze mierzy te najwazneijsze, bo czytam, ze dziewczyny maja jeszcze mierzone takie, ktorych ja nie mam. chyba,ze mierzy, a nie drukuje, nie wiem.. a co do ruchow, to szybko tez zaczelam je czuc, ale z ruchami nie ma reguly, moj jest dosyc "zywym" dzieckiem, ale sa dni 2-3 ze marwie sie, czy oby wszytsko ok. bo kopnie raz delikatnie w ciagu dnia i tyle, ale sa dni,ze ciagle go czuje, nawet sie dziwie, bo chyba powinien troche pospac :) Zalezy jak dziecko jest ulozone, nie martw sie, pytalam o to ostatnio lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmartwiłyście mnie tym vatem i trochę poczytałam o tym. od 1 stycznia wchodzi podwyżka na ubranka dla niemowląt i obuwie dla dzieci z 8 do 23%. akcesoria i różne inne rzeczy mają stawkę 23% więc ich ceny nie będą wyższe! czyli może warto spojrzeć na wyprzedaże jeszcze w grudniu bo później jakby nie było ubranka i buty 15% drożej :( chyba poszukam butów dla córki przejściowych, może akurat coś trafie, za zimowe zapłaciłam 160zł ! nosi je drugi miesiąc i mam wrażenie, że do końca zimy nie wystarczą tak szybko noga rośnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z moim tak łatwo nie pójdzie, muszę pomału już o tym mówić to może w sobotę umyje :) postawie go przed wyborem albo okna albo fura prasowania i wtedy mam 100% pewności że wybierze okna :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie-) ja tez bym wybrała mycie okien niż prasowanie:-P Ale już mam to za sobą tzn. ja 2 okna pomyłam, mąż nastepne dwa i już mamy problem z głowy;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam co wizyte Usg i pomiary robione-statnio nie miałam pomiaru główki bo była za nisko,teraz jest znów ułożenie pośladkowe. Wy tu tak straszycie z tym vatem a ja nie zamierzam nic kupować w tym roku,wydaje się mi za wcześnie. Pamiętam jak przed ślubem straszyli z podwyżką vatu na alkohol że myśmy w starym roku kupili a później okazało sie że jest tyle samo albo taniej..:/ więc stwierdziliśmy że nic nie kupujemy teraz. Dopiero konic stycznia/luty (no chyba że coś mnie wcześniej skusi hehe) A przypomniało się mi jeszcze jak mieliśmy ślub dostałam maskotke z niebieskim kocykiem i mama się wtedy śmiała że to wróżba i pewnie pierwszy będzie chłopak-ja w to niby nie wierze..ale teraz hehe:) Wam też się śnije dzieciątko?? Mnie się już śniło jak go kąpałam z teściową i na spacerze byłam wózkiem który kiedyś oglądaliśmy :)..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×