Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Kafka_28 > ja też tak mam, że jak leże to mi dzidzia z jednej strony na drugą przechodzi ;) hehe ale również na stojąco czy jak ide czuje jak mnie kopie mały, bo z rana zawsze wychodze z psem i daje mi do wiwatu jak zjem śniadanie. Nie martw się tymi ruchami, najważniejsze,że je czujesz. To chyba jest najpiękniejsze w całej ciąży no i jeszcze odgłos bijącego serduszka:) No z naszymi lekarzami to kiepsko... dlatego ja chodze do prywatnego i w razie W ma tez dyżury w szpitalu wojewódzkim. A na badania typu morfologia, mocz itp chodze na nfz bo mam ubezpieczenie z Urzędu Pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafka_28 > nie martw się, jak ja leże też czuje takie przechodzenie. W sumie na stojąco czy jak ide też czuje jak mi tam sprzedaje kopniaki, ale dobrze ze czujesz ruchy. A co do lekarzy, ja chodze prywatnie na wizyty do ginekologa, bo własnie tego sie obawiam, że bym nie miała tego co chce w ciazy. Jedynie badania jakieś, morfologia itp robie na nfz bo mam ubezpieczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mój mały robi mi na przemian na stoje czy siedze to tak czasem kopie że ide szybko położyć się a tu cisza..:) a jak wstaje to znów szaleje hehe ale to tylko jak ma takie ruchliwe dni-które uwielbiam najbardziej,bo są i dni kiedy malutko się rusza-staram się wtedy nie panikować ale i tak bardzo się boje i leże dopóki nie odczuje jakiego ruchu :D Co do lekarzy to tak niestety jest..:/ ja tylko chodze prywatnie bo inaczej to widzicie jak jest..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety cyrk jest w naszej służbie zdrowia, to się chyba nigdy nie zmieni, chyba, ze na gorsze !! Moja mama poszła do przychodni żeby jej wypisali recepte na poniedziałek bo potrzebuje leków na nadciśnienie i na dyskopatie, które musi brać codziennie ! a jej ta menda z recepcji powiedziała ,,postaram sie, ale nie obiecuje, że będzie"No kurna ! CYRK !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny Was też tak bolą piersi ? Miałam rozmiar 75 B , a teraz to już jest tragedia, wolałabym mieć swoje małe cytrynki :D bo juz mi ciężko z tymi, a co dopiero będzie jak przyjdzie 8 msc, wtedy to już w ogóle będą wyglądać, heh. Chcecie karmić piersią? Bo ja jak najbardziej, nie dość, że zdrowiej dla dziecka to jeszcze ekonomicznie. BUZIACZKI, POZDRAWIAM !! :) U nas w Jeleniej Górze śnieg w końcu pada ! :) w nocy taka wichura była ,że szok. Na nogach jestem od 5 rano, bo mały tak mi dał nad ranem popalić, jeszcze w prawej nodze złapalam mnie skurcz, myślałam, że sobie odetne ją,no i musiałam wszmać jakiś jogurcik, bo synek głodny był :)) Miałyście już wyprawy do lodówki w nocy ;)) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ojj dawno sie nie odzzwaam ten czas tak szybko leci praca dom i w tyg padam no ale jeszcze 4 miesiace tak sie pocieszam hihi najgorzej i najwiekszy mam problem jak musze mojej 2.5 latce odmawiac bujania noszenia długo itp zabaw ale naszczescie chwile pofoszy ale jest ok:) ojj 2 ciaza to juz nie to co 1 :) ale przynajmniej szybciej zlatuje:) ja tam mam po 1 ciazy pare rostępów ale zawsze sie pocieszalam najwazniejsze ze mała jest zdrowa no a po tej 2 ciazy sie okaze czy dojda jakies(oby nie hihi) i u nas co do imienia to jest katastrofa zero pomysłów:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martusia_mala mnie czasem pobolewaja i pewnie tez wskoczylam z B na C oby nie wiecej:P i chyba sie juz nie powieksza w ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buteleczka_85 >> właśnie w 8 mscu mają się jeszcze powiększyć, bo wtedy już masz pełno mleko w piersiach, więc będą nabrzmiałe. !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no co Wy opowiadacie, Dziewczyny?? Mi tez juz urosly piersi o dwa rozmiary, a one jeszcze maja urosnac????? :) Jak sie zbyt przyzwyczaje to ciezko bedzie po wszystkim wrocic do poprzednich rozmarow haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was :) brr właśnie wróciłam z uczelni, mimo iż śniegu nie ma za to wieje strasznie zimny i ostry wiatr :/ weszłam pod kołderkę z kakaem i chwilkę się zrelaksuję, mam w planach zabrać się na wieczór za upieczenie muffinek z czekoladą :D Kafka28 --> dziękuje za informacje odnośnie książki :) odnośnie moich piersi to jestem właścicielką małego rozmiaru jakim jest A, jak na razie piersi powiększyły się o pół rozmiaru skóra stała się znacznie delikatniejsza i cieńsza, widać przez nią małe żyłki, ale już odczuwam, że niebawem będę musiała zakupić większy biustonosz. staram się dbać o piersi, smarując je codziennie albo oliwką albo właśnie kremem z linii bielenda sexy mama. mam nadzieję że za duże nie urosną i uda mi się uniknąć rozstępów :D zobaczymy jak to będzie wyglądało w praktyce w późniejszych miesiącach. mam takie pytanko jeszcze, jak to u was wygląda, ja ogólnie nigdy nie miałam problemu ale teraz zapewne przez hormony - niestety zaczynam odczuwać lekki dyskomfort - mimo iż dbam bardzo o higienę, myje się 2 razy dziennie, używam dove lub rexony to zaczęłam intensywniej pocić się pod paszkami. czy używacie może jakiś specjalnych specyfików na ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gwens >> jeżeli chodzi o pocenie się, to też mam z tym problem, uzywam Fa dezodorant, również dbam o higienę codziennie ale wydaje mi się, że jest to sprawa gruczołów, pewnie wszystkie kobiety w ciąży, a bynajmniej większość ma z tym problem, spytam się we wtorek swojego ginekologa bo ide na wizyte,to dam Ci znać :) Odnośnie piersi, to też pokazały mi się żyłki i to dużo ,ale wole mieć te żyłki niż jakieś rozstępole ;/ oby się ostało bez tego. Kafka_28 > chyba jednak mój narzeczony wróci z Niemiec, bo dowiedział się, że gdybym ja przyjechała do niego tam mieszkać a wykupienie ubezpieczenia na w sensie 4 składek do porodu nie jest gwarancją bezpłatnego porodu w szpitalu w Niemczech i można zapłacić bardzo dużą karę ;/ w wysokości nawet 9 tys. euro ;/ więc będziemy musieli się pomęczyć tutaj mieszkając.. co za los, jedynie to po porodzie w Polsce będziemy myśleć nad wyjazdem tam.. Szkoda kurcze, ale co zrobić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny:)tak sobie Was czytam i jeżeli chodzi o piersi to moje nieco się powiększyły i jeżeli jeszcze mają się powiększyć no to ja nie wiem jak będe wyglądać:P ponieważ i bez ciąży mam czym oddychać;)hmm... A tak w ogóle: od wczoraj mam jakąś wysypkę na brzuchu:/nie swędzi mnie już(wczoraj swędziało) i nie wiem co to może być?uczulenie?używam tylko oliwki nivea do smarowania więc wątpię że to od tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martusia_mala --> była bym wdzięczna za informację, ja wizytę mam dopiero w 2 tygodniu stycznia więc jeszcze kawał czasu abym mogła zasięgnąć opinii swojej lekarki, a problem właśnie pojawił się na dniach. malutkaa28 --> mnie również ukazała się niegdyś wysypka, lekarka stwierdziła że zapewne przez jakiś składnik pokarmu i zaleciła rozpuszczenie tabletki wapna i mnie pomogło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a powiedzcie mi, bierzecie dodatkowo magnez w ciąży by uniknąć skurczy ? dzisiaj miałam pobudkę o 5 rano bo miałam cholerny skurcz w prawej nodze ;/ no tragedia!! no i na dodatek misiu zaczął szaleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martusia_mala ---> ja również miewam bóle podbrzusza i skurcze i po ostatniej wizycie moja lekarka zaleciła mi magnefarB6 oraz no spe fortę. zażywam już prawie 2 tygodnie, codziennie zalecana dawkę z opakowania i widzę poprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki jeśli chodzi o piersi to w pierwszej ciąży urosły mi jeden rozmiar za to po porodzie zaszalały i urosły o kolejny w jeden dzień i wtedy niestety rozstępy się pojawiły. Teraz już mi zostało po pierwszej rozmiar większe a i znów urosły boję się, żeby po porodzie nie zaszalały jeszcze bardziej. Jeśli chodzi o pocenie to chyba naturalne w ciąży, że się mocniej pocimy całe szczęście, że nie chodzimy w ciąży latem ;) Też miewam skurcze łydek i brzuch mi się napina jak duże fizycznie popracuję. Będę musiała się z lekarzem skonsultować pod koniec grudnia na wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczynam myśleć o tych rozstępach coraz intensywniej :/ Ja smaruję się tylko oliwką dla dzieci albo kremem nawilżającym no i moja mama po trójce dzieci nie ma ani jednego rozstępu i mam nadzieję, że tyle wystarczy :) Miałam to szczęście czuć wcześnie ruchy, bo już w 18 tygodniu ciąży. Na dzień dzisiejszy czuje kilkanaście razy dziennie :) Odkąd się obudzę, żeby wyjść rano z psem, później przy śniadaniu, a później już raz na jakiś czas przez cały dzień, czy jadę autobusem, czy jestem w samochodzie, czy na zakupach :) I czuję moje maleństwo głównie (tylko?) po prawej stronie, to normalne? Ja się powiększyłam w klatce piersiowej, miałam rozmiar 75b a teraz nawet 85 mnie upija :) i kupuje przedłużki :) A no i ja też biorę magnez. Gwens a na pocenie się nic sie nie da poradzić, po prostu trzeba brać szybki prysznic w ciągu dnia i używać dobrego antyperspirantu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety też zwiększyłam rozmiar ku uciesze męża z D65 na E70. Biorę magnez, potas i wapń (ale brałam jeszcze przed ciążą) i nie mam skurczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamcie;) Ja tak jak pisałam od 4mc biore asmag b no i teraz żelazo.Co do piersi to mi baardzo urosły chyba o 3 rozmiary-dlatego mam te rozstępy..:/ mam nadzieje że potem wrócą do małego rozmiaru,bo te są dla mnie uciążliwe:) Mój mały jak ma szaleńcze dni to nie kłade rąk tylko patrze na brzuszek jak się mi fajnie rusza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czuprynaa > mój misiek też siedzi w większości czasu po prawej stronie, prawdopodobnie dlatego, że twoja macica jest skierowana w prawa strone bardziej, a masz czasami tak, że jak lezysz na prawym boku czy nawet siedzisz, że nogi jego czy głowa leży praktycznie na twoim prawym boku, prawie na plecach ? :)) To normalne bo sie pytałam swojego ginekologa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki :) nastraszylyscie mnie tymi piersmi :) mnie sie duzo nie powiekszyly no ale mam czym oddychac.. :):) Piotruś jak ostatnio kopal nawet 4 godziny bez przerwy 3 dni temu tak teraz straszna cisza.. az sie neipokoje... ale moze tak sie ulozyl ze nie czuje ehhh.... tzn w nocy taki lekkie kopanie i to kilkarazy bylo czekam az znowu zacznie sie tak intensywnie ruszac bo potem glupie mysli po glowie chodza.... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) ja również czułam ruchy dziecka znacznie wcześniej. odczuwam również jak "pływa" z jednej strony brzucha na drugą i jak kopie :D chciałam zapytać czy też macie upławy / śluz ? miewam rzadkie, białe bezzapachowe, raz na jakiś czas, lekarka mówi że to normalne i żeby się nie przejmować, ale nie ukrywam że trochę mnie to irytuje gdyż muszę używać wkładek - zawsze używałam tylko tamponów i czuję dyskomfort:/ jak u was to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loris26
dziewczyny czy robi sie wam w ciągu dnia twardy brzuch? prosze bardzo o wasze opinie, bardzo mi na tym zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczeta, woczraj robillismy zakupy swiateczne. Pierwszy raz odczulam, ze juz nie mam takiej formy jak kiedys. Chyba z 4 razy slabo mi sie zrobilo. Ech, pierwszy raz nie umialam sie cieszyc tymi zakupami :( Martusia> z tego co wiem, to trzeba byc ubezpieczonym przez ostatnie 6 miesiecy od daty porodu juz w Niemczech, zeby otrzymywac zasilek na dziecko itd. Nie wiem jak to jest z porodem. Sprobuje dowiedziec sie w tym tygodniu i dam Tobie znac, czy Twoje informacje potwierdzaja sie. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loris> ja tez mam czasami twardy brzuch na kilka chwil. Nie jestem pewna co to jest. Wydaje mi sie, ze to sa juz te bezbolesne skurcze przygotowawcze do porodu. Bede mogla dopytac sie lekarza dopiero w styczniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaaaaaaaaa
ja przed ciaza bylam posiadaczka rozmiaru 75 c lub d ale teraz powiekszyly mi sie bardzo naprawde i nosze tylko biustonosze miekkie takie jakby sportowe i jestem zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loris26
No ja mam własnie dość często i sie tym martwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaaaaaaaaa
a co do twardego brzucha to nawet nie zauwazylam... moze macie wzdecia? gazy?....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×