Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Gość naroy
a ze zmiana czasu to przestawial sie z pare dni. I on i ja budzilismy sie w nocy. JAk jedziesz do polski to jest gorzej niz jak wracasz do siebie, przynajmniej ja to tak odczuwam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naroy
No rady: Zabierz ulubione zabawki do samolotu bo bedzie trzeba zabawiac plus jakies nowe ktorymi sie jeszcze nie znudzilo. Jak samolot startuje/laduje dobrze jest dac pic dziecku-zeby przelykalo(mozliwy bol uszu) Zabacz ile rzeczy Ci wygodnie zabrac jako bagaz podreczny. Jak masz przesiadke zbyt wiele rzeczy moze okazac sie uciazliwe. Fotelik ktory mam jest ciezki sam w sobie plus dochodzi jeszcze do tego waga dziecka- pewnie lekki wozek na sama podroz jest wygodniejszy. Pytanie czy masz dostepnosc do fotelika w PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za miłe słowa o Czarku. Widać po nim , ale tak jak mówią lekarze ma on delikatną urodę jak na dziecko z Zd.dla mnie on i tak jest boski, mimo że ma taka urodę :) malutka- on już stoi, i bardzo lubi , choć jeszcze za bardzo nie może sam nie stanie, ale przy tapczanie stoi, ale nie za długo, ale za to nie raczkuje , i widać że ten etap ominie- tak mówiła lekarka. Karola- ten płyn pewnie kupisz w sklepie z artykułami dziecięcymi, ja raz widziałam w Aucham. to ten http://allegro.pl/nuk-plyn-do-mycia-smoczkow-i-butelek-380ml-i3060159161.html ja go kiedyś używałam. był super. My używamy pieluszek pampers niebieskie lub dada, a chusteczki nadal pampers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naroy, ja biorę wózek, fotelik w pl mam. Podziwiam podróż z fotelikiem. Jak nie mam wykupionego miejsca dla małego. Będzie w basinecie. Biorę 2male walizki lub 1 duża, sie zobaczy jak sie zacznę pakować. Dzięki za wskazówki nr lotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mężczyzna wraca do domu i widzi taki oto obrazek: pięcioro dzieci szaleje, umorusana, mieszkanie wygląda jakby przeszło przez nie tornado, zabawki i ciuchy porozrzucane rozrzucone, telewizor wyje, pies szczeka, gazety porozrzucane... A w kuchni... Lepiej nie mówić, jedzenie na podłodze, na kuchence spalone garnki, w zlewie stosy naczyń, brudna podłoga, drzwi od lodówki otwarte... Mężczyzna szuka żony, gdy znalazł, ona go pyta z uśmiechem, jak minął mu dzień. On patrzy na nią i pyta zdezorientowany: "Co tutaj dzisiaj się wydarzyło?". Żona na to: "Wiesz, każdego dnia, gdy wracasz z pracy do domy, pytasz, co ja robiłam przez cały dzień?". "Tak - potakuje mąż". Na co zona: "No właśnie, to dzisiaj nic nie zrobiłam". Miłego popołudnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pracujemy :( I odliczamy dni do urlopu :) U nas byla zmiana czasu i nie mogłam zasnąć, a jak juz usnelam to Matiula miał przerwę od 12 do 2.20. Jak budzik zadzwonił przed 5 to nie wiedziałam jak sie nazywam :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karlola= mój Czarek tez miał w nocy przerwę godzinną , a wstawał w nocy co pól godziny, chwała bogu pospał do 8 rano i ja z nim. a w nocy miał temperaturę- chyba zęby idą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedny Czarek, M nie mial temp, ale ostatnio sie Tak wybudza. Jak go Trzymam na raczkach w bujanym fotelu to jest ok. No ale w koncu usnal. Buziaki dla Czarka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wróciłam z pracy poszłam z małym na godzinny spacerek i zakupy a teraz położyłam go spać choć już dziś miał 2 godzinną drzemkę jak mnie nie było. Pewnie odsypia nockę bo tak jak u waszych maluchów miał przerwę w spaniu od 1:30 do około 3:00. Widziałyście reklamę fiata 500L http://www.youtube.com/watch?v=eNVde5HPhYo . Moja znajoma Szkotka kupiła ten samochód bo spodobała jej się ta reklama z tego względu, że ma 4 dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bronka super ta reklama, u nas jest tez fajna jak te samochodziki wjeżdżają/wpadają z klubu do oceanu i wypływają w USA po drugiej stronie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) dawno tu nie pisałam, brak czasu. Teraz jestem chora (zapalenie płuc) i muszę Zuze odstawić od cyca ;( masakra jak dla mnie ;(, dobrze ze ona dobrze to znosi;) mamy już 6 ząbków, 3 u góry, 3 na dole. Jakich używacie butelek dla dzieci? ja uzywam canpol ale przy mleku smoczki się zapadają i mała zaczyna krzyczeć. Ja teraz do kąpieli używam płynu nivea z oliwką sprawdza się póki co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używam nivea luz z rossmanu. Alka- te butelki ze smoczkami się wciągają , ja od kogoś dostałam i stały , bo Hania tez nie dała rady z nich jeść, ja używam DR BROWNS lub AVENT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czupryna - ja używam johnsohns bed time :) polecam :):) co do butelek to my używamy canopl babies tylko ze mamy smoczek kauczukowy :) nic się nie zapada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My używamy mustelli butelkę mamy z tommee tippee A ja nauczyłam Klarę pić ze szklanki wodę bo nie chciała z butelki ani z kubka niekapka;)Alka-wracaj do zdrowia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też używamy kauczukowych, może przez to że je wyparzam po każdym użyciu? Uleczka wyparzasz je?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my od samego początku kąpiemy Hanię w emolium. Potem nie muszę jej nawilżać skórki. Dzisiaj byliśmy u pediatry, bo Hania miala katarek troszkę, kichała i co jakiś czas kaszlała, to tylko przeziębienie, nic nie musimy podawać i możemy kontynuować spacerki, ale dowiedzieliśmy się dlaczego mamy takie ciężkie noce - Hani idą na górze cztery ząbki jednocześnie. Możliwe, że i dwójki wyjdą szybciej jak jedynki. Pediatra kazała podać jej coś na noc przeciwbólowego, bo skoro żele nie pomagają, a na pewno baaardzo ją boli, skoro tak się wierci w łóżeczku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czaruś jest naprawdę super :) Nie wiem czy rozmawiałaś z rodzicami starszych dzieci z ZD, ale jak już wcześniej wspominałam, moja Mama pracowała w specjalnym ośrodku szkolno- wychowawczym z dziećmi z ZD i różnymi typami porażeń i powiem Ci, że takie dzieci są (wbrew pozorom) bardzo zdolne. Mają albo dobrą pamięć i świetnie recytują, albo są świetne z matematyki lub w innych dziedzinach np. plastyka i choroba wcale nie przekreśla ich przyszłości :) To tak w ramach ciekawostki i otuchy ;) Ja Mai nie prędko obetnę włoski :) Po pierwsze dziewczynka, więc już nie mogę się doczekać kucyków, dobierańców, kłosków itp. A po drugie z Jej słodkiej czuprynki, która pozwalała już na kucyki nie wiele zostało:( Maja wyrywała sobie włosy i wszystkie co miała od urodzenia - pozbyła się ich :/ Teraz już ma gęściejsze, ale krótkie i na czubku jest łysowata ;) Śmiesznie wygląda, jak taki łysiejący dziadek, ale żal tego co wyrwała.. Trudno- odrosną :) Ja chyba już pisałam o urodzinach. My robimy w domu dla najbliższej rodziny i chrzestnych, będzie ok. 15 osób :) Serwujemy obiad i tort :) Mai urodzinki wypadają w poniedziałek, więc zrobimy w sobotę, wcześniej :) Wszystko symbolicznie, dziecko i tak nie rozumie jakie to święto :) Bardziej dla jest ma ono znaczenie :) Dla Mai używamy właśnie pampers sleep & play (rozmiar 4) i powiem Wam, że jestem zadowolona:) Ostatnio Babcia kupiła mi z rossmana i też nie są złe, odparzeń nie ma, ale wydają mi się sztywniejsze :/ My kąpiemy Maję w Oillan i później niczym nie smarujemy, ma ładną skórkę, cena płynu jest przystępna ( zazwyczaj daję ok. 30 zł, czasem taniej), wystarcza na długo:) Dziewczyna gdzie ta wiosna!? Pamiętam, w tamtym roku, o tej porze, z wielkim brzuchem, siedziałam na ławce z sąsiadami, w sweterku, tak było ciepło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ps. Mamy 10 zębów :D I za każdym razem przed wyjście ząbka Maja dostaje katarek i ma zaczerwienione gardełko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragonka - dzięki :) Co do zespołu Czarka - na początku byłam tym przerażona, ale jak teraz bardziej poczytałam , posłuchałam o tych dzieciach , to nie jest już to takie straszne. Pamiętam jak na początku , jak np wszystkie dzieci powinny brać już zabawkę świadomie, a on tego nie robił- byłam przerażona tym że stopień upośledzenia jest bardzo duży, że tak będzie ze wszystkim, ale on tą zabawkę brał ale trochę później.i tak jest ze wszystkim. Jak ostatnio była u mnie koleżanka która ma córeczkę młodszą od niego o miesiąc, to ona mi powiedziała , że mój Czarek więcej robi rzeczy jak jej córeczka- pełzał, siedział.to trochę było mi lżej :) Czarek rozwija się trochę wolniej od innych dzieci, ale rozwija się dobrze - i to jest najważniejsze , jest bardzo bystrym chłopcem ,ciekawym wszystkiego bardzo pogodnym i radosnym, Fakt że potrzebuje więcej mojej uwagi i trudu w to wszystko, ale już się do tego przyzwyczaiłam i jest ok. Aby nie było gorzej a będzie wszystko ok A Czarek to by tylko stał- tak to polubił, jeszcze niekiedy muszę go asekurować , ale już sam stoi i się opiera . A mojej Hani nie ma w domu od wtorku i jakoś w domu smutno :) tak cicho, ale już jutro po nią jedziemy do dziadków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej alka- życzę zdrowia, ja też próbuję małego powoli odstawiać od cyca ale w moim przypadku to trudne z tego względu,że on nie lubi mleka mm a pije z niekapka tylko soczek rozcieńczony wodą i nic innego. U mnie jest cycunio tylko 2-3 razy na dobę i to do snu, więc nie jest źle. Do kąpieli używałam oilatum ale przeszłam jakiś czas temu na johnsona z oliwką i jest ok. Dziewczyny powiedzcie mi czy wasze maluchy mają gładziutką, jedwabistą skórkę na buźce czy zdarzają się pojedyncze krostki? Mój takie ma od jakiegoś czasu. Widać je tylko pod światło i nie jestem pewna czy wcześniej tak miał czy jest to może jakieś uczulenie? Ma je tylko na policzkach i naprawdę jest tego niewiele a uczulenie bardziej kojarzy mi się z takimi czerwonawymi wypryskami lub łuskowatą skórą. Będę obserwować jak coś to lecimy w poniedziałek do lekarza. Do tego czasu może Wy coś doradzicie. Jak się obudzi postaram się zrobić zdjęcie tych krostek i wstawię na pocztę żeby pokazać jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragoniki- u mnie też pogoda się popsuła a pachniało już wiosną :( Przed blokiem kwitną krokusy i zaczynają żonkile ale zrobiło się zimno i pochmurno. Wczoraj wspominaliśmy z M jak to pod koniec ciąży ciężko mi było chodzić i siedziałam w krótkim rękawku na ławce przed blokiem. W tym roku się na to nie zapowiada . Mam tylko nadzieję, że lato będzie ładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) byłam wczoraj u lekarza na kontroli, jest poprawa:):) cieszę sie bo już mnie do szpitala chciała wysłać. Zuza dobrze znosi odstawienie od cyca, ja troche gorzej. Szukam teraz spacerówki dla niej, myśle nad espiro magic 2013 lub valencia quatro. Dziewczyny możecie polecić jakieś wózki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×