Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie możeeee być

Ile zarabia nauczyciel w Niemczech?

Polecane posty

Gość nie możeeee być

Czy wchodzi rowniez na droge awansu zawodowego jak w Polsce, czy nie? A ile zarabia przedszkolanka? Wie ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie możeeee być
Tak malo? :O:O:O Toco osoba zajmujaca sie np. jakas babcia dostaje 1000-1200 eurakow:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie możeeee być
To bardzo malo jak na Niemcy, nie uwazacie? A orientujecie sie, w jakich zawodach najlatwiej znalezc tam prace, kogo najczesciej poszukuja? Oprocz opiekunow;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobrze, a ty wiesz, ile w Niemczech płaci się podatku na 1 grupie (jako singiel)? Kogo poszukują - na przykład pań do towarzystwa. Prostytutka, to w Niemczech zawód, jak każdy inny. Na głupie pytanie, głupia odpowiedź. Odkąd to pensja jest jedynym wykładnikiem tego, co chcesz w życiu robić? A o zdolnościach, predyspozycjach nie myślałaś? A poza tym, to wcale nauczyciel nie ma źle, szczególnie jeśli zostanie powołany i jest urzędnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solala-solala
Ile zarabia nauczyciel zalezy od wielu dzynnikow. Tutaj zobacz sobie tabele zarobkow. http://www.tresselt.de/besoldung.htm W niemczech sa rozne klasy podatkowe. Na 1 jako singiel odddaje sie prawie 50%, podobnie jak na 5. Chcesz tu zaczac jako nauczyciel albo przedszkolanka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie możeeee być
Bardziej jako przedszkolanka, ale praca z dziecmi niepelnosprawnymi (osrodki, szkoly). Gdzie i jak szukac takiej pracy (jeszcze jestem w Polsce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie możeeee być
albo*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie możeeee być
Wiesz,zadaje to moze i glupie pytania,bo chce poprostu dowiedziec sie prawdy. dziekuje za wasza uwagei odpowiedzi. Pracuje w Polsce w zawodzie- prowadze grupe dzieci uposledzonych, niepelenosprawnych. (moge tu rowniez wliczyc mlodziez i doroslych uposledzonych, niepelnosprawnych). Koncze w tym roku mgr z wczesnej edukacji (przedszkola), dlatego tez interesuje mnie,co sie dzieje w Niemczech (pragne wyjechac), czy rowniez istnieja szkoly specjalne czy moze zastapione sa specjalmi osrodkami, jak to wyglada itd. Mieszkalam rok w Niemczech ,ale nie wiedzialam ani jednego osrodka dla dzieci uposledzonych, a z tym bardzo chcialabym zwiazac sie zawodowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solala-solala
Jesli pracujesz jako przedszkolanka w panstwowym przedszkolu to jestes oplacana wedlug tabeli tvd. zajrzyj tutaj http://www.gew.de/Binaries/Binary60123/Entgelttabellen_TVoeD_2010-2011-final.pdf Przedszkola konfesyjne (kath. lub evang) placa podobnie. W niektorych landach musialabys dac uznac dyplom. Musisz rozeznac sie w danym Regierungsprsidium. w polsce trzeba studiowac pedagogike wczesnoszkolna. w niemczech jeste to nadal zawod ktorego sie uczy tzw. AUsbildungsberuf. Wiec wydaje mi sie ze nie bedziesz miala problemu. Podstawa jest jezyk - dobra znajomosc niemieckiego. O jakim landzie myslalas??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość little b
bardzo dobrze ze nauczyciel tak zarabia.budzetowka powinna mniej zarabiac i tak jest w europie zachodniej,nie to co w polszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie możeeee być
Nie okreslilam w planach landu, glosno mysle i zastanawiam sie. Bardziej niz w przedszkolu chcialabym pracowac z dziecmi/mlodzieza niepelnosprawna, uposledzona... Cos wiesz na ten temat? Jak to wyglada w Niemczech? Sa jakies osrodki/szkoly? I jak skladac cv? Do osrodkow wysylac, czy bezposrednio isc i pytac? Jestem jeszcze w Polsce, zostaly mi 2 semestry studiow (nie chcialabym wiedzy zdobytej na studiach i podczas pracy zawodowej stracic, gdyz jest cenna, duzo sie nauczylam.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solala-solala
landy wschodnie zarabiaja nieco mniej. na zachodzie zarabia sie troche lepiej, ale za to koszty zycia sa wyzsze. Oczywiscie ze sa szkoly i rozne grupy, w ktorych opiekuje sie dziecmi i mlodzieza niepelnosprawna. radzilaby ci juz teraz sie popytac na twojej uczelni o miedzynarodowy czy tez europejski dyplom, ktory zostanie bez probemu nostrafikowan. zapytaj tez o to czy maja kontakty z uczelniami niemieckimi i informacje o mozliowsciach pracy. obecnie rynek pracy w sektorze socjalnym jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solala-solala
przy duzych uczelniach sa tzw. studenckie biura pracy. oni powinni sie tez orientowac. tak poza tym moze pomoze wizyta w urzedzie pracy. przykladowa strona z ofertami pracy: http://www.bildungsserver.de/jobboerse/ba_browse.html?n=8624111 http://www.stellenmarkt-sozial.de/ mozesz tez sprawdzac na arbeitsagentur http://jobboerse.arbeitsagentur.de/vamJB/startseite.html?kgr=as&aa=1&m=1&vorschlagsfunktionaktiv=true tak, mieszkam w niemczech i jestem z tego zadowolona. zycie jest pewniejsze i spokojniejsze. moge sobie pozwolic na wiecej niz w polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie możeeee być
Dziekuje Ci bardzo:) A zdradzisz jak dlugo jestes w Niemczech, gdzie mieszkasz i gdzie pracujesz/co robisz? Jestes w stanie odlozyc sobie pieniadze, chcesz wrocic kiedys do Polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solala-solala
W Niemczech jestem juz kilka ladnych lat. Mieszkam na zachodzie :) i jest mi tu dobrze :) Nie mysle o tym by wracac do Polski. Tak jak juz pisalam zycie tu est spokojniejsze, latwiejsze. Na poczatku mialam sentymenty, ciagoty za krajem. Emigracja nie jest teraz tak trudna jak przed przed 20laty. Teraz sa samoloty, polaczenia autobusem, nie trzeba sie starac o wize itp. Skype, tanie telefonowanie z innymi krajami umozliwia ciagly kontakt z rodzina. Uwazam ze wiele rzeczy w Niemczech tansze sa niz Polsce!!!! A ty gdzie studiujesz? Masz juz jakis punkt zaczepny w Niemczech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sialalla
A może ktos powiedzieć jakie są mniej wiecej zarobki netto we flagowych niemieckich marketach ??? Można zarobić chociaz 1200 euro netto ? Albo niech ktoś poradzi gdzie latwo o prace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a skad wy te dane macie? przeciez 1200 na referendariacie, to prawda, ale jako urzednik panstwowy na pelnym etacie to ok 3600 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hahhaha co niby jest tańsze w Niemczech jak w PL ? "Zycie spokojniejsze,łatwiejsze" taaa dla flegm którym wystarcza łożko,praca tv i coś do jedzenia Co masz w tych Niemczech? No co? Mieszkanie byle jakie oklejone raufazą? Nic nie możesz w nim zrobić bo alles verboten?! Jak mieszkasz jak wygląda Twoje życie dzień w dzień? Praca,spanie jedzenie sranie?! Znajomi z którymi trzeba termin an miesiąc wcześniej zrobić aby się spotkać? Zarobki...nauczyciel do 1200eu Praca w biurze jak znasz perfect język ,mieszkasz tu około 20lat złożyłeś ze 100 Bewerbungów z tego 99razy ci odmówiono....w końcu może się uda to zarobisz około 2.500 po 10 latach pracy. Pierdół nie piszcie bo się już nie dobrze robi. Tak dobrze zarabiacie a gówno w tych Niemczech macie! Żeby dom kupić trzeba wyłożyć od 80tys eu mieszkanie w podobnych cenach.Polacy w PL mają więcej jak przeciętny Niemiec który żyje z dnia na dzień i tak całe życie ,umiera i nawet pies z kulawą nogą na niego nie nasika. Tak tu się żyje nie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
widac, jakich masz znajomych tutaj :P to jaka masz tepaete na scianie, zalezy od ciebie. To samo dotyczy sie mieszkania, chcesz nore- masz nore. Was kurde najbardziej chyba boli, ze tutaj nikt nikomu niezapowiedzianych wizyt nie sklada. Co mnie bardzo k***a cieszy. Bo to mnie bardzo w Polsce wkurzalo. Jakie zycie z dnia na dzien? Gdzie Ty czlowieku mieszkasz i z jakimi "Niemcami" masz kontakt? Chyba z tymi co na dworcach zimuja. Nie mowie, ze tutaj jest cudownie i bulka z maslem, ale zyc mozna, jak wszedzie i dla mnie o niebo lepiej niz w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeszcze niedawno pracowalam w domu dziecka w niemczech. wiele z tych dzieci chodzilo do tzw. szkol specjalnych. Förderschule. Nauczycie zarabiaja tam wiecej niz normalnych szkolach. w jedenj rozmowie z naucvzycielka porownywalysmy nasze zarobki, ja pedagog socjalny 1500 eur na reke (w tym nocki, weekendy, swieta ), studia 4 letnie,4 lata doswiadczenia. ona, 4 lata doswiadczenia, wolne w kazde ferie, weekendy, 28 godzin pracy, 3600 na reke. ona panna, ja tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mieszkam póki co tutaj ale mam zamiar wrócić póki co zarobek 1300eu wiem jak zarabiają Niemki na tych samych stanowiskach no ale cóż,zmienić tego nie zmienię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MGsolutions
Nie wiecie czy ktoś chciałby podjąć pracę jako Przedszkolanka w Niemczech za całkiem fajne pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chcę zarabiać jako nauczycielka przedszkola w Niemczech. Szukam pracy na Bawarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pimke20
szukam pracy w Niemczech..jestem z wykształcenia pedagogiem, socjoterapeutą, czy są w Niemczech ośrodki socjoterapeutyczne? czy w szkołach jest socjoterapia? czy jest w szkołach edukacja zdrowotna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukam pracy w niemeczech
jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego (mgr) 5 lat doświadczenia w pracy z dziećmi w przedszkolu, niemiecki na poziomie b1, zamierzam wyjechać do niemiec z mężem i córcią, jeżeli ktoś poszukuje osoby do pracy to zapraszam do kontaktu biuro@pchd.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z mojego punktu widzenia jak ktos ma skonczone studia w polsce lub dobry zawod z mozliwoscia zarobkow ok. 3000 zl, to nie musi przeciez szukac pracy na obczyznie. Zawsze bedzie sie obcym nawet po wielu , wielu latach. Nie powinniscie narzekac na polske , bo za granica szczescia nie znajdziecie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jako Polki nie zostaniecie Beamter, a więc wasza płaca będzie uzależniona od podpisanych umów o pracę. Za ile, to już zależy, co robicie i gdzie. W niemieckich przedszkolach najważniejsza jest znajomość niemieckich piosenek dla dzieci i umiejętność zakładania pampersów. Pracuje się tam po Ausbildung, studia absolutnie nie są potrzebne, ani wymagane. Musisz mieć Ausbildung, żeby było jasne, że potrafisz się dzieckiem zająć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×