Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama iga

moja córka 5 letnia nie chce jeść

Polecane posty

Gość mama iga

do tej pory mąż jej robił do jedzenia flache mleka gęstego z manną ale ponieważ skonczyła juz 5 last postanowiliśmy ją karmić normalnie i jest tragedia , dzisaj na śniadanie na talerzy miała kanapke z serkiem, twarożkiem, szynką , do tego ciastko kruche z czekoladą, jajko i kakao powiedziałam żeby coś sobie wybrała,zjadła jedną rzecz wypiła pół kubka kakao a jedzenia nie tknęła mąż sie wkurzyłi ją skrzyczał dziecko płakało przy stole schudła już , widać to :( co robić , wziąć znowu butelke mleka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monisiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
jak mozna doprowadzic do tego ze 5 latka nie potrafi jeśc normalnych posiłków :o co bedzie jak pojdzie za rok do szkoły?? bedziesz w przerwie leciała z flaszka?? tez mam 5 latke i normalne śniadania jadła jak skonczyła rok, popełniliscie błąd ze po tej kaszce nie jadła drugiego normalnego sniadania. A teraz nie mozesz ulec i wrocic do butelki, masz miesiac na nauczenie jej jedzenia normalnego sniadania bo Twoja córka z pewnoscia jak moja idzie do zerówki od wrzesnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama iga
wiem że zrobiłam błąd ale co mam teraz zrobić jest 11 a ona nic dzisiaj nie jadła mama powiedziała mi że dziecko schudło ,boję sie tego że będzie jak nitka ,ona na prawde nie chce jedzenia ,może poczekam aż sie zrobi głodna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycataaaaa:-)
Ale do tej pory piła to mleko z manną na śniadanie dlatego,że nic innego nie chciała ? Jak wyglądają inne posiłki ? Czy w ogóle jadała jakieś kanapki wczesniej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monisiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
pokroj jej ten chleb na kostki i wkładaj do buzi, badz przy tym stanowcza i nie pozwól jej zeby sie wymigałą, małymi kroczkami a sie uda i nie bój sie ze w kilka dni nie wiadomo jak schudnie, nic jej nie bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycataaaaa:-)
Nie najeżdżajcie, nie zawsze z dzieckiem jest tak łatwo,że wszystko normalnie je od roku, czasem,żeby dziecko nie głodowało,jedynie trzeba butlę dać na ratunek. Różnie to bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama iga
oprócz mleka w butelce podjadała kanapki , słodycze, mięso lubiła a teraz ma całkowicie butelke zabraną , schudła i nie chce jeść podjada kanapeczke w środku dnia , wafelek, lody je czekam,przecież musi zgłodnieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycataaaaa:-)
a zaproponuj jej może tę butlę inaczej, wlej zawartość do miseczki i niech je łyżką,. A potem każdego dnia zmieniaj zawartość miski, zamiast kaszki jakieś płatki na mleku, lub włóż jakiś serek. A z butli niech sobie np. herbatę popije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycataaaaa:-)
Wiesz, mój dużo młodszy ode mnie brat był tak do 5 roku bodajże życia strasznym niejadkiem,też ratowały go tylko butle z mlekiem, z ryżem i kakao, nie chciał obiadu ani normalnego śniadania. Dużo pomagały jakieś serki, danonki, tego typu rzeczy. Z czasem zaczął jeść normalnie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monisiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
cycata czy Ty zgłupiałaś?? radzisz jej zeby 5 latka piła herbate z butli?? ta dziewczynka od września idzie do zerówki i co butle bedzie zabierac ze soba?? daj spokój jesli córka tak kocha ta kaszke to niech pije ja z kubka lub niech je z miseczki łyżka, no i to nie moze byc jedyne jej sniadanie, po godzinie powinna zjesc normanle śniadanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama iga
występuje u niej takie lenistwo pokarmowe , wlać do żołądka gotowe, poleżeć i najeść sie a jak samodzielnie przy stole siedzieć i gryźć cały posilek to nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama iga
z talerza ani z kubka nie chce leżeć albo siedzieć przed tv i pić gorącą pajkę z butelki , ciućka smoka i jest szczęsliwa , ciućka nawet jak butelka jest juz pusta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycataaaaa:-)
Boże, przecież ja radzę to rozwiązanie tylko na przejściowo, nie żeby na stałe z butli piła ! Wiem, co to niejadek w domu i jakie cuda trzeba wyczyniać, mój brat był podobny, mój syn też ma zadatki na niejadka, więc wiem , jak to jest. I to wcale nie tragedia jakaś, że dziecko pije z butli, będzie starsza, to się nauczy.A w zerówce zobaczy, jak inne dzieci co innego jedzą, to zachęci się patrząc na dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyuzdanaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
ale masakra.... nie wiem,co powiedziec w sumie. tez nie rozumiem,jak mozna do tego dopuscic!!!! 5letnie dziecko pije butle???????????? matko jedyna.... mysle,ze nic jej nie bedzie jak raz nie zje sniadania. przetrzymaj do obiadu, az sama zglodnieje po prostu. na obiad co masz? daj cos co bardzo lubi-litosci,tylko nie butle?!!! zje obiad, pozniej kolacje i co tam chce. rano znowu sniadanie kanapka, chociaz pol zeby zjadla. z dnia na dzien moze bedzie lepiej. nie ulegaj!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monisiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
powiem Ci ze to straszne co piszesz ;) moja córka we wrzesniu skonczy 5 lat i nie wyobrazam sobie takiego zachowania, butelke musiscie wywalic do kosza i to raz na zawsze, nie martwi Cie to ze twoja córka zachowuje sie jak bobas ?? poradzi sobie w zerówce????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tam rozpaczy nie zauważyłam
żadnych wafelków, lodów - dla niejadka to wystarczająca porcja cukru żeby nie być głodnym, a dziecko potrzebuje wartości odżywczych. Nie wpychaj jej jedzenia na siłę jak tu ktoś proponował, będzie miała uraz. Ja do dzisiaj pamiętam jak mi mama wcisnęła mleko z czosnkiem, potem poszłam i zwymiotowałam zaraz. Nie dawaj jej ciastek na śniadanie, ewentualnie dawaj na drugie śniadanie zbożowe. To duży błąd dawać pięciolatce ciągle butelkę. Ale stało się. Teraz rób wesoło, kolorowe kanapki. Może na początek z dżemem, domowym miodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycataaaaa:-)
Monisia, ale nie zmusisz do jedzenia kaszki z miski czy z kubka, jeśli dziecko nie chce. Co, wlejesz siłą z tego kubka do gardła ? Dziecko się zaprze i koniec. To nie takie proste, jak piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monisiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
cycata to jest tragedia!! mam 3 dzieci, starsi synowie tez byli niejadkami ale coś takiego to koszmar i to tylko wielka krzywda dla dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monisiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
nie no oczywiscie ze nie zmusi sie dziecka, ale to w takim wypadku sie rezygnuje z kaszki w ogóle a nie podaje butle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycataaaaa:-)
Owszem, dziecko 5 letnie jest za duże na ciumkanie z butli ze smoczkiem, no ale różnie to bywa z dziećmi, nie róbcie tragedii, bo co ta autorka sobie pomyśli, że co,ma ułomne dziecko ? A co ja mam powiedzieć, dziecko ma kilkanaście miesięcy, pije jeszcze z butli, bo w tym wieku ma do tego prawo,ale nie trzyma samo butli, tylko trzeba mu trzymać jak małemu niemowlakowi, bo sam nie weźmie do rąk i się sam nie napije !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miałam dokładnie to samo
w ciagu dnia normalne jedzenie a rano flacha z manna, cos w rodzaju "tradycji". I to dwójka dzieci, głupio mi sie było do tego przyznac. W przedszkolu nie było prpoblemów, poniewaz butla byla z samego rana a reszte umiały jesc normalnie( choc bardzo dziwaczyły) , wrecz juz po trochu nozem i widelcem. jak sie skonczyło? Wyjechalismy na wakacje i musielismy spedzic 2 dni nie w swoim domu. Dziciakom było wstyd przy ludziach żądać butli. I przeszło z dnia na dzien. A co do tego,ze nic nie je - nie przejmuj sie, to taki wiek , nie umrze, zacisnij zęby, przeczekaj, minie. Potem nie nastarczysz jedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycataaaaa:-)
Ja znam wiele przypadków, że starsze dzieci po kryjomu, czy np. rano lub wieczorem w domu piły mleko z butli.To nie jest jakieś anomalium, owszem, może wydawać się dziwne, ale to z czasem mija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monisiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
autorko a powiedz jak Twoja córka w ogóle sie rozwija??? da sobie rade w zerówce??? emocjonalnie zachowuje sie jak 5 latka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycataaaaa:-)
Może ustal z córką, że dasz jej butlę, ale tylko rano albo tylko na wieczór, albo że dostanie butlę, jeśli ładnie zje kanapki z talerza. Myślę,że trzeba stopniowo ją od tego odciągać, nie drastycznie, że z dnia na dzień koniec butli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama iga
córka jest świadoma że to wstyd nie wolno mówić nikomu że ona je z butelki , innym mówi że je z talerza, klamie u babci je z talerza i kanapki bo jest duża a w domu chce butelke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycataaaaa:-)
Monisiu, nie rób ułomka z jej córki tylko dlatego,że pije butelkę, Dziewczynka może być mądrzejsza i inteligentniejsza od Twoich dzieci, mimo że piją z kubka.To nie ma nic do rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monisiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
stopniowo to mozna oduczac malucha, 5 latce mozna to wytłumaczyc i skonczyc w sposób drastyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monisiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
nie robie ułomka z córki autorki dlatego pytam jak sie zachowuje pomijajac ta nieszczesna butle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycataaaaa:-)
To spoko autorko, pójdzie do zerówki, to zje jak inne dzieci, bo ma świadomość, że to wstyd, a w domu powolutku ograniczajcie ilość wypitych butli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama iga
córka dobrze sie rozwija, ma bogaty zasób słów, cały czas mówi, jest komunikatywna ,umie liczyć do stu , zna kilka liter i pisze w zeszycie myśle że intelektualnie bardzo dobrze , jest bystra i cwana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×