Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 3nadzieja3

starające sie o kruszynkę - zapraszam :)

Polecane posty

Lilka - gratulacje ogromne :) Cieszę się bardzo, dbaj o siebie:) Dziewczyny z maluchami - maj jest owocny:) Również gratuluję mocno:) U mnie to już 12 tydzień.. i 7 tydz. podłego samopoczucia, dlatego tak rzadko tu zaglądam:) Jak odeszły mdłości, nastały migreny.. niestety mam powtórkę z rozrywki, choć wydaje mi się,że czuję się jeszcze gorzej niż w pierwszej ciąży... Zapewne migrenę wymienię potem na zgagę i skurcze w łydkach, a potem ciężki brzuch i bóle pleców.. Eh. Bardzo chcieliśmy tego dziecka, ale tym razem jestem pewna że to już ostatni moja ciąża w życiu. Stan błogosławiony totalnie mi nie służy.. Czekam z niecierpliwością na grudzień:) Pozdrawiam wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dla wszystkich obecnych i przyszłych mam najlepsze życzenia z okazji ich święta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gossia_GA
Witam kobietki jestem totalnie załamana. Dzisiaj jest piąty dzień od kiedy maluszek przyszedł na świt a my nadal na oddziale......w czoraj mieliśmy wyjść do domku niestety wskaźnik crp wskazywał 15. w czoraj spadł o 5 dzisiaj jesteśmy już po kolejnym pobraniu krwi i z niecierpliwośćią czekam na wyniki tak bardzo bym chciała dzisiaj wyjść do domku mąż wrócił w piątek z Berlina więc tym bardziej ciągnie nas do wyjścia. Kochane trzymajcie kciuki za to aby dzisiaj puścili nas do domku......to takie moje małe marzenie na chwilę obecną. mamalolka 3maj się dasz radę nie wiem co jest gorsze migrena czy zgaga no ale cóż niektórych uroków nie da się ominąć. pozdrowienia dla wszystkich......pa.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gossia_GA
hej znowu ja mam pytanie jesteśmy już w domku dzidzia zdrowa a rodzice szczęśliwi. teraz nurtuje mnie pewna sprawa.....otóż powiedzcie mi jak usypiacie maluszki? moja kruszyna nie chce zasypiać sama a boję się że nauczę go noszenia na rękach......może wy macie jakiś cwany sposób?zaznaczam że smoczka nie chce.pomóżcie...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klopsik klopsik
gosia to jeszcze jest maleństwo,nie zabieraj mu bliskośći,potrzebuje tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejo :) Gosiu ja myslę ze taka malizna tak szybko sie nie przyzwyczai.Ja małą praktycznie cały czas tulę, całuję, nosze na rękach - nie dałabym rady inaczej :) a ogolnie jak zje cyca to przy nim zasypia i wtedy ją kładę spac.U nas juz coraz lepiej z nocami, dzisiaj przebudziła sie tylko 2 razy na jedzonko.Nie mogę uwierzyc ze juz jutro konczy tydzien.Strasznie mi przy niej czas szybko upływa :) mamalolka - wspolczuję Ci zlego samopoczucia...ale czego sie nie robi dla maleństwa...masz jeszcze 2 dzieciątko wiec trzeba sie niem zajmowac, a wiem ze jest cięzko, jak sie tak zle czujesz.Trzymam kciuki by Ci sie troszkę polepszyło. ewwwa jak sie macie? Koko cos dawno sie nie odzywałas, co tam słychac? Lilka kiedy idziesz do lekarza? pozdrawiam wszystkie mamuśki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Lia do lekarza ide we wtorek mialam isc jutro ale sie nie wyrwe z pracy. Ja jak razie sie czuje idealnie, żadnych mdłości żadnej zgagi, troche mnie tylko lamie na spanie okolo 16 no i podbrzusze mnie pobolwewa a bardziej jajniki czasami mnie rwa. Dziewczyny moze macie jakies zlote rady jak dbac o ciaze? Czego sie wystrzegac co moge robic czego nie i jaka diete najlepiej stosowac? Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gossia_GA
cześć mamuśki no i wymyśliłam no może nie ja tylko mąż ale skutecznie... malutki usypia w nosidełu ma wygodnie i ledwie się go położy to już śpi oczywiście wiem że bliskość jest mu potrzebna i nie będe mu jej odbierać jak najbardziej dużo go przytulam i całuję ale gdy go karmie i zostawiam przy piersi aż uśnie to ledwie ja się ruszę a on już ma oczy jak 5 groszy no więc innego pomysłu mi brakowało teraz leże z maluszkiem karmię go czekam aż zaśnie a jak go podnoszę i się budzi to kładę do nosidełka potem spokojnie po paru minutach przekładam do łóżeczka....dawidek jest cudowny jutro kończy tydzień teraz zastanawiam się kiedy będziemy mogli wyjść z nim na dwór... mamalolka tak mi się właśnie przypomniało żę mnie bardzo wymioty męczyły i zgaga na to pomagały mi solone krakiersy spróbój jeśli efekt będzie taki jak u mnie to super. no lecę bo maluszek zaraz wstanie całusy dla dzieciaczków i uściski dla was.... :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koko128
No witam mamusie:):):):) Jak się cieszę że już maluchy na świecie:):):) jednak ten topik szczęśliwy, jedne maluszki już zdrowe na świecie a inne w brzuszkach rosną ( lilka gratulacje wielkie !!!!!!!) U nas pomału leci, Patryk nie chce sypiać w swoim łóżeczku tylko z nami. Wieczorem urządza awantury. O 21 ej jada cyca a do północy próby żeby usnął w łóżeczku i tak dzień w dzień. mam nadzieje że mu przejdzie.... Ale się ciesze że już mamusie kolejne się pojawiły. Huuuuurrrraaaa!!!! Dziewczynki to mój mail: aniap128@wp.pl Ja nadal mam komp popsuty i nie mam kiedy się nim zająć więc odwiedzam rzadko topik. Niedługo będę częściej zaglądać:):) Jeszcze raz serdeczne gratulacje :):):) 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koko do tej pory nie wierze ze sie udalo :) mialam isc dzisiaj do lekarza ale niestety wizyta przelozona na czawrtek, chodze do prywatnego lekarza i mial jakies tam swoje prywatne sprawy. Do zadnego innego nie mam zaufania :) Jak sie czuja mamy albo przyszle mamy :) Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz zaliczony wszystko ok. Zero problemow. Za 3 tyg z wynikami badan i zakladamy wtedy karte ciąży. Wszystkie badania da sie zrobi na NFZ czy lepiej isc do prywatnego laboratorium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane co sie zabiore pisać to mała głodna:) chyba wszystkie badania można zrobić na nfz tylko musisz mieć skierowanie od lekarza który przyjmuje na umowe z nfz,ja chodziłam prywatnie i wszytsko musiałam prywatnie robić. oczywiście Ania też spała by z nami tylko wtedy ja chodze połamana bo ciasno:)czasem ją zabieram do łóżka jak nie chce mi sie wstawać choć łózeczko mam krok dalej,wtedy tak spokojnie śpi:) pozdrowienia dla mamusiek i cieżarówek i tych przyszłych fasolinek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gossia_GA
cześć kochane coś ostatnio pustki na tym naszym forum no rozumiem świeżo upieczone mamusie mają prawo zapomnieć że internet istnieje no bo co się dziwić ja poza moim skarbem też świata nie widzę no ale ciężarówki to by chociaż napisały jak samopoczucie i jak się kruszynki rozwijają. no dzisiaj pobudkę miałam już o piątej i jakoś do 7 mój szkrabek spać nie chciał....no on wogóle w dzień ma długie przerwy w spaniu ale za to w nocy wstaję tylko raz no niekiedy dwa. dzisiaj pierwszy raz usnął sam w łóżeczku było trochę płaczu aż był czerwony jak buraczek wiem że sposób drastyczny no ale wystarczy że słyszy kroki i jest cicho no i ani łezki jednej nie ma. takie małe a takie cwane.no cóż musi się nauczyć.zby mu brakowało bliskości to rozumiem ale tak nie jest w nocy karmię go piersią w łóżku obu nam się trochę przyjemności należy w tedy oboje zasypiamy i albo się przebudzę i odłoże go do łóżeczka albo śpimy razem do rana..... u nas dzisiaj pięknie więc spacer nie unikniony....... :-) a jak tam wasze pociechy się chowią? Patryczek to już pewnie duży chłopak ...............co ostatnio tak milczycie???.pozdrawiam........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Gosia u mnie to w sumie same poczatki dopiero sie zaczyna długa droga. Czuje sie ogolnie bardzo dobrze dzisiaj tylko z rana mnie troche mdlilo i bylo mi niedobrze ale w sumie szybko przeszlo po sniadanku :) piersi mnie strasznie bola i mi dokuczaja ale co tam :) z wynikami badan ide do lekarza okolo 20-25 czerwca wiec wtedy bede dopiero wiedziala cos konkretnego :) Buziaki PS. a moze swiezo upieczone mamy maja jakies wskazowki dla mlodej ciężarówki :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedną lilka śpij bo jeszcze możesz :D potem już nie de rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spie kiedy tylko moge jak mam wolne to zalatwiam szybko wszystkie sprawy a przez reszte dnia odpoczywam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koko128
Witam :) U nas już dzisiaj 3 miesiące mija jak Patryczek przyszedł na świat:):) Oj szybko to mineło i tak jak ewwwa pisze wyspanie się liczy z cudem. Czasami chodzę już z mężem jak zombi :):) no ale cóż taki urok macierzyństwa, jeszcze 3 miesiące macierzyńskiego to może uda się z jeden dzień przespać:):) A u mnie zaczyna pojawiać się problem z pokarmem :( jest go za mało i mały się nie najada muszę dokarmiać butelką. Próbuje dostawiać go często ale on się irytuje i złości jak nie wiele z cycka leci. Musze odczekać co najmniej 7, 8 godzin żeby pokarm się zebrał. Dziewczyny może macie jakieś sposoby na pobudzenie laktacji????? Pije herbatke specjalna, nawet piwo karmi szklanke odgazowanego dziennie (na początku pomagało) i laktatorem próbuje ale nie za wiele to daje..... Gosia dobry pomysł z tym fotelikiem. Tez zaczełam Patryka wkładać po karmieniu i jak uśnie to do łożeczka i problem się skończył. A co do fotelika to nie lubie małego w nim wozić. Siedzi skrzywiony i głowa opada mu na różne strony bo bardzo lubi spać w samochodzie. Czy wy mamusie tez macie taki problem??? Piszcie mamy co słychac u maluchów. przyszłe mamusie jak maluszki w brzuszkach???? Lilka na kiedy masz termin porodu??? Pozdrawiam gorąco:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gossia_GA
no witam mamusie ciężąrówki i przyszłe mamusie także u mnie dzisiaj pogoda nie za bardzo i do tego doła łapię cały tydzień czekam a tu mi dzisiaj kochanie dzwoni że musi sobotę pracować i dopiero w nocy w sobotę będzie w domu a już w niedziele z powrotem wraca no ale co zrobić w końcu robi to dla nas..... koko ja dopiero karmię maluszka 16 dni i też zaczynam miec problem z pokarmem bardzo chce karmić naturalnie no ale nic na to nie poradze dzisiaj mój maluszek budził się co pół godziny i nie wiedziałam co mu jest aż poszłam do sklepu i kupiłam mleczko no i wypił 80 ml i wyobraźcie sobie że maluszek spał ponad cztery godzinki.....chyba będę musiała go tak dokarmiać.mleko mam ale może jest poprostu zbyt mało wartościowe???????dzidzia budzi się w nocy tylko dwa razy je i od razu zasypia........ a co u reszty mam pochwalcie się trochę swoimi pociechami.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koko128
gossia mój też po mleczku 4 godzinki przesypia ładnie ale tego z butelki:( dzisiaj 5 godzin nie spał ciągle dojadał i już myślałam że kolke ma ale na szczęście odbiło się i usnął:):) u mnie na początku też kryzys był z mlekiem ale się unormowało i do tej pory starczało natomiast jak odciągnełam to się okazało że 50 ml jest i dlatego maluch nie chciał spać i marudził. Dobrze że chociaż te mleka są:):) pozdrowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koko tego co sobie sama liczylam to koniec stycznia. Jak bede miala za 2 tyg wizyte u mojego gina to ma mi zalozyc karte ciazy i wtedy mi wyliczy termin porodu i zapisze ewentualne witaminy jak mu badania przyniose. Wogole sie usmialam bo dzwonilam do swojej przychodni i na nfz sa tylko 3 badania z listy a reszta jest platna w sumie wychodzi 111 zł a prywatnie wszystkie po kolei 119 zł i czas wykonania szybszy. Kpina normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania we wtoek zkończy 4 tygodnie kochane ile waszym zdaniem powinna wypić mleka.zrobię chyba test i odciagne i sprawdze.bo mała na samym poczatku cały czas jadła nie chciała spać.teraz jest troche lepiej ale śpi jak zając.mleko mam tylko chyba taki urok karmienia piersią że co chwile dziecko głodne.kiedyś przez 4 h karmiłam na zmiane z przewijaniem przysypiała przy piersi a potem jak chciałam odłożyc na nowo karmiłam:)szał poprostu pozdrawiam Wszystkie kobietki!i udanej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gossia_GA
Witam kochane ale mam dzisiaj ciężki dzień.........budze sie rano przewijam moje maleństwo i zauważyłam że całe ciałko pokryte jest czerwonymi plamkami poza wyjątkiem buźki i rączek nie wiem co jest grane myslałam zeto przez mleko ale od piatku podaje mu bebiko i dopiero dzisiaj coś by mu było?jak myślicie?.pomóżcie jak ktoś sie zetknal z czymś takim.pozdrawiam.... :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia a może proszek do prania albo płyn do kąpieli? moja ma z koleji krostki na buzi jutro idę do pediatry bo połozna mi mówiła ze teraz bardzo duzo mam z takimi problemami przychodzi,może taki sezon gosiu. a co zresztą kobitek? lia? jak tam dajesz rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koko128
gossia a może mały ma uczulenie na laktoze??? u mojego męża w rodzinie chłopczyk takie objawy miał i mama nie mogła spożywać mleka, serów itp.spróbuj odstawić przez jeden dzień produkty z laktozą i się przekonasz czy to alergia na ten produkt albo tak jak ewwwa pisze może proszek. lia a co u ciebie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, pisze rzadko bo mam urwanie głowy ostatnio.Mam mamę - przyleciała do nas na ponad tydzien wiec super!! ciesze sie bardzo ale Dawidek chory od tamtego tygodnia, dzisiaj w nocy nie spałam w ogole bo jak nie Maja sie budziła (a miała wyjatkowo niespokojną noc) to Dawidek płakał ze go boli ucho... wiec dzisiaj chodze jak zombie. Ogolnie z maleńką jest wszystko ok, ładnie je, przybiera na wadze bo widze po ciuszkach ze są juz za małe.grzeczna z niej dziewczynka, w dzien jak nie spi to sobie leży spokojnie :) dzisiaj ma 3 tygodnie moj kruszaczek!!! Gosiu najlepiej pewnie by było jakbys poszła do lekarza z maleńkim upewnić się od czego to moze być.Nie mam pojęcia, moze faktycznie od mleka? Ewwwa a te krosteczki na buźce to moze trądzik niemowlecy? mojej kolezanki Nicolka własnie to przechodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gossia_GA
hej dziewczyny byłam u lekarza.......a jednak uczulenie na proszek więc zaraz poleciałąm kupić inny i już wszystkie ubranka na nowo suszą się na lince....... płakał mi mój maluszek do tej pory usypiałam go dzisiaj prawie trzy godziny co zjadł mleczko to wymiotował poprostu nie wiedziałam jak sobie radzić normalnie padam lece spać mam nadzieję że noc będzie spokojna a jutro mam umówioną wizytę na kontrolę....trzymajcie kciuki i pozdrawiam..... :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kochane jak u was miaja dni? u mnie samopoczucie co raz gorsze czasami nie oge sie z lozka podniesc a czasami znowu czuje sie tak jak bym wogole nie byla w ciazy. Z rana totalny brak apetytu. Mogla bym jesc same owoce i warzywa na mieso za bardzo nie mam ochoty. W przyszlym tyg wizyta u lekarza z wynikami badan. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haj hej i ja byłam u lekarza kazała obserwować jeśli by się krostki nasiliły to dopiero przyjść,ale zaskoczyło mnie co innego mała przyrała na wadze 1,6kg!:)mały żłoczek powinna statystycznie 600g tyle że ona cały czas by jadła,lekarka kazała oszukiwac herbatką czasem.dziś np.pięknie je i śpi:)takie dziecko jest cudowne mogę coś zrobić międzyczasie. ja od początku kupiłam proszek dzidziuś taki tańszy zeby nie zaczynać od tych lovela bo potem jak zmiana to wiadomo moga być problemy,i naszczęście nic jej nie jest. jak się nasłuchałam o szczepieniach to masakra jak nie chcesz żeby 3 razy kłuli dziecko to płac 100zł a oprucz tego jeszcze na rotawirusy to 600zlł kosztyje szok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie przeczytałam ze się pomyliłam Ania wazy teraz 4,6kg a przybrała na wadze 1,3kg:) a nie 1,6kg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kochane a jak wyglada sytuacja z wizytami u stomatologa w ciazy? Wlasnie mi sie ukruszyl zab i nie moge zniesc tego czucia wiec bym sie wybrala jutro do stomatologa zeby mi to zakleil a przy okazji na wizyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×