Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość salatkaaaaaa....

Musze zrobić na jutro jakas salatke. Prosze o przepisy

Polecane posty

Gość salatkaaaaaa....

Tesciowa ma imieniny i zaprosila gosci, chcialam jej pomoc bo to starsza kobieta i ona wymyslila grilla i kiełbasy, ja na pozniej zrobie bigos ale do grilla chce zrobic jakas salatke. Z tym, że goscie sa wybredni i lubia tylko takie tradycyjne potrawy a nie salatki z owocami czy tez zielone polane oliwą :o Tak więc musi to być sałatka z majonezem najlepiej. Nie chce robic tradycyjnej bo nie chce mi sie stac przy garach i gotowac warzywa a pozniej je obierac i kroic. Grecka odpada bo tak jak wspomnialam pewnie tego nie ruszą, zwłaszcza faceci. Tak więc czekam na pomysly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosta i pyszna
drobno pokrojone pieczarki podsmaż na oliwie az sie zazloca i odparuja wode, wtedy je posol i jeszcze chwile potrzymaj na patelni ugotuj ryz posiekaj duza ilosc natki z pietruszki polacz skladniki z 2 lyzkami majonezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnoila Flower
-Ugotowany ryż -polędwica np.sopocka ( pokrojona w drobną kostkę) -kukurydza z puszki -słonecznik obłuskany ( lekko podsmażony bez oleju) można bez jak ktoś nie lubi -papryka czerwona ( drobniutka kostka) -ser żółty ( drobna kostka) -majonez-przyprawy -można też dodać kalafior ugotowany aldente drobno posiekany Ilości według uznania Sałateczka bardzo smaczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja polecam np taka drobniutko pokrojona w kostke kielbasa np zywiecka jajka na twardo ser zolty jakis pikantny tez w kostke pokrojony ogorek kiszony i ryz albo makaron swiderki sol pieprz ziola do salatek majonez albo tradycyjna gotowane ziemniaki marchewka jajka na twardo ogorek kiszony majonez przyprawy kapusta pekinska tunczyk w sosie wlasnym odsaczony jajko na twardo ser zolty majonez ryz pieczarki ser zolty ogorek kiszony majonez albo mix salatek na swiezo pomidory ogorki swieze salata zielona mozarella

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo ziemniaki ugotowane pokrojone w kostke groszek zielony papryka czerwona jajo na twardo ogorek kiszony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja miałam wczoraj grilla i i sałatka była taka: sałata lodowa 1 szt - podrzeć na drobne kawałki pół kostki sera feta zielony- pokroić na drobne kosteczki 3 duże pomidory- pokroić na kostki 1 zielony ogórek - pokroić na kostki pól słoiczka oliwek nadziewanych pastą z papryki ( taki wąski słoiczek) sól pieprz trochę oliwy 2 ząbki czosnku wycisnąć przez preskę zamieszać -gotowe SMACZNEGO!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
mieso, kielbasy, bigos, salatka z miesem, jajkiem, majonezem :o zrobze kobieto jakas salatke z warzyw, ktora bedzie swieza w smaku, chrupiaca, a nie tak samo ciezka jak to wszystko jedzenie. wiec na ten przyklad: kapusta (zwykla lub pekinska), marchewka grubo starta lub w b. cienkich plastekach, rzodkiewki, szczypiorek, papryka czerwona, kukurydza, ogorek ... surowe, chrupiace warzywa ... do tego sos z jogurtu naturalnego (glownie) i troche majonezu (dla smaku) oraz czosnek, koperek, czy tam jakies inne ziola, sol ,pieprz. jezeli na przyjeciu ma juz byc duzo miesa, nie dodawaj do salatki zadnego miesa, sera, jajek. zrob cos dla rownowagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meganka26a
witaj! wejdź na stronę: www.mojegotowanie.pl lub ww.pychotka.pl tam na pewno znajdziesz coś tradycyjnego i łatwego do zrobienia pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salatkaaaaaa....
Dziekuje za odpowiedzi. Bigosu jednak postanowiłam nie robić. Myślicie, że pieczone kiełbaski, sałatka i jakieś przystawki typu koreczki i deska serów wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wystarczy i zrob
jakies warzywa na grillu i salatke lekka bo Ci na zawal zejda po tak ciezkim jedzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
i np. talerz z plasterkami pomidorw z cebulka, ogorki kiszone, salatka bardziej jako surowka niz ciezka falosowo-majonezowa. deska serow jak najbardziej, a do tego owoce - winogrona, truskawki, czastki jablek i gruszek (potraktowane sokiem z cytryny, zeby nie ciemnialy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio robiłam taką: (jest bardzo szybka w przyrzadzeniu i pyszna, pod warunkiem, że lubi się wszystkie składniki) - 1 BROKUŁ - SER FETA - PUSZKA CZERWONEJ FASOLI - MAŁY JOGURT NATURALNY - 3 ZĄBKI CZOSNKU - SÓL,PIEPRZ Brokuła podzielić na małe rózyczki i uparować/ugotować/zblanszować (kto co woli), ser pokroić w kostke. Brokuły, ser i fasolę połączyć. Zrobić sos: drobno posiekać czosnek lub przecisnąć przez praskę, połączyć z jogurtem, polać. Wymieszac wszystko i gotowe. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesu znowu salatka gyros :D
tak koniecznie zrob salatke gyros i nie zapomnij misa przyprawic mieszanka chemiczna o nazwie "GYROS" albo jeszcze lepiej zrob salatke z zupek chinskich :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×