Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 4545yppl876

39,3 st gorączki u 5-latka- co robić ??

Polecane posty

Gość 4545yppl876

po ok 4min syn miał juz 39,3 stopni goraczki. Jest zmęczony, nie do życia, boli go gardło, nie ma apetytu- a do lekarza nie chce za zadne skarby iść. Czy ta goraczka jest jakimś poważnym zagrożeniem? Czy jednak powinnam pojechac z nim do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ty pytasz 5latka czy pojdzie do lekarza? Ubieraj go i raz dwa do doraźniej pomocy. a probowalas dac jakis paracetamol na zbicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miśka8888
daj mu nurofen albo czopka i oklady jak nie przejdzie to jedz na izbe nigdy nic nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daj mu Nurofen czy co tam masz. Jak spadnie temperatura to ok. W nocy sprawdz jeszcze raz. Jesli rano pojawi sie znowu taka wysoka , to idz do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4545yppl876
tak dawałam. ale na słowo lekarz zaczyna sie drzeć i szarpać bo panicznie boi się lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aloha100
podaj przeciwgorączkowy i przeciwzapalny, np.Ibum. I obserwuj.Jakby się działo coś bardziej niepokojącego, to do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4545yppl876
ok 16 ta goraczka sie pojawila, poczatkowo bylo 38. troche go przewiało, wiadomo pogoda płata nam ostatnio figle, wiec uznałam to za przeziebienie, ale teraz sama nie wiem. dałam juz mu środki zwalczajace goraczke i przeciw przeziebieniowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angina daj przeciwgoraczkowy
a rano do lekarza lub na izbe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daj nurofen
i rano idź do lekarza. Nie mów dziecku od razu gdzie idziecie. To już myślące dziecko, spróbuj wytłumaczyć, że pani doktor pomoże, żeby gardło nie bolało, że dostanie nagrodę potem- np lizaka czy samochodzik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfvghbnj
Rano idźcie do lekarza. Przez noc zbijaj temp syropem np. Nurofen ( coś na bazie ibuprofenu) i dodatkowo czopkiem jeśli się nie obniży np. Panadol( na bazie paracetamolu by nie przedawkować) U nas taka mieszanka w 100 % skuteczna !! Mój syn miesiąc temu też miał taką wysoką gorączkę i okropny ból gardła. Pojechaliśmy z nim w niedziele na pogotowie, lekarz zbadał i stwierdził zapalenia gardła. Dostał antybiotyk i przeszło !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
terecvbdfbhd - ale panikujesz! Po co po nocy z dzieckiem leciec od razu do szpital?? Przeciez tem. pojawila sie dzis o 16:00 , a nie trzy dni temu!Po drugie to nie niemowle tylko 4-latek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepszym sposobem u dziecka na zbicie goraczki jest umycie go w chlodnej wodzie , powinno pomoc a raczej napewno pomoze;) przy tak wysokiej temperaturze mysle ze nie musisz isc do lekarza, wezwij pogotowie do domua dlaczego twoj syn tak sie boi ma jakis uraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swietny jest oklad z wody z octem-lyzka stolowa na szklanke letniej wody i obloz dziecku stopki takim okladem,zrob dziecku zimne okłady ale nie takie lodowate tylko mniej więcej o 3 stopnie niższej temp. niżtemperatura ciała i tać jakiś preparat typu nurofen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isiamisia
w takim razie zastosuj czopki, wiem, że jest bardzo ciężko je aplikowac, ale pomagają na wysoką tem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otakkkk
angina!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vainee44
Podpowiedzieć mogę ten termometr co sama go kupowałam czyli Mini Temp. Dopiero od trzech miesięcy nim mierzę ale póki co działa poprawnie, na pewno szybko pokazuje wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halinka99
Skłaniam się do zamówienia modelu nonContact. Moja szwagierka z tego aparatu korzysta już od roku i parę razy widziałam jak to działa – pyk, chwila moment i jest tempka zmierzona. A my w domu ciągle korzystamy z dotykowego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arekso
Fajne, przydatne funkcje ma model nonContact, zmierzy gorączkę zmierzy temp butelki z mlekiem powietrza w pokoju a wszystko przez podczerwień, zupełnie zdalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kowalskaii
Bezkontaktowo na podczerwień mierzy mój Mini Temp, super że można też nim sprawdzić ile stopni ma płyn w butelce, albo woda w wanience przed kąpielą dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość savax
Bardzo ładny jest i ładnie działa mój Minitemp, zgrabny mały termometr nie jest to wielka landara na którą trzeba specjalne miejsce w szafce kombinować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jak osoba wyzej polecam Non contact

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrą alternatywą dla mnie jest Classic bo szukałam właśnie czegoś takiego analogowego ale bez rtęci i – oto jest ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kur.... dobij go. Ja pier..... co za tempa dzida. Do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ostatnio kupiłam termometr Minitemp i uważam, że jest bardzo dobry podaj***ardzo szybko odczyt temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Radzimy sobie z termometrem nonContact bez problemuw, fajnie że poza goronczką to też wyłapuje tempkę na przedmiotach czy otoczenia, to się przydaje w domu bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że nonContact będzie okej, my korzystamy z tego termometra i na wynik długo czekać nie trzeba, zmierzy temp ciała, przedmiotu, powietrza w pokoju...Kompleksowo :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobre mam zdanie o działaniu mojego Noncontact, żadnych blokad, mierzy płynnie, w pamięci zostaje 30 wyników, także można sobie wygodnie śledzić jak się gorączka w czasie zmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×