Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość oszczędna kobita

Mój PLAN OSZCZĘDZANIA pieniędzy...Zaczynam od września!!

Polecane posty

zycze pysznego obiadku :) mialam urlop tzn. ferie zimowe ale juz sie skonczyly i musze od pon do pracy :( niemiecki znam dobrze (nie wiem czy perfekt), bo jestem nauczycielka. wcale dlugo sie nie uczylam, zaczelam dopiero w LO czyli 4 lata, potem 3 lata i koledz, studia na UJ 2 lata. wcale niedlugo, ale mam zamilowanie do tego jezyka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To już jest koniecc
Dziekuje za odpowiedz:) Czy masz jakis sposob, by skutecznie uczyc sie tego jezyka? Ja rowniez z zamilowania do tego jezyka probuje sie doszkolic, by dosc do dobrego poziomu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ po opłaceniu wszystkiego , + dentysta , zostało mi z wypłaty 240 zl , do 10 marca z czego muszę kupic tacie prezent na imieniny , i coś odłożyć ;/ Cieńko to widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panna czyli musisz solidnie zacisnac pasa? dobrze, ze swieta wypadna w kwietniu :) ja wlasnie kupilam malej na allegro laptop fisher price, byly tansze ale stwierdzilam, ze wole sprawdzona firme, wiec 150 zl. poszlo. mala ma imieniny na poczatku marca. co do nauki jezyka - trzeba caly czas czytac, sluchac, powtarzac, bo na pewno sie zapomni. gdybym nic nie robila to uczac w szkole normalnie bym sie uwstecznila uczac z tej samej ksiazki, wiec wiele zalezy od Twojej silnej woli i samozaparcia. a propos parowcow - to jak ich zostanie z obiadu to mozna je zamrozic, ja zawsze tak robie. potem kladziemy je prosto z zamrazalnika (nie rozmrazamy!) na pare, trwa to dluzej ale sa rownie dobre jak te swieze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pali a musi oszczędzać
Witam Wreszcie w domu.zajęcia dzieliły się na fajne, nudne i wymagające w zależności od wykładowcy.grupa fajna ale malutka mam nadzieję ze nie rozwiążą kierunku. Dzis minęły 3 tygodnie bez fajki więc zgodnie z zasadą miałam 3 ciężkie chwile jak sie denerwowałam na początku potem jak mi zaleciałood kolesia i jak bylo po wszystkim i czekałam na transport.malo brakowalo a wysepilabym cmika ale sie powstrzymałam w końcu dzis coś na kształt jubileuszu:D Nic idę spac bo ledwo żyję.dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wprawiona w boju
@magdlanea No więc zakupy dotarły - kompletne, o czasie i wniosły się na piętro yeah! :D Jesu, co za wygoda, jak pomyślę, że metodą tradycyjną musiałabym uczesać się, ubrać, opatulić, wyjść na tę piździawę, jechać do marketu, przejść kilometry slalomem między regałami w markecie, swoje odstać w kolejce (w końcu weekend, wszyscy uprawiają ten sport), zapakować towar na pakę, odstawić wózek, wrócić, a na koniec targać siaty na trzecie (a trochę kg to było)... Mwahahaha :D Znaczy, yyy, polecam tę usługę :) Skorzystałam z firmy http://dodomku.pl (Trójmiasto). Wybór towaru w zupełności wystarczający na normalne, cotygodniowe zakupy. Przy zamówieniu do popołudnia, dostawa tego samego dnia, powyżej 100 zł w obrębie miasta za darmo. Na pewno w momentach napadu lenistwa lub choroby skorzystam znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ Scarletta obiad wyszedł super smaczny, była też teściowa oprócz mnie i zgłodniałego TŻ więc poszło wszystko! Dziękuję za pomysł! Chciałam zrobic rogaliki, żeby miały fajny kształt i niektóre mi troszkę nie wyszły, ale najważniejsze, że było smacznie :) Bałam się, że ciasto mi nie wyjdzie, bo często robiąc zaczyn mam pecha i coś namieszam i potem nie rośnie. Ale tym razem dałam radę :D Także było smacznie :) @wprawiona w boju no tak, wtaszczenie zakupów na III piętro to wyzwanie, wiem coś o tym... także super, że się sprawdziło, może też poszukam u siebie w mieście takiej opcji. Ciekawe czy w ogóle jest, hmm :D Wygoda to podstawa, zakupy ktoś robi za ciebie, na czas i jeszcze wniesie po drzwi :D ile to czasu zaoszczędzonego! I co można zrobić w tym czasie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pali a musi oszczędzać
Witam Po zajęciach i po korkach wreszcie wolna. Zmęczona jak trup bo zmarzlam i teraz dogrzać sie nie mogę.teraz spacerek z pieskiem, położę sie z książeczką i wreszcie odpocznę. Do następnego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
8 dni do wypłaty. chyba będę musiała sięgnąć po zaskórniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
przez 3 dni jezdzac autobusami wydam 36 zl :/... tozto szok :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisałam na początku topiku
jutro mam mieć wypłatę dusigrozka - marne pocieszenie ale ja jeżdżąc do pracy przez 3 dni wydam 75 zł na bilety :/ 25 zł na dzień - w najtańszej wersji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
o matko ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
w takim wypadku zaoszczedzenie jakiegokolwiek grosza graniczy z cudem. 25 zl=3 dniowe pelne wyzywienie ........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pali a musi oszczedzac
hey az krew sie mrozi jak sie czyta o kosztach dojazdu 75zl w trzy dni wola o pomste. nie chcialabym krakac ale mam dziwne wrazenie ze moj pies jest chory takze czeka mnie wizyta u weta:(skarbonka powoli sie topi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
pali a musi-> zawsze tak jest pod koniec miesiaca. juz czlowiek rozplanowal wydatki, juz sie cieszy ze odlozyl choc pare zlotych i wtedy PRZEWAZNIE wypada cos nieoczekiwanego. Pozerajacego gotowke :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To się nazywa POŻERACZUS-NIEOCZEKIWACZUS :) Też takiego miałam-wizyty u lekarza 240zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odwiedziła mnie dziś wypłata :) Już poszła część na oszczędnościowe. Za resztę popłaciłam wszystko i jestem znów goła i wesoła :) W tym miesiącu czekają mnie urodziny mojej siostry i opłata za studia :( więc trzeba zacisnąć pasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
o łał. lay-la-> oszczedzailas 4 stowy... super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! la-lyla gratuluje oszczedzonych 4 stow :) dusigroszka czekamy na Twoj raport :) ja czekam na wyplate, spodziewam sie jej w piatek. dzis kupilam bilet miesieczny na marzec, podrozal troche, kosztuje juz prawie 70 zl. a tez jezdze z przesiadkami. na szczescie nie place tyle co pisalam na poczatku topiku - wspolczuje Ci takich drogich dojazdow :( ja nawet nie mysle o jezdzie do pracy autem, bo zaplacilabym sporo wiecej. odebralam od krawcowej plaszcz i kurtke, zabulilam niezle ale to swietne krawcowe wiec tlumacze sobie, ze jakosc musi kosztowac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dzięki, dzięki:) Wypłacili mi za nadgodziny dodatkową stówkę :) Co do mojego biletu to w Krakowie studencki kosztuje 47zł miesięcznie, ale ponoć ma podrożeć :( i jeżdżę cały miesiąc. Kasa na dojazdy to skarbonka bez dna. Współczuję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisałam na początku topiku
hej :-) a ja jutro mam mieć wypłatę za pewne wieczorem na ostatnią sesję elixir się może załapie tylko ciekawe czy z premią czy bez, to się okaże :) jutro i po jutrze mam urlop, bo mi zostało baaardzo dużo urlopu zaległego w styczniu miałam jeszcze całe 26 dni z zeszłego roku + nowy 26 dni czyli 52 dni :) :D a teraz zostało 17 dni starego i 26 dni nowego:) w lutym nawet ładnie mi poszło z oszczędzaniem, nawet zostało 40 zł w portfelu i 45 na koncie, marzec już taki nie będzie to jest pewne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
tydzien do wyplaty. dojezdzam do mety na wdechu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
pisalam na poczatku-> czekamy na miesięczny bilans :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisałam na początku topiku
hej dusigroszka - mam nadzieję, że dociągniesz do wypłaty. Na pewno zrobię dziś lub jutro podsumowanie, jak tylko popłacę wszystkie rachunki i wyliczę pieniądze na dojazd do pracy. połączę te dwa konta oszczędnościowe chyba.. i wiem, że w kwietniu będę musiała wyciągnąć 2000 zł, no la nie martwię się na zapas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
ja sie martwie . ze z oszczednosciami krucho. i ze dawno łacha nie kupilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
:P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też :) ale to dlatego,że nic mi się nie podoba :( chyba zdziadziałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaplanowana0_0
Ja mam plan oszczędzać od stycznia tzn. marca... bo mamy już luty więc miałam słaby start. Zaczęłam jak oszczędna_kobita i: 1. poszukałam w necie (http://lifeislife.pl/budzet-domowy) 2. zrobiłam swój bilans domowy (zarabiam 1500zł, studiuje, wynajmuje pokój) 3. zrobiłam listę wydatków - imprezy, ciuchy, imprezy, ciuchy 4. mam zamiar ograniczyć ilość zakupów ubrań i wydatków związanych z imprezami 5. Trzymać kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ ja czuje ze z tej wyplaty chyba nic nie oszczedze :( niestety dużo poszło na rachunkii na zakupy do domu z mojej kieszeni , do 10tego zostało mi 100 zl + dzisiaj imieniny taty , wczoraj robilam z tej okazji ciasta i na nie same poszlo 30 zl , dzisiaj jeszcze dokupilam drobiazg i znowu 25 zl poszlo....eh ciezko cięzko , ale zacisne pasa najmocniej jak sie da i spróbuje nadrobić to 10 marca :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×