Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość oszczędna kobita

Mój PLAN OSZCZĘDZANIA pieniędzy...Zaczynam od września!!

Polecane posty

Gość gość
Gość z 17.03, myślałam, że ja jestem rozrzutna (w takim przeświadczeniu utrzymywał mnie mój były mąż - terrorysta psychologiczny). Z tego co piszesz, to chyba kupujecie, co tylko wam się w sklepie podoba, a nie to czego faktycznie potrzebujecie. Naprawdę nie rozumiem, jak można lekką ręką przepuścić tyle kasy przez miesiąc, a nawet przez krótszy okres, bo piszesz, że nie możesz nic zaoszczędzić i przed wypłatą Ci brakuje. My z mężem mamy dużo mniej pieniędzy niż Ty, u nas życie jest dość drogie, ale jakoś udaje nam się całkiem dobrze żyć i jeszcze parę złotych odłożyć. Męża wypłata w znakomitej części zostaje pochłonięta przez opłaty : czynsz, prąd, gaz, śmieci, woda , telewizja, internet, jest tego trochę. Potem patrzymy co mamy (jeśli idzie o żywność i środki czystości), robimy liste i do sklepu. Ja dostaję wynagrodzenie co tydzień i odkładam, ale nie całość. Mam system skarbonek. Do pierwszej skarbonki co tydzień, zaraz po wypłacie wkładam 15 złotych, to jest na wakacje (wychodzi to trochę ponad 2 złote dziennie), ale często w czasie tygodnia dorzucę , czy mąż dorzuci a to 2 zł., a to 5 zł., do drugiej 20 zł. (zaczęłam tuż po Wielkanocy), i to są pieniądze przeznaczone na Boże Narodzenie , bo i mój pracodawca i męża nie daje paczek i bonów na święta, a wydatki wtedy są większe. A tak, to ja tak bardzo nie odczuję, że mam 2 dychy mniej w portfelu, ale potem nie muszę "kombinować", jak tu urządzić święta, kupić prezenty, bo wtedy "rozwalam puchę" i pieniądze na święta są i to niemałe. Po nowym roku zbieram tą samą metodą na Wielkanoc. Po Wielkanocy zbieram na Boże Narodzenie. Acha, bardzo ważna rzecz, z tyamtych skarbonek nie można podebrać pieniędzy, aby wybrać pieniądze, trzeba zniszczyć puszkę. No i jest trzecia puszka, którą można otworzyć w każdej chwili i do niej idą "drobne końcówki". Każdego dnia przeglądam portfel i powiedzmy mam w bilonie 13 zł., to do puszki trafia 3 zł., jak 17, to albo wrzucamy 2 złote, albo 7 złotych, od nas zależy. Z tej puszki można wybrać parę złotych, gdy brakuje do wypłaty, ale ja staram się nie wyciągać. Oszczędzam od sierpnia i mam już całkiem sporo odłożone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzula kaaaa
Ja uzbierałam już 292000 zlote. Jak się tu pierwszy raz wypowiedziałam kilka lat temu to mialam trochę ponad 100 tysięcy. Ciągle do przodu z oszczędzaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wojjtek978
Mój szef również stworzył plan oszczędzania i zamontował w każdym aucie służbowym system GPS Transmobil, aby pomógł nam w eco drivingu. Według mnie ciekawy pomysł, ponieważ zawsze jakaś nowość w pracy. Nie jest chociaż nudno i monotonnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Madzula kaaa , a na co zbierasz ? Za tyle kasy to całkiem ładne mieszkanie można kupić. Jakieś lokaty masz ? Bo nie wierzę, że tyle hajsu w skarbonkach trzymasz :-P , Chyba dobrze zarabiasz, skoro tak dużo zaoszczędziłaś. A jak chcesz je (te oszczędności) pomnożyć, to wybierz się do doradcy finansowego, który Ci doradzi jak je korzystnie zainwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czajker
Nawet zarabiając niewielkie sumy, można oszczędzać. Na https://pl.getbucks.com/blog/oszczedzanie/ można znaleźć wiele artykułów na ten temat. Napisano na przykład w jaki sposób oszczędzać, opłacając rachunki, czy w jaki sposób zgromadzić pieniądze na nieplanowane wydatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość debickagwinta
hej - koniecznie wez pod uwage oszczednosc na pradzie. w jaki sposob? otoz bez wyrzeczen :) wystarczy zmienic dostawce pradu. ja zmienilam na dystrybutora Axpo i ciesze sie nizszymi rachunkami przy takim samym zuzyciu :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, zachęcam do wypełniania ankiet za kasę, w ciągu roku można zarobić dobre pieniądze, wszystko jest przejrzyste, w polskim języku, polecam! xurl.pl/ankietypewnakasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz dość opłat za prowadzernie konta? Znajdź bank z brakiem opłat! ---> www.sprawdzonebanki.pl ---> www.sprawdzonebanki.pl ---> www.sprawdzonebanki.pl Na stronie są oferty banków w kategorii: karty kredytowe konta osobiste konta oszczędnościowe kredyty gotówkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz dość opłat za prowadzernie konta? Znajdź bank z brakiem opłat! ---> www.sprawdzonebanki.pl ---> www.sprawdzonebanki.pl ---> www.sprawdzonebanki.pl Na stronie są oferty banków w kategorii: karty kredytowe konta osobiste konta oszczędnościowe kredyty gotówkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja może zacznę od tego, że nie oszczędzam dla samego oszczędzania (bo są i tacy ludzie), zarabiam mało, dlatego odkładam mało i to na jakiś określony cel. Na przykład na święta, na wakacje, bo skąd na przykład nagle "wytrzasnąć" większą kasę na wakacyjny wypoczynek ? Owszem, można wziąć bieżącą wypłatę i ją "przepuścić", ale po wakacjach też trzeba za coś żyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabelarrr
Ja skrupulatnym oszczędzaniem i pracami dorywczymi spełniłam swoje największe marzenie – w listopadzie zeszłego roku pojechałam na miesięcznego tripa po Azji! Wiele sobie odmawiałam, ale opłaciło się. Dla tych, którzy szukają łatwego sposobu zarobku polecam epanel.pl – czyli wypełnianie ankiet online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakupy z głową
Witam, Mój plan oszczędzania polega na wydawaniu pieniędzy tam gdzie mogę "zyskać" najwięcej. Zakupy robimy wszyscy (musimy), dlaczego mamy z tego nie korzystać??? Dodatkowe oszczędności i nie tylko:) Chcesz wiedzieć więcej? Koniecznie napisz:) robert4387@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaandzia
Hej dawno mnie tu nie było ja oszczędzam dalej odkąd pierwszy raz tu napisałam wiele się zmieniło. Chcę Wam podziękować zmobilizowalyscie mnie i dzisiaj wiem że było warto. Przez ten czas sporo się dorobiłem choć i wydatków miałam sporo bo dzieci rosną niedawno córki miały komunie syn ma już 16 lat więc i potrzeby maja większe. Nadal nie rzuciłam palenia i to mi najbardziej przeszkadza bo uważam że szkoda tych pieniędzy. PS paskudny nałóg... Żyjemy w miarę dobrze także jestem zadowolona nie bieduje lodówka zawsze pełna, ubrania buty kupujemy na bieżąco zależy czego potrzebujemy akurat. Zauważam jednak ze ostatnio zdarza się coraz częściej że jedzenie się marnuje tylko wczoraj wyrzuciłam 2 jogurty chleb prawie cały serek wiejski 5 zł kosztował jeszcze inny ser biały za 7 zł czyli ok 16 zł poszło w kosz.. Muszę bardziej tego pilnować bo ogólnie kupuje za dużo a nie zawsze akurat mamy ochotę na dany produkt i dlatego tak się dzieje. Pochwalę się Wam że wpłynęło mi 760 PLN za co? Za używane rzeczy które wystawiam na olx w mega pakach. Robię tak od dawna i ubranka schodzą ale teraz w maju wyjątkowo dużo mi zeszło na olx. Sukienki komunijne również sprzedane. Zachęcam Was bardzo do pozbywania się używanych rzeczy właśnie poprzez olx. Dla mnie to najlepszy portal od dawna nic nie kosztuje a wcześniej czy później rzeczy schodzą. Ja od razu wrzuciłam pieniądze do mojej skarbonki żeby ich nie wydać zbieram jak zbierałam dawniej a gdy już minie jakiś dłuższy okres wpłacam do BGŻ tam mam konto oszczędnościowe. Wiem że jest wiele ludzi którym naprawdę brakuje kasy dlatego o tym wspominam bo czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy ze sami możemy dorobić choćby sprzedając niepotrzebne rzeczy bo chyba każdy takie ma trzeba tylko się za to zabrać. Wcześniej ja też żyłam wydając wszystko a teraz zawsze mam coś odlozone jak uzbieram więcej inwestuje. Ostatnio kupiłam samochod nie żebym się chwaliła ale naprawdę było warto zabrać się za oszczędzanie. Dziś widzę tego efekty.pozdrawiam Was bardzo serdecznie i odzywajcie się dusigroszko gdzie Ty? Autorka też cisza... Małaandzia oszczędza dalej raz mniej raz więcej ale zawsze do przodu tak już mi weszło w krew. Staram się też uczyć tego moje dzieci. Uciekam bo dzisiaj planuje przerobić puszkę po ciastkach na skarbonke bardzo lubię robić takie rzeczy manualne. Piszcie dziewczyny szkoda że topik tak wymarl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można oszczędzać i odkładać pieniądze, oczywiście można również co jakiś czas wypłacać sobie od 40 zł. Ja już mam konto od tamtego roku i naprawdę warto :) Bonusway to społeczność, której użytkownicy otrzymują bonusy za każdy zakup w internecie. W każdym tygodniu są nowe sklepy. Polecam :) Łapcie link https://www.bonusway.pl/?r=6295880- jak zarejestrujecie się i zrobicie zakupy to otrzymacie 25 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigroszka
czesc dziewczynki! jakie to miłe, że zagladacie tu jeszcze :). U mnie w kwestiach oszczednosci- bez zmian. Nadal staram sie przestrzegac planu ( mimo ze nadal mam obledna slabosc do zakupu odziezy :P). Kupilam tez niedawno autko :). Do przodu- oby zdrowie było i praca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie to najlepsze miejsce do którego zdecydowanie radziłabym zajrzeć https://www.bgzoptima.pl/ po wiele przydatnyc informacji na temat oszczędności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziula kkaaaaa
Ja też się nie poddaję, ciągle zbieram. "Dobiłam"już do 320 tys zł. Chciałabym kupić mieszkanie na wynajem albo przeznaczyć te pieniądze na jakiś fundusz emerytalny bo wszystko wskazuje na to że renta będzie taka sobie. To fakt że mam dobrze płatną pracę i nie mam wielkich wydatków wiec oszczędzanie w takim przypadku nie jest jakimś ekstremalnym osiągnięciem, ale też prawda że gdybym się nie pohamowała to wydałabym całą wypłatę za jednym zamachem. Dyscyplina i regularny nawyk odkładania=sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oszczędna kobita 2011.08.18 Jak dotąd wydawałam calutką wypłatę co do grosza. Poczytalam trochę na necie i juz zrobiłam sobie plan oszczędzania.Zarabiam 1400 zł Po pierwsze!! należy sporządzić listę stałych wydatków i przykleić sobie ją w widocznym miesjscu. Ja taka już przygotowałam.A wiec: -150 zł szkoła -200 zł dla mamy -150 zł paliwo -50 zł kredyt -50 zł kosmetyki -400 zł wydatki na moje przyjemności na cały miesiąc Tak wiec stałe wydatki to 1000 zł a zarabiam rpzecież 1400!!! Dlaczego nic nie potrafiłam z tego odkładać rpzez tyle lat i zyłam od 1 do 1??smutas.gif X Zarabiam 1530 moje oszczędności to już 250.000, 35 latek. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podziwiam tych którzy dają radę coś odłożyć z pensji 1500-2000 zł. Chyba że żyją z rodzicami i za nic nie płacą, to zupełnie co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigroszkaaa
swoje zmagania opisuję na blogu panna- dusigroszka na blogspot.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MateuszB
Kiedyś z oszczędzaniem miałam duży problem, lecz od kiedy poznałem bezpłatną aplikację na smartfon mogę robić zakupy w większości sklepów dużo taniej. Do tego korzystam z bonów rabatowych i kodów rabatowych bez najmniejszego problemu oszczędzam dzięki temu 200zl/mc, a czasami nawet więcej. Jeśli nie znasz tego rozwiązania tu masz link: https://www.zespolwygranych.pl/cashback/ Polecam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up, Piszcie, jak oszczedzacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzoulakaaaaa
Ka wciąż oszczędzam. Kiedy dostaję wypłatę to natychmiast robię przelew na moje konto oszczędnościowe i zapominam o tych pieniądzach, żeby się świat walił to nie ruszę. Tym sposobem dobiłam już do 350 tysięcy ale to nie jest wielki wyczyn bo dobrze zarabiam. Jeszcze trochę i kupię mieszkanie, za gotówkę oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taaaaa dammmmmm
A ja zdecydowanie podnioslam moje kwalifikacje i bede super zarabiala :P Tak to nie bylo z czego oszczedzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Madzoulakaaaaa, Tyle kasy... tylko pogratulować konsekwencji. Ile lat ci to zajęło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×