Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość oszczędna kobita

Mój PLAN OSZCZĘDZANIA pieniędzy...Zaczynam od września!!

Polecane posty

U mnie 4 dni :) ale calosc idzie na studia. Na szczescie opłaty już porobiłam. więc z oszczędzania nici. Czekam jak mi mama odda kasę i wrzucam na konto. I czekam jak sie rozliczę i dostanę zwrot:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
za co masz zwrot? :)jakie ulgi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W zeszłym roku miałam umowę zlecenie na 300-500zł, resztę do ręki. Odliczam tylko internet. I tyle wychodzi :) Od 2lat dostaję ok.650zl zwrotu, więc dość fajna kwota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
uuuuuuuu super perspektywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja około 150 zł zwrotu:) ech, czekam az się odpowiedzą w sprawie ogłoszenia..ajjj jak ja chciałabym pracowaaaaaać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kiedyś szukałam pracy 3miesiące (niby krótko ale ja nie lubię siedzieć w domu) tym bardziej że był to okres wakacyjny więc co tu robić bez pracy i kasy?! Założyłam własną działalność i ją prowadziłam przez 1,5 roku. Super szło, pięknie ładnie, ale później oszukała mnie księgowa na parę tysięcy i musiałam zwinąć interes. A szkoda, bo fajnie było :) Więc może pomyśl o czymś swoim? Jeśli masz tylko jakąś kwotę by zainwestować. A i jedno nie wyklucza drugiego. Możesz pracować i mieć swój biznes :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam sobie dylemacik
a co to był za biznes lalyla jesli można spytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam internetowy sklep z odzieżą, dodatkami i kosmetykami do włosów(profesjonalnymi). Odzież nowa, używana i od początkujących projektantów. Taki babski biznes, ale kobiety uwielbiają zakupy więc szło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam sobie dylemacik
ile trzeba zainwestować w taki biznes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie o takim biznesie myslałam. Zawalenie tego w necie, ale jak ma się pomysł to można się utrzymać:) Oszukała Ciebie? Wredne babsko, jak to zrobiła? Dużo wyciagałaś z tego? Ja sama bym przygotowywała dokumenty i do biura oddawała. . . jeśli bym prowadziła działalność:) Spełniam warunki pozarolniczej, płaciłabym tylko 200 zł ubezpieczenia... także ...mało strace jak coś:) a i tak muszę 100 zł płacić krusu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja płaciłam zus ok.350zł plus księgowej 130zł. Oszukała mnie tak :(zachowałam się jak naiwna idiotka). Księgowa była z polecenia, starsza babka, kumata itd. Na poczatku spoko, powiedziala, ze wszytskim sie zajmie i nie musze sie o nic martwic. Ok, dawalam jej kase DO RĘKI za zus i jej wynagrodzenie. A ona nie placila mojego zusu i wystawiala mi lewe zaswiadczenia ze zaplacone. Zus usiadl mi na koncie na kwote 4.500tys i musialam zaplacic:( i zawiesic biznes. Moze kiedys wroce ale mam straszna skaze przez to. Zarabialam różnie. Na czysto ok 300zł-3500zł, zależy ile było klientów itd. Najlepszy był maj (komunie) i czerwiec (wesela) oraz grudzien i styczen (sylwester i studniówki). Jak włożysz w to serce to pójdzie. W internecie jest mnostwo takich sklepów ale jakos ida :) Jak masz taka sytuacje to smialo. Ja rozpoczelam dzialalnosc z 3 tys. Zrobilam strone internetowa ze sklepem i kupilam troche towaru na poczatek. i ruszylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was w to mroźne styczniowe popołudnie Dziewczyny:-) Co do własnego biznesu, to powiem Wam ze ja od jakiegoś czasu nic innego nie robię jak analizuje, obliczam , obdzwaniam hurtownie od samego rana jak tylko przychodzę do pracy.... Burza mózgów a raczej jednego mózgu od rana do wieczora:-) I co?? Póki co załamka, bo hurtownie ceny maja wyższe niż sprzedawacy na allegro ( nie mam zielonego pojęcia skąd oni biorą tak tanio towar??), a obdzwoniłam już chyba z setkę hurtowni i producentów.... Pomysły są , jednak nie jest łatwo znaleźć towar w konurencyjnej cenie... A warunki na prowadzenie takiego dodatkowego biznesu mam- praca przy komputerze, zamiast rejestracji firmy sprzedawałabym z firmy mojego brata, straona internetowa to koszt jedynie 300 zł/ rok. Tylko te ceny!! la-lyla też już myślalam o kosmetykach do włosów ale na tego typu biznes trzeba miec sporo kasy do zainwestowania. Łudziłam się ze umowie sie z jakas hutowanią ze bede przyjezdzać po towar wtedy gdy ktos cos u mnie kupi , ale neistety nic z tego:-) Kombinuję dalej.... Muszę cos zrobić, bo nie chce już zarabiać 1400 zł . Motywacja jest i to ogromna:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
mam to samo. znajoma tez prowadzila taki biznes- ceny w huirtowniach wyzsze niz na allegro, pochlania to mase czasu, konkurencja ogromna :(.zawiesila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety. Jeśli Ci to jakoś pomoże to ja szukałam hurtowni za granicą. W niemczech, słowacji i w czechach. Tam mają konkurencyjne ceny ale trzeba jeździć po towar na co teraz by szło masę pieniędzy. A w kosmetykach byłam tak dogadana, ze jak coś zeszło to kupowałam. Trzeba pogadać osobiscie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie żartujcie. Co to za hurtownie? Ciuchy na allegro są z centrów chińskich, zreszta różne gadżety, zabawki itd też.. Nawet nie myślę o hurtowniach polskich.. oni mają wielkie marże, również sprowadzają :) z chin... sprzedawcy na all często zarabiają tylko na zawyżonych kosztach przesyłki.. Mi marzy się maszyna do szycia:) Jakiś kurs szycie może do tego... lub uczenie na błędach:) Moja prababcia była dyplomowaną krawcową, babcia też.,.:) Ech, ja tez tak mam..liczę, licze i liiiiiczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ceny paczek z CH są w bardzo fajnych cenach. Da się zarobić na jednej rzeczy od 10 zł na czysto w górę.. Spokojnie.. wiadomo, ceny musze być na all okazyjne, poniekąd:) Ciuchów wszędzie jest pełno, cena powinna zachęcać a przesyłka nie odstraszać. Dlatego wolałabym na początek nie ryzykować i pracować na normalna umowe prowadząc biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Male miasto
Dzień dobry ;) i ja po pracy "już" dziś w moim miasteczku był przetarg na stary internat kwota 4 mln złotych ponad skąd ludzie mają tyle kasy? :x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oszczedna kobieto powiedz mi jak ty oszczedzasz i z czego zarabiając 1400 zl? zależy mi na odpowiedzi, bo u mnie nadchodzą ciezkie czasy, a za samo mieszkanie, rachunki itd place razem wlasnie ok 1400 zl? ty wynajmujesz u kogoś? mieszkasz z kims? ile masz lat? :) Pozdrawiam cię i liczę na jakieś dobre rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
la-lyla Ja to nawet z Chin myślałam ściągać towar. Kosztuje grosze no ale musisz zamiawiać paletami, a na to juz mnie nie stać. Nawet gdybym zamawiała towar z zagranicy to jednak dochodza wtedy koszta transportu. To jest dobre dla kogoś kto ma do wyłożenia na swój biznes 40 tysięcy, a nie dla kogoś kto chciałby rozkręcić coś małego na zasadzie " dorabiania sobie". Mimo wieelu przeciwności szukam dalej, nie odpuszczę...:-) Szczęsliwa bym była gdybym zarobiła na tym z 500 zł/mc, więcej mi nie trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a teraz to dowaliłam poszłam do osiedlowego sklepu bo chciałam kupić coś na kolacje, no i jutro do roboty, bo tam fortune wydaje za kazdym razem jak ktos przychodzi z jedzeniem, zazwyczaj nic z sobą nie biorę, wiec wiadomo musze kupic... kupilam kilka pierdół i wyobraźcie dobie wydalam ponad 60 zl. :O kurwa, a ja naprawde musze oszczedzac byl okres ze zylo mi sie naprawde dobrze finansowo, ale teraz niestety wzrosly mi wydatki, a ubylo stalego do tej pory dochodu prawie 1000 zl. :O nie wiem jak ja sobie poradze, nie umiem oszczedzac :O jak tak dalej bedzie to po wyplacie starczy mi pieniedzy na tydzien :O jestem przerazona :O :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małe miasto Ano są i tacy, są..:-) U nas w Polsce to albo ktoś zarabia 1400 zł albo miliony! Ale skoro temat Cie zainteresował to znaczy że czaisz się na jakas nieruchomość w przyszłości...?W sumie najlepsza inwestycja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sweet Dreams Ja mieszkam jeszcze w domu rodzinnym, dorzucam się co miesiąc 300 zł. A oszczędzam bo poprostu ograniczyłam wydawanie kasy na pierdoły - na kebaby, na obiady na miescie, na śniadanka w drodze do pracy, na soki w kartonach i colę, kino tylko wśrodowe wieczory po 2 razy taniej itp Wystarczyło te wydatki ograniczyć i kaska się odkłada... Opoócz tego przerzuciłąm się na tańsze kosmetyki. Już nie podkład Loreal, nie tusz max factor, nie cienie boujois, nie róż za 5 dych - bo te kosmetyki zamieniałm na polskie super kosmetyki za grosze. I jeszcze do tego wykorzystuje wszytskie kosmetyki do deńka, bo kiedyś to kupowałam nowe i już zapominałam o tym niedokończonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zarabiam niewiele wiecej od ciebie :O ale mam tez dodatkowy dochód za pewno pomieszczenie, ktorego jestem wlascicielem i które wynajmuję ja z kolei wynajmuje mieszkanie i to pochlania niemalze 3/4 mojej pensji :( ale nie chcialabym zmieniac mieszkania i znowu z kims mieszkac :O myslę o jakiejś dodatkowej pracy, tylko kiedy? :O wszystkie weekendy mam zajete ile masz lat oszczedna kobieto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisałam na początku topiku
hej mi zostało w portfelu 20 zł ale wypłata będzie w poniedziałek wieczorem albo we wtorek rano ogólnie jestem zadowolona z tego miesiąca, bo byłam jeszcze dziś na przeglądzie samochodu 120 zł a planowałam dopiero iść po wypłacie. ogólnie to muszę w aucie jedną rzecz wymienić - ale to się nie pali, tzn zrobię to na wiosnę i podobno nie jest to jakaś większa finansowo naprawa. naprawdę jestem pod wrażeniem, tego ile wydałam w tym msc płacąc gotówką a ile kartą... a mam wrażenie, że nie oszczędzałam jakoś bardzo... tylko zakupy były przemyślane. mam nadzieję, że luty tez się okaże dobrym miesiacem ja czekam na wypłatę w pon lub wtorek dowiem się czy będzie z premią czy bez.. ale wzasadzie premie mam jak do tej pory co miesiąc w granicach 200 - 350 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja wlasnie najwiecej wydaje na takie jedzenie na miescie na zakupy musze chyba jezdzic do supermarketu z lista i gotowac sobie do pracy dzis zrobilam zupe na jutro najgorsze, ze ja nie wyjadam tego co mam w lodówce tylko lubie jesc to na co mam ochote :O wiec ide do sklepu i kupuje nowe jedzenie a tamto sie marnuje 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sweet Dream trzydziecha na karku,1400 wypłaty i mieszkanie z mamusią, super wiem, wiem:-D A zakupy w osiedlowym sklepie to sobie lepiej darować, u mnie w takim małym sklepiku różnice nawet 1 zł na produkcie . Niestety mimo że chciałabym wspierać małe polskie firmy to się po prostu nie da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisałam na początku, To się zgadza że zupełnie inaczej się wydaje pieniądze wirtualne niz te realne prosto z portfela. Ja nie używam żadnych kart od dawna, bo często było tak że jak cos mi wpadło w oko to odrazu sięgałam po kartę i płaciłam w sklepie. A teraz jak mam w portfelu np 20 zł to wiem że mnie nie stać i idę dalej.. U mnie wypłata we wtorek, już się nie moge doczekać bo w portfelu 2 dyszki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochana a co ty tu jestes winna? przeciez gdybys mogla to dawno bys sie wyprowadzila od matki, prawda? nie wierze, ze jest ci z tym wygodnie i dobrze sie czujesz takie k...nastały czasy :( ze czlowiek dwoi sie i troi i gówno z tego ma :( ja chcialam mieszkac sama to teraz mam, oplat mam wiecej niz zarabiam ech :( musze zaczac oszczedzac na tym cholernym jedzeniu :O nigdy nie umialam oszczedzac a teraz musze to zrobic, bo inaczej zęby w parapet :O tylko jak? O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×