Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wiosenna mama

Piecyk do kuchni (ogrzewanie wody). Jaki?

Polecane posty

Mam dylemat. Musze zmienić piecyk w kuchni i nie wiem czy kupić tradycyjną termę - gazową czy Aristona- taki ogrzewacz, bojler? W sumie hydraulik polecił właśnie ten bojler, ale słyszałam o nim niezbyt ciekawe opnie. No i nie wiem jak sprawdzi sie w kuchni, ale pamiętam mieszkanko w którym bojler byl w łazience i ciepła woda kończyła się po kilku minutach, a na kolejną czekało się kilka godzin. Czy ten Ariston działa podobnie czy to coś innego? Nie znam się na tym, a muszę podjąć decyzje,. Może ktos pomoże? Moze ma ktos tego Aristona i napisze o nim kilka słów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wg mojego chłopa zawodowego hydraulika:-D Termica 120l podgrzewacz gazowy wiszący, zbiornik stal nierdzewna Żadnych aristonów to to szajs:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Ci Mirka. Jakbyś mogla jeszcze chłopa zapytać skąd się bierze te gazowe (taki łazienkowy kupić?) bo obdzwoniłam kilkanaście sklepów i polecają właśnie Aristony , gdyż piecyków gazowych do kuchni już się nie produkuje i trzeba by założyć normalny, duży łazienkowy. Dodaj jeszcze, ze z tego co mi wiadomo to mam razem komin i wentylacje i chyba w takich wypadkach moze być ciężko z tym gazowym dużym? Teraz byl taki malutki, ale już ich nie robią, a do tego malutkiego już mi 3 osoba mówi, ze części nigdzie nie dostanę i jego naprawa (w tym wypadku na pewno odkamienianie wężownicy ale nie wiadomo co jeszcze) mija się z celem. No i jakbym się w takiej sytuacji decydowała na ten Ariston to brać 10 czy dopłacić za tą 15? Niby mamy zmywarkę, ale ja wolę myć ręcznie i się zastanawiam czy ta 10 nam starczy. Jak to jest w praktyce? Dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mąż mówi że niestety tak na odległość ciężko stwierdzić. Bo musi zawsze ocenić na żywo. Jak wyglądają instalacje, czy jest miejsce na zbiornik itp. Najlepiej wezwać dwóch różnych fachowców i sprawdzić co poradzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zapraszam męża na rekonesans :D Jejuuu żałuje, ze nie skończyłam jakiejś szkoły budowlanej bo nie mam pojęcia o piecykach, bojlerach albo filtrach do wody... Jeszcze bym Cię "wykorzystała" jeśli mogę, a raczej twojego męża :P Proszę zapytaj czy filtr sznurkowy znacząco wpływa na zmniejszenie ciśnienia wody i czy zakładać go czy nie zakładać bo mój hydraulik kręci na ten filtr nosem, ale mnie się wydaje ze tu o ilość roboty chodzi a nie o sam filtr, ale może się mylę (on jest podłączony do baterii a nie do zbiornika i tylko do wody zimnej bo miał za zadanie oczyszczać wodę używaną do gotowania) No i jeśli go kupować to jaki wkład najlepszy? Ile mikronów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z filtrami nie pomogę bo jakoś tego nigdy nie montował póki co. Jak jesteś z Małopolski lub Ślaska to możemy pogadać o rekonesansie:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a po co ci jakiś filtr
Ja w domu ogrzewam wodę gazem, przy remoncie doradzono mi najlepszy Vailant. Założony wisi w kuchni i mam ciepłą wodę w kuchni i w łazience. Na gaz jest taniej niz na prąd i grzeje się wtedy co potrzebujesz. Można sobie ustawić termoregulator zeby woda leciała w określonej temperaturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z malopolski :) Ale ja mam piecyk łazienkowy gdzie indziej a ten służy tylko do ogrzania wody w kuchni i w związku z tym duży piecyk mija się z celem i nie bardzo bym nawet miała gdzie go wcisnąć do mojej malej kuchni. Mamy Aristona i się okaże co będzie... A co do filtrów to się już rano do edukowałam i zakupiłam taki sznurkowy 20 mikronów. Mam nadzieję, ze będzie działał odpowiednio. Teraz idę wgłębić się w tajniki działania programatora czasowego :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesienna babucha 67
co to za wiocha,żeby miec 2 piecyki gazowe w domu? To wogóle niebezpieczne! Gdzie ty mieszkasz kobieto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×